MECHANIZATOR

Usługowe przygotowanie ziarna zbóż do siewu

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

Witam cześć

 

wiem że sezon siewu ozimin dobiega powoli do końca - a ja ma dla was zwiazane z tym kilka pytań - większość z was do siewu zbóż przygotowuje materiał siewny z własnych zbiorów - nie każdy jednak dysponuje odpowiednim sprzętem aby ziarno dobrze doczyscić i przy okazji zaprawić - co byście powiedzieli na usługowe czyszczenie i zaprawianie ziarna siewnego u was an gospodarstwie ? wyobraźcie sobie taką sytuację że macie do wyczyszczenia i zaprawienia 5 ton ziarna - dzwonicie po firme, ktiora zjawia się u was na podwórku z odpowiednimi urządzeniami i wykonuje usługę i te 5 ton macie gotowe do siewu i zaprawione powiedzmy po trzech-czterech godzinach - ponizej kilka pytań pomocniczych

 

- ile corocznie wysiewasz nasion zbóż (jare+ozime) ??

- ile jesteś skłonny zapłacić za wyczyszczenie ziarna do standardu odpowiadajacego parametrom siewnym (zł/100kg)??

- ile jesteś skłonny zapłacić za zaprawienie wyczyszczonego wcześniej ziarna - koszt bez zaprawy (zł/100kg)??

- jakiej wydajności spodziewał byś się po takim usługodawcy ??

- jaka usługa w tym segmencie interesowała by ciebie najbardziej - czyszczenie, zaprawianie, czyszczenei + zaprawianie ??

 

myślę że temat ciekawy - czekam na wasze opinie i pytania

 

Pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Myślę, że ten temat będzie coraz częściej poruszany, bo wielu rolników zaczyna sobie zdawać sprawę z konieczności dobrego wykonania tych zabiegów. Obecnie chyba jeszcze brakowałoby klientów na takie usługi, bo wielu małych rolników nie da się przekonać, żeby za to płacić bo mają młynki do czyszczenia i zaprawiają w siewniku i tak według nich jest dobrze. Wiem, że takie usługi są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy.

Ja osobiście bardzo chętnie skorzystałbym z takich usług, bo jestem świadom wyższości takich rozwiązań nad tymi stosowanymi powszechnie, ale... nie ma usługodawcy w mojej okolicy. Rocznie wysiewam jakieś 4 tony ziarna, za wyczyszczenie i zaprawienie gotów jestem zapłacić każdą rozsądną cenę, jednak nie znam cen jakie oferują usługodawcy.

Kiedyś zastanawiałem się nad kupnem takiego sprzętu przy najbliższym naborze wniosków na różnicowanie, ale po małym wywiadzie wśród znajomych stwierdziłem, że zainteresowanie byłoby zbyt małe w mojej okolicy i raczej bym na tym więcej tracił niż zarabiał.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a powiedzmy gdyby taki koszt oscylował w granicach 10-15 złotych za 100 kg nasion ale juz na gotowo - przyjeżdza firma i tylko pokazujesz gdzie leży ziarno z którego ma być materiał siewny


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

100zł za tonę spokojnie byłbym skory zapłacić za dobrze wykonaną usługę. Wysiewam rocznie około 5-6 ton ziarna.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

10 zł z zaprawieniem?? A samo czyszczenie ile by mogło kosztować?? Ja wysiewam ponad tonę z czego większość jest na jesieni. A le tak jak w tym roku do siewu czyściłem około 5 to bo cześć poszło na sprzedaż.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Czy ta cena razem z zaprawą czy bez miała by być. Ja w tym roku za czyszczenie 4 ton do siewu zapłaciłem 70zł plus do tego koszt zaprawy 1t ziarna około 125zł. Zaprawiałem sam w dużej betoniarce i zajęło mi to około 5 godzin. Czyli nie licząc prądu i pracy wychodzi około 15zł/100kg. Więc na pewno bym korzystał z takich usług jak by całkowita cena wynosiła około 15zł/100kg.

Edytowano przez szymek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

koszt ziarna swojego 90 (cena zawyżona bo 10 procent odpada podczas czyszczenia) pln + 15-20 pln za taką usługe + 30 za zaprawe + koszt robocizny + brak dofinansowania materiału siewnego+ opłata za sianie swojego materiału. Dlatego kupuje materiał siewny kwalifikowany :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

całkiem dobry pomysł, ale raczej miałbyś więcej wzięcia na takie usługi w średnich i większych gospodarstwach, które dysponują swoim materiałem siewnym... a wiadomo, że czym więcej ton do zrobienia, to wiadomo, że do ceny można by się dogadać... ;)

no ja sieję ok 10 ton zboża na wiosne i jeśień ale jak jak koledzy pisali te 10-15 zł za przeczyszczone zboże mógłbym zapłacic..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Corocznie wysiewam 2 tony. Od dwóch lat zaprawiam zboże ale różnie bo dużo też nabywam. Sama zaprawa kosztuje ok 16 zł za 100kg(mówię o dobrej zaprawie RAXIL GEL)

Za wyczyszczenie i zaprawienie z workowaniem to 15-20zł za 100kg ale worki i zaprawa moja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

odnośnie pytań o zaprawianie to taka cena była by oczywiscie za samą usługę - za zaprawe trzeba by zapłacić osobno

 

no tak sobei właśnei kombinuje że spora grupa ludzi była by zainteresowana


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

mech prąd rolnika ? czy z agregatu ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A ile za te zaprawianie?? Na mokro??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huta64    3

ja wysiewam 10ton ziarna ale posiadam swojego petkusa i swoją zaprawiarkę i jeszcze całą wioskę obsłużę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

a powiedzmy gdyby taki koszt oscylował w granicach 10-15 złotych za 100 kg nasion ale juz na gotowo - przyjeżdza firma i tylko pokazujesz gdzie leży ziarno z którego ma być materiał siewny

Cena moim zdaniem odpowiednia, nasuwa się tylko jedno pytanie: Co z kosztem dojazdu?

 

Składasz wniosek na to na różnicowanie?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

nie to narazie takie rozważanie bardzej "co by było gdyby" ale warto mieć rozeznanie w materii


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

jestem taka usługą mocno zainteresowany, jednak nie mogę w mojej okolicy, nawet w mazowieckim znaleźć firmy świadczącej takie usługi, jeśli ktoś zna namiary na taką firmę to bardzo proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    178

W Łukowie jest chłopak co jężdzi z zaprawiarką po gospodarstwach i wykonuje usługę na miejscu. Podobno bardzo dobrze mu to idzie i ma dużo klientów . Rozmawiałem z kolegą co wysiewa rocznie ponad 10 t zboża i ma swoją zaprawiarkę to stwierdził że nie opłaca się swoją zaprawiać bo tamta jest duża i zaprawia w ruchu ciągłym bardzo szybko i dokładnie, Ale to tylko zaprawianie a jak by było jeszcze czyszczenie to na pewno roboty max by było.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Znacie kogoś ze świętokrzyskiego lub mazowieckiego najlepiej na pograniczu kto ma petkusa i jest chętny wyczyścić zboże na siew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj