Skocz do zawartości

Zdjęcie

NEPTUN Z 413

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariusz85

mariusz85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 październik 2011 - 20:49

NEPTUN Z 413 Mam problemy z neptunem pierwszy to brak podnoszenia gdy jest zimno gdy jest cieplej troche lepiej olejH32 czyszczony filtr oleju gdzie szukac przyczyny drugi to rwanie walka w przekladni kola roboczego [gwiazda] i na jakiej predkosci pracuje gwiazda szybsza czy wolniejsza a trzeci problem to zapychanie sie lsci pod lemieszami nowe szczotki zalozone. Czy uzywacie czujnika glebokosci i jaka predkoscia kopiecie?))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NEPTUN Z 413 Dzisiaj, 07:46
  •  

#2 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 25 październik 2011 - 22:27

NEPTUN Z 413 Wyczyść filtr ssawny w zbiorniku. O którą przekładnię (wałek) ci chodzi, główną czy tą od gwiazdy? Najczęstszą przyczyną urywania wałka jest zbyt głęboka praca lemiesza i gwiazda obraca się w ziemi. Prędkość lepiej mieć tą większą bo jest wtedy mniejszy kąt ugięcia przegubu wałka (nie szarpie tak bardzo). Problem zapychania lemiesza może być spowodowany tym, że ogławiacz pracuje zbyt wysoko i część bocznych liści zostaje obciętych i spada na ziemię zamiast na taśmę podającą je do zbiornika. Może też być zbyt duże zachwaszczenie i zbyt wilgotna ziemia, która sprzyja lepieniu się resztek liści na lemieszu. Czujnika głębokości nie używam. Jak chwilowo jest zbyt duża głębokość kopania to podnoczę kombajn "ręcznie". Prędkość robocza to ok. 6-8 km/h.

#3 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 25 październik 2011 - 22:33

NEPTUN Z 413 912 - 3 polowa 1500 obrotów
liście - zapychają się tylko suche, i to na nożu obcinacza
podnosi itp bez problemów , możliwe ze pompa się kończy
gwiazda, możliwe że w środku coś się obcięło.
prędkość- ja pracuje na wolniejszej, bo wałek od szybkiej mam ukręcony :/ <poprzedni właściciel>

#4 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 26 październik 2011 - 09:34

NEPTUN Z 413 Jeżeli chodzi o urywanie sie wałków od skrzyni to u mnie i u kilku sąsiadów był podobny problem. Wychodziły serie neptunów w których wałek przekazu mocy jest pod zbyt dużym katem. Sprawdz i porównaj u kogos komu sie nie ukręca a się przekonasz. My jak kupiliśmy kombajn to co troche wałek do wymianay wkoncu sąsiad przyszedł i zrobiliśmy to co on wczesniej u siebie czyli trzeba dospawać płaskowniki z otworami i przestawić gwiazde pod innym katem to jedyny sposób od tego momentu kopaliśmy pare lat bez urwanego wałka. Fakt jest z tym troche roboty ale to jest konieczność.

#5 Share mariusz85

mariusz85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 październik 2011 - 19:11

NEPTUN Z 413 Filtr w zbiorniku byl czyszczony a walek to chodzi o ten w przekladni gwiazdy co do glebokosci to tez gleboko nie kopie a zawor bespieczenstwa mogl by byc przyczyna slabego podnoszenia i dzs jeszcze zuwazylem ze jak opuszczam zbiornik korzeni to wybija olej ze zbiornika przez dziurki do odpoewietrzania w korku

#6 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 26 październik 2011 - 21:36

NEPTUN Z 413 pieni sie??

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 27 październik 2011 - 17:25

NEPTUN Z 413 Co do tego wałka to zakłada się tam wałek [przy skrzyni] z podwójnym krzyżakiem. Ale to kosztuję z 500 zł . http://moto.allegro....1852224086.html 3 zdjęcie.

Edytowany przez tomek73, 27 październik 2011 - 17:26.

#8 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 27 październik 2011 - 18:02

NEPTUN Z 413 Kolego z tym ścinaniem klina w reduktorze to raczej ciężka sprawa i może być wiele przyczyn ja tam od dawna używam wolnych obrotów, myślę że koledzy Ci dobrze podpowiadają z tym wałem napędowym w Kleine stosowany jest wał co ma 2 krzyżaki na stronie, a co do podnoszenie to ja na tym zęby kiedyś zjadłem na początek zastosuj rzadszy olej troszkę i sprawdz te filtry a po drugie zrób fortę pompy bo mogły być różne montowane i trzeba inny olej co do zapychania to każdy ma ten sam problem taki rok.

A teraz moje pytanie luz na wale napędowym szyszki mam na frezie wałków dość spory może przez to buraki wywracać ?

#9 Share mariusz85

mariusz85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 październik 2011 - 19:52

NEPTUN Z 413 co do oleju to sie pieni// kolego mozesz troszke jasniej na temat walka napedowego

#10 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 27 październik 2011 - 21:15

NEPTUN Z 413 te niemieckie wałki to mają po dwa krzyżaki po jednej stronie główki to znaczy że mogę pracować przy większych kątach i dzięki temu nie ma przeciążeń tak jak tu koledzy pisali powyżej. Ale popatrz czy jak obraca się gwiazda pozioma to ładnie obraca się dookoła z równą prędkością i nie staje Ci tak jakby utykała sprawdź przede wszystkim osłony gwiazdy i nie cofaj womem wałkiem jak Ci stanie wynośnik buraków ;)

Kto mi sprawdzi w instrukcji od neptuna jaki idzie krzyżak tam na wale napędowym od strony szyszki ?

Edytowany przez center, 27 październik 2011 - 21:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 28 październik 2011 - 06:57

NEPTUN Z 413 W instrukcji brak jaki to krzyżak ale co ciekawe instrukcja przewiduje podwójny krzyżak na napęd gwiazdy : http://chomikuj.pl/SadekMB/Dokumenty

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#12 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 28 październik 2011 - 07:55

NEPTUN Z 413 O jaką szyszkę ci chodzi? Jeśli o koło co liście z buraków wciąga,nad nożem, a napęd jest z tylnego koła, to ja zakładałem tam krzyżaki z wału pędnego z poloneza, fiata.

#13 Share mariusz85

mariusz85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 październik 2011 - 20:25

NEPTUN Z 413 Panowie zalozylem walek z dwoma krzyzakami i POMOGO kolo obraca sie rowno wykopalem 3 ha i sie nie urwal a dawniej to przynajmniej 1 walek na ha. Jeszcze chodzi mi o filtr oleju ja mam tylko w zbiorniku a widziaiem ze maja neptuny jeszcze jeden taki duzy czy on musi byc bo ja nie mam

#14 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 28 październik 2011 - 21:35

NEPTUN Z 413 sadek zeskanował byś całą instrukcję i katalog od neptuna i do pdf co Ty na to ?:D ładnie Cię prosimy;) hehe

#15 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 28 październik 2011 - 21:51

NEPTUN Z 413 Sprawa do załatwienia, ale pewnie nie w tym sezonie buraczanym. Jak będę miał chwilkę to sukcesywnie będę skanował.

Tylko pytanko w jaki sposób skany połączyć w całość?

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#16 Share f417

f417

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 październik 2011 - 07:20

NEPTUN Z 413

Tylko pytanko w jaki sposób skany połączyć w całość?

W oprogramowaniu skanera powinna być funkcja "dodaj stronę"

#17 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 29 październik 2011 - 18:21

NEPTUN Z 413 nic prostszego są programy które robią to w formy pdf pdffactor itp jak coś ja mogę to wrzucić w całość albo Ci podpowiem jak;)

#18 Share mariusz85

mariusz85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 19:36

NEPTUN Z 413 panowie gdzie kupie zawor bezpieczenstwa i kompletny filtr oleju moze znacie jakies strony internetowe lub firmy gdze mozna to kupic a moze ktos sprzedaje neptuna na czesci?

Edytowany przez mariusz85, 02 listopad 2011 - 19:40.

#19 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 10:32

NEPTUN Z 413 Wrzucam link gdzie jest katalog do pobrania: http://chomikuj.pl/SadekMB/Dokumenty

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 15:06

NEPTUN Z 413 bardzo dziękuję za instrukcję:D

A co do zaworu bezpieczeństwa ten co jest pod zbiornikiem oleju to ja go kupiłem w gravit lublin ale wiem że to robi taka firma hydrauliczna jak będziesz zainteresowany to pójdę i sprawdzę to kupisz bezpośrednio.