Skocz do zawartości

Zdjęcie

Miekka oś

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 25 październik 2011 - 22:36

Miekka oś Witam, chciałbym poruszyć kwestię przedniej miękkiej osi w Valtrze. Przybliżcie swoją wiedzę na ten temat. Mam wątpliwości jutro zamawiam Ciagnik N121H z podstawą do tura. Dealer mówił że miękkiej osi używa się tylko w transporcie, z kolei w internecie czytałem że stosują się ją w również w uprawie poprawiając tym samym uciąg i kontakt kół z podłożem. Czy warto ją kupić i może ktoś z doświadczenia zna jej zalety i wady??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Miekka oś Dzisiaj, 03:59
  •  

#2 Share keeway1911

keeway1911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 październik 2011 - 07:08

Miekka oś Witam.
Może nie mam Valtry ale NH i miękką oś.
W transporcie sprawdza się oczywiście dobrze, a jeżeli chodzi o uprawę i orkę i inne prace polowe to też jej używamy ponieważ tak jak już wspomniałeś poprawia uciąg i kontakt kół z podłożem.Mój dealer kazał używać amortyzacji w pracy ze względu na w/w zalety.
Oczywiście mówimy o dwóch różnych markach lecz wnioskuję że jeżeli w jednym traktorze można to i w drugim tez.
Pozdrawiam.

#3 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2323 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 26 październik 2011 - 07:29

Miekka oś do orki nie jest ona może aż tak bardzo potrzebna ale w innych szybkich pracach przydaje się na pewno,
pozwala podnieść prędkość i komfort pracy ja polecam jak najbardziej, też nie mam valtry za to nie wyobrażam sobie mojego fendta 716 bez osi,

#4 Share Dlugi666

Dlugi666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 październik 2011 - 07:46

Miekka oś A ja mam pytanie czy tam są moze jakaieś elementy które sie szybko zużywają ? tzn chodzi mi tez oto, jak sprawdzić w starszych traktorach czy tam jest wszystko w dobrym stanie ?

Edytowany przez Dlugi666, 26 październik 2011 - 07:46.

#5 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 26 październik 2011 - 08:41

Miekka oś Ja na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał tylko brał miękką oś. Wiadomo trzeba za nią dopłacić, ale przyjmując, że kosztuje ona 18tyś zł, a ciągnik będziesz użytkował przez 10 lat to jest to 1800zł rocznie, więc tragedii nie ma. Mam znajomego, ma dwa John Deere, jeden starszy ze sztywną osia a drugi z miękka i powiedział, że gdyby była możliwość dokupienia przedniej osi amortyzowanej to bez wahania by ją zakupił i założył.
W transporcie i szybkich uprawach w pozytywny sposób miękka oś da o sobie znać podnosząc komfort jazdy to jedno, poprawi kontakt przednich kół z podłożem zwiększając tym samym siłę uciągu i to nawet w orce.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 26 październik 2011 - 20:42

Miekka oś Dzięki za przydatne wypowiedzi, niestety zamówienie już poszło i będzie bez miękkiej osi no cóż będzie przyczyna do zakupu kolejnego ciągnika:)Chciałbym jeszcze zapytać o kwestię pługa mam 5 klasy ziemie i zastanawiam się nad liczbą korpusów pługa...różnica cen jest dość duża miedzy 4 a 5-korpusowymi. Myślicie że piątka obrotowa będzie rentownym rozwiązaniem czy lepiej "pomęczyć" się czwórką?? Rolstudent, jeśli możesz..to ile zapłaciłeś za 716??

#7 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 26 październik 2011 - 20:58

Miekka oś Weź dużą 4kę np. Ibisa XXL, Akpila KM180. Chyba, że chcesz coś "zagramanicznego" ;]
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#8 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 26 październik 2011 - 21:49

Miekka oś

Dzięki za przydatne wypowiedzi, niestety zamówienie już poszło i będzie bez miękkiej osi no cóż będzie przyczyna do zakupu kolejnego ciągnika:)Chciałbym jeszcze zapytać o kwestię pługa mam 5 klasy ziemie i zastanawiam się nad liczbą korpusów pługa...różnica cen jest dość duża miedzy 4 a 5-korpusowymi. Myślicie że piątka obrotowa będzie rentownym rozwiązaniem czy lepiej "pomęczyć" się czwórką?? Rolstudent, jeśli możesz..to ile zapłaciłeś za 716??

Gdzie bierzesz Valtrę, jeżeli można wiedzieć? Jakiej marki chcesz pług?

#9 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 26 październik 2011 - 22:00

Miekka oś "AGRONOM" k/Parczewa pług planuje vogol&noot w sumie na najszerszym rozstawie będzie miał 192cm. Przy moich ziemiach myślę że Valtra by 2,20-2.30 pociągnęła...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2323 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 27 październik 2011 - 10:09

Miekka oś ja za swojego fendta zapłaciłem 102 tyś euro brutto ale to było bardzo dawno
co do pługa ja orzę overumem 5 skibek fotki w galerii powiem szczerze ma deko ciężej nic w podobnym krevelandzie ale za to orka ładniej wygląda i pług był tańszy