bel920

co wybrać ursus czy fortschritt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrejus    158

Dlaczego wybrałeś akurat tą fotkę, górka na której zawsze są same kamienie i piach.Na innej widać że ziemia całkiem inna. Jest filmik w moim profilu na którym widać moją 1224 i ziemię jaka jest. Górkami taka glina że młotem musiałby rozbijać bryły gliny.

Jeśli nie wiesz jak się zakłada turbo to nie zabieraj głosu.

Tłoki, pierscienie, pompa wtryskowa,kolektory,te wszystkie części trzeba wymienić. Oczywiście ktoś może się spierać że nie trzeba tego wszystkiego robić ale wtedy turbina nie będzie pracować w pełnym zakresie swoich możliwości.

Kup to wszystko i dopasuj. Dochodzi jeszcze smarowanie turbiny które musi być w 100% pewne, jak nie to turbina padnie i w najgorszym wypadku może narobić niezłego bałaganu w silniku.

IMHO takie operacje są nie ekonomiczne.

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

325 różni sie od 323 tylko bardziej rozbudowaną hudrauliką

 

taka ciekawostka seria 323/325 ma hamulce na 4 koła czego sie niedoświadczy w ursusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

tylko że ten jego forszmit był bez przedniego napędu jak kukurydzę ubijał w tamtym roku to pod pryzmę ciężko miał podejść już nie mówię o wciąganiu na pryzmę bo do tego to już musi być z przednim już kilka lat wynajmuje mnie do ubijania kukurydzy wiem co pisze może z udzwigiem na podnośnik to problemu niema ale z uciągiem to tylko jedno koło ciągnie nie ma co się dziwić mam zetora 5340 (60km) od 2004 i przepracował u mnie 24000 mtg i nadal silnik orginalny nic nie ruszane tylko olej kilka razy do roku wymieniam od początku obrabiałem nim 73 ha w tym roku doszło mi 12 ha dzierrzawy i dlatego kupuje sobie zetora forterre 105 to jest jak z dziewczyną jak na dysce się pozna odwiezie sie do domu dziewczyne zrobisz co trzeba i następną na drugi dzień obracasz ,Pozdrawiam

 

W ciągu 7lat użytkowanie ciągnika zrobiłeś 24000mth? To wychodzi prawie 3500mth rocznie.

 

@andrejus 2 razy w tygodniu przejeżdżam przez Ostródę i ziemie do lekkich tam nie należą.

I zamiast sporo proponuje napisać co dany ciągnik ma lepszego a co gorszego, bo w sumie autor tematu wiele się nie dowiedział. Podajcie ilości przełożeń, dane hydrauliki, masę ciągników i będzie można porównywać. Zwykły laik z tej dyskusji nie rozumie nic.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

jacek456788 To nie jest mozliwe zeby ciagnik dziennie robil 9 mtg . pewnie swoim robisz 350 a nie 3500 :lol: watpie zeby zetor tyle wytrzymal :D

 

Andrejus niewazne zeby zalozyc turbo wystarczy max 2 tyg w garazu przerobic i koniec tematu <_<

Mam gline i ił i sie tym nie chwale .

Widzialem tego 1224 z filmu na twoim profile , powiem ze cena rowna jakosci , dobity bardziej niz moj zt

kolega pewnie zainteresuje sie nim :rolleyes:


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

fortschritt 323

 

Silnik 4 cylindrowy o mocy od 100 do 120 km

Max. moment obrotowy - 445 Nm przy 1800 obr./min

Zużycie paliwa przy 1800 obr/min - 233 g/ KWh

Skrzynia biegów

do przodu 12 +zółw do każdego daje 24

do tyłu 8 + zółw każdego daje 16

Max udzwig około 3 ton

wymiary gabarytowe

 

dlugosc 4650mm

szerokosc 2150

wysokosc 2955

rozstaw osi 2970

rozstaw kol przednich 1835

Waga około 6 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

jacek456788 To nie jest mozliwe zeby ciagnik dziennie robil 9 mtg . pewnie swoim robisz 350 a nie 3500 :lol: watpie zeby zetor tyle wytrzymal :D

 

Andrejus niewazne zeby zalozyc turbo wystarczy max 2 tyg w garazu przerobic i koniec tematu <_<

Mam gline i ił i sie tym nie chwale .

Widzialem tego 1224 z filmu na twoim profile , powiem ze cena rowna jakosci , dobity bardziej niz moj zt

kolega pewnie zainteresuje sie nim :rolleyes:

CHYBA WIEM CO PISZE MAM OD POCZĄTKU 73 HA W TYM ROKU DOSZŁO MI 12 hektarów dzierżawy przepracowały u mnie 24000 mtg mam jeszcze c-360-3p przy 3p miałem przepracowane 18 000 jak robiłem kapitalny remont i nikt mi nie w mówi że ursus albo zetor to są miękkie ciągniki jak się dba tak się ma zetor pracuje u mnie przy każdej maszynie ale zetor jest nie dobity myślisz że jak masz takie bydle 120km to robisz nim wszystko wątpię pewnie aby go masz do pługa i do tej talerzówki niestety ja swoim wszystko robię tnę łąki ,prasuje ,ładowacz czołowy, orka ,rozrzutnik ,agregat ,siew i jeszcze na usługi się jedzie u mnie całym rokiem ten ciągnik jest potrzebny nawet zimą to jest jak samochód jeden zjeździ 200-300tyś km a drugi 100 tyś i do remontu

 

Chyba śpieszyło Ci się żeby normę mth w ciągu dnia zrobić że piszesz z tyloma literówkami.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Współczuje tobie ze newet w swieta nie odpoczniesz tylko te 9 godzin na ciagniku spedzasz codzien :lol:

Ja jakoś nie osiągam takiego wyniku jak ty w ciągu roku , a ciągnik pracuje na 65ha orka ,siew, uprawa , koszenie traw, transport ,belowanie ,wczesno wiosenne nawożenie i jesienne drobne prace to już inne ciągniki robią, ja jakoś swoim zrobiłem 400 mtg rocznie. Pomysł zanim coś napiszesz. Skończ już się chwalić tym zetorem. Kolega się pyta o większe ciągniki gabarytowo i mocowo a nie kurduple . Napisz ktoś dane ursusa 1014,1204 albo 1224 Pozdro


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

Napisze dane z pewnej strony internetowej

Ursus 1224

 

Silnik 6 cylindrowy

Moc znamionowa wg DIN 70020 przy 2200 obr/min: 86 kW (117 KM)

Maksymalny moment obrotowy przy 1600 obr/min: 412,5 Nm

Jednostkowe zużycie paliwa (optymalne) 215 g/kWh

Skrzynia

Liczba biegów przód/tył: 16/8

Podnośnik

Maksymalny udzwig podnośnika: 5500 kg (chciałbym to zobaczyć )

Wymiary

Długość bez / z obciążnikami przednimi: 4590 / 4640 mm

Wysokość dachu kabiny / tłumika: 2700 / 2660 mm

Szerokość (1800 mm rozstaw kół tylnych): 2270 mm

Rozstaw osi: 2695 mm

Prześwit: 425 mm

Waga

Ciągnik gotowy do pracy bez dodatkowych mas obciążających: 4970 kg

Ciągnik gotowy do pracy z obciążnikami przednimi i tylnymi: 5740 kg

 

Reszte niech dopisze posiadacze tego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak patrze na te porównanie i jestem zdziwiony bo fortschritt wypada lepiej. Jedyne w czym wypada słabiej to większe spalanie, i ew wymiana silnika(co nie każdemu musi się to podobać) bo ciągnik kupuje się do pracy a nie do ewentualnych napraw.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

raz miałem okazję robić 323. Ugór 5 lat nie uprawiany. Sam perz i samosiejki brzozy. Orka na 25 cm pług b 201 pięć skib. Spalanie 120 l-15 ha. Więc sądzę że nie tragedia. Minus aku słaby i jak zgasł z pługiem wbitym w ziemię to trochę zabawy było. Bo to sprzęgło pneumatyczne <_< . W kabinie jak w czołgu ale co tu wymagać. W ursusie nie dużo lepiej. Ogólnie ciągnik polecam ale na większe kawałki bo zwrotny to nie jest zwłaszcza z ciąganym pługiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Po pierwsze 323 nie ma sprzęgła pneutatycznego tylko hydrauliczno - pneumatyczne. Ja mam dobre akumulatory to pali lepiej od zetorów ursusów i wszystkich podobnych. Z tym spalaniem to trochę przesadziłeś. On pali mało ale nie aż tak, wiem co piszę bo sam takiego posiadam, lecz co prawda od roku już nim nie robiłem. W kabinie jest dużo lepiej jak w ursusie, napędy i wszystko włącza się przyciskiem. Za te pieniądze to sprzęt godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

o to samo chodziło. Nie ma sprzęgła jak nie chodzi silnik.

A spalanie takie było. Nie mam forszaja a tym bardziej na sprzedaż wiec nie muszę zachwalać. Napisałem co wypraktykowałem

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja swojego nie zachwalam, gdzie to wywnioskowałeś? Po drugie żadnego jak na razie nie sprzedaje. To ty zaniżasz spalanie. Ponieważ takie nie występuje, nie wmawiaj innym czegoś nie realnego. Ja mam 303 od 14 lat i 323 od 5 lat i te wyniki nie są realne co ty napisałeś. On nie spali 8 l jak wyszło wg ciebie tylko więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

nie napisałem że ty zachwalasz tylko że ja nie muszę. Może spalanie i nie realne ale mi tyle wyszło i tak napisałem a nie będę się spierał czy to prawda czy nie bo nie mam po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj