emilchaja

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc

Polecane posty

emilchaja    21

Witam,noszę się z zamiarem kupna kombajnu, i znalazłem takie oto ogłoszenie.Dzwoniłem do sprzedającego powiedział że kombajn jest w dobrym stanie, ale mówić to można ,dowiedziałem sie też że maszyna została sprowadzona z Czech , a na forum wyczytałem że maszyny z tamtąd mają różne opinie.Prosił bym Was o zerkniecie na to ogłoszenie i napisanie Waszych opinii.Za wszystkie porady z góry dziękuję.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Ja tam wole z Czech niż ze Szwecji, tam to dopiero rzeźnicy ;p W Czechach sprawa wygląda tak: kombajn dużo pracuje ale kończy się sezon i wszystko jest sprawdzane, czyszczone, naprawiane, konserwowane i przygotowywane do następnego sezonu więc często mimo dużego przebiegu maszyna może smigać jeszcze wiele godzin bez większych awarii.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Jest dokładnie tak jak mówi @elemer. Widac że o naszą 512 ktoś dbał, bo wszystkie podzespoły są po remoncie, jedynie troche hydraulikę musimy poprawic ;)

 

Co do tej 514 to widac, że była malowana (zapytaj gościa przy oglądaniu czy był malowany czy nie, zobaczymy co odpowie ;)) Generalnie patrz czy kombajn nie był spawany, dobrze by było żeby kombajn troche popracował, wtedy sprawdź każde łożysko i oceń sam czy powinno byc tak nagrzane po tylu minutach pracy, luzy też do sprawdzenia. Dalej stan sit, powinny się na całej szerokości i długosci ładnie i równomiernie otwierac, podajniki kłosowe i ziarnowe sprawdź, czy czasem te łopatki nie są za bardzo wytarte (im guma bliżej metalu tym prędzej będziesz musiał to wymieniac). Zajrzyj do młocarni, wsadź ręke i sprawdź czy cepy nie są zbyt zużyte, silnik to oczywista sprawa, patrz czy jest suchy, a po pracy wejdź do góry i sprawdź czy nie ma drobnych kropeczek oleju wkoło silnika.

No i jeszcze możesz wejsc pod spód i prawdzic czy kombajn nie jest dziurawy, ale wydaje mi się że nie będzie.

 

Ogólnie kombajn ładny, myślę że jeszcze troche polata, jedź ogladac i pisz co widziałeś ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    21

Dzięki kolego Matey, wiszę Ci piwo.Jak dobrze pójdzie to jadę oglądać w sobotę i na pewno napiszę co widziałem.Pozdrawiam

Edytowano przez emilchaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    21

Dzwoniłem do gościa i pytałem o malowanie,powiedział że nie był malowany cały tylko spód kombajnu i gardziel, a dlatego był malowany spód bo był wymieniany podsiewacz.Nie jest daleko obejrzeć można.Gość jest chyba pewny kombajnu bo mówi że 110 kilometrów to sie transportu nie opłaci brać tylko na kołach przyjechać.No nic jutro jadę to się okaże.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Gardziel to na pewno, dodatkowo na moje oko jeszcze przednie felgi, tył i sieczkarnia raczej też była malowana + jeszcze jakieś dodatkowe elementy wytarte z farby.

 

Do czego zmierzam, abyś uważnie się przygladał malowanym miejscom, czy przypadkiem nie ma zamalowanych żadnych pekniec itp.

 

co do transportu to pewnie że na kołach, śmigniecie w nocy przy mniejszym ruchu i bedzie dobrze ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    21

I właśnie tego się obawiam kolego Matey, ale jutro wszystko się okaże.Jak wrócę z oględzin to napiszę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Witam. Postanowiłem podpiąć się pod ten temat gdyż też mam zamiar kupić e514.

W związku z tym mam pytanie czy cena 60000zł za kombajn z 1990r to trochę nie za dużo.

Kombajn ma tylko 1000 mth i stan jego jest super zawsze był garażowany sprzedaje go znajomy szwed do którego kiedyś jeżdziłem do pracy chce za niego 10000 euro

dochodzą do tego koszty sprowadzenia co daje właśnie kwotę 60000zł brutto.

Jestem watowcem to vat se odpiszę ale to i tak zostaje 48000zł .

Jak myślicie czy warto dać za niego takie pieniądze czy szukć czegoś w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Przy dziejszej cenie euro sam kombajn wychodzi ci mniej niż 45 tyś, jesli jest tak jak mowisz ze kombajn jest w stanie idealnym to za taką cene na Twoim miejscu bym go wziął.

 

W kraju myśle, że możesz cos w miare dobrego znalezc w podobnej cenie, na Twoim miejscu poszukałbym chyba czegos bliżej

 

Swoją drogą, jakieś 15 tyś na transport? nie chce mi sie wierzyc..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

kłosowy zawczyaj bywa gorszy bo jest wiecej roboty zeby go wyciagnac :P dlatego do akcji wchodzą jakies kleje, pianki i inne tego typu wynalazki.

 

duzo stargowales?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    21

Witam,stargowałem 1.600. Kolego Matey dziś założyliśmy heder wszystko ładnie pieknie działa heder dół/góra motowidło też, ale nie zauważyliśmy że jest peknięta rurka od wysuwu motowideł(z tyłu hedera pod blachami)i wyleciało sporo oleju (brak wspomagania i innych funkcji hydrauliki).I tu moje pytanie, bo heder został w powietrzu i nie chce opaść, czy to jest normalne, dodam że wcześniej zanim olej wyleciał wszystko było OK. Z góry dzięki.

P.S. gdzie znajduje się filtr oleju hydraulicznego ;)

Edytowano przez emilchaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    224

Założysz gumowe węże od hydrauliki , dolejesz oleju i powinno być OK , co do węży to ja łączyłem z dwóch - zależy od długości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo514    3

Dolejesz oleju i wszystko będzie ok, a filtr oleju jest w zbiorniku oleju i pełni też funkcje smoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

tak jak koledzy piszą, musisz dolac oleju, jak zajrzysz do zbiornika to powinienes miec około pół, ale do normalnego funkcjonowania całej hydrauliki zawsze musi byc ponad pół zbiornika oleju ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    21

Dzięki koledzy za rady,po dolaniu oleju problem znikł, tak jak pisaliście. Mam jeszcze pytanko odnośnie ustawienia kombajnu, chodzi o sita ,wiatr i młocarnie (głównie będzie koszone, pszenica, pszenżyto i jęczmień), i gdzie reguluje się obroty młocarni. Pozdrawiam EMIL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Obroty na pszenice od 900-1200, pszenżyto podobnie, a jęczmień 900-1150. Sita ustawisz na oko, tak żeby niżej nie wpadł kłos, ale żeby ziarna swobodnie przeleciały. Dolne natomiast troche bardziej zamknięte niż górne. Wiatr podobnie, wjedziesz na pole, po kilkunastu metrach staniesz i sprawdzisz jak tam na zaczepie i za kombajnem sprawa wyglada. Co do regulacji obr. młocarni to Pantera juz napisał wszystko ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    21

Odnośnie dolnego sita, bo u nie jest nie z okrągłymi otworami tylko z podłużnymi (fasolkowe), czy to sito nadaje się do zboza.Średnica otworu w sicie to 4,2mm. I jeszcze jedno, czemu wskazówka od obrotów młocarni skacze, nie pokazuje równo, jaka może byc tego przyczyna.Dzieki za wasze rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

nadaje sie , ale ja zmieniłem na okrągłe , co do wskazówki to u mnie też troche drga jak to u ciebie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

podłużne niebardzo, tzn da sie kosic ale bedziesz miał więcej brudu w zbiorniku, teoretycznie najlepsze jest o średnicy między 0,4-0,5 cm

 

a jak u Ciebie wyglada linka od obrotów młocarni?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj