Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ??

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dawid12345

Dawid12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 październik 2011 - 21:02

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? jakies dobre rady !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? Dzisiaj, 20:39
  •  

#2 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 27 październik 2011 - 23:36

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? My dajemy zastrzyki na zasuszenie jak sie nie chce przestac doic

#3 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 28 październik 2011 - 10:53

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? Odstawiasz energię i za tydzień sama się zasuszy.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 28 październik 2011 - 12:40

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? najpierw dostają "chudsze" żywienie a następnie dostaje dawkę zastrzyków na zasuszenie.
KPK Kumurun Team...

#5 Share trigo

trigo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 październik 2011 - 13:05

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? temat był poruszany na AF, jest sporo publikacji w innych źródłach o tym.

poczekaj aż sama zacznie dawać mniej mleka (8-6tyg przed wycieleniem) następnie pomiń dojenie jej wieczorem (1-2tyg), i po jakimś czasie przestań ją doić - optymalnie 5-6tygodni zasuszenia.
zastrzyki nie są koniczne - z własnego doświadczenia nawet przy sztukach o max wydajności 40l/dzień nie było problemów z takim zasuszaniem

Edytowany przez trigo, 28 październik 2011 - 13:07.

#6 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 28 październik 2011 - 13:30

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? Odstawiasz śrutę. Jeśli dalej jest kłopot ograniczasz wartościowe pasze objętościowe- zamiast sianokiszoni siano, i sloma. Wode musi mieć. I jak kolega wyżej napisał, ograniczać liczbę dojów.

#7 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 październik 2011 - 16:54

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? Najlepiej ograniczyć pasze (sianokiszonki. kiszonki, śruty itp. i zwiększyć na to konto siano i słoma) oczywiście woda musi być jak wspomniano wyżej i stopniowo ograniczać liczbę udojów. U nas zasuszanie trwa ok tygodnia: 1 dzień- dojenie rano 2 dzień- dojenie rano 3 dzień- dojenie wieczorem 4 dzień-nie doimy 5 dzień- wieczorem dojenie 6 dzień nie doimy i 7 dzień doimy ostatni raz wieczorem. Zasuszamy krowę w 9 tygodni przed przewidywanym terminem tak aby stała ,,sucho,, ok. osiem tygodni. Oczywiście potem jeszcze kilka dni na diecie jak w trakcie zasuszania. Nie stosujemy zastrzyków, bo to co napisałem wyżej to wystarcza.

#8 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 październik 2011 - 18:48

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? Tylko takie odstawienie paszy nie jest proste nie wiem jak wy to robicie ale do tego potrzebne są grupy...jak odstawić pasze krowie która stoi po środku wpełni produkcyjnych krów? nie dasz ospy to się ciągnie do drugiej i itak podje sobie, dasz siana to zeźre siano a potem druga kiszonki jej podsunie i tyle z tego to jest dobre ale może w miejszych stadach chociaż też ciężko a jak jest więcej sztuk to jest raczej nie możliwe my już kombinowaliśmy z przestawianiem krów zasuszanych oddzielnie to jest najlepszy sposów ale w uwięziowej oborze to jest spore zamieszanie i dodatkowa praca Osobiście jestem za zastrzykami oczywiście też trzeba ograniczać z paszami ale nie tak rygorystycznie a efekt jest całkiem dobry... Co do doju to zgadzam się z przedmówcami stopniowo coraz żadziej bo tak z dnia na dzień to zapalenie murowane

#9 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 28 październik 2011 - 19:15

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? Jeśli nie pasiesz krów to co za problem zmienić takiej do zasuszenia stanowisko na najbardziej skrajne w oborze? Jakby za bardzo podjadała to postronek na łeb. Co do zasuszenia to przede wszystkim słoma.

#10 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3400 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 06 styczeń 2012 - 20:42

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? panowie jest problem; mam krowę i nie chce mi się zasuszyć!!! Krowa stopniowo nie była dojona(już od ok miesiąca doimy ją do 2dzień) paszę też miała ograniczoną(już praktycznie do miniumum tylko woda i słoma) ok tygodnia temu zaaplikowałem jej zastrzyki na zasuszenie(zawsze taka metoda skutkowała) a ona dalej ma wymie nabrzmiałe od mleka-co zrobić krowa ma się cielić po 20 lutego!!!

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 21:10

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? jezeli nie jest twrde to nic nie rob bo mogła dostac mleko ale to minie ale jesli jest twrde to pewnie zapalenie ale to razczej nie powinno byc we wszystkich cwiartkach ja miałem lepsze cyrki jałowka miała termin teraz okolo polowy stycznia a tylne cwuartki spuchły jej pod koniec pazdiernika raz zdoiłem(była taka substancja trudno okreslic) za dwa dni jak zdajałem juz było piekne białe mleki :lol: po zdojeniu dostała antybiotyk na zasuszenie i sie ocieliła teraz i wszystko jest w jak najlepszym porzadku

#12 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3400 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 21:23

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? mam nadzieje,że kolego @ komodo masz rację (wymie nie jest twarde) ale to mnie dziwi,że nigdy z tą krową ani zresztą z żadną inną takich problemów nie było!!! a jeśli chodzi o jaja dot. jałówek to mam jałówkę, która ma się cielić 13 lutego a w ogóle nie napuściła!! Już myśleliśmy,że nie cielna ale weterynarz badał i jest ok....-a druga ma termin na kwietnia i już prawie od miesiąca ma ładniutkie wymię...........

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#13 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 07 styczeń 2012 - 11:06

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? To jak ma termin na 13 lutego to jeszcze ponad miesiąc do ocielenia, to nie za szybko na odpuszczanie? U nas krowa miała termin na 22 grudnia i dopiero wtedy zaczęła odpuszczać, a ocieliła się 1 stycznia, ale pierwszy udój był skromny, tylko co starczyło cielakowi, teraz jest normalnie.

#14 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3400 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 16:56

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? Mi się wydaje,że jałówka zawsze szybciej odpuszcza........a tu jednak jest inaczej

3000 postów

#15 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 00:24

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? Moja jałówka jedna na 2 tyg przed terminem wycielenia zaczęła powili odpuszczać, a ocieliła się po terminie jakieś 1,5 tyg. Druga termin ma na 10 luty i już ma ,,wymionka,, z 4-6 miesięcy.

Edytowany przez Mati10, 08 styczeń 2012 - 00:25.

#16 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 19 styczeń 2014 - 15:00

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? jesli krowa daje ok 5l dziennie mleka mozna by wstrzyknąć antybiotyk?

Edytowany przez nikolas29, 02 luty 2014 - 18:30.

#17 Share antosia

antosia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 20:07

czy  5 miesiecy przed wycieleniem mozna zasuszyc krowe?

Edytowany przez antosia, 07 grudzień 2016 - 20:08.

#18 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 07 grudzień 2016 - 22:33

Jak najlepiej zasuszyc Krowe ?? Teoretycznie można, pytanie tylko po co tak wcześnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share antosia

antosia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany Wczoraj, 11:15

bo termin ma na poczatek czerwca a ja od stycznia nie za bardzo bede mogła ja doić (recznie)a nikogo wiecej nie chce do siebie dopuściś:)