bocek

Deutz-Fahr Agrofarm 420 -Mały udźwig podnośnika

Polecane posty

bocek    0

Kupiłem do Agrofarma 420 pług obrotowy 4 skibowy(ażurowy) z zabezpieczeniami sprężynowymi Rabewerk i ciągnik z wielkimi oporami go podnosi. Pług jest 3+1 i pracuję na trzech skibach. Zważyłem pług i waga wskazała 1270kg bez przedpłużek. Ten sam pług podpiąłem do JD 3050 oraz do Belarusa 952 i oba swobodnie go podniosły. Dzwoniłem po serwis ale oni nic dotychczas nie poradzili. Jest to możliwe żeby ciąnik który ma 5100kg udzwigu na belce nie dał rady z tym pługiem? Dodam, że pompa daje 200MPa(kupiłem miernik) tak więc ta opcja odpada. Jakie jest wasze zdanie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajzyj do mojej galerii, Agrofarm 100 i unia 3+1 w obrocie (1250 kg z tabliczki plus z pół metra śmieci) i nie ma najmniejszego problemu... 5100?? Czyli rozumiem że od czasów setki dołożyli te 400 kg na normalnym podnośniku, wiec wyjściem na to jest montaż dodatkowych podnośników, nasz tak ma i jak wyrwać z ziemi nie może to przod chce podnieść. Ew masz jakiś nawis materiału po drodze czy coś, coś lżejszego jak podnosi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1990    0

Witam. To bardzo dziwne że on nie może podnieść tego pługa. Ja też mam Agrofarma 420 tylko że wziąłem siłowniki wspomagające w opcji także podobno ma mieć 6200kg udźwigu. Podnosze nim agregat z Uni 3m Ares z Pakerem (800kg), siewnik Poznaniak (500kg) no i ziarno (250kg) Razem ok. 1550 kg. nawet na rozłożonym hydropaku nie słychać żeby pompa coś wyła czy miał ciężko podnieść. Miernikiem pewnie badałeś na którymś wyjściu hydraulicznym no i tam może być wszystko dobrze ale pewnie jakaś wada jest w podnośniku. Skąd jesteś i gdzie brałeś ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuro95    4

słychać jak ciągnik ma ciężko? czy po prostu bardzo wolno go podnosi? jak nie masz EHR to przesuwasz zieloną wajchę w przód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

U mnie jest ten sam problem 85 z siłownikami wspomagającymi nie może wyrwać z ziemi pługa Unii 3 obrotowej na resoracz waga 1000kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Ja mam Zetora Proxime Power 85 i pług Unii Ibis 3+ dźwiga bez problemu, Ursus 5714 też bez problemu go podnosi chociaż ma mniejszy udźwig ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Ja mam Df 410 i ciągam nim talerzówke uni która z wałem waży ok 1100kg i podnosi bez najmniejszych problemów czasem potrafi przód poderwać nawet :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert320    0
Dnia 27.10.2011 o 20:21, bocek napisał:

Kupiłem do Agrofarma 420 pług obrotowy 4 skibowy(ażurowy) z zabezpieczeniami sprężynowymi Rabewerk i ciągnik z wielkimi oporami go podnosi. Pług jest 3+1 i pracuję na trzech skibach. Zważyłem pług i waga wskazała 1270kg bez przedpłużek. Ten sam pług podpiąłem do JD 3050 oraz do Belarusa 952 i oba swobodnie go podniosły. Dzwoniłem po serwis ale oni nic dotychczas nie poradzili. Jest to możliwe żeby ciąnik który ma 5100kg udzwigu na belce nie dał rady z tym pługiem? Dodam, że pompa daje 200MPa(kupiłem miernik) tak więc ta opcja odpada. Jakie jest wasze zdanie.

Pozdrawiam

U mnie podobny problem. Można prosić kontakt z Panem??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeladnik84    1

Jeśli podnośnik mechaniczny to do sprawdzenia czy na zgaszonym opada. Może być wina po stronie uszczelnieni tłoka lub rozdzielacza.

A co do siły udźwigu to producent podaję ja różnie - zwykle jest to w miejscu gdzie ramiona podnośnika stykają się za pomocą cięgiem z dolnymi ramionami , albo co lepsze kiedyś serwisant powiedział mi iż w miejscu osi obrotu ramienia podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4

W moim df agrofarm 410 Gs również podnośnik jest bardzo słaby. Nie może  unieść pługow obrotowych akpil 4 skibowych obrotowych o wadze 1240 kg. Wiecie w czym może tkwić problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie ciśnienie daje pompa ?

 


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj