Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrusznik C-360 3P

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cinek14

cinek14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 27 październik 2011 - 16:35

Rozrusznik C-360 3P Witam wszystkich mam pewien problem z rozrusznikiem w Ursusie c-360 z silnikiem 3P. Problem jest taki, że rozrusznik słabo kręcił to znaczy wolno wiec postanowiłem go rozebrać i zobaczyć co się stało. W środku zastałem komutator cały czarny był tak jak by zalany olejem z dodatkiem pyłu, szczotki były do połowy zużyte. Wymieniłem tulejki i szczotki przy okazji, także komutator wymyłem, ale gdy go złożyłem i podłączyłem pod prostownik który ma funkcje rozruchu to działał, ale nie miał takich obrotów jak powinien. Jak chce go przekręcić palcami to nie udaje mi się to myślę że jest ciężko spasowany na tulejkach, ale taki samo słabo się kręcił przed rozkręceniem a spokojnie palcami można było go obrócić wiec nie wiem co jest grane z nim i co jeszcze mogę tam zrobić albo sprawdzić? Koledzy, co może być przyczyna ze on tak słabo kręci?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrusznik C-360 3P Dzisiaj, 01:41
  •  

#2 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 27 październik 2011 - 17:01

Rozrusznik C-360 3P witam prawdopodobnie wirnik ma przebicie

Edytowany przez Scarface, 27 październik 2011 - 17:04.

#3 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 27 październik 2011 - 19:08

Rozrusznik C-360 3P Za dużo podkładek nie założyłeś na wirnik? Jak da się przekręcić wkrętakiem za bendix to jest ok, do sprawdzenia rozrusznika użyj akumulatora, prostownik może być za słaby

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#4 Share cinek14

cinek14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 27 październik 2011 - 20:18

Rozrusznik C-360 3P Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem. Jest chyba 4 podkładki jutro je zdejmę i zobaczę jak będzie chodził ale jak bendix wybija to wał się rusza wiec nie wiem czy to jest wina tych podkładek ale spróbuje. A jak można sprawdzić czy wirnik ma przebicie?

#5 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 28 październik 2011 - 06:14

Rozrusznik C-360 3P witam zanieś sam wirnik do firmy która regeneruje rozrusznik oni ci sprawdzą

Edytowany przez Scarface, 28 październik 2011 - 06:15.

#6 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 28 październik 2011 - 08:32

Rozrusznik C-360 3P Najprostsza to miernik i płytka po płytce na komutatorze czy nie ma zwarcia do masy, bardziej wydajny jest pomiar żarówką na 230V, wpinasz wirnik w obwód z żarówką i tak jak miernikiem sprawdzasz każde uzwojenie wirnika, tylko ostrzegam zawczasu, z 230V to nie zabawa i należy zachować szczególną ostrożność, jeżeli nie czujesz się na siłach zanieś do zakładu gdzie reg rozruszniki i tam ci sprawdzą

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#7 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 29 październik 2011 - 21:06

Rozrusznik C-360 3P Sprawdź prowadnice szczotek, lubią się przekręcić i zablokować szczotkę, przez co nie dotyka do wirnika; ja to przerabiałem w 355.

Edytowany przez LOST, 29 październik 2011 - 21:09.

KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#8 Share pawel14011

pawel14011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 30 październik 2011 - 10:37

Rozrusznik C-360 3P

...Wymieniłem tulejki i szczotki przy okazji, także komutator wymyłem, ale gdy go złożyłem i podłączyłem pod prostownik który ma funkcje rozruchu to działał, ale nie miał takich obrotów jak powinien....

Jeśli temat jeszcze aktualny to proponowałbym włożyć ten rozrusznik do ciągnika i zobaczyć jak kręci silnikiem. Oczywiście na akumulatorach nie na prostowniku. Prostowniki z rozruchem służą do wspomagania akumulatorów i w żadnym razie nie powinny pracować samodzielnie (bez akumulatorów).
pozdrawiam

#9 Share cinek14

cinek14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 30 październik 2011 - 20:44

Rozrusznik C-360 3P Witam ponownie po przerwie, ale miałem przeprowadzkę do nowego domu i nie miałem dostępu do Internetu. Sprawa wygląda następująco rozkręciłem go ponownie i sprawdziłem wirnik i na szczęście nie ma przebicia na masę. Przy składaniu założyłem odwrotnie na szpilkach szczotko-trzymacz skręciłem go i postanowiłem palcami ruszyć zębatkę i udało mi się z małym oporem opór pewnie był zrobiony przez nowe tulejki, ale już jest 100 razy lepiej jak wcześniej było. Sprawdziłem go na akumulatorze i wydaje mi się ze kręci już prawidłowo. Jak będę miał czas jutro to go założę i sprawdzę jak będzie się sprawował zamontowany o wynikach napisze na forum. Z góry dziękuje za wszystkie wypowiedzi i rady dla mnie.

#10 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 12:06

Rozrusznik C-360 3P Mam podobny problem z rozrusznikiem w c330.Kręci wolno ,pobiera dużo prądu ,ciągnik można uruchomić ale tylko gdy ciepły i na odprężniku.Sprawdziłem go w innym ciągniku i jest to samo.Był rozbierany ,tulejki dobre nic się nie zaciera,wirnik i stojan nie mają przebicia na masę.Wina musi być w uzwojeniach.Czy ktoś miał taki przypadek i jak sprawdzić wirnik bo myślę że to jego wina.Gdy mierzę płytki na komutatorze na zwarcie to bez względu która z którą miernik wykazuje zwarcie .Czy tak powinno być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 06 listopad 2011 - 17:25

Rozrusznik C-360 3P Po czym poznałeś, że tulejki są dobre?

#12 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 20:50

Rozrusznik C-360 3P Wymiana tulejek na pewno nie zaszkodzi ale nie ma wyczuwalnych luzów,wirnik nie trze o stojan więc sobie darowałem chociaż leżą kupione.

#13 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 19:27

Rozrusznik C-360 3P Wymieniłem tulejki,dalej to samo wolno kręci.Po chwili gdy kręcę z odprężnikiem szczotki robią się gorące,zaczyna wydobywać się z nich dym.

#14 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 19:52

Rozrusznik C-360 3P Nie wszystkim to się spodoba ale ja uważam podstawa przy remoncie rozrusznika to wymyć w benzynie albo nitro przedmuchać powietrzem jak to nie pomoże oddać profesjonalistom do remontu

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#15 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 23:14

Rozrusznik C-360 3P Wyciąg szczotki z prowadnic niech sobie luźno wiszą i obróć wirnikiem, jeśli nie stawia oporu to wina nie leży po stronie mechanicznej. Czy czyściłeś komutator, ma być czysty a rowki między jego działkami pogłębione. Mirnik w sprawnym wirniku rozrusznika będzie pokazywał zwarcie między działkami komutatora ze względu na mały opór elektryczny uzwojeń.

#16 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 20:33

Rozrusznik C-360 3P Problem rozwiązany,winne były szczotki. Kupiłem jakieś importowane badziewie ,różniące się od oryginału kształtem rowka styku ze sprężyną.Rowek był pod innym kątem i zaczynał się od połowy ,kolor szczotek grafitowy.Musiałem kupić nowy komplet i tak pasowały idealnie ,kształt jak starych ,kolor miedziany kosztowały mniej jak pierwsze,nie trzeba było ich docierać.W tych rozrusznikach chyba ważne jest by wszystkie szczotki idealnie dolegały do komutatora.

#17 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 27 listopad 2011 - 12:37

Rozrusznik C-360 3P Kolego, w każdym silniku komutatorowym ważne jest aby szczotki dobrze przylegaly do komutatora. A żeby dobrze przylegały trzeba je docierać.

#18 Share TomiZO56

TomiZO56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 27 listopad 2011 - 13:48

Rozrusznik C-360 3P U mnie w c-360 3 tyg temu był taki sam problem jak opisałeś ale to nie były szczotki tylko stojan

#19 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 13:55

Rozrusznik C-360 3P vcc u nas na praktykach tez sprawdzamy pod 230 najlepszy pomiar jaki moe byc ale trzeba uwazac bo moze ladnie popiescic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 17:09

Rozrusznik C-360 3P Ja wiem że szczotki się dociera i próbowałem włączając rozrusznik poza silnikiem.Zły rowek powodował że szczotka się blokowała w prowadnicy pod naciskiem sprężyny.