Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc

196 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 10:54

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Może głupie pytanie, ale prośba o fotki to do mnie?. Jeżeli tak to już tłumaczę że chodziło mi o zaczep automatyczny pomiędzy wózkiem z hederem a kombajnem. Jeszcze jedno pytanie, gdzie w kombajnie ustawia się siłę wiatru?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Dzisiaj, 16:45
  •  

#42 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 12:31

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc tak, jakos z zaczepem automatycznym w Fortschrittcie nuie miałem doczynienia

wiatr regulujesz po prawej stronie kombajnu, znajdziesz tam takie pokrętło w kształcie talerza

KS Falubaz

#43 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 13:04

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Dobrze dzięki za odpowiedź co do regulacji wiatru. Znalazłem to i chciałem się upewnić czy dobrze myślę co to jest. Postaram się wrzucić fotki tego zaczepu ale dopiero później bo teraz przekładam koła. Zaczep wygląda jak od hl 6011. Przykręcany do kombajnu na 4 śruby.Gdzie się reguluje sito żaluzjowe? Prawdopodobnie mam łożysko do wymiany w zwolnicy. Jak rozebrać zwolnicę?

Edytowany przez mateusz779, 12 listopad 2011 - 13:05.

#44 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 13:13

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc zwolnicy nigdy nie robilismy, nic nowego nie odkryje jak to ze musisz ja rozebrac :)

sita regulujesz z tyłu kombajnu, powinienes miec takie jakby okienko i pod sitem zaluzjowym powinno byc takie pokretło sluzace do regulacji sita

KS Falubaz

#45 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 15:18

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Ok rozumiem.Poczytałem o rozbieraniu zwolnicy na forum fortschrita i już wiem z czym to się je.Chyba mam uszkodzone łożysko bo mam luzy na piaście. Chyba znalazłem tą regulację, jak się wyciąga sito dolne?.
Zdjęcia zaczepu:
http://www.fotosik.p...ff5afbcae7.html
http://www.fotosik.p...ae39185b36.html
http://www.fotosik.p...a3f7d6eb5d.html

#46 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 15:26

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc dziwna sprawa, powinien sie zwyczajnie w swiecie otworzyc, probowales cos walczyc młotkiem i olejem?

zeby wyciagnac sito dolne musisz z lewej i z prawej zewnetrznej strony kombajnu je odbezpieczyc po czym wyciagasz do tyłu jak szuflade ;)

KS Falubaz

#47 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 15:34

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Z tym zaczepem już wcześniej musiały być problemy skoro ma już ułamaną rączkę sprubuj wziąć klucz hydrauliczny i kęcć tym trzpieniem w prawą stronę, wybijanie bolca młotkiem od dołu nic nie da bo w środku jest zabezpieczenie

#48 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 15:59

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Walczyłem już młotkiem, przecinakiem, był już grzany i nic. Podnosi się do 3/4 wysokości i dalej nie idzie, czuć opór. Zabezpieczenie o którym była mowa to rozumiem że chodzi o ten żółty(widoczny na pierwszym zdjęciu) plastik który wychodzi z boku.

#49 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 16:11

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Kolego zabezpieczenie jest w środku i otwiera się z chwilą przekręcenia trzpienia Jeżeli masz nadal problem z otwarciem to odkęć te cztery śruby z góry i wyjmiesz cały mechanizm z bolcem bez najmiejszego problemu

#50 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 17:04

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Tu jest właśnie problem bo już ktoś wcześniej próbował i niestety główki śrub zniszczył i niestety klucz 17 jest za duży a 16 za mały, czyli kwadratura koła. Wiem że to zabezpieczenie jest w środku zaczepu, ale podczas podnoszenia sworznia wysuwa się z boku taki plastik, a po opuszczeniu się chowa, podejrzewam że w tym miejscu wychodzi to właśnie zabezpieczenie, i nie wychodzi do końca. Cyba pozostaje tylko ruski klucz czyli młotek i przecinak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 18:28

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Jedyna rada obciąć śruby . Później wiertarka i rozwiercić śruby a otwory przegwintować na 12 .Przerabiałem to u siebie w przyczepie trochę roboty przy tym jest więc nie wiem czy nie prościej dorobić do kombajnu zwykły zaczep i po problemie, bo wózka nie ciąga się codziennie i raczej nie potrzebny ci zaczep automatyczny

#52 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 18:35

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc ewentualnie mozesz sprobowac pilniczkiem podpilowac kanty sruby i sprobowac odkrecic kluczem 16, wydaje mi sie ze mniej roboty bedzie jak ciecie i gwintowanie

KS Falubaz

#53 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 18:47

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc W 512 mam zaczep do hedera ale nie wiem czy to też jest automatyczny , nigdy go nie używałem gdyż tez jest trochę przy rdzewiały , może ktoś mi coś podpowie . Dodany obrazek

#54 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 18:49

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc zalezy jaki masz zamonotwany, ale oryginalnie nie byly to zaczepy automatyczne

KS Falubaz

#55 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 18:55

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Jak ma już śruby obrobione to napewną są tak zapieczone że i odrdzewiacz nie pomoże.

#56 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 19:35

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Tak sprawdzałem to zwykły zaczep - po WD ruszył z drugiej strony jakiś dziwny . Dodany obrazek

#57 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 08:18

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Koledzy tu jest problem że ja ten zaczep muszę odczepić bo niestety z podwórka z założonym chederem nie wyjadę, już mam problem wyjechaniem samym kombajnem bo mieści się na żyletki. Myślałem coś o tych śrubach i prawdopodobnie je obetnę.

#58 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 14:23

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Witam ,dołacze sie do tematu bo tez jestem zainteresowany kupnem e-514 najlepiej MDW .Słyszałem że są hedery o długość 3,6 czy 3,8 matra ,pasował by mi taki bo na moim terenie są troche górki i nie wszedzie się bym sie mieścił z 4,2 metra a hedara nie chece sie odczepaiać ;]

Koledzy tu jest problem że ja ten zaczep muszę odczepić bo niestety z podwórka z założonym chederem nie wyjadę, już mam problem wyjechaniem samym kombajnem bo mieści się na żyletki. Myślałem coś o tych śrubach i prawdopodobnie je obetnę.

jak ci sie nie chce robić tego zaczepu ,a nie masz jak heder wyciągnąć ,to załóż do ciągnika na pompe belke i jakoś umocuj ten wózek łańcuchem albo coś ,i powoludku wyjedziesz :D

A co do śrub w zaczepie to spróbuj nadciąć na każdej taki ząbek gumówką albo czymś i przecinakiem i młotkiem ;] spróbuj poluzować te śruby ;]

Powodzenia

Edytowany przez MatiRol92, 13 listopad 2011 - 14:27.

#59 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 14:49

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Będę próbował, a co do twojego postu to 514 wychodziły z hederem 3,6 m jak się nie mylę. Koszt takiej 514 to ok 30tys. Życzę powodzenia w szukaniu bo z takim hederem ciężko znaleźć chociaż na allegro chyba jedna stoi ale cena jest kosmiczna, coś koło
50 tyś, import Szwecja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 15:25

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc no wiem że z ty by było ciężko ,ale jak by sie trafił to czemu nie. ja mam niedaleko do granicy czeskiej i coś czuje że trzeba bedzie tam jechać i szukać nawet z hederem 4,2 ,bo tam są kombajny w rozsądnych cenach tylko trzeba szukać ;]