Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z renault ares 550RX

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karolidzko15

karolidzko15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 październik 2011 - 21:34

problem z renault ares 550RX witam.mam problem gdy odkrecam korek w zbiorniczku chlodniczym to wyrzuca plyn.wiem ze tam tworzy sie cisnienie ale nie mozliwe ze takie duze.czy jak plyn pojdzie do oleju to olej moze byc czarny?bo przez 3 miesiace ubylo mi 2 litry plynu a nigdzie nie cieknie czy to jes normalne?prosze o odp.pomozcie

Edytowany przez karolidzko15, 27 październik 2011 - 06:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z renault ares 550RX Dzisiaj, 18:01
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 27 październik 2011 - 06:21

problem z renault ares 550RX Jeśli tak się dzieje to wróży to wysadzoną uszczelką z pod głowicy. Dodatkowo mówisz że ubyło płynu co dodatkowo potwierdza tą możliwość. A czy nie przybyło Ci kolego oleju?

Edytowany przez corrado, 27 październik 2011 - 06:23.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#3 Share karolidzko15

karolidzko15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 październik 2011 - 06:27

Jeśli tak się dzieje to wróży to wysadzoną uszczelką z pod głowicy. Dodatkowo mówisz że ubyło płynu co dodatkowo potwierdza tą możliwość. A czy nie przybyło Ci kolego oleju?

oleju bardzo nie bo caly czas jest ten sam stan.ja cos slyszalem ze to moze byc nie koniecznie wina uszczelki ze w tych statkach jest duzo mozliwosci

#4 Share turas20

turas20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 październik 2011 - 08:00

problem z renault ares 550RX U mnie w Zetorze tak było że woda ubywała.Ciśnienie się tworzyło i wyrzucało wodę tymi rurkami przy korku.Wymieniłem korek od chłodnicy i teraz jest wszystko dobrze.

#5 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 27 październik 2011 - 09:41

problem z renault ares 550RX Ciśnienie może się wytwarzać lecz po odkręceniu korka powinno zniknąć. Z tego co mówisz rozumiem że to ciśnienie jest stałe i płyn jest wyrzucany tak więc moim zdaniem uszczelka poszła przez co kompresja idzie do płynu i jest ciśnienie.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#6 Share karolidzko15

karolidzko15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 październik 2011 - 16:54

Ciśnienie może się wytwarzać lecz po odkręceniu korka powinno zniknąć. Z tego co mówisz rozumiem że to ciśnienie jest stałe i płyn jest wyrzucany tak więc moim zdaniem uszczelka poszła przez co kompresja idzie do płynu i jest ciśnienie.

a ty masz taki ciagnik bo on nad chlodnica ma zbiornik wyrownawczy i tam sa dwa korki i jednym wyrzuca strasznie a drugim nie i jak ktos ma taki ciagnik to pewnie wie jak to jest z tym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 październik 2011 - 20:27

problem z renault ares 550RX Weź na węch to co wydobywa się ze zbiorniczka, jeśli nie czuć spalin, to raczej nie masz przedmuchu. Który korek odkręcasz, od zbiorniczka, czy od chłodnicy?

#8 Share karolidzko15

karolidzko15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 październik 2011 - 20:34

Weź na węch to co wydobywa się ze zbiorniczka, jeśli nie czuć spalin, to raczej nie masz przedmuchu. Który korek odkręcasz, od zbiorniczka, czy od chłodnicy?

w zbiorniczku sa dwa jeden jest normalny i tym wyrzuca a drugi z odpowietrzajacy i tym nie

#9 Share Adam2211

Adam2211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 19:48

problem z renault ares 550RX U mnie było to samo robiło się ciśnienie w układzie chłodzenia po wyciągnięciu termostatów poprawiło się więc je wymieniłem .Sprawdzałem testerem na CO 2 nie było spalin w płynie chłodniczym jednak po kilkunastu miesiącach zaczeło mi wyganiać płyn z większym ciśnieniem i to już była uszczelka pod głowicą.Podejżewam że mógł być minimalny przedmuch na początku tej historii,koszt samej uszczelki ok. 90zł+olej i filtr

#10 Share karolidzko15

karolidzko15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:11

U mnie było to samo robiło się ciśnienie w układzie chłodzenia po wyciągnięciu termostatów poprawiło się więc je wymieniłem .Sprawdzałem testerem na CO 2 nie było spalin w płynie chłodniczym jednak po kilkunastu miesiącach zaczeło mi wyganiać płyn z większym ciśnieniem i to już była uszczelka pod głowicą.Podejżewam że mógł być minimalny przedmuch na początku tej historii,koszt samej uszczelki ok. 90zł+olej i filtr

witam.a ty masz taki sam ciagnik.a bylo widac na poczatku ze to uszczelka poszla.bo ja slyszalem ze jak pojdzie uszczelka to czojnik da znac bedzie sie swiecic w srodku.

#11 Share Adam2211

Adam2211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 11:14

witam.a ty masz taki sam ciagnik.a bylo widac na poczatku ze to uszczelka poszla.bo ja slyszalem ze jak pojdzie uszczelka to czojnik da znac bedzie sie swiecic w srodku.

Dokładnie taki sam ,o żadnym takim czujniku nie słyszałem ani przy silniku nie widziałem po prostu wygoniło mi płyn ze zbiornika tak jakby się zagotował choć temperatura była ok.W czasie pracy silnika płyn było widać e zbiorniczku jednak po zgaszeniu był pusty,zmienił się kolor oleju chociaż jeszcze nie zwiększył się stan i to było pewne że to uszczelka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share karolidzko15

karolidzko15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 09:05

problem z renault ares 550RX temat do zamkniecia.dziekuje wszystkim za odpowiec.to byla uszczelka pod glowica.