Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc

196 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 13:03

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc dolne sito w 514 jest stałe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Dzisiaj, 07:52
  •  

#22 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 13:48

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Odnośnie dolnego sita, bo u nie jest nie z okrągłymi otworami tylko z podłużnymi (fasolkowe), czy to sito nadaje się do zboza.Średnica otworu w sicie to 4,2mm. I jeszcze jedno, czemu wskazówka od obrotów młocarni skacze, nie pokazuje równo, jaka może byc tego przyczyna.Dzieki za wasze rady :)

#23 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 13:56

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc nadaje sie , ale ja zmieniłem na okrągłe , co do wskazówki to u mnie też troche drga jak to u ciebie wygląda

#24 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 14:02

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc No u mnie nie można nazwać tego trochę, bo są spore rozbieżności w jej wskazaniach.

#25 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 15:07

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc podłużne niebardzo, tzn da sie kosic ale bedziesz miał więcej brudu w zbiorniku, teoretycznie najlepsze jest o średnicy między 0,4-0,5 cm

a jak u Ciebie wyglada linka od obrotów młocarni?

KS Falubaz

#26 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 07:58

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Kolego Matey, czyli to sito pasowało by wymienić na oczkowe o takiej średnicy jak napisałeś.Orientujesz sie może ile takie sito może kosztować?. A co do linki to szczerze mówiąc jeszcze nie zaglądałem.

#27 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 16:01

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Zajrzyj do linki, bo mozliwe ze bedzie ona wyciagnieta i podczas pracy zauwazysz takie jakby "skakanie" tej linki przez co mozesz miec wlasnie takie wahania obrotów. Koszt nowej 40zł jak dobrze pamiętam, jak ci szkoda kasy to możesz tam skombinowac jakąś rajstope i też bedzie smigac (w trakcie sezonu nam sie linka zgubiła i tak na szybkiego wymyśliłem taki myk i działał :P)

Sito nie pamiętam bo chyba 2 lata temu sie tym interesowaliśmy, używane chyba okolice 200zł, nowe ok 400zł. Ceny mogą sie roznic nawet o połowę w zaleznosci gdzie pytasz.

Troche cie z tą średnica widze ściemniłem, podałem ci do rzepaku, do zboża jest inne, zreszta tutaj mozesz zobaczyc jaka srednia jest najlepsza do danego zboża
http://imageshack.us...elae512et4.jpg/

KS Falubaz

#28 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 17:47

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Maty gdzie za 200 czy 400 zeta bo chętnie kupię , mowa oczywiście o żaluzjowym .

#29 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 17:57

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc nie nie, mowa oczywiście o sicie otworowym (dolnym) :) żaluzjowe to chyba cos około tysiąca, ale po dróbnych przeróbkach bedzie pasowało od bizona

KS Falubaz

#30 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 18:31

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Rozumiem od bizona coś 350 zł. ponoć można przerobić . no i w kieszeni zostaje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 18:45

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc no dokladnie tak, z tego co slyszalem wystarczy uciac je po bokach no i nie wiem jak z uchwytami, czy nie trzeba nic kombinowac :P

KS Falubaz

#32 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 18:51

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Trochę zegarmistrzowska robota ale zima wieczory długie , można po porobić .

#33 Share toreg

toreg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 22:00

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Witam ! Też jestem zainteresowany zakupem kombajnu fortschritt E514. tylko ja chciałbym kupić taki z rocznika 93 i młodszy z silnikiem perkińsa 6 na skrzyni nie na hydrostacie. Znajomy ma takiego z 93 roku i sobie chwali. w lipcu i sierpniu to na allegro widziałem dużo takich ale teraz nic nie mogę znaleźć. Może ktoś wie kto ma taki kombajn na sprzedanie to niech napisze.

#34 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 10 listopad 2011 - 08:23

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc ja jadę oglądać ten http://allegro.pl/fo...1918139242.html
jeżeli będzie tak mówił gosciu , niby wszystko sprawne jechać w pole i kośić , za te pieniążki i z sieczkarnią to z powrotem wracam nim na kołach, już przez telefon zpuścił tysiąc, no ciekawe jadę jutro na oględziny

#35 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 15:50

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc noo, radziłbym go dokładnie ogladac :)

KS Falubaz

#36 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 16:08

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Koledzy jeszcze takie pytanie, co to jest nad wytrząsaczami ten kawałek blach wiszący nad wytrząsaczami Obrazek

#37 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 10 listopad 2011 - 17:36

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc

Koledzy jeszcze takie pytanie, co to jest nad wytrząsaczami ten kawałek blach wiszący nad wytrząsaczami Obrazek

ta blacha , a w niektórych bajnach płachta, ma za zadanie spowolnić przemieszczanie słomy by wytrząsnąć jak najwięcej zaplątanego ziarna w słomie

#38 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 15:56

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Witam bardzo serdecznie. Jestem tu nowy. Podczepię się do tematu bo nie dawno stałem się posiadaczem 514 z 91r. Po oględzinach kombajn wydawał się ok, jednak po zrobieniu 50 km pokazały się małe nieszczelności np uszczelniacz w zwolnicy.Generalnie nie jest źle, i tak muszę obracać koła także to sobie naprawię.Miałem z nim inne przygody np nie mogłem odczepić hederu.Zaczep musiałem odkręcić.(do tej pory jeszcze go nie odczepiłem- to jest zaczep automatyczny, wiecie może jak się do tego zabrać bo nie mogę znaleźć żadnego sposobu). Jeżeli ktoś szuka 514 to w niezłym stanie stoi koło Ząbkowic Śląskich, ale cena jak dla mnie trochę za duża.

Edytowany przez mateusz779, 11 listopad 2011 - 16:05.

#39 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 23:43

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc mozesz jakies fotki podrzucic? bo jakos nie moge sobie tego wyobrazic

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 10:26

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc zaliczka wpłacona, w poniedziałek z rańca jedziemy, 130km w jedną stronę , sprubuje coś nagrać zdiecia z relacji