Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa MF3080

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:Maszyny,Komputery,Motory

Napisany 27 październik 2011 - 12:14

Pompa wtryskowa MF3080 Witam!
No i stało sie.padła mi pompa wtryskowa.Ciagnik z 88 roku,pompa stoi pionowo.Była juz regenerwoana,wiec teraz czas kupic inna-nowa?używana?
Ktos ma jakies pomysły może?jak znaleść pompe;/ przewertowałem google,i coś cieżko...używki 1500pln.....ciekawe ile nowa.
Jak ktos ma namiary na czesci,bede wdzieczny:)
Pozdrawiam!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa MF3080 Dzisiaj, 16:00
  •  

#2 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 27 październik 2011 - 12:59

Pompa wtryskowa MF3080 Ja w Woźnikach płaciłem za regenerację pompy i ustawienie wtrysków (w pompie nowa głowiczka) ok 1800zł. Co do używanych pomp to mocno uważaj bo było maaasa różnych modeli - niby Lucas CAV i wyglądał tak samo ale inny symbol. Znajomy robił taka samą regeneracje przy swoim 3080 ja mu mówię, ze to kosztuje 1800 u niego okazało się ze 1200 był inny symbol pompy. Moja chodzi już 3-ci rok i na razie bez zarzutu:)

#3 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 27 październik 2011 - 13:18

Pompa wtryskowa MF3080 Ja bym na Twoim miejscu regenerował w dobrym zakładzie. Kupisz używana i może się okazać, że wymaga naprawy. Wydasz kasę dwa razy niepotrzebnie ;)
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#4 Share mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 27 październik 2011 - 13:34

Pompa wtryskowa MF3080 z ta regeneracja roznie bywa.....a gdzie mzona nową kupic?

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 październik 2011 - 13:56

Pompa wtryskowa MF3080 W swoim kombajnie mam taki sam silnik i było podejrzenie awarii pompy wtryskowej. Wyszło że zaworek nie utrzymywał ciśnienia, a za głowiczkę w komplecie z mikropompką chcieli 900zł plus wymiana.

#6 Share mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 27 październik 2011 - 15:43

Pompa wtryskowa MF3080 umnie poprostu ledwo leje.nie ma kompletnie cisnienia,ale tez na walku ktory jest od spodu jest luz...i cos stuka...wiec...juz sam nie wiem co robic.

stukala na zapalonym silniku ,juz po regeneracji

Edytowany przez mati00733, 27 październik 2011 - 15:59.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 27 październik 2011 - 16:31

Pompa wtryskowa MF3080 Bo tak ci pompę zrobili.Może tylko wyregulowali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 27 październik 2011 - 16:32

Pompa wtryskowa MF3080 Regeneracja to albo samo uszczelnienie i czyszczenie pompy, albo kompleksówka z wymianą pomporozdzielacza. Po takiej wymianie masz praktycznie pompę jak nową pod względem sekcji wysokiego ciśnienia. Jeżeli w zakładzie powiedzą Ci że jest całkowicie do wyrzucenia to nie ma wyjścia trzeba szukać drugiej. A jeżeli nawet trzeba wymienić pomporozdzielacz to w swojej i nie robić kosztów dodatkowych szukając szrotu.

#9 Share mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 27 październik 2011 - 20:50

Pompa wtryskowa MF3080 dokaldnie nie wiem co bylo w poprzedniej.oddalem do regenracji,zrobili sekcje oraz wymienili obudowe glowna.ale facet odrazu zaznaczyl,ze rpzy nastepnej naprawie odrazu trzeba zamowic nowa,oryginalna obudowe.Przed godzina dzwoniłem o uzywke-2tys z gwarancja rozruchowa......wiec nieciekawie,bo nikt nie da gwarancji,czy to bedzie chodzilo rok czy dzien...
dziekuje ze nakreslacie mi sprawe........wertuje internet by choc dla porownania,znalesc cene nowej pompy.....ale jak narazie,sklaniam sie ku regeneracji starej....jeszcze nie wiem...pompiarz raczej powinien obadac co i jak trzeba wymienic...a napewno nie chodzi tylko o uszczelnienie,poniewaz na dolnym wałku,z ktorego idzie napęd,jest luz...i to dość spory....jakby łożyska sie posypały.
w sumie,uwazam,ze co dac za uzywke 2tys,to moze w tej kwocie by sie zmiescila cena regeneracji.....a moze nie.....sam nie wiem...ale zrobic to tak zeby to chodzilo.I tak szczescie w nieszczesciu ze po zniwach walnela..

#10 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 27 październik 2011 - 21:59

Pompa wtryskowa MF3080 Oddaj pompe do dobrego zakladu, rozbiora, sprawdza i powiedza ile bedzie kosztowac naprawa-wtedy zastanowisz sie czy lepiej kupic nowa czy zregenerowac stara i miec pewnosc ze bedzie chodzic. Kupujac pompe uzywana nikt nie da Ci gwarancji, bo moze chodzic 10 lat a moze i tydzien ;)

#11 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 27 październik 2011 - 22:31

Pompa wtryskowa MF3080 Dokładnie zrób tak jak napisał @rafal88 . Zmień zakład naprawczy i zobaczysz co oni Ci powiedzą ,wtedy będziesz się zastanawiał czy nowa czy regeneracja ,Używki nie kupuj chyba ze na części

#12 Share mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 21:17

Pompa wtryskowa MF3080 Witam.
Ciągniczek już chodzi.Została zakupiona używka 1,200 pln.Ciągnik zupełnie inaczej pracuje-równiej i ciszej.Starą rozebralismy.W srodku brakowało 2 części ,,odśrodka,,....wiec,widocznie taka była regeneracja...

Dzieki za udział w temacie.

Do moderatora:myslę że temat do zamknięcia.

Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 24 maj 2016 - 15:29

Pompa wtryskowa MF3080 gf

Edytowany przez sebastian84, 24 maj 2016 - 18:28.