Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty

312 odpowiedzi na ten temat

#181 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 luty 2012 - 20:54

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty wiadomo że jak jest okazja to lepiej kupić po 20tys za ha gorzej jak nie ma nic do kupienia a jak jest to grubo ponad 30tys/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Dzisiaj, 11:31
  •  

#182 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 05 luty 2012 - 23:10

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty ja dzierzawie 1ha od sasiada. on bierze doplaty i chce 6 workow ziemniakow. po dzisiejszej cenie zimniaka jeszcze jest to oplacalne. ziemia nie jest za ciekawa jest to grunt torfowy z reszta jak na calej wiosce. ale ogorki ladnie rosna na tej ziemi w miare oczekiwa. mam tez 2 h laki od ciotki ona bierze doplaty ale nic wiecej nie chce byle zeby byla uprawiana.:D

#183 Share RadikRenault

RadikRenault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny rolnicze

Napisany 06 luty 2012 - 18:16

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Widze panowie że każdy ma inne warunki ale takie warunki jak ja myśl że są już granicą opłacalności przy dzisiejszych cenach paliw i nawozów.
Ja mam o tyle szczęście że przejmuje ziemie od prywatnych ludzi dla których cwaniacy nic nie płacą a jak ja im zaproponuje np. 300zł to zawsze coś mają dla siebie.
A szczepan84 widze że stawki macie kosmiczne jeśli u nas by tak było sam bym wolał oddać ziemię i sobie poleżeć:)

#184 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:27

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Teraz sporo ludzi zainwestowało w sprzęt. Zaorzą, przejadą agregatem i po sprawie. Ceny środków do produkcji? Tu masz rację. Czasami myślę, że kiepski ze mnie rolnik. Nie potrafię wyliczyć zysku w sytuacji gdy oddaje się dopłaty i dopłaca jeszcze 1 tys... . Gleby mam 3 i 4 klasy

#185 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 07 luty 2012 - 11:00

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty ja u siebie szukam dzierżawy ale jedyne jakie znajdóje to podatek płaci właściciel i bierze dotacje ,pola nie są złej klasy bo 3 4 ale wapno ostatnio sypał chyba jeszcze niemiec, nawóz cholera wie kiedy ostatni raz byl dany i chwasty.Wyciągli ile się dało koszty paliwa ,koszenia przewyszają to co dostają za zboże i teraz chca to wydzierżawiać

#186 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 07 luty 2012 - 11:44

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty ja już kiedyś pisałem że ja daję 350 kg pszenicy biorę dopłaty i płace podatek. najgorszy wariant jaki mógłbym jeszcze przyjąć to właściciel bierze dopłaty i płaci podatek a ja tylko sobie uprawiam. gdybym miał dać dopłaty i jeszcze 1 tys dopłacić to bym puścił sam w dzierżawę niech "frajer" na mnie robi a ja do pracy bym sobie poszedł! brać pole tylko po to żeby mieć więcej od sąsiada dla mnie jest bez sensu. oczywiście są wyjątki jeśli są to np ziemie pod warzywa, wtedy inna rozmowa.

#187 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:54

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty jestem rolnikiem i z pasji i z zamilowania i z zawodu i to co mi sie marzy ta zadnych doplat,dotacji itp. ale wszedzie i dla wszystkich.Rolnictwo w UE nie ma nic wspolnego z racjonalna gospodarka i niestety tak pozostanie nikt sie nie odwazy urealnic cen zywnosci-gdyby nagle za bochenek chleba trzeba by zaplacic 4-5 euro to ulice by sie zapelnily od protestujacych.Unijni decydenci wpedzili i wpedzaja nas w spirale absurdow gdzie cena zywnosci nie ma nic wspolnego z kosztami produkcji.Wracajac do tematu moje gospodarstwo to w wiekszosci dzierzawy na jednych zasadach-ja skladam wniosek o doplaty i place podatek,czynsz w wysokosci polowy doplat przekazuje do 30-go czerwca

#188 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 07 luty 2012 - 12:08

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty ja też chciałem tak że ja zapłace podatek ale składam wniosek o dotacje i po otrzymaniu dotacji płacę za dzierżawe czynsz to im za mało no to niech sobi sami robią jak im się znudzi to sami przyjdą

#189 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 07 luty 2012 - 12:38

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Wg mnie takie minimum to niech wlasciciel bierze doplate i placi podatek.Ja zabieram dopłate NW oraz doplate paliową.Doplacac komus jeszcze po 200-300pln/ha tylko po to zeby miec wiecej niz sasiad to lepiej ta kwote zaiwestowac we wlasna ziemie,lepsze nawozenie,wapnowanie itd.

Edytowany przez szczewko, 07 luty 2012 - 12:40.

#190 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 07 luty 2012 - 12:53

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Wniosek o dopłaty powinien składać zawsze rolnik uprawiający pole z mocy prawa. W przeciwnym razie za to jest prokurator!!! Owszem wysokość czynszu może być wielkości dopłat, ale wniosek zawsze składa użytkownik. Ma to też duże znaczenie, przy wyliczaniu różnego rodzaju limitów jak np kredyt z banku, dopłaty paliwowe itp. Trzeba walczyć z patologią. Ciekawe jak wyglądają kontrole z agencji pod tym kątem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share RadikRenault

RadikRenault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny rolnicze

Napisany 07 luty 2012 - 23:08

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Moim zdaniem te wszystkie ceny i szaleństwa za ziemią spowodowane są tylko i wyłącznie dopłatami i dlatego tak jest że ludzie się zabijają o grunty i biorą co się da a przy tym dorabiają się na innych lub mniejszych którzy chcą się rozwijać.
Pamiętam parę lat w stecz ziemi było dookoła pełno leżała i czekała żeby chociaż ktoś chociaż przejechał i skosił perz i pamiętam że mimo tego że nie było opłat ojciec cały czas się rozwijał tylko że ceny srodków były inne.
Mi się wydaje że jeżeli nie zrobią coś z dopłatami aby wyeliminować tak zwanych niby ROLNIKÓW to nic dobrego z naszą gospodarką nie będzie.
MANIEK33-- wydaje mi się że jak byś poszperał to napewno byś znalazł jakiś paragraf lub lukę prawna na ( patologię) o której mówisz ale to zawsze trzeba się nadeptać.

#192 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 08 luty 2012 - 07:18

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty @RadikRenault z tym, że przed dopłatami ziemia leżała odłogiem to nie wszędzie tak było. U nas na przykład od kiedy pamiętam to wszystko co można było zaorać to orali i nic odłogiem nie leżało no i nie leży.

#193 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 08 luty 2012 - 19:00

Wniosek o dopłaty powinien składać zawsze rolnik uprawiający pole z mocy prawa. W przeciwnym razie za to jest prokurator!!! Owszem wysokość czynszu może być wielkości dopłat, ale wniosek zawsze składa użytkownik. Ma to też duże znaczenie, przy wyliczaniu różnego rodzaju limitów jak np kredyt z banku, dopłaty paliwowe itp. Trzeba walczyć z patologią. Ciekawe jak wyglądają kontrole z agencji pod tym kątem.

Tylko że w naszym chorym kraju rolnikiem jest każdy co ma minimum 1 ha ziemi.

#194 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:22

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty a jak to wyglada gdybym chcial dzierzawic z agencji rynku rolnego pole. nie wiecie ile mniej wiecej trzeba placic?

#195 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 08 luty 2012 - 19:25

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty wiecie to już przesada 30tyś. to się nigdy nie spłaci wiecie powinniśmy się w trzymać z kupnem ziemi jak nie będzie chętnych to ceny spadną u mnie też nic odłogiem nigdy nie leżało w naszej gminie ale w sąsiednich to leżało

#196 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 08 luty 2012 - 19:34

a jak to wyglada gdybym chcial dzierzawic z agencji rynku rolnego pole. nie wiecie ile mniej wiecej trzeba placic?

Wysokość czynszu ustala się przeważnie przez przetarg, ale wątpię żeby dali w dzierżawę.

@rami Twój "protest" nie uda się.

#197 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:43

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Teraz ANR jest nastawiona glownie na sprzedaz choc w mojej okolicy jest sporo do dzierzawy.Roczny czynsz wywolawczy to jakies 400kg/pszenicy rocznie,ale wywolawczy wiec na przetargu smialo moga podbic do 2-3 ton/ha rocznie.

#198 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:46

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty tak myslalem. bede musial jeszcze sie dowiedziec koo sa pewne pola bo jest ok 8 h co lezy od kilku lat nie uprawiane fakt ze to 6 kl gdzies bo same piaski

w mojej okolicy sa takie ziemi ze gdybym mial z 3 tony/ha zyta to bym chyba skakal z radosci a co dopiero zasiac tam przenice:D:D

#199 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:21

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty Poszukaj na geoportalu numeru dzialki i dzwon do ANR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 08 luty 2012 - 21:38