Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc

196 odpowiedzi na ten temat

#121 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 19:28

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc dlaczego za pomocą tura??
nie masz wózka do hedera??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Dzisiaj, 10:45
  •  

#122 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 17:35

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Witam,koledzy czy jak odpalacie wasze Fortschritty to trąbią jak polski bizon czy nie, i jeszcze jedno czy jest to mozliwe że łańcuchy w gardzielu bedą pasowały od bizona, bo u mnie są założone takie jak w polskim od podajnika zbożowego.

#123 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 21:17

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc kolego tak trąbią przy odpalaniu ,a co do podajnika (gardziela) to chyba raczej niebedzie pasował

#124 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 26 listopad 2011 - 08:51

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Dodany obrazek
czy po tej stronie młocarni, niema być żadnej smarowniczki, przecież jest łożysko, mógłby mi ktoś tą kwestie opisać, może czegoś tu brakuje???????

#125 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 12:04

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc niczego tu nie brakuje, zeby nalozyc tam smar musisz sciagnac zabezpieczenie segera, podwazyc blaszke i masz na wierzchu lozysko

KS Falubaz

#126 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 12:34

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Suzuki ten pasek od obrotów młocarni to chyba nowy , u mnie trzymał kilka minut od tego czasu nie zakładam .

#127 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 26 listopad 2011 - 17:49

Suzuki ten pasek od obrotów młocarni to chyba nowy , u mnie trzymał kilka minut od tego czasu nie zakładam .

z takim paskiem go kupiłem, ponoć zależy na jaki się trafi w sklepie, jeden będzie chodził pare lat, a inny jednego sezonu nie wytrzyma
Matey wielkie dzięki za te info, co jaki czas wypadało by je przesparować

#128 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 18:59

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc te paski maja to do siebie ze lubia sie wyciagac, u nas wlasnie tak sie jeden wyciagnal ze az sie zgubił :P

KS Falubaz

#129 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 17:52

panowie, czy takie rozwiązanie ma jakieś szanse, czy lepiej odrazu przerabiać , znam 3 rozwiązania, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, jakie ma rozwiązanie i jak się sprawdza,

#130 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 29 listopad 2011 - 18:21

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Nie wiem jak się sprawuje ten przegub, ale jeżeli chcesz przerabiać to tylko tak jak jest w 514.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 19:28

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc tak jak kolega (PrzemoO) wcześniej napisał ,czyli jak w E-514.Nawet u mnie wielu rolników co mają 512 przerabiają na 514.
A może tak jak jest to chodzi?? ;P ,wygląda troche prowizorycznie ,no ale prowizorka jest najlepsza ;D

#132 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 20:01

tak jak kolega (PrzemoO) wcześniej napisał ,czyli jak w E-514.Nawet u mnie wielu rolników co mają 512 przerabiają na 514.
A może tak jak jest to chodzi?? ;P ,wygląda troche prowizorycznie ,no ale prowizorka jest najlepsza ;D

no ale ja właśnie mam tak założone przy e 514, myśle że koleś prowizorycznie coś takiego założył do sprzedania, ten forszaj co kupiłem chodził z innym heneren od new hollanda,

#133 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 11:37

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc no ale wygląda to jak by troche chodziło ,masz jeszcze dużo czasu do żniw możesz sie zastanowić jak przerobić ,no ale najlepiej przerobić tak jak było orginalnie
Dodany obrazek

próbowałeś to odpalać na kombajnie??

#134 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 11:59

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Coś na kombinowali , góra od 512 - za mało wsunięta na oś i jakoś nie widać tam klina a kosa u dołu nie z tej strony , przy dwunastce do mocowania służą tak zwane żabki , o golnie kosa wygląda jak od 514 ale może inni niech się wypowiedzą na ten temat osobiście cienko to widzę , a heder masz jaki od 512 czy oryginał od 514 ?

#135 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 13:48

no ale wygląda to jak by troche chodziło ,masz jeszcze dużo czasu do żniw możesz sie zastanowić jak przerobić ,no ale najlepiej przerobić tak jak było orginalnie
Dodany obrazek

próbowałeś to odpalać na kombajnie??

kolego wielkie dzięki za foto,

#136 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 15:35

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc ja na twoim miejscu bym puscil kombajn na kilkanascie minut, popatrzal czy nic nie stuka, czy sie nie grzeje, jesli bedzie ok to daj sobie spokoj z przerobkami, bo takie sa wlasnie najgorsze wiem to po sobie ;) (akurat identyczny problem, proba przerobienia napedu z 512 na 514, nie bede mowil z jakim skutkiem bo szkoda moich nerwow) aha i sprawdz czy masz druga kose, a jesli tak to zobacz czy bedzie pasowac do tej przerobk, zebys na zniwa sie nie obudzil z reka w nocniku

na pierwszy rzut oka powiedziałbym ze jest to heder od 512, gdzie ktos probowal przerobic go na naped od 514, a ze nie wyszlo to powrocil do takiego rozwiazania (ktore wcale nie musi byc gorsze)

jesli mimo wszystko chcesz przerabiac naped to sprobuj napisac do mnie, moze uda mi sie wybic ci ten pomysł z głowy :P

KS Falubaz

#137 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 17:01

niby chodzi to ale pierwsze 3 bagnety dostają po d*pie , bo ten drążek chodzi jak hyśtawka, odskrajnego do skrajnego odchyłu podnosi kopse o pare mm, a w środkowym punkcie obniża kose o pare mm, tak kupiłem kombajn i chce go przez zime odpicować na cacy, mam za dużo usług co roku i i wole teraz grzebać myśleć, po prostu ten mechanizm wydaje się że za długo nie wytrzyma, zrobię tak jak radzisz, puszcze bajn na pełne obroty tak na 20- 30 min, i będę obserwował, mam zapasową kosę ale znowu tam jest na kule i łyżkę, a to to wogule nie wypał, najsolidniejsze rozwiązanie wydaje mi się to te które przedstawił MatiRol92
Dodany obrazek
koledzy szukam używanej połówki wariatora przyspieszacza, nowa kosztuje 1300zł

#138 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 19:11

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Moim zdaniem chodzić będzie, choć nie wygląda zachwycająco. Faktycznie będzie unosiło i opuszczało koniec tej kosy lecz o połowę tej wartości(amplituda). Ta nakładka na kosie jest zabudową mocowania końcówki drążka. Co do sprawdzenia, to masz racje posmaruj i puść w ruch.

#139 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 20:00

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Jesli podrywa ci pierwsze bagnety w gore to moze bedzie chodzic, ale raczej nie bardzo. Raz ze bedzie ci sie grzało, co moze spowodowac ze od tej temperatury nity przy glowce kosy po prostu puszcza, a dwa to to ze kosa nie bedzie cieła tylko rwała, przy okazji sprawdz jaki kosa ma skok.

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 21:34

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc ta końcówka w kosie to jest jak w końcówka drążka kierowniczego jak napisał (zorzyk2) ,czyli moim zdaniem jak to uruchomisz to kosa bedzie latać jak chce ,po 1min chodzenia pierwsze 4 żyletki pójdą.

a co do przyśpieszacza wariatora to albo Panków ,albo szukaj jakieś szroty z forszajami :)