Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc

196 odpowiedzi na ten temat

#101 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 18 listopad 2011 - 09:40

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Dodany obrazek
Dodany obrazek
panowie co to za kostki idą do nich 2 grube kable z tyłu kombajnu po obu stronach, pod wytrząsaczami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Dzisiaj, 21:08
  •  

#102 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 11:19

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Kolego suzuki 211 prawdopodobnie to są wyjścia do czujników strat ziarna, ja tak sądzę, muszę sprawdzić u siebie. Ja czujniki mam w swojej 514, ale nie mam komputera.
Kilka fotek wjazdu, czy ja się tam zmieszczę z hederem, raczej nie, ale spróbować zawsze można.
http://www.fotosik.p...912ae632e4.html
http://www.fotosik.p...70099b142c.html
http://www.fotosik.p...c3325cea37.html
http://www.fotosik.p...554204095e.html

#103 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 13:17

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc moze byc ciezko, ale dalej utrzymuje ze na dwa razy ale wyjdziesz :P

KS Falubaz

#104 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 13:53

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc U mnie do długości dochodzi jeszcze pióropusz od sieczkarni, także 50cm więcej. A oto potwierdzenie że mam szwedzką sieczkarnię.
http://www.fotosik.p...dd9c7a3e30.html

#105 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 18 listopad 2011 - 16:26

panowie dużo się od was dowiedziałem , ale męczy mnie ta sprawa z dwoma kabelkami, jakiś czujnik przepływu paliwa,czy?????????????

#106 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 16:58

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Matey
cena jak na ciemną e-514 była dobra ,i nie zapominaj że ona jest w Czechach. Bo każdy handlarz np jest na allegro taka e-514 link: http://allegro.pl/ko...1939349522.html ,ona jest sprowadzona i ten gość napewno ją kupił za jakieś 25-27tyś a chce za nia 33tyś.

dlatego szukam w Czechach żeby było jak najtaniej ,a z e-514 miałem już styczność wiec widze czy jest warta kasy czy nie

#107 Share qba

qba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 16:59

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Suzuki to jest podgrzewacz paliwa

#108 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 17:28

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Różnica w cenie z kosmosu sie nie bierze, nie wiem czy bym zaryzykowal kupno 514 za takie pieniadze, no ale to twoja kasa, ja jej za Ciebie nie wydaje ;)

panowie zauwazylem ze w mojej 512 zaczyna sie cofac paliwo, tzn postoje chwile i musze isc podpompowac bo nie odpali, na cos byscie na poczatku stawiali?

KS Falubaz

#109 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 17:50

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Tak już to przerabiałem- pompka , pewnie coś przy zaworkach , ja kupiłem używaną od innego forsza , za sto parę zł. nie polecam - żadnej podroby - jak już to oryginał ale to dwa razy drożej .

#110 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 18:52

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc

Suzuki to jest podgrzewacz paliwa

kolego, może wiesz jak to działa, czy po odpaleniu non stop podgrzewa, czy przed odpaleniem jakimś przyciskiem się podgrzewa by szybciej zapalił, jak świece żarowe????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 18:55

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Gdybyś miał kamerą to tyłem byłoby łatwiej wykręcić.

#112 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 18 listopad 2011 - 21:29

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc To raczej jest elektrozawór podawania paliwa do świecy żarowej. Jeden żarnik masz na desce rozdzielczej, włącza się ją po przez włącznik rozrusznika. Włącznik trzeba wcisnąć wówczas grzeje się świeca kiedy się nagrzeje przekręcasz i następuje podanie paliwa oraz praca rozrusznika. Kombajn używasz w okresie letnim więc nie ma potrzeby jej używania.

Edytowany przez PrzemoO, 18 listopad 2011 - 21:33.

#113 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 08:01

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc ok, jeszcze jedno pyt. chyba ostatnie, czy podsiewacz (ta blacha karbowana) wyciąga się przodem czy tyłem, jeżeli przodem, to czy trzeba ściągać gardziel, czy wystarczy podnieść, może ktoś to przerabiał, i by mi opisał proceder przy wymianie tego ustrojstwa, był bym wdzięczny za pomoc

#114 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 19 listopad 2011 - 08:54

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Jeśli opuścisz skrzynie to przodem, a jak nie to tyłem tylko wtedy może sieczkarnia znowu przeszkadzać.

#115 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 10:19

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc my u siebie wyciagalismy do tyłu (tylko wtedy jeszcze nie mielismy sieczkarni, wiec nie wiem czy coś to przeszkodzi, ale wydaje mi sie nawet z sieczkarnia powinien spokojnie wyjsc do tyłu), a zeby go wyciagnac przodem to wydaje mi sie ze podajnik tez musisz sciagnac

KS Falubaz

#116 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 16:08

witam ponownie, czy cheder trzyma się tylko na tych cynglach po obu stronach, czy jeszcze gdzieś go boli?

#117 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 18:27

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc słyszałem gdzieś że w E-514 chyba do 1984 roku robione były mniejsze podajniki kłosowe ,po 84r zaczeto robić wieksze. czy to prawda?? i jaki to ma wpływ na kombajn czy to coś polepsza??

#118 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 10:31

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Kolego suzuki jak się nie mylę heder zabezpiecza się jeszcze od spodu dwoma bolcami, powinny być na podajniku.

#119 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 16:20

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc chcesz sciagac caly podajnik czy sam heder? bo jesli sam heder to tak jak kolega wyzej pisze, pod podajnikiem masz dwa bolce, odbezpieczasz, odkrecasz weze od hydrauliki, pas/lancuch opuszczasz podajnik, cofasz i heder zostaje tam gdzie ma byc

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 16:49

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc koledzy, przepraszam was, żle napisałem gardziel(podajnik) nie cheder,
obejrzałem go niby dokładnie, i mi się wydaje że trzyma się tylko na tym co przedstawia fotka, chcę się upewnić, będę go zdejmował za pomocą tura, nie chciałbym czegoś rozerwać