Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc

196 odpowiedzi na ten temat

#161 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 19:44

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc I co jak borobiliście swoje forszaje?? ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Dzisiaj, 12:02
  •  

#162 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 18 styczeń 2012 - 09:29

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc co do napędu kosy, to zakupiłem oryginalny komplet do 512, a i dzięki za foto,
co do wymontowania ślimaka do malowania hederu, to żeczywiście nie taka trudna sprawa, a na wymontowanie i zreperowanie bądż wymiany na nowy podsiewacz, to poczekam do wiosny ,

Edytowany przez milanreal1, 18 styczeń 2012 - 14:12.
cytowanie poprzedniego posta

#163 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 12:36

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Witam, panowie mam pytanko, na jakiej wysokości powinien znajdować się slimak w hedrze względem podłogi do omłotu zbóż. Pozdrawiam

#164 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 12:51

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Do zbóz nie ma to wielkiego znaczenia, cieko mi teraz jakies dokładne odleglosci podac (czy sprawdzic w kombajnie) ale bedzie to w okolicach centymetra

KS Falubaz

#165 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 13:45

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Powiem inaczej jeśli ktoś kupił ciągnik , czy maszyny używaną - nie grzebcie przy tym , przed Wami ktoś tym robił i działało , po pracujcie tym trochę i - potem pomyślcie czy są potrzebne jakieś zmiany .

#166 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 14:28

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc kolego przejrzeć przecież trzeba maszynę .bo skąd wiesz czy coś nie jest do wymiany.lepiej teraz wykryć usterkę a nie w żniwa :lol: przecież używana maszyna zawsze ma coś do zrobienia .

#167 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 15:41

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Tak przegląd raz a regulacja np. kombajnu to inna sprawa - ktoś przed nami tym robił i jemu działało i w tym temacie zalecał bym ostrożność .

#168 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 17:12

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc tutaj sie zgodze z andrzejem, wszelkiego rodzaju ustawienia, regulacje czy jakies udoskonalenia bym zostawił na pozniej, wazniejsze jest znalezienie usterek i ich zlikwidowanie

KS Falubaz

#169 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 11:56

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Zgadzam się z Wami koledzy, tylko ja pytam dla tego że zauważyłem że u mnie ślimak z jednej strony jest wyżej, a z drugiej niżej,i właśnie dla tego pytam. ;) jeszcze jedno, jaką macie ustawioną szczelinę między klepiskiem a cepem na wejściu i wyjściu młocarni.

Edytowany przez emilchaja, 20 styczeń 2012 - 13:53.

#170 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 15:15

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Wszelkie ustawienia Ja bym sobie darował , jeśli chodzi o regulacje ślimaka to może ktoś go tak ustawił bo łańcuch spadał czy coś tak z każdym ustawieniem poczekał bym do żniw - praktyka pokaże swoje ale może Matej ma lepszy pomysł a widzę że to fachowiec .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 20 styczeń 2012 - 18:01

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc jeszcze jedna rzecz mnie interesuje, ile ton wchodzi do zbiornika ( pszenicy, pszenżyta)

#172 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 00:04

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc emil~
Mozesz go wyrównac, ale ja na Twoim miejscu nic bym nie robil, bo zboze i tak powinien wciagac. Jesli podczas koszenia slimak bedzie sie zatrzymywal w miejscu i bedziesz slyszal takie charakterystyczne strzelanie to wtedy podnies slimak do góry (zazwyczaj sie to robi przy rzepaku, przy zbozu jeszcze sie z tym nie spotkalem)

andrzej
bez przesady z tym fachowcem, chyba ze to ironia była :P

suzuki
pojemnosc niby 2.3t wg. ksiazek, ja nie wazylem takze nie powiem Ci czy to prawda czy falsz

KS Falubaz

#173 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:07

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc

emil~
Mozesz go wyrównac, ale ja na Twoim miejscu nic bym nie robil, bo zboze i tak powinien wciagac. Jesli podczas koszenia slimak bedzie sie zatrzymywal w miejscu i bedziesz slyszal takie charakterystyczne strzelanie to wtedy podnies slimak do góry (zazwyczaj sie to robi przy rzepaku, przy zbozu jeszcze sie z tym nie spotkalem)

andrzej
bez przesady z tym fachowcem, chyba ze to ironia była :P

suzuki
pojemnosc niby 2.3t wg. ksiazek, ja nie wazylem takze nie powiem Ci czy to prawda czy falsz

chodziło mi o orientacyjną pojemność, a więc dzięki kolego

#174 Share toreg

toreg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 luty 2012 - 22:58

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Witam! Kupiłem Kombajn MDW E514 z silnikiem perkińsa. Kombajn podobno jest z roku 1994. Drzwi do kabiny ma już otwierane a nie przesuwane no i dach jest z tymi żaluzjami przeciwsłonecznymi. Słyszałem że jest jakaś stronka, gdzie można sprawdzić po numeże fabrycznym dane o tym kombajnie m/i rok produkcji.
Proszę o pomoc. ^^

#175 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 24 luty 2012 - 15:30

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc ile dałeś za niego ,jeżeli to nie tajemnica ,wklej go do galerii ,też myślę o takim sprzęcie.

#176 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 16:16

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc ja to samo co maciek :)

#177 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 04 marzec 2012 - 18:21

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Pochwal się sprzętem.Kabina taka jak 524?

#178 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 16:35

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc witam właśnie napotkałem sie na ciekawe ogłoszenie w mojej okolicy jest nim fortschritt E 514 czerwony z '90
http://moto.allegro....2965126252.html
i tu chciałbym zobaczyć co o nim sadzicie i czym w praktyce różnia sie czerwone forszaje od zwykłych. i czy jest mozliwe aby fosztaj E514 taki jak w linku nie mialby joistica?

#179 Share GrzegorzGrzegorz

GrzegorzGrzegorz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 01 luty 2013 - 19:36

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc janczar810 Mnie też to zastanawia.

Jak by ktoś wiedział o jakiejś przyzwoitej 514 to niech da znać, bo rozglądam się za fortschifttem a niby jest pere szyuk na allegro ale ale

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share wojcik1207

wojcik1207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 02 luty 2013 - 14:55

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc panowie gdzie dostane przednia szybe do E-514? I drugie pytanie czy pleksa 98% przezroczystości nadałaby się zamiast tej szyby?