Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc

196 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 16:49

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Jak masz rzut beretem do Czech to bym się nie zastanawiał. Ja do granicy mam ok 50km więc to trochę jest. Ja na przykład swoją 514 kupiłem nie tak dawno w okolicach Nysy. W Czechach raczej ciężko będzie Ci znaleźć kombajn z hederem 3,6.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Dzisiaj, 13:42
  •  

#62 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 16:56

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc wszystko da sie kupic, ale trzeba byc cierpliwym i szukac :)

co do kolegi który ma problem z bramą, nie wiem czy lepsza mozliwoscia nie byloby przerobienie bramy, czy jakis wyjazd z podwórka na czas zniw z innej strony, aby kombajn sie miescil, oczywiscie nie wiem ile masz ziemii i w ilu kawalkach, ale i tak to bedzie meczace w takim okresie jakim sa zniwa

KS Falubaz

#63 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 17:02

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Kolego ja już przerobiłem bramę i ma teraz 6,30, a szerokość całej drogi to 6,20 wyjazd pod kątem praktycznie prostym, więc tutaj raczej nic nie mogę już zmienić. Mam mało pola także będę ograniczał ilość wyjazdów do minimum.

#64 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 17:08

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc A to masz heder 6 metrów?
My sie miescimy w pięcio metrowej bramie, wyjazd oczywiscie pod kątem prostym, droga węższa niz u Ciebie, czasami trzeba na dwa razy wyjezdzac z bramy, ale nie ma tragedii

KS Falubaz

#65 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 17:10

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Popróbuję, ale wątpię. Masz coś na przeciwko bramy, mam na myśli jakiś płot czy coś?

#66 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 17:12

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Tak, sąsiada :P a że płot ma wysoki ( a raczej mur) to dlatego musimy wyjezdzac na dwa razy. Spokojnie dasz rade, najwazniejsze zeby Cie ktos wyprowadził na droge i patrzał czy tyłem kombajnu nie zaryjesz w słupek przy skręcie, bo np. u nas na lusterkach dokładnie nie widac, a po co mamy brame przestawiac? ;)

jak znajde fotke wyjazdu z bramy to ci pokaze jak to u nas wyglada

KS Falubaz

#67 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 17:16

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Wiesz ja nim wjeżdżałem już jak było ciemno także widoczność jak u murzyna w tyłku. Spróbować nie zaszkodzi. Jak zrobię fotkę to Ci pokażę jak jest u mnie.

#68 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 21:09

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Ta główka zaczepu jest przykręcana na śruby pod klucz 16(w oryginale, zaczep IFA). Może ktoś próbował 17-tką, pokancerował kanty i dlatego 16-tka nie nachodzi. Nabij młotkiem nasadkę, a jeśli nie to przecinakiem po skosie w główkę śruby i powinny iść.

Edytowany przez zorzyk2, 13 listopad 2011 - 21:10.

#69 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 22:26

Jak masz rzut beretem do Czech to bym się nie zastanawiał. Ja do granicy mam ok 50km więc to trochę jest. Ja na przykład swoją 514 kupiłem nie tak dawno w okolicach Nysy. W Czechach raczej ciężko będzie Ci znaleźć kombajn z hederem 3,6.

no tak to jest prawda ,do granicy mam ok 30-35km ,ale to nie są już te czasy co kiedyś że sie jechało po kombaj czy ciągnik do czech i sie przyjeżdżało z dobrą maszyną za dobre pieniądze.
teraz do jak sie trafi coś w miare to trzeba brać. Ja np. 2 lata temu szukałem Zetora 10145
zjeździłem całe czechy ,no niby coś tam było ,ale albo za drogie ,albo trzeba robić ,no i tak
sie stało że kupiłem w polsce koło świdnicy ,no troszke go podmalowałem ,ale silnik i skrzynia
lux nic nie trzeszczy nie szumi normalnie igła. nawet sie nie targowałem bo cena to była taka
że aż nie mogłem uwierzyć.

a z tym hederem 3,6 to tylko tak napisałem bo byłby idealny dla mnie :)

Edytowany przez MatiRol92, 13 listopad 2011 - 22:28.

#70 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 15:37

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Muszę kupić nasadkę 16 i będę coś próbował z tym zaczepem.
MatiRol92 masz rację że w Czechach teraz ciężko coś znaleźć. Mój ojciec kupując ciągnik 13-15 lat temu zjeździł Czechy, aż w końcu kupił w Polsce w okolicach Ziębic. Mam znajomego co ściąga maszyny ale z Niemiec. On mi mówi tak, masz jakieś namiary na maszyny na zachodzie, przyjdź powiedz, a ja ci odpalę dolę, bo jak nie jedziesz teraz na zachód z pewnym adresem to ciężko coś kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 19:09

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc wiadomo samemu nie ma co jechać

w czechach o tyle lepiej że tam jedziesz od jednego PGR-u do drugiego ,i i coś jeszcze idzie znaleść samemu.
No i wiadomo z czechem jakoś sie dogadasz :D

a mam pytanie znacie jakies czeskie stronyu internetowe z maszynami
jak macie do podajcie link :]

Edytowany przez MatiRol92, 14 listopad 2011 - 19:05.

#72 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 20:02

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc MatiRol92 jaką kasą dysponujesz, powiedz ile około chcesz wydać. Muszę poszukać bo mam kilka adresów z 514 które możesz odwiedzić.
I w jakich okolicach mieszkasz?

#73 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 20:52

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc mateusz799 kasa to narazie nie dysponuje ,tzn. jest ale nie wybiore wszystkiego z banku :]
narazie sie rozglądam ,bo teraz jeste dobry okres na kupno kombajnu.

Mam kombajn w Czechach który bede jechał oglądać e-514 ale ta ciemna , za nie duża kase.
tylko jeszcze nie wiem kiedy jade bo kumpel co znalazl e-514 to zna tego czecha ,tyle że on narazie nie ma czasu żeby ze mną jechać do niego ,no a sam nie pojade :P
kombajn jak mnie zapewnia w bdb stanie chyba nawet sieczkarnia. mówił że może nawet odda za 14-15 tyś
bo czech sprzedaje wszystko. A jak nawet nie bedzie mi pasował to go wezme na handel te 5-4 tyś może zarobie :]
ja jestem z okolic kłodzka

#74 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 06:48

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc poszukaj na czeskiej stronce czasami coś ciekawego tam jest www.bazos.cz ja miałem kupować w czechach ale po rozmowie z czeskim handlarzem ,powiedział mi ze 524 w u nich cięzko dostac w dobrym stanie.i kupiłem 40 km ode mnie od rolnika.ale jeśli chodzi 514 jest tego tam dużo jeszcze i taniej jak u nas

#75 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 15 listopad 2011 - 08:55

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc wczoraj przyprowadziliśmy e 514 , śmigiel - żagań , ok 130 km na kołach, oczywiście nic nie nagrałem bo w cyfrówce wyskakuje error, i h--j wie dlaczego, i tak po 25 km, o mało co nie spaliliśmy kombajnu , bo na co gaśnica , dobrze że miałem w samochodzie, a mianowicie zatarło się łożysko oporowe od wariatora przyspieszacza, ten po prawej stronie co przekazuje moc na skrzynie, poszliśmy do jakiegoś gospodarza, po narzędzie i zrzuciliśmy ten wariator , na szczęście w Lesznie w Gamie mieli takie łożysko, poskładaliśmy, trochę się poparzyliśmy, i tak bo może ktoś nie wiedzieć, jest jedna kalamitka do smarowania tego łożyska schowana w środku wariatora ,a zobaczyć ją można przez takie 3 otwory przez które podejrzewam że się wprowadza końcówkę smarownicy i smaruje, i tak myślę że te łożysko nigdy nie widziało smaru , jakoś dojechaliśmy, ale do wymiany bądż regeneracji te dwa siłowniczki co pchają wariator, powypalały się uszczelniacze i się z nich leje, obudowa łożyska jest zdeformowana ,była rozgrzana do czerwoności, wyjechaliśmy 11;30, przyjechaliśmy 23;20.
i jeszcze pytanie , może ktoś zna namiary gdzie sprzedają części to owych bajnów, i gdzie jest kranik od spustu wody z chłodnicy, bo albo jestem ślepy albo go niema,
w sumie dobrze że to się stało teraz na drodze, a nie w żniwa na polu

Edytowany przez suzuki21l, 15 listopad 2011 - 08:55.

#76 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 11:40

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Tak z tą smarowniczką jest tak jak mówisz , co do kraników wody - masz jeden pod rozrusznikiem a drugi z drugiej strony zupełnie u dołu i wszystko . a części zamawiam przez internet w Pankowie lub Agroma .

#77 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 15 listopad 2011 - 17:08

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc wielkie dzięki kolego, a może wiesz do czego jest taka wajcha przy kierownicy z przodu

#78 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 17:43

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc To przełącznik od hamulców , lewe - prawe koło , na środku na dwa koła ,osobiście nie radzę za dużo przy tym grzebać , te pompki są dość drogie jak hamuje to zostawić i OK . tak jest przy 512 ale to podobne kombajny , jest jeszcze Forum fortschritta radzę zobaczyć .

Edytowany przez andrzej612b, 15 listopad 2011 - 17:48.

#79 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 18:12

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc suzuki21l

a zrobiłeś jakies fotki nowego nabytku???

dodaj jak masz ocenimy :D

a jakie macie sieczkarnie w swoich fortschritt-ach ??
czeskie ,niemieckie może polskie???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 08:18

To przełącznik od hamulców , lewe - prawe koło , na środku na dwa koła ,osobiście nie radzę za dużo przy tym grzebać , te pompki są dość drogie jak hamuje to zostawić i OK . tak jest przy 512 ale to podobne kombajny , jest jeszcze Forum fortschritta radzę zobaczyć .

no właśnie w kombajnie jest wada, że hamuje na 2,3 raza, trzeba przypompować żeby wychamować, pokombinuje z tą wajchą, a jak nic nie da co co byś polecił za co się pierw wziąść, za pompkę czy czy zobaczyć jak tam szczęki i cylinderki, bo z pompki sączy,

suzuki21l

a zrobiłeś jakies fotki nowego nabytku???

dodaj jak masz ocenimy :D

cyfrówka mi nawaliła , jak chcesz to zrobie telefonem,