Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share shaft45

shaft45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 październik 2007 - 14:14

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur Witam serdecznie
Mam pytanie Jaki ciągnik(marka,model) i jakiej mocy kupic do odśnieżania do Administracji Budynków mieszkalnych.
Co lepiej wybrac pług czy tura? Przy turze mamy możliwość przenieść snieg np. na trawnik przez żywopłot aby nie zawalac końców i boków ulicy , samochodów dodam że mamy budynki w centrum czyli są tam wąskie uliczkach i duzo samochodów. Nie mam pojęcia gdzie pługiem mielibyśmy to spychać, jest problem z samym manewrowaniem. Czy tur ciągnikowy podoła zadaniu, czy się do tego nadaje, wiem ze catapiler sprawował sie swietnie miał jednak problem z manewrowaniem(gabaryty :P ), otwierana łyżka była nie zastąpiona
Dziekuje za pomoc Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur Dzisiaj, 20:11
  •  

#2 Share Marcin23

Marcin23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 październik 2007 - 14:25

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur ciągnik ma być nowy czy używany za ile kasy?
:)

#3 Share shaft45

shaft45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 październik 2007 - 15:05

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur Używany do 45 tys brutto.

#4 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 07 październik 2007 - 15:29

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur Może jakaś ładowarka przegubowa, doskonała zwrotność małe wymiary?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#5 Share shaft45

shaft45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 październik 2007 - 15:55

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur Dobry pomysł jednak chcielibyśmy wykorzystać ciągnik też latem do koszenia pasów zieleni. Ładowarka przegubowa w tym wypadku odpada. Myślałem o Zetorze 12245, dobry wybór?

#6 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 07 październik 2007 - 16:14

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur kup tego zetora a niebedziesz załował (chyba ze bedzie jakis felerny)

http://www.allegro.p...em_sokolka.html

#7 Share shaft45

shaft45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 październik 2007 - 08:23

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur Czyli jednak tur bedzie lepszy? A mocy ten zetor nie bedzie miał zamało?

#8 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 08 październik 2007 - 13:34

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur zetorowi 12245 mocy na pewno wystarczy, ale nie wiem czy będziesz zadowolony, jeśli Ci chodzi o zwrotny ciągnik, bo ten zetor do nich nie należy... znajomy miał bliżniaczego ursusa z turem i sprzedał m.in właśnie z tego powodu, że był mało zwrotny.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 13:51

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur :P :P :P zwrotny żeby manewrowac między samochodami , dobre , to ta 6 stka do tego z turem to jak słoń w skłądzie porcelany, pamiętam z podstawówki jak na skrzyżowaniu 6tka z turem 4 razy w tył i w przód cofał żeby się zmieścic, przecież ten ciągnik to jak autobus, ja proponuje mtz 320 lub jakiś 3514 lub 4514, lub 3340 ważne zeby 4x4 a do kosiarki i do odśnieżania te 45 km spokojnie wystarczy, a co do pługa a tura to jest różnica dobrych 10 tyś zł a nawet i 20 jeśli chodzi o nowe, bo rozumiem że te ośnieżanie to gdzieśw mieście ma byc to nie trzeba takiej bestii jak ten zetor wystarczy spokojnie jakiś zetor czy ursus,albo mtz - mtz ma duży prześwit a wąskie opony i idzie w zaspy jak czołg, za 45 tyś bedzie cacy mtz z turem, a można nawet pokusic się o nową za 60 tyś pln

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kostek

kostek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 08 październik 2007 - 15:09

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur http://allegro.pl/it...m_snieznym.html
ekstra :P ale cena

http://allegro.pl/it..._snieznym_.html
tym bym tez nie pogardził

#11 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 08 październik 2007 - 18:44

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur A moze jakis uzywany pronarek 320 amk w wersji komunalnej :P :P

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 19:14

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur Po chełmie chodził ursus 6014 z dużą szuflą pięknie zapiepszał po ulicach, a jak wpadł pod pwsz-ke w chwile parking pozamiatał no i za***isty świst jak ulicami poginał, u nas gmina kupiła 3070 z przednim tuzem, ale już coś z chydrauliką im się działo,a maja użytek bo po 2 śmietniki moga wozic

#13 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 13 październik 2007 - 07:10

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur a moze coś szybszego z skrzynia do 40 km/h ???? moze case 856 ???
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#14 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 13 październik 2007 - 07:31

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur do odśnieżania ulic , dróg, bym niepolecał tura mój sąsiad tak sobie załatwił tura opuścił łyche na dół i jadąc, z dużą prędkością zachaczył o wystający kamień - ładowacz poszedł na złom :P
:)

#15 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 13 październik 2007 - 12:07

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur Tur nadaje się do tego żeby odśnieżyć sobie podwórko, w uliczkach celuj w jakiś 3 cylindrowy ciągnik 4x4.
Pronar chyba robi pługi do odśnieżania z hydrauliczna regulacją ustawienia pługa. No i gumowy lemiesz to podstawa.

#16 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 17 październik 2011 - 18:24

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur Nadchodzi zima więc chyba to dobry moment na odświeżenie tematu. Bylem dziś w Gminnym zakładzie komunalnym i podpisałem wstępną umowe na odśnieżanie 4 miejscowości. Zastanawiam się nad sprzętem do tegoż celu. Posiadam John deere 3350 106km i MTZ820 80km. Żaden z nich nie posiada pługa do śniegu ani nawet przedniego TUZ'a więc będzie trzeba cos kupić. Wolę w zimę jeździć Jeleniem więc będe szukał osprzętu do niego. I tu mam podstawowe pytanie. Czy lepiej założyć przedni TUZ i do niego jakiś pług który będzie miał hydraulicznie regulowane ustawienie kąta, czy lepiej darować sobie TUZ i kombinować jakiś pług bezpośrednio z ramą i siłownikiem rownież do podnoszenia pługa? Prosze o radę bo za miesiąc musze mieć sprzęt skompletowany.

Jeśli chodzi o pług na Tur to od razu odrzuciłem tą opcję ponieważ znam 3 przypadki w których tur przy odśnieżaniu zostal połamany.

Edytowany przez robert812, 17 październik 2011 - 19:38.

#17 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 18 październik 2011 - 05:44

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur pług z pronaru puv 330 łamany hydrauliczny na przedi tuz z kółeczkami wychodzi chyba koło 16 tys netto wygląda całkiem ( najbogatsza obcja wczoraj mi to ktoś liczył ) nienajgorzej

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 18 październik 2011 - 08:59

Ciągnik do odśnieżania/ Pług czy Tur A własnie, pług nie trudno znaleźć. Nattomiast przedni TUZ małych polskich producentów mnie przeraża, wyglądają jakoś delikatnie a przeciez w śniegu występują dośc duże opory. Boje sie że tuz się pognie.

Dodaj odpowiedź