Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty

312 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Izabela4555

Izabela4555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:58

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Też tak myślałam,że to mało te 250zł. tymbardziej,że ta osoba co roku ma zysk z tej ziemi, zawsze ma dobre plony i nigdy nie traci z tego co wiem. W ziązku z tym ile powinna moja mama dostawać za dzierżawę tych 2,5 hektara?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Dzisiaj, 17:22
  •  

#242 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:04

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty równowartość dopłat powinna dostać.

#243 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:11

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty wysokie plony na 5 klasie ziemi to dobrze swiadczy o dzierżawcy bo widać ,że inwestuje w ziemię chociaż nie jest jego,a nakłady na dobre plony nie są małe.Jeżeli przyjdzie inny dziarawca to później pole może wyglądać zdecydowanie gorzej .

#244 Share FARMER27

FARMER27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 06:02

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty HEJ JA TO OGÓLNIE TO BYM SIĘ ZGODZIŁ 50/50 JA U SIEBIE TEŻ DZIERŻAWIE I MAM 100 ZŁ DO HA

#245 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 22 marzec 2012 - 06:44

Też tak myślałam,że to mało te 250zł. tymbardziej,że ta osoba co roku ma zysk z tej ziemi, zawsze ma dobre plony i nigdy nie traci z tego co wiem. W ziązku z tym ile powinna moja mama dostawać za dzierżawę tych 2,5 hektara?

nic nie powinna dostać. Ewentualnie 1 kwintal pszenicy jak to kiedyś było. Zawsze może sprzedać lub sama uprawiać i wtedy nie będzie zazdrościć że inni na niej się dorabiają.
@ksys ma rację. Chociaż wysokie plony na 5 klasie :lol: ? Dla niektórych 4 tony żyta to są wysokie plony
@damian40000 ty uprawiasz dzierżawione pola czy swoje komuś oddałeś. Bo z twojego posta wynika że ktoś na ciebie robi

#246 Share Edinho

Edinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 09:12

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty A w moich stronach to teraz rolnicy nie chcą brać dzierżawy, jak dopłat nie dostaną (za III klasę), 300zł czynszu wydzierżawiającemu, bez płacenia podatku oczywiście. Sam mam w dzierżawie 1,87 ha III klasy za 600 kg pszenicy, podatek mnie nie obchodzi, umowa dzierżawy na stałych warunkach na 10 lat podpisywana w obecności Wójta. A pola i tak w odłogach leżą, mniejsze działki oczywiście, nie mówiąc o łąkach na torfie, 100 metrów od domu naliczyłem 10 ha takich łąk. Nie mówiąc o następnej wsi.

#247 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 11:49

@damian40000 ty uprawiasz dzierżawione pola czy swoje komuś oddałeś. Bo z twojego posta wynika że ktoś na ciebie robi

ja pisze tylko ile trzeba płacić za dzierżawę w mojej okolicy jak ktoś ma taniej to tylko pogratulować. Za pola agencyjne 3-4 klasa na przetargach czynsze dochodzą do 3 ton/ha. Za same dopłaty to tylko najsłabsze kawałki 5-6klasy pod lasem. My mamy w dzierżawie 15ha klasa 3-6 płacimy dopłaty+ 200zł/ha Podatku nie płacimy. Myślę że to jak na warunki naszego rejonu korzystny układ. Kawałek dalej gość za 4.3ha równy kawałek 4 klasy płaci dopłaty+2500zł do całości. W mojej okolicy nigdy nie było żadnych odłogow. Cena za ha to 25-35tys. Chętnych do sprzedaży jak na lekarstwo.

#248 Share Izabela4555

Izabela4555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 12:55

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Napewno więcej powinna dostawać, a hasła w stylu,że NIC to chyba pisze osoba, która wszystko za darmo by chciała. Tam we wsi za 1 hektar płacą po 500zł. rocznie. Moja mama chyba dlatego nic nie mówi, bo osoba, która to dzierżawi to rodzina. Wypowiedzi na tym forum uświadomiły mi,że mama powinna zażadać większej kwoty, więc dziękuję za pomoc.

Edytowany przez Izabela4555, 22 marzec 2012 - 12:56.

#249 Share rekord1991

rekord1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 13:56

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty ja mam 18 ha to oddaje całą dopłate, ale podatku i dzierżawy nie płace.... klasa ziemi to 2-5
kupie ursus 912- 1012, najchętniej z turem z okolic woj, pomorskiego

#250 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 17:23

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty witam. w moich okolicach jest podobna sytuacja jak u kolegi @damian40000, same dopłaty to mało,trzeba coś dołożyć, ogólnie ziemi nie ma ani na sprzedaż ani do wydzierżawienia,symbolicznie coś się trafi i od razu zaklepane lub kupione.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 23 marzec 2012 - 06:38

Napewno więcej powinna dostawać, a hasła w stylu,że NIC to chyba pisze osoba, która wszystko za darmo by chciała. Tam we wsi za 1 hektar płacą po 500zł. rocznie. Moja mama chyba dlatego nic nie mówi, bo osoba, która to dzierżawi to rodzina. Wypowiedzi na tym forum uświadomiły mi,że mama powinna zażadać większej kwoty, więc dziękuję za pomoc.

no to kto chce więcej za darmo? Zapewne ta ziemia ugorem leżała a jak już ktoś się znalazł do jej uprawiania to należy go doić. A to że płacą 500 nie znaczy że i tu zapłacą.

#252 Share egal

egal

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 06:47

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty hehe 500zl- dobre... jakby to u mnie bylo to by Cie wysmiali. 200zl-300zl i podatek sama placisz. Doplaty oczywiscie rolnik bierze

#253 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 11:53

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty to jaki czynsz ,jakie warunki zależy od regionu kraju. U mnie jest w okolicy dużo bydła,rolnicy potrzebują słomy,są duże zasiewy kukurydzy na kiszonkę,więc biorą nawet 5 czy 6 klasę w dzierżawę by mieć więcej słomy. Owszem dopłaty należą się temu kto obrabia ziemie,ale u mnie nikt tego nie przestrzega. Gdyby były kontrole tego,proceder by się skończył.

#254 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 25 marzec 2012 - 20:55

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty ciekawe rzeczy dzieją się w niektórych regionach Polski :) Miałem dzierżawę z ANR 14ha w jednym kawałku kl.3b. Glina taka że ledwo się orało. Brak melioracji. Sam pojechałam do ANR i rozwiązałem umowę dzierżawy. A tu proszę w niektórych rejonach nawet 5 klasę chętnie biorą w dzierżawę. :D

#255 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 21:00

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty U nas ostatnio byl przetarg na 52ha ziemi glownie IVa z ANR, czynsz roczny to 3 tony pszenicy wiec dalszy komentaz zbedny.

#256 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:33

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty u nas biorąc dzierżawę trzeba oddać dopłaty + czasami podatek, a są i tacy co chcą dodatkowo 100zł od ha i jakos odłogów nie ma wcale... wręcz ludzie bija się o każdy kawałek, mam 150ha.... z czego 40 jest naszą własnością a reszta to dzierżawy i jakoś się żyje a ziemie sa przeważnie klasy 4a,b, czasem 3 i zdarzy się 5

więc jak ktoś pisze że się nie opłaca to znaczy że ma dwie lewe :) pewnie że lepiej leżeć i narzekać

#257 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 29 marzec 2012 - 21:23

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty ja mam taką ze oddaje dopłatę plus 300zł

to zależy jakiej klasy ziemia, w jakiej kulturze i jaki rejon kraju. Jeśli klasa 5-6 to więcej jak równowartość dopłat nikt nie da. A jeżeli lepsza to dopłaty + 300zł więcej nikt raczej nie zapłaci.

kolego to jeszcze mało wiesz w naszych rejonach to i po 700 zł dają do dopłat

Thug

#258 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 21:30

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty u nas też. Największy czynsz o jakim wiem to 3tony pszenicy za ha dzierżawy od agencji ponad 50ha w jednym kawałku klasa 3 i 4 oraz 2.7tony za dzierżawę od gminy 14.5ha klasa 4-5.

Edytowany przez damian40000, 29 marzec 2012 - 21:35.

#259 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 21:46

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty U nas standard dopłata właściciela gruntów + 10 q. pszenicy + podatek i jest 1 gość że co się pojawi to bierze czy glina czy piasek to warunki takie same. Mam możliwość obserwacji 1 kawałka obrabianego przez tego gościa w 4 roku dopiero miał zysk z tego pola poprzednie 3 lata były takie plony że może pokryły koszty a właściciel z tego pola to nigdy plonu porządnego nie zebrał.

Mieliśmy sporo dzierżaw przed wejściem dopłat, później albo pokończyły się umowy i oddaliśmy a jednemu oddaliśmy 2 lata przed czasem (za duże miał wymagania, cena pszenicy gdzieś zasłyszana i w gotówce nie w towarze, zawiozłem tyle ile potrzeba i sam sobie sprzedaj po tej cenie !!!! hej. ).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share sokoll

sokoll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 07:56

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty xx

Edytowany przez sokoll, 02 maj 2012 - 16:14.