Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat aktywny 2,5 metra

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 26 październik 2011 - 13:45

Agregat aktywny 2,5 metra Mam zamiar zakupić agregat aktywny szerokości 2,5 metra, mam spore pagórki, ziemie niestety wymagające agregatu aktywnego, a koni tylko 90 w marce Fendt. I teraz moje pytanie, Jaki jest najlepszy agregat i jakie mają rżnic w zapotrzebowaniu i wogóle czym tak naprawde sie różnią, a chodzi mi o agragat wirnikowy i brone wahadłową. ciekawią mnie te wahadłówki ale czy one mają mniejsze zapotrzebowanie mocy?? a Jaki jest ich efekt w porówniu z elementami roboczymi wirującymi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat aktywny 2,5 metra Dzisiaj, 02:51
  •  

#2 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 26 październik 2011 - 16:54

Agregat aktywny 2,5 metra poradzisz sobie myślę tylko najlepiej zainwestuj w bliźniaki najlepiej wąskie koła do międzyrzędzi jako dodatkowe ,ciągnik nie będzie się zapadał w zaoranym i puścisz bronę płycej a robota pójdzie
najlepiej bronę wirnikową z nożami a nie z kołkami ,wahadłowej nie bierz bo ona jest na ziemie łatwiejsze w uprawie.

#3 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 październik 2011 - 17:32

Agregat aktywny 2,5 metra na ciężkie gleby to tylko agregat aktywny. Aktywne mają większe zapotrzebowanie na moc ale 90 kucyków spokojnie wystarczy żeby pociągnąć nawet cały zestaw z siewnikiem. Co do wahadłuwki to na lźejsze ziemie, na ciężkiej będzie tylko przesuwać bryły na boki.

#4 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 26 październik 2011 - 18:57

Agregat aktywny 2,5 metra Ja użytkuję wahadłówkę w zestawie z siewnikiem i 72 kuce spokojnie dają radę, ale ziemie nie mam ciężkie i efekt pracy bardzo dobry.

#5 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 26 październik 2011 - 20:13

Agregat aktywny 2,5 metra znaczy powiem tak ziemie nie są zbytnio ciezkie, mam troche rędzin i iłów, do tej pory nigdy nie robił agragatem przedsiewem, po orce wystarczało samo bronowanie, znaczy ociec tak uważał, tylko na rędzinach i iłach poprostu ani bronowanie ani agragat z wałkami nic nie dają i sieje siew takie bryły a to nie załadnie wygląda, chodzi mi o to czy taka brona wirnikowa nie za bardzo ropyli mi tych ziem lżejszych?? I czy znowu brona wahadłowa da sobie rade na rędzinach?? A zapotrzebowanie na moc jaką ma różnice między wirnikowymi a wahadłowymi?? I moze głupie pytanie czy jest duża różnica w uprawie broną wahadłową a zwykłym agregatem uprawowo-siewnym biernym??

#6 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 26 październik 2011 - 20:37

Agregat aktywny 2,5 metra wachadłówka jest na słabsze ziemie i na ile niewiele zdziała. Dla ciebie najlepsza będzie brona wirnikowa tzw. cyklotiler, z wałem packera,marka to maschio,rabe werk,rau,howard.amazone ,kuhn, lepiej taką bardziej popularną bo do wynalazków trudniej o części.Zasada działania jest we wszystkich taka sama ,różnią się szczegółami,amazone i kuhn mają najmocniejsze ułożyskowanie rotorów.90KM bez problemu pociągnie każdą 2,5-metrówkę,sprzedałem kilkadziesiąt takich agregatów i przeważnie do mtz-82.Teraz mam jeden ale to rototiler z nabudowanym siewnikiem i z lekkim wałęm ,trochę słaby na twoje ziemie.

#7 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisany 26 październik 2011 - 20:44

Agregat aktywny 2,5 metra wahadłówka nie zdaje egzaminu na ciężkiej ziemi,wirnik ma to do siebie,że miele glebę i nie wyciąga brył do góry
Ja mam niemeyera 2,5 m do proximy 95 i przy dużym zbryleniu gleby ciągnik ma co robić w zestawie ze zwykłym poznaniakiem 2,7m,który praktycznie zakrywa agregat i nie ma potrzeby zatykania skrajnych redlic.A pole po wirówce wygląda zdecydowanie lepiej niż po biernym,którym w tym roku na iłach szkoda było robić bo nie było efektów.

#8 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 26 październik 2011 - 21:49

Agregat aktywny 2,5 metra Też mam Niemeyer 3 metry i 3 lata chodziła z Jumzem 65KM i nawet dawał rady, teraz chodzi z Belarus 1025...wiec mysle o siewniku do niej ;) Robota piekna po bronie...ale na naszych ziemiach musze jezdzić w wiekszosci ok 2.5km/h...wiadomo jak masz lżejsze to i 7km/h pojedziesz ( sam probowałem 7.5km/h) przy wiekszej predkosci nie rozdrobi Ci tak bardzo....

#9 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 27 październik 2011 - 18:53

Agregat aktywny 2,5 metra To zmień przełożenie rotorów w przekładni na najszybsze i będzie można jechać też szybciej.

#10 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 16:31

Agregat aktywny 2,5 metra Panowie własnie też sie zasanawiam nad wirową broną i mam pola III klasy rędziny margle tak więc troszke wymagajace ziemie i czy taka brona wirowa 3 metry przy Belarusie 82 taka brona będzie dawała radę z wałem Packera?? i z jaką prędkością można takim "wariatem" latać po polu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 17:44

Agregat aktywny 2,5 metra myśle że 3m do mtz to troszke za dużo. Optymalna szerokość do 80-konnego ciągnika to 2,5m. Ja jeżdze około 4-6km/h.

#12 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:17

Agregat aktywny 2,5 metra Mam 2,5 m niemeyera z wałem packera do proximy 95 to spokojnie daje radę z poznaniakiem na sobie, większy agregat lub siewnik to byłoby chyba za dużo na te 90 koni.Sąsiad ma 3 m kongsilde ale ciągnik 105 koni, no i oczywiście musisz mieć kilkaset kilo na przodzie bo przy transporcie i uwrociach będziesz tańczył ciągnikiem.

#13 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 18:24

Agregat aktywny 2,5 metra a jaka może być orientacyjna waga brony wirowej 3 metry i wał packera??

#14 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 15:24

Agregat aktywny 2,5 metra Zależy jakiej firmy agregat ale np Maschio dm300 z pakerem i hydropakiem 1250kg, niemeyer 302 1200, amazone kg303 cultimix 1850kg .Do 3-metrowej z siewnikiem musi być ciągnik 6-cylindrowy inaczej ciężko jest poruszać się z nią.

#15 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 22:57

Agregat aktywny 2,5 metra również mam podobny dylemat z broną i siwnikiem nie wiem co zakupić do pronara 105km ziemie mam różne, nie aż tak bardzo ciężkie chociaż zdażaja się rędziny i spore pagórki, pasowała by jakiś agregat z siewniczkiem np. amozone d7 3m tylko nie wiem jak nato podnośnik w pronarze bo do przodu by się coś jeszcze dołożyło, aktualnie uprawiam kombi bh 4,2m i sieje 3512 stegstetem 2.5m, dokupił bym samą bronę do niego ale mam poodwracane koła w pronarze na prawie 2.3m i na przechyłych polach to nawet by go nie krył ten zestaw prosze o porade kolegów szczególnie z pronarów i pochodnych jakie zestawy uprawowe nimi ciągają i jak się w nich zachowują.

#16 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 22 styczeń 2012 - 00:38

Panowie własnie też sie zasanawiam nad wirową broną i mam pola III klasy rędziny margle tak więc troszke wymagajace ziemie i czy taka brona wirowa 3 metry przy Belarusie 82 taka brona będzie dawała radę z wałem Packera?? i z jaką prędkością można takim "wariatem" latać po polu??

Ja jeżdziłem 2 lata Jumzem 65KM (u mnie ok 70KM-podkrecony na pompie) i brona wirnikowa 3m Niemeyer+wał rurowy i powiem ze wiekszych problemow nie miałem...tyle ze 80kg trzeba było dołozyć na przód, bo wcześniej nie miał zadnych obciążników. W galerii mam zdjecie zestawu.;)

#17 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 09:16

Witam ja zakupiłem agregat Maschio 2,5m ma pracować z Zetorem 9540 i amazone d7 robiłem próbę w polu i dobrze daje sobie radę na, Jeszcze nie siałem ale po spięciu z siewnikiem nie ma problemu  podnoszeniem przodu zobaczymy w polu. Jesienią po przywiezieniu agregatu robiłem próbę zetorem 5211 :) dawał radę ale trzeba było powoli max 4-5 polowa. Efekt uprawy cieszy oko:) 

#18 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 10:25

Agregat aktywny 2,5 metra gratulacie z zakupu, zdradzisz cene bo mało jest na rynku 2,5 metrowych

#19 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 07:38

Za agregat zapłaciłem ok 8 tys z hydropakiem kupiłem go jeszcze jesienią nowszy model jasno zielony kolor pełny wał, muszę przysnać że tafiłem:) siewnik miałem już wcześniej amazone D7. Trzeba przyznać że teraz ciężko coś znaleść godnego w dobrych pieniądzach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share niuniekwlp

niuniekwlp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 luty 2016 - 20:48

witam :)

mam pytanie mianowicie czy c-380 da sobie rade z agregatem aktywnym wirowym i siewnikiem amazone d8 2,5m? gleby mam ciężkie, trafia się sporo gliny dlatego myśle o aktywnym bo bierny słabo robi robote ....