Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc

196 odpowiedzi na ten temat

#1 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 25 październik 2011 - 19:10

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Witam,noszę się z zamiarem kupna kombajnu, i znalazłem takie oto ogłoszenie.Dzwoniłem do sprzedającego powiedział że kombajn jest w dobrym stanie, ale mówić to można ,dowiedziałem sie też że maszyna została sprowadzona z Czech , a na forum wyczytałem że maszyny z tamtąd mają różne opinie.Prosił bym Was o zerkniecie na to ogłoszenie i napisanie Waszych opinii.Za wszystkie porady z góry dziękuję.pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Dzisiaj, 17:47
  •  

#2 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 25 październik 2011 - 19:16

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Ja tam wole z Czech niż ze Szwecji, tam to dopiero rzeźnicy ;p W Czechach sprawa wygląda tak: kombajn dużo pracuje ale kończy się sezon i wszystko jest sprawdzane, czyszczone, naprawiane, konserwowane i przygotowywane do następnego sezonu więc często mimo dużego przebiegu maszyna może smigać jeszcze wiele godzin bez większych awarii.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#3 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 27 październik 2011 - 14:45

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Jest dokładnie tak jak mówi @elemer. Widac że o naszą 512 ktoś dbał, bo wszystkie podzespoły są po remoncie, jedynie troche hydraulikę musimy poprawic ;)

Co do tej 514 to widac, że była malowana (zapytaj gościa przy oglądaniu czy był malowany czy nie, zobaczymy co odpowie ;)) Generalnie patrz czy kombajn nie był spawany, dobrze by było żeby kombajn troche popracował, wtedy sprawdź każde łożysko i oceń sam czy powinno byc tak nagrzane po tylu minutach pracy, luzy też do sprawdzenia. Dalej stan sit, powinny się na całej szerokości i długosci ładnie i równomiernie otwierac, podajniki kłosowe i ziarnowe sprawdź, czy czasem te łopatki nie są za bardzo wytarte (im guma bliżej metalu tym prędzej będziesz musiał to wymieniac). Zajrzyj do młocarni, wsadź ręke i sprawdź czy cepy nie są zbyt zużyte, silnik to oczywista sprawa, patrz czy jest suchy, a po pracy wejdź do góry i sprawdź czy nie ma drobnych kropeczek oleju wkoło silnika.
No i jeszcze możesz wejsc pod spód i prawdzic czy kombajn nie jest dziurawy, ale wydaje mi się że nie będzie.

Ogólnie kombajn ładny, myślę że jeszcze troche polata, jedź ogladac i pisz co widziałeś ;)

KS Falubaz

#4 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 27 październik 2011 - 19:08

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Dzięki kolego Matey, wiszę Ci piwo.Jak dobrze pójdzie to jadę oglądać w sobotę i na pewno napiszę co widziałem.Pozdrawiam

Edytowany przez emilchaja, 27 październik 2011 - 19:11.

#5 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 27 październik 2011 - 22:53

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc najlepiej porob zdjecia pod oslonami i powrzucaj ;)

KS Falubaz

#6 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 28 październik 2011 - 11:25

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Dzwoniłem do gościa i pytałem o malowanie,powiedział że nie był malowany cały tylko spód kombajnu i gardziel, a dlatego był malowany spód bo był wymieniany podsiewacz.Nie jest daleko obejrzeć można.Gość jest chyba pewny kombajnu bo mówi że 110 kilometrów to sie transportu nie opłaci brać tylko na kołach przyjechać.No nic jutro jadę to się okaże.Pozdrawiam

#7 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 28 październik 2011 - 12:03

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Gardziel to na pewno, dodatkowo na moje oko jeszcze przednie felgi, tył i sieczkarnia raczej też była malowana + jeszcze jakieś dodatkowe elementy wytarte z farby.

Do czego zmierzam, abyś uważnie się przygladał malowanym miejscom, czy przypadkiem nie ma zamalowanych żadnych pekniec itp.

co do transportu to pewnie że na kołach, śmigniecie w nocy przy mniejszym ruchu i bedzie dobrze ;)

KS Falubaz

#8 Share PRZEMOxD11

PRZEMOxD11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:RÓŻNE

Napisany 28 październik 2011 - 13:10

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Wiadomo na pewno że FORTSCHRITT jest lepszy niż bizon.

#9 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 28 październik 2011 - 15:35

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc I właśnie tego się obawiam kolego Matey, ale jutro wszystko się okaże.Jak wrócę z oględzin to napiszę co i jak.

#10 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 31 październik 2011 - 13:22

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Witam. Postanowiłem podpiąć się pod ten temat gdyż też mam zamiar kupić e514.
W związku z tym mam pytanie czy cena 60000zł za kombajn z 1990r to trochę nie za dużo.
Kombajn ma tylko 1000 mth i stan jego jest super zawsze był garażowany sprzedaje go znajomy szwed do którego kiedyś jeżdziłem do pracy chce za niego 10000 euro
dochodzą do tego koszty sprowadzenia co daje właśnie kwotę 60000zł brutto.
Jestem watowcem to vat se odpiszę ale to i tak zostaje 48000zł .
Jak myślicie czy warto dać za niego takie pieniądze czy szukć czegoś w kraju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 31 październik 2011 - 15:29

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Przy dziejszej cenie euro sam kombajn wychodzi ci mniej niż 45 tyś, jesli jest tak jak mowisz ze kombajn jest w stanie idealnym to za taką cene na Twoim miejscu bym go wziął.

W kraju myśle, że możesz cos w miare dobrego znalezc w podobnej cenie, na Twoim miejscu poszukałbym chyba czegos bliżej

Swoją drogą, jakieś 15 tyś na transport? nie chce mi sie wierzyc..

KS Falubaz

#12 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 17:31

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc kłosowy zawczyaj bywa gorszy bo jest wiecej roboty zeby go wyciagnac :P dlatego do akcji wchodzą jakies kleje, pianki i inne tego typu wynalazki.

duzo stargowales?

KS Falubaz

#13 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 19:42

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Witam,stargowałem 1.600. Kolego Matey dziś założyliśmy heder wszystko ładnie pieknie działa heder dół/góra motowidło też, ale nie zauważyliśmy że jest peknięta rurka od wysuwu motowideł(z tyłu hedera pod blachami)i wyleciało sporo oleju (brak wspomagania i innych funkcji hydrauliki).I tu moje pytanie, bo heder został w powietrzu i nie chce opaść, czy to jest normalne, dodam że wcześniej zanim olej wyleciał wszystko było OK. Z góry dzięki.
P.S. gdzie znajduje się filtr oleju hydraulicznego ;)

Edytowany przez emilchaja, 03 listopad 2011 - 19:43.

#14 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 15:38

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Moim zdaniem tak powinno być, wymogi bezpieczeństwa.

#15 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 16:02

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Założysz gumowe węże od hydrauliki , dolejesz oleju i powinno być OK , co do węży to ja łączyłem z dwóch - zależy od długości .

#16 Share przemo514

przemo514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 17:44

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Dolejesz oleju i wszystko będzie ok, a filtr oleju jest w zbiorniku oleju i pełni też funkcje smoka.

#17 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 18:17

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc tak jak koledzy piszą, musisz dolac oleju, jak zajrzysz do zbiornika to powinienes miec około pół, ale do normalnego funkcjonowania całej hydrauliki zawsze musi byc ponad pół zbiornika oleju ;)

KS Falubaz

#18 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 21:59

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Dzięki koledzy za rady,po dolaniu oleju problem znikł, tak jak pisaliście. Mam jeszcze pytanko odnośnie ustawienia kombajnu, chodzi o sita ,wiatr i młocarnie (głównie będzie koszone, pszenica, pszenżyto i jęczmień), i gdzie reguluje się obroty młocarni. Pozdrawiam EMIL

#19 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 12:14

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc w kabinie masz taką korbke jak siedzisz to po prawej stronie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 12:42

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc Obroty na pszenice od 900-1200, pszenżyto podobnie, a jęczmień 900-1150. Sita ustawisz na oko, tak żeby niżej nie wpadł kłos, ale żeby ziarna swobodnie przeleciały. Dolne natomiast troche bardziej zamknięte niż górne. Wiatr podobnie, wjedziesz na pole, po kilkunastu metrach staniesz i sprawdzisz jak tam na zaczepie i za kombajnem sprawa wyglada. Co do regulacji obr. młocarni to Pantera juz napisał wszystko ;)

KS Falubaz