X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

co wybrać ursus czy fortschritt

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 27 październik 2011 - 05:38

@andrejus co do ceny to jest atrakcyjna. tylko jeszcze jakis tan jest jego . Nie musi wymieniac silnika ,tylko moze wsadzic nawet turbo kilka osob tak zrobilo w swoim i jest duza roznica . Za czesciami nie musi jezdzic,chyba ze nie wie co to przesylka kurierska .Jeszcze wracajac do ursusa to nie jest za wygodny jak dla wysokiej osoby albo sredniej wzrostem , mala ciasna kabinka i siedzisko nie wygodne w porownaniu to fortschritta <_< .

@Jacek456788 Watpie zeby nie dal rady z takim plugiem, ja swoim ciagalem 5x35 i miejscami mial ciezko a tak lekko szlo nigdy nie mialem z nim problemow , przed czy po zmianie silnika szedl i koniec. Jak by mial problem z uciagiem to bym nie ciagal talerzowki 4m Taka prawda . Jesli twojego znajomego zt 300 nie byl w stanie ciagac taki plug znaczy ze sprzeglo niedociagniete mial ;[

Wsadzenie turbiny równoznaczne jest z wymianą silnika, zmianą pompy bo dawka jest inna. Cały dolot powietrza i wydech inny, masa części. Czy masz tak mało lat że nie wiesz o tym? To nie bajka bob budowniczy że weźmiesz klucz 17,19 i włożysz turbinę.
Kabina 1224 jest b. duża. Spokojnie jadą 2 osoby. A siedzenie założone od osobowego auta wiec na wygode nie można narzekać.
Piszesz o wysyłkach kurierskich. Jak sprawdzisz czy części pasują, w jakim są stanie? A co jeśli taka częśc będzie ważyć ponad 50 kg?
Mam wrażenie że piszesz historie o których nie masz pojęcia.
A te 5 skib to ciągałeś chyba po żwirze i na głebokości 10cm. U mnie są takie ziemie że fendty i jaśki które mają 140-150 KM ciągną max 5 skib obrotowych ale przeważnie są to 4 skiby.
Ten twój forszaj ciężko by miał w 3

Edytowany przez andrejus, 27 październik 2011 - 05:42.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co wybrać ursus czy fortschritt Dzisiaj, 11:09
  •  

#22 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 27 październik 2011 - 06:31

co wybrać ursus czy fortschritt tak andrejus ma rację ja mam renie 155-54 i ciągam nią pług 4x43cm i ma sam raz bo u mnie ziemie ciężkie a nie tam jakieś piachy jak ciebie lepiej kupić ursusa 1224 niż fortschnita u nas dwóch ma zt323 i nie ciekawie to wygląda często mają awarie

#23 Share tomek1980

tomek1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo

Napisany 27 październik 2011 - 06:40

co wybrać ursus czy fortschritt Z częściami wogóle nie ma problemu do fortschritta. Sam mam ZT 323A i części kupuje w sklepie internetowym, zawsze mam na drugi dzień. Fakt, wadą tego traktora jest skręt, ale jak ktoś ma duże podwórko i w miarę dobrze pola rozłogowane, to nie stanowi to większego problemu. Jego ogromną zaletą jest udziąg, ja swoim wyrywam u kolegi drzewa w starym sadzie, nie wiem czy ten ursus dałby radę.

Psuje się tak jak każdy stary traktor. Co może te wasze ursusy się nie psują???

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 październik 2011 - 07:26

co wybrać ursus czy fortschritt Co do turbo to w fortschricie tylko zakłada się kolektor z kombajnu i turbo od 16, no i węże z filtra.Żadnych więcej przeróbek.Cały silnik kosztuję 1500 zł.

Co do uciągu i siły to ja swoją 1224 nie raz mijałem w polu kolegi Fiata 140 km, a przecież on ma moc 16.

Orałem kiedyś a koło mnie koło mnie kolega 323. On miał 4 skiby zawieszane, ja 5 ciągane B200.Pole 600 metrów długie obok siebie. Ja przejeżdżałem 3 razy on 4.Żeby go dogonić musiał bym wbić następny bieg.

#25 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 27 październik 2011 - 08:02

co wybrać ursus czy fortschritt Z czesciami niegdy nie mialem problemow ,poniewaz nie byl taki awaryjny w porownaniu do zetora 8111 , U 914,912,1014 ktore mieli sasiedzi ,tez jak byla potrzeba to mialem blisko . Co do turbiny to nie wiem jak sie zaklada poniewaz nie mialem potrzeby zakladac ja .W jednym dniu czasie zniw jezdzilem zetorem 8111 i zt 300 na przemian , zetor mial d47 z nadstawkami lad ok 5,5t , zt 2xd47z nadst. lad. 2 szt. ok 10-11t . Zetor z pelna na 1 tys obr nie byl w stanie ruszyc przyczepa z miejsca na polu , w transporcie na pole i z pola byl wolny . 300 jezdzilem szubciej ( przy sw 400 osiaga predkosc ok 50km/h fabrycznie 40 ), nie mialem problemu z ruszeniem , praca nim byla szybsza i dynamiczna z biegami nie ma takich problemow zeby z polowej przejsc na drogowa nie musze zwalniac z biegu np 2 tylko odrazu z tym biegiem wchodze na drogowa czy z polowej na westeczny. Wiem co pisze . nie od dzis mam zt 300 i wiem na co ten ciagnik stac .
Widze jaki masz Żwir , widocznie bardzo ciezko maja te ciagniki skoro tak Piach obracaja http://www.agrofoto....ult-15554-siew/ :lol: . przyjedz do mnie poorzesz sobie w pasmie nadodrzanskim zmienisz zdanie mam ciagnik 170km z plugiem piatka i ma co robic uwiez.
Dodany obrazek

#26 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 27 październik 2011 - 11:06

co wybrać ursus czy fortschritt Dlaczego wybrałeś akurat tą fotkę, górka na której zawsze są same kamienie i piach.Na innej widać że ziemia całkiem inna. Jest filmik w moim profilu na którym widać moją 1224 i ziemię jaka jest. Górkami taka glina że młotem musiałby rozbijać bryły gliny.
Jeśli nie wiesz jak się zakłada turbo to nie zabieraj głosu.
Tłoki, pierscienie, pompa wtryskowa,kolektory,te wszystkie części trzeba wymienić. Oczywiście ktoś może się spierać że nie trzeba tego wszystkiego robić ale wtedy turbina nie będzie pracować w pełnym zakresie swoich możliwości.
Kup to wszystko i dopasuj. Dochodzi jeszcze smarowanie turbiny które musi być w 100% pewne, jak nie to turbina padnie i w najgorszym wypadku może narobić niezłego bałaganu w silniku.
IMHO takie operacje są nie ekonomiczne.

Edytowany przez andrejus, 27 październik 2011 - 11:08.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#27 Share GrzesiekD

GrzesiekD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 październik 2011 - 12:44

co wybrać ursus czy fortschritt 325 różni sie od 323 tylko bardziej rozbudowaną hudrauliką

taka ciekawostka seria 323/325 ma hamulce na 4 koła czego sie niedoświadczy w ursusie

#28 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 październik 2011 - 13:33

tylko że ten jego forszmit był bez przedniego napędu jak kukurydzę ubijał w tamtym roku to pod pryzmę ciężko miał podejść już nie mówię o wciąganiu na pryzmę bo do tego to już musi być z przednim już kilka lat wynajmuje mnie do ubijania kukurydzy wiem co pisze może z udzwigiem na podnośnik to problemu niema ale z uciągiem to tylko jedno koło ciągnie nie ma co się dziwić mam zetora 5340 (60km) od 2004 i przepracował u mnie 24000 mtg i nadal silnik orginalny nic nie ruszane tylko olej kilka razy do roku wymieniam od początku obrabiałem nim 73 ha w tym roku doszło mi 12 ha dzierrzawy i dlatego kupuje sobie zetora forterre 105 to jest jak z dziewczyną jak na dysce się pozna odwiezie sie do domu dziewczyne zrobisz co trzeba i następną na drugi dzień obracasz ,Pozdrawiam

W ciągu 7lat użytkowanie ciągnika zrobiłeś 24000mth? To wychodzi prawie 3500mth rocznie.

@andrejus 2 razy w tygodniu przejeżdżam przez Ostródę i ziemie do lekkich tam nie należą.
I zamiast sporo proponuje napisać co dany ciągnik ma lepszego a co gorszego, bo w sumie autor tematu wiele się nie dowiedział. Podajcie ilości przełożeń, dane hydrauliki, masę ciągników i będzie można porównywać. Zwykły laik z tej dyskusji nie rozumie nic.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#29 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 27 październik 2011 - 15:08

co wybrać ursus czy fortschritt jacek456788 To nie jest mozliwe zeby ciagnik dziennie robil 9 mtg . pewnie swoim robisz 350 a nie 3500 :lol: watpie zeby zetor tyle wytrzymal :D

Andrejus niewazne zeby zalozyc turbo wystarczy max 2 tyg w garazu przerobic i koniec tematu <_<
Mam gline i ił i sie tym nie chwale .
Widzialem tego 1224 z filmu na twoim profile , powiem ze cena rowna jakosci , dobity bardziej niz moj zt
kolega pewnie zainteresuje sie nim :rolleyes:
Dodany obrazek

#30 Share GrzesiekD

GrzesiekD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 październik 2011 - 18:39

co wybrać ursus czy fortschritt fortschritt 323

Silnik 4 cylindrowy o mocy od 100 do 120 km
Max. moment obrotowy - 445 Nm przy 1800 obr./min
Zużycie paliwa przy 1800 obr/min - 233 g/ KWh
Skrzynia biegów
do przodu 12 +zółw do każdego daje 24
do tyłu 8 + zółw każdego daje 16
Max udzwig około 3 ton
wymiary gabarytowe

dlugosc 4650mm
szerokosc 2150
wysokosc 2955
rozstaw osi 2970
rozstaw kol przednich 1835
Waga około 6 ton

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 29 październik 2011 - 07:11

jacek456788 To nie jest mozliwe zeby ciagnik dziennie robil 9 mtg . pewnie swoim robisz 350 a nie 3500 :lol: watpie zeby zetor tyle wytrzymal :D

Andrejus niewazne zeby zalozyc turbo wystarczy max 2 tyg w garazu przerobic i koniec tematu <_<
Mam gline i ił i sie tym nie chwale .
Widzialem tego 1224 z filmu na twoim profile , powiem ze cena rowna jakosci , dobity bardziej niz moj zt
kolega pewnie zainteresuje sie nim :rolleyes:

CHYBA WIEM CO PISZE MAM OD POCZĄTKU 73 HA W TYM ROKU DOSZŁO MI 12 hektarów dzierżawy przepracowały u mnie 24000 mtg mam jeszcze c-360-3p przy 3p miałem przepracowane 18 000 jak robiłem kapitalny remont i nikt mi nie w mówi że ursus albo zetor to są miękkie ciągniki jak się dba tak się ma zetor pracuje u mnie przy każdej maszynie ale zetor jest nie dobity myślisz że jak masz takie bydle 120km to robisz nim wszystko wątpię pewnie aby go masz do pługa i do tej talerzówki niestety ja swoim wszystko robię tnę łąki ,prasuje ,ładowacz czołowy, orka ,rozrzutnik ,agregat ,siew i jeszcze na usługi się jedzie u mnie całym rokiem ten ciągnik jest potrzebny nawet zimą to jest jak samochód jeden zjeździ 200-300tyś km a drugi 100 tyś i do remontu

Chyba śpieszyło Ci się żeby normę mth w ciągu dnia zrobić że piszesz z tyloma literówkami.

Edytowany przez milanreal1, 30 październik 2011 - 01:16.

#32 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 29 październik 2011 - 09:12

co wybrać ursus czy fortschritt Współczuje tobie ze newet w swieta nie odpoczniesz tylko te 9 godzin na ciagniku spedzasz codzien :lol:
Ja jakoś nie osiągam takiego wyniku jak ty w ciągu roku , a ciągnik pracuje na 65ha orka ,siew, uprawa , koszenie traw, transport ,belowanie ,wczesno wiosenne nawożenie i jesienne drobne prace to już inne ciągniki robią, ja jakoś swoim zrobiłem 400 mtg rocznie. Pomysł zanim coś napiszesz. Skończ już się chwalić tym zetorem. Kolega się pyta o większe ciągniki gabarytowo i mocowo a nie kurduple . Napisz ktoś dane ursusa 1014,1204 albo 1224 Pozdro
Dodany obrazek

#33 Share GrzesiekD

GrzesiekD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 29 październik 2011 - 10:29

co wybrać ursus czy fortschritt Napisze dane z pewnej strony internetowej
Ursus 1224

Silnik 6 cylindrowy
Moc znamionowa wg DIN 70020 przy 2200 obr/min: 86 kW (117 KM)
Maksymalny moment obrotowy przy 1600 obr/min: 412,5 Nm
Jednostkowe zużycie paliwa (optymalne) 215 g/kWh
Skrzynia
Liczba biegów przód/tył: 16/8
Podnośnik
Maksymalny udzwig podnośnika: 5500 kg (chciałbym to zobaczyć )
Wymiary
Długość bez / z obciążnikami przednimi: 4590 / 4640 mm
Wysokość dachu kabiny / tłumika: 2700 / 2660 mm
Szerokość (1800 mm rozstaw kół tylnych): 2270 mm
Rozstaw osi: 2695 mm
Prześwit: 425 mm
Waga
Ciągnik gotowy do pracy bez dodatkowych mas obciążających: 4970 kg
Ciągnik gotowy do pracy z obciążnikami przednimi i tylnymi: 5740 kg

Reszte niech dopisze posiadacze tego sprzętu

#34 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 październik 2011 - 01:19

co wybrać ursus czy fortschritt Tak patrze na te porównanie i jestem zdziwiony bo fortschritt wypada lepiej. Jedyne w czym wypada słabiej to większe spalanie, i ew wymiana silnika(co nie każdemu musi się to podobać) bo ciągnik kupuje się do pracy a nie do ewentualnych napraw.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#35 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 30 październik 2011 - 07:47

co wybrać ursus czy fortschritt raz miałem okazję robić 323. Ugór 5 lat nie uprawiany. Sam perz i samosiejki brzozy. Orka na 25 cm pług b 201 pięć skib. Spalanie 120 l-15 ha. Więc sądzę że nie tragedia. Minus aku słaby i jak zgasł z pługiem wbitym w ziemię to trochę zabawy było. Bo to sprzęgło pneumatyczne <_< . W kabinie jak w czołgu ale co tu wymagać. W ursusie nie dużo lepiej. Ogólnie ciągnik polecam ale na większe kawałki bo zwrotny to nie jest zwłaszcza z ciąganym pługiem

#36 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 30 październik 2011 - 08:03

co wybrać ursus czy fortschritt Po pierwsze 323 nie ma sprzęgła pneutatycznego tylko hydrauliczno - pneumatyczne. Ja mam dobre akumulatory to pali lepiej od zetorów ursusów i wszystkich podobnych. Z tym spalaniem to trochę przesadziłeś. On pali mało ale nie aż tak, wiem co piszę bo sam takiego posiadam, lecz co prawda od roku już nim nie robiłem. W kabinie jest dużo lepiej jak w ursusie, napędy i wszystko włącza się przyciskiem. Za te pieniądze to sprzęt godny polecenia.

#37 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 30 październik 2011 - 10:32

co wybrać ursus czy fortschritt o to samo chodziło. Nie ma sprzęgła jak nie chodzi silnik.
A spalanie takie było. Nie mam forszaja a tym bardziej na sprzedaż wiec nie muszę zachwalać. Napisałem co wypraktykowałem

Edytowany przez saszeta, 30 październik 2011 - 10:33.

#38 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 30 październik 2011 - 10:51

co wybrać ursus czy fortschritt Ja swojego nie zachwalam, gdzie to wywnioskowałeś? Po drugie żadnego jak na razie nie sprzedaje. To ty zaniżasz spalanie. Ponieważ takie nie występuje, nie wmawiaj innym czegoś nie realnego. Ja mam 303 od 14 lat i 323 od 5 lat i te wyniki nie są realne co ty napisałeś. On nie spali 8 l jak wyszło wg ciebie tylko więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 30 październik 2011 - 12:16

co wybrać ursus czy fortschritt nie napisałem że ty zachwalasz tylko że ja nie muszę. Może spalanie i nie realne ale mi tyle wyszło i tak napisałem a nie będę się spierał czy to prawda czy nie bo nie mam po co