Zaloguj się, aby obserwować  
shaft45

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur

Polecane posty

shaft45    0

Witam serdecznie

Mam pytanie Jaki ciągnik(marka,model) i jakiej mocy kupic do odśnieżania do Administracji Budynków mieszkalnych.

Co lepiej wybrac pług czy tura? Przy turze mamy możliwość przenieść snieg np. na trawnik przez żywopłot aby nie zawalac końców i boków ulicy , samochodów dodam że mamy budynki w centrum czyli są tam wąskie uliczkach i duzo samochodów. Nie mam pojęcia gdzie pługiem mielibyśmy to spychać, jest problem z samym manewrowaniem. Czy tur ciągnikowy podoła zadaniu, czy się do tego nadaje, wiem ze catapiler sprawował sie swietnie miał jednak problem z manewrowaniem(gabaryty :P ), otwierana łyżka była nie zastąpiona

Dziekuje za pomoc Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś ładowarka przegubowa, doskonała zwrotność małe wymiary?


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shaft45    0

Dobry pomysł jednak chcielibyśmy wykorzystać ciągnik też latem do koszenia pasów zieleni. Ładowarka przegubowa w tym wypadku odpada. Myślałem o Zetorze 12245, dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zetorowi 12245 mocy na pewno wystarczy, ale nie wiem czy będziesz zadowolony, jeśli Ci chodzi o zwrotny ciągnik, bo ten zetor do nich nie należy... znajomy miał bliżniaczego ursusa z turem i sprzedał m.in właśnie z tego powodu, że był mało zwrotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
:P:P:P zwrotny żeby manewrowac między samochodami , dobre , to ta 6 stka do tego z turem to jak słoń w skłądzie porcelany, pamiętam z podstawówki jak na skrzyżowaniu 6tka z turem 4 razy w tył i w przód cofał żeby się zmieścic, przecież ten ciągnik to jak autobus, ja proponuje mtz 320 lub jakiś 3514 lub 4514, lub 3340 ważne zeby 4x4 a do kosiarki i do odśnieżania te 45 km spokojnie wystarczy, a co do pługa a tura to jest różnica dobrych 10 tyś zł a nawet i 20 jeśli chodzi o nowe, bo rozumiem że te ośnieżanie to gdzieśw mieście ma byc to nie trzeba takiej bestii jak ten zetor wystarczy spokojnie jakiś zetor czy ursus,albo mtz - mtz ma duży prześwit a wąskie opony i idzie w zaspy jak czołg, za 45 tyś bedzie cacy mtz z turem, a można nawet pokusic się o nową za 60 tyś pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Po chełmie chodził ursus 6014 z dużą szuflą pięknie zapiepszał po ulicach, a jak wpadł pod pwsz-ke w chwile parking pozamiatał no i za***isty świst jak ulicami poginał, u nas gmina kupiła 3070 z przednim tuzem, ale już coś z chydrauliką im się działo,a maja użytek bo po 2 śmietniki moga wozic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a moze coś szybszego z skrzynia do 40 km/h ???? moze case 856 ???


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

do odśnieżania ulic , dróg, bym niepolecał tura mój sąsiad tak sobie załatwił tura opuścił łyche na dół i jadąc, z dużą prędkością zachaczył o wystający kamień - ładowacz poszedł na złom :P


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Tur nadaje się do tego żeby odśnieżyć sobie podwórko, w uliczkach celuj w jakiś 3 cylindrowy ciągnik 4x4.

Pronar chyba robi pługi do odśnieżania z hydrauliczna regulacją ustawienia pługa. No i gumowy lemiesz to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Nadchodzi zima więc chyba to dobry moment na odświeżenie tematu. Bylem dziś w Gminnym zakładzie komunalnym i podpisałem wstępną umowe na odśnieżanie 4 miejscowości. Zastanawiam się nad sprzętem do tegoż celu. Posiadam John deere 3350 106km i MTZ820 80km. Żaden z nich nie posiada pługa do śniegu ani nawet przedniego TUZ'a więc będzie trzeba cos kupić. Wolę w zimę jeździć Jeleniem więc będe szukał osprzętu do niego. I tu mam podstawowe pytanie. Czy lepiej założyć przedni TUZ i do niego jakiś pług który będzie miał hydraulicznie regulowane ustawienie kąta, czy lepiej darować sobie TUZ i kombinować jakiś pług bezpośrednio z ramą i siłownikiem rownież do podnoszenia pługa? Prosze o radę bo za miesiąc musze mieć sprzęt skompletowany.

 

Jeśli chodzi o pług na Tur to od razu odrzuciłem tą opcję ponieważ znam 3 przypadki w których tur przy odśnieżaniu zostal połamany.

Edytowano przez robert812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

pług z pronaru puv 330 łamany hydrauliczny na przedi tuz z kółeczkami wychodzi chyba koło 16 tys netto wygląda całkiem ( najbogatsza obcja wczoraj mi to ktoś liczył ) nienajgorzej


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

A własnie, pług nie trudno znaleźć. Nattomiast przedni TUZ małych polskich producentów mnie przeraża, wyglądają jakoś delikatnie a przeciez w śniegu występują dośc duże opory. Boje sie że tuz się pognie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj