bel920

co wybrać ursus czy fortschritt

Polecane posty

bel920    8

jak w temacie zastanawiam się nad kupnem większego ciągnika , głównie do pługa, agregat siewny i sieczkarnia do kuku przyczepiana i nie wiem co brać ursus szóstka czy forszaj ten za 15-tyś dostane a ursus w tej cenie to złom , za dobry i żeby w tym roczniku to trzeba dać 50- tyś . Co waszym zdaniem lepsze , nie ukrywam że cena też jest ważna, ursus czy forszaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Kiedys przyjechał do mnie klient po zboże taki forszajem. Jak mu padło sprzęgło to traktor stał u mnie tydzień. Dostęp do części nie najlepszy.

Chcesz kupić w dobrym stanie 1224 to bierz mojego. co do ceny to dogadamy sie


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Dobre . chcesz sprzedac ciagnik a jeszcze podajesz wade fortschritta . dobre zagranie <_< .

Zt 300 nie posiadam od dzis wiec wiem na co go stac . jest to mocny ciagnik pomimo tego iz nie posiadal 4x4 mial lepszy uciag od 1014 , sam niewiem czy 1222 nie wymieknie . Silnik nie nalezy do najlepszych , wiec polecam zmiane na SW400 albo albo z ciezarowej Ify np.W80 , silnik z ify bedzie 6 cyl, dzieki temu bedzie jeszcze mocniejszy(jednak SW400 bedzie oszczedniejszy i bedzie wiekszy moment obr) . Mase ma bardzo dobra , w zimie nie powinien sie slizgac z przyczepa w porownaniu do lekkiego ursusa . Jesli chodzi o skrzynie to polecam 3 bardzo stara nie do zajechania , z 4 sa problemy ale to juz zalezy od poprzednika od ktorego zakupisz. Co do czesci sa Firmy zajmujace sie sprzedaza czesci 2 najwieksze sa na dolnym slasku . Jesli chodzi o udzwig to zt 300 ma bardzo dobry , co moga powiedziec posiadacze . Podnosilem swoim talerzowke 4m ktora wazy 2t ;)

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/261996-fortschritt-zt-300-bury/


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

Jeżeli sie zastnawiasz nad fortschrittem to tylko z przednim napędem . Silnik może ma mółowaty ale mocny i oszczędny Maks.moment obrotowy prawie taki jak w 6CT107 . podnośnik nienajgorszy . Co do wstawienia silnika z ify L60 (sześciogarowego) to trzeba przedłużyć rame

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Fan Pod jakim wzgledem jest inny zt 300 od 320 jak niektorzy wiedza to silnik , skrzynia rama jest ta sama.Rama nie jest mala , wiem co pisze jak do swojego wsadzalem sw 400 to zostalo mi duzo miejsca


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Ja polecę ci ursusa o części do nich nie jest trudno i nie są bardzo drogie. Mają dobry uciąg i są bardzo trwałe wszystko zależy od poprzedniego właściciela i od stanu w jakim kupisz ten ciągnik.

Edytowano przez Pawel820

Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Miałem kiedys ZT 303 i jak na tak stary ciągnik dość fajnie się tym jezdziło. Za 15 -20 tyś to kupisz już nowszą wersję czyli ZT 323. Ma od dużą kabinę. Co do części to jest dużo sklepów na telefon, dzwonisz i na drugi dzień masz u siebie, i w dodatku ceny dość atrakcyjne, a ci co mówią że do ursusa mają wszystko pod nosem to chciałbym to widzieć, bo często jak pójdę do Agromy to nie ma głupot za 2 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

Podstawowa różnica seria 32x ma skrzynie 4 a nie jak poprzednik 3 , sprzęgłem też sie troche różnią seria 32x ma bardziej skąplikowane . 323 mają dużo udogodnień typu blokady , żółwik na przycisk . 323 ma bardziej konfortową kabine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Z tych dwóch to wolał bym 323. Ma lepszy komfort i uciąg. Ale skręt to ma gorszy. Części jest dużo i tanio. Był czas że chciałem sprzedać 1224 i kupić 323, ale żona odbierała tel i mówiła że 1224 jest nieaktualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Dobre . chcesz sprzedac ciagnik a jeszcze podajesz wade fortschritta . dobre zagranie <_< .

Zt 300 nie posiadam od dzis wiec wiem na co go stac . jest to mocny ciagnik pomimo tego iz nie posiadal 4x4 mial lepszy uciag od 1014 , sam niewiem czy 1222 nie wymieknie . Silnik nie nalezy do najlepszych , wiec polecam zmiane na SW400 albo albo z ciezarowej Ify np.W80 , silnik z ify bedzie 6 cyl, dzieki temu bedzie jeszcze mocniejszy(jednak SW400 bedzie oszczedniejszy i bedzie wiekszy moment obr) . Mase ma bardzo dobra , w zimie nie powinien sie slizgac z przyczepa w porownaniu do lekkiego ursusa . Jesli chodzi o skrzynie to polecam 3 bardzo stara nie do zajechania , z 4 sa problemy ale to juz zalezy od poprzednika od ktorego zakupisz. Co do czesci sa Firmy zajmujace sie sprzedaza czesci 2 najwieksze sa na dolnym slasku . Jesli chodzi o udzwig to zt 300 ma bardzo dobry , co moga powiedziec posiadacze . Podnosilem swoim talerzowke 4m ktora wazy 2t ;)

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/261996-fortschritt-zt-300-bury/

 

Czyli według ciebie nie powinienem polecać Ursusa ponieważ go sprzedaje. Za 15 tyś to mało jak za 1224. Ciekawi mnie komu będzie chciało pierdzielić się z wymiana silnika z ify.

Co ma zrobić ktos kto mieszka na mazurach? Będzie pędził na śląsk po części?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

Dobre . chcesz sprzedac ciagnik a jeszcze podajesz wade fortschritta . dobre zagranie <_< .

Zt 300 nie posiadam od dzis wiec wiem na co go stac . jest to mocny ciagnik pomimo tego iz nie posiadal 4x4 mial lepszy uciag od 1014 , sam niewiem czy 1222 nie wymieknie . Silnik nie nalezy do najlepszych , wiec polecam zmiane na SW400 albo albo z ciezarowej Ify np.W80 , silnik z ify bedzie 6 cyl, dzieki temu bedzie jeszcze mocniejszy(jednak SW400 bedzie oszczedniejszy i bedzie wiekszy moment obr) . Mase ma bardzo dobra , w zimie nie powinien sie slizgac z przyczepa w porownaniu do lekkiego ursusa . Jesli chodzi o skrzynie to polecam 3 bardzo stara nie do zajechania , z 4 sa problemy ale to juz zalezy od poprzednika od ktorego zakupisz. Co do czesci sa Firmy zajmujace sie sprzedaza czesci 2 najwieksze sa na dolnym slasku . Jesli chodzi o udzwig to zt 300 ma bardzo dobry , co moga powiedziec posiadacze . Podnosilem swoim talerzowke 4m ktora wazy 2t ;)

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/261996-fortschritt-zt-300-bury/

forszmit zt 300 to jest złom sąsiad ma takiego mam przynim pole i w tym roku na jesień zrobiliśmy zakład że zetor 5340 + pług akpil 4x35cm ziemia 4 B pod gurkę nawwet się nie kopał a jesgo forszmit też akpil 4x35cm cały czas się mielił i cały czas podnośnikiem kombinował do góry do dołu to jest od ch..a żelastwa mówił mi że ten forszmit jego ma 125 km to powinien iść tylko szum teraz na złom go oddał a kupić ma sobie zetora fortere 125 a swoją drogą ten forszmit ważyć to ważył 8t od niego wziołem tylko tylne opony do kombajnu i przednie do przyczepy

Edytowano przez jacek456788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

@andrejus co do ceny to jest atrakcyjna. tylko jeszcze jakis tan jest jego . Nie musi wymieniac silnika ,tylko moze wsadzic nawet turbo kilka osob tak zrobilo w swoim i jest duza roznica . Za czesciami nie musi jezdzic,chyba ze nie wie co to przesylka kurierska .Jeszcze wracajac do ursusa to nie jest za wygodny jak dla wysokiej osoby albo sredniej wzrostem , mala ciasna kabinka i siedzisko nie wygodne w porownaniu to fortschritta <_< .

 

@Jacek456788 Watpie zeby nie dal rady z takim plugiem, ja swoim ciagalem 5x35 i miejscami mial ciezko a tak lekko szlo nigdy nie mialem z nim problemow , przed czy po zmianie silnika szedl i koniec. Jak by mial problem z uciagiem to bym nie ciagal talerzowki 4m Taka prawda . Jesli twojego znajomego zt 300 nie byl w stanie ciagac taki plug znaczy ze sprzeglo niedociagniete mial ;[


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

forszmit zt 300 to jest złom sąsiad ma takiego mam przynim pole i w tym roku na jesień zrobiliśmy zakład że zetor 5340 + pług akpil 4x35cm ziemia 4 B pod gurkę nawwet się nie kopał a jesgo forszmit też akpil 4x35cm cały czas się mielił i cały czas podnośnikiem kombinował do góry do dołu to jest od ch..a żelastwa mówił mi że ten forszmit jego ma 125 km to powinien iść tylko szum teraz na złom go oddał a kupić ma sobie zetora fortere 125 a swoją drogą ten forszmit ważyć to ważył 8t od niego wziołem tylko tylne opony do kombajnu i przednie do przyczepy

 

Piszesz ze 70 konny zetor szedł leiej od 120 konnego fortschritta co za ściema jeszce z 4 skibowym pługiem albo ciągnik był totalny trup i orał po rame

Ps jeśli by sie mu slizgało sprzegło to by kołami w "miejscu nie mielil"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

bierz ursusa przynajmniej będziesz miał części pod ręką bo psuć się będzie jeden jak i drugi, a co z tego że ci kurierem wyślą jak trzeba dwa dni czekać, pod warunkiem że będą mieli części w sklepie. a jeśli nie to będziesz szukał pociągu na berlin po części. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

tylko że ten jego forszmit był bez przedniego napędu jak kukurydzę ubijał w tamtym roku to pod pryzmę ciężko miał podejść już nie mówię o wciąganiu na pryzmę bo do tego to już musi być z przednim już kilka lat wynajmuje mnie do ubijania kukurydzy wiem co pisze może z udzwigiem na podnośnik to problemu niema ale z uciągiem to tylko jedno koło ciągnie nie ma co się dziwić mam zetora 5340 (60km) od 2004 i przepracował u mnie 24000 mtg i nadal silnik orginalny nic nie ruszane tylko olej kilka razy do roku wymieniam od początku obrabiałem nim 73 ha w tym roku doszło mi 12 ha dzierrzawy i dlatego kupuje sobie zetora forterre 105 to jest jak z dziewczyną jak na dysce się pozna odwiezie sie do domu dziewczyne zrobisz co trzeba i następną na drugi dzień obracasz ,Pozdrawiam

Edytowano przez jacek456788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Sąsiad ma 300 to nie zbyt dobry.Miał problem z przyczepnością.A jak orał to przód mu się podnosił, musiał obciążniki założyć. Jak kupować to tylko z napędem i 323.Nowsze były 325 podobno różniły się hamulcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Osobiście polecam Ci ursusa.Jeśli masz niewielkie działki to praca fortschrittem będzie uciążliwa.Ursusem pewnie też. W tym roku orałem pod jęczmień ozimy, a przez granicę orał kuzyn fortschrittem 323 4 obrotówką.Powiem Ci szczerze ja w 3 skibach zrobiłem więcej niż ten w 4.Niestety jak wcześniej wspominałem kuzyn orał właśnie na takich małych kawałkach.Dodam że orałem pługiem 3x35cm min. głębokość 25 cm.Ciągnik to ursus 914.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

@andrejus co do ceny to jest atrakcyjna. tylko jeszcze jakis tan jest jego . Nie musi wymieniac silnika ,tylko moze wsadzic nawet turbo kilka osob tak zrobilo w swoim i jest duza roznica . Za czesciami nie musi jezdzic,chyba ze nie wie co to przesylka kurierska .Jeszcze wracajac do ursusa to nie jest za wygodny jak dla wysokiej osoby albo sredniej wzrostem , mala ciasna kabinka i siedzisko nie wygodne w porownaniu to fortschritta <_< .

 

@Jacek456788 Watpie zeby nie dal rady z takim plugiem, ja swoim ciagalem 5x35 i miejscami mial ciezko a tak lekko szlo nigdy nie mialem z nim problemow , przed czy po zmianie silnika szedl i koniec. Jak by mial problem z uciagiem to bym nie ciagal talerzowki 4m Taka prawda . Jesli twojego znajomego zt 300 nie byl w stanie ciagac taki plug znaczy ze sprzeglo niedociagniete mial ;[

Wsadzenie turbiny równoznaczne jest z wymianą silnika, zmianą pompy bo dawka jest inna. Cały dolot powietrza i wydech inny, masa części. Czy masz tak mało lat że nie wiesz o tym? To nie bajka bob budowniczy że weźmiesz klucz 17,19 i włożysz turbinę.

Kabina 1224 jest b. duża. Spokojnie jadą 2 osoby. A siedzenie założone od osobowego auta wiec na wygode nie można narzekać.

Piszesz o wysyłkach kurierskich. Jak sprawdzisz czy części pasują, w jakim są stanie? A co jeśli taka częśc będzie ważyć ponad 50 kg?

Mam wrażenie że piszesz historie o których nie masz pojęcia.

A te 5 skib to ciągałeś chyba po żwirze i na głebokości 10cm. U mnie są takie ziemie że fendty i jaśki które mają 140-150 KM ciągną max 5 skib obrotowych ale przeważnie są to 4 skiby.

Ten twój forszaj ciężko by miał w 3

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak andrejus ma rację ja mam renie 155-54 i ciągam nią pług 4x43cm i ma sam raz bo u mnie ziemie ciężkie a nie tam jakieś piachy jak ciebie lepiej kupić ursusa 1224 niż fortschnita u nas dwóch ma zt323 i nie ciekawie to wygląda często mają awarie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

Z częściami wogóle nie ma problemu do fortschritta. Sam mam ZT 323A i części kupuje w sklepie internetowym, zawsze mam na drugi dzień. Fakt, wadą tego traktora jest skręt, ale jak ktoś ma duże podwórko i w miarę dobrze pola rozłogowane, to nie stanowi to większego problemu. Jego ogromną zaletą jest udziąg, ja swoim wyrywam u kolegi drzewa w starym sadzie, nie wiem czy ten ursus dałby radę.

 

Psuje się tak jak każdy stary traktor. Co może te wasze ursusy się nie psują???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Co do turbo to w fortschricie tylko zakłada się kolektor z kombajnu i turbo od 16, no i węże z filtra.Żadnych więcej przeróbek.Cały silnik kosztuję 1500 zł.

Co do uciągu i siły to ja swoją 1224 nie raz mijałem w polu kolegi Fiata 140 km, a przecież on ma moc 16.

Orałem kiedyś a koło mnie koło mnie kolega 323. On miał 4 skiby zawieszane, ja 5 ciągane B200.Pole 600 metrów długie obok siebie. Ja przejeżdżałem 3 razy on 4.Żeby go dogonić musiał bym wbić następny bieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Z czesciami niegdy nie mialem problemow ,poniewaz nie byl taki awaryjny w porownaniu do zetora 8111 , U 914,912,1014 ktore mieli sasiedzi ,tez jak byla potrzeba to mialem blisko . Co do turbiny to nie wiem jak sie zaklada poniewaz nie mialem potrzeby zakladac ja .W jednym dniu czasie zniw jezdzilem zetorem 8111 i zt 300 na przemian , zetor mial d47 z nadstawkami lad ok 5,5t , zt 2xd47z nadst. lad. 2 szt. ok 10-11t . Zetor z pelna na 1 tys obr nie byl w stanie ruszyc przyczepa z miejsca na polu , w transporcie na pole i z pola byl wolny . 300 jezdzilem szubciej ( przy sw 400 osiaga predkosc ok 50km/h fabrycznie 40 ), nie mialem problemu z ruszeniem , praca nim byla szybsza i dynamiczna z biegami nie ma takich problemow zeby z polowej przejsc na drogowa nie musze zwalniac z biegu np 2 tylko odrazu z tym biegiem wchodze na drogowa czy z polowej na westeczny. Wiem co pisze . nie od dzis mam zt 300 i wiem na co ten ciagnik stac .

Widze jaki masz Żwir , widocznie bardzo ciezko maja te ciagniki skoro tak Piach obracaja http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/314033-renault-15554-siew/ :lol: . przyjedz do mnie poorzesz sobie w pasmie nadodrzanskim zmienisz zdanie mam ciagnik 170km z plugiem piatka i ma co robic uwiez.


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj