mariusz85

NEPTUN Z 413

Polecane posty

mariusz85    0

Mam problemy z neptunem pierwszy to brak podnoszenia gdy jest zimno gdy jest cieplej troche lepiej olejH32 czyszczony filtr oleju gdzie szukac przyczyny drugi to rwanie walka w przekladni kola roboczego [gwiazda] i na jakiej predkosci pracuje gwiazda szybsza czy wolniejsza a trzeci problem to zapychanie sie lsci pod lemieszami nowe szczotki zalozone. Czy uzywacie czujnika glebokosci i jaka predkoscia kopiecie?))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Wyczyść filtr ssawny w zbiorniku. O którą przekładnię (wałek) ci chodzi, główną czy tą od gwiazdy? Najczęstszą przyczyną urywania wałka jest zbyt głęboka praca lemiesza i gwiazda obraca się w ziemi. Prędkość lepiej mieć tą większą bo jest wtedy mniejszy kąt ugięcia przegubu wałka (nie szarpie tak bardzo). Problem zapychania lemiesza może być spowodowany tym, że ogławiacz pracuje zbyt wysoko i część bocznych liści zostaje obciętych i spada na ziemię zamiast na taśmę podającą je do zbiornika. Może też być zbyt duże zachwaszczenie i zbyt wilgotna ziemia, która sprzyja lepieniu się resztek liści na lemieszu. Czujnika głębokości nie używam. Jak chwilowo jest zbyt duża głębokość kopania to podnoczę kombajn "ręcznie". Prędkość robocza to ok. 6-8 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

912 - 3 polowa 1500 obrotów

liście - zapychają się tylko suche, i to na nożu obcinacza

podnosi itp bez problemów , możliwe ze pompa się kończy

gwiazda, możliwe że w środku coś się obcięło.

prędkość- ja pracuje na wolniejszej, bo wałek od szybkiej mam ukręcony :/ <poprzedni właściciel>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o urywanie sie wałków od skrzyni to u mnie i u kilku sąsiadów był podobny problem. Wychodziły serie neptunów w których wałek przekazu mocy jest pod zbyt dużym katem. Sprawdz i porównaj u kogos komu sie nie ukręca a się przekonasz. My jak kupiliśmy kombajn to co troche wałek do wymianay wkoncu sąsiad przyszedł i zrobiliśmy to co on wczesniej u siebie czyli trzeba dospawać płaskowniki z otworami i przestawić gwiazde pod innym katem to jedyny sposób od tego momentu kopaliśmy pare lat bez urwanego wałka. Fakt jest z tym troche roboty ale to jest konieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz85    0

Filtr w zbiorniku byl czyszczony a walek to chodzi o ten w przekladni gwiazdy co do glebokosci to tez gleboko nie kopie a zawor bespieczenstwa mogl by byc przyczyna slabego podnoszenia i dzs jeszcze zuwazylem ze jak opuszczam zbiornik korzeni to wybija olej ze zbiornika przez dziurki do odpoewietrzania w korku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Kolego z tym ścinaniem klina w reduktorze to raczej ciężka sprawa i może być wiele przyczyn ja tam od dawna używam wolnych obrotów, myślę że koledzy Ci dobrze podpowiadają z tym wałem napędowym w Kleine stosowany jest wał co ma 2 krzyżaki na stronie, a co do podnoszenie to ja na tym zęby kiedyś zjadłem na początek zastosuj rzadszy olej troszkę i sprawdz te filtry a po drugie zrób fortę pompy bo mogły być różne montowane i trzeba inny olej co do zapychania to każdy ma ten sam problem taki rok.

 

A teraz moje pytanie luz na wale napędowym szyszki mam na frezie wałków dość spory może przez to buraki wywracać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

te niemieckie wałki to mają po dwa krzyżaki po jednej stronie główki to znaczy że mogę pracować przy większych kątach i dzięki temu nie ma przeciążeń tak jak tu koledzy pisali powyżej. Ale popatrz czy jak obraca się gwiazda pozioma to ładnie obraca się dookoła z równą prędkością i nie staje Ci tak jakby utykała sprawdź przede wszystkim osłony gwiazdy i nie cofaj womem wałkiem jak Ci stanie wynośnik buraków ;)

 

Kto mi sprawdzi w instrukcji od neptuna jaki idzie krzyżak tam na wale napędowym od strony szyszki ?

Edytowano przez center

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

O jaką szyszkę ci chodzi? Jeśli o koło co liście z buraków wciąga,nad nożem, a napęd jest z tylnego koła, to ja zakładałem tam krzyżaki z wału pędnego z poloneza, fiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz85    0

Panowie zalozylem walek z dwoma krzyzakami i POMOGO kolo obraca sie rowno wykopalem 3 ha i sie nie urwal a dawniej to przynajmniej 1 walek na ha. Jeszcze chodzi mi o filtr oleju ja mam tylko w zbiorniku a widziaiem ze maja neptuny jeszcze jeden taki duzy czy on musi byc bo ja nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

sadek zeskanował byś całą instrukcję i katalog od neptuna i do pdf co Ty na to ?:D ładnie Cię prosimy;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Sprawa do załatwienia, ale pewnie nie w tym sezonie buraczanym. Jak będę miał chwilkę to sukcesywnie będę skanował.

 

Tylko pytanko w jaki sposób skany połączyć w całość?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
f417    0

Tylko pytanko w jaki sposób skany połączyć w całość?

W oprogramowaniu skanera powinna być funkcja "dodaj stronę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

nic prostszego są programy które robią to w formy pdf pdffactor itp jak coś ja mogę to wrzucić w całość albo Ci podpowiem jak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz85    0

panowie gdzie kupie zawor bezpieczenstwa i kompletny filtr oleju moze znacie jakies strony internetowe lub firmy gdze mozna to kupic a moze ktos sprzedaje neptuna na czesci?

Edytowano przez mariusz85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

bardzo dziękuję za instrukcję:D

 

A co do zaworu bezpieczeństwa ten co jest pod zbiornikiem oleju to ja go kupiłem w gravit lublin ale wiem że to robi taka firma hydrauliczna jak będziesz zainteresowany to pójdę i sprawdzę to kupisz bezpośrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz85    0

to jak możesz to napisz mi namiary na ta firme zebym mogl go zamowic duzo za niego dales jaka byla przyczyna ze go wymieniles? i dokladnie jaka on ma nazwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Panowie nie wiecie może na jakim maksymalnym ciśnieniu i przepływie mogą pracować elektrozawory z neptuna? Czy ciśnienie rzędu 200bar i przy przepływie ok 30l/mim ich nie uszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

200bar to w kleinie to ok ale zależy na czym mierzyłeś, a ten mój zawór przelewowy to jest firmy archimedes nie mogę po ciemku odczytać numerków ale jutro to zrobię jak nie zapomnę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Mam zamiar jeden z zaworów (lub nawet wszystkie) zamontować do zetora 16245, jako dodatkowy rozdzielacz elektrohydrauliczny który będzie mi automatycznie obracał pług.

 

Neptuna nie chcieli kupić po cenie złomu to teraz go trzeba jakoś wykorzystać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj