Skocz do zawartości

Zdjęcie

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share qbic

qbic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 październik 2011 - 15:15

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej Witam,
zbliża się zima i zastanawiam się jak zamontować jakieś udogodnienie żeby traktor odpalał bez najmniejszego problemu w tęgie mrozy ;) Na forum napotkałem w dziale wynalazki i udoskonalenia coś takiego: grzałka w bloku Mam pytanie jak coś takiego zamontować tak żeby się nie narobić a zrobić to dobrze. Jak wyciągnąć tą zaślepkę? Z góry dzięki za wskazówki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej Dzisiaj, 05:46
  •  

#2 Share RAFAELOS

RAFAELOS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 25 październik 2011 - 17:20

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej hej a co nie odpala 3p??????? bo mój też i to mnie martwi już nawet myślałem by zmienić rozrusznik na magneton. mam też 4011 stary traktorek ale w każde mrozy odpali przy pomocy samostartu.

#3 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 25 październik 2011 - 18:17

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej sprawdź akumulator rozrusznik i zamontuj świecę płomieniowa i żadne grzałki nie będą potrzebne mam osobiście 3p i nawet bez wody w największe mrozy pali bez problemu dodam że silnik jest już mocno zużyty

#4 Share qbic

qbic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 październik 2011 - 18:19

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej odpalać odpala ale akumulator już nie pierwszej młodości i po co go szarpać i szarpać. Zawsze rozruch byłby łatwiejszy jakby ciecz była ciepła, a zima tuż tuż.

#5 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 25 październik 2011 - 20:41

sprawdź akumulator rozrusznik i zamontuj świecę płomieniowa i żadne grzałki nie będą potrzebne mam osobiście 3p i nawet bez wody w największe mrozy pali bez problemu dodam że silnik jest już mocno zużyty

a dziurkę, w króćcu w filtrze, do świecy żarowej jaką masz?

#6 Share piotr119

piotr119

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 84 postów

Napisany 25 październik 2011 - 20:58

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej mój odpala też dobrze w zimę i nie zimę :lol: zaślepkę możesz przewiercić i podważyć chyba najprościejsze zadanie :P

#7 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 25 październik 2011 - 21:03

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej Może jakaś grzałka na wąż,bez wiercenia dziury w bloku http://sklep.techrol...product/id/3793

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#8 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 25 październik 2011 - 21:13

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej Z tego co się orientuję to nic nie trzeba wiercić, po prostu wybija się tą zaślepkę nad rozrusznikiem. Widziałem już taki montaż na forum, co do odpalania to angielskie silniki w Polsce mają prawo nie palić w mrozy tak jak trzeba gdyż były konstruowane na ich warunki atmosferyczne. Podobnie jak mówi się, ze ruskie czołgi najlepiej chodziły w siarczyste mrozy.

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 26 październik 2011 - 06:34

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej Grzałka na węża między silnikiem a blokiem to lekka lipa. Taki pic na wode. Grzeje wode w wężu ona trafia do silnika a z tamtąd do chłodnicy tam się chłodzi i powtórka pod warunkiem że termostat przepuszcza. Jak w centralnym. Jesli jest szczelny woda nie krąży. Jak zagrzać silnik? Szkoda prądu lepiej dać mu gazete po czytać. Grzałka w bloku zdecydowanie lepsze rozwiazanie.

Edytowany przez seweryn20, 26 październik 2011 - 06:38.

KPK Kumurun Team

#10 Share qbic

qbic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 październik 2011 - 11:04

Z tego co się orientuję to nic nie trzeba wiercić, po prostu wybija się tą zaślepkę nad rozrusznikiem.

tylko chodzi o to jak to najlepiej zrobić? Bo zepsuć coś to nie sztuka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotr119

piotr119

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 84 postów

Napisany 26 październik 2011 - 22:38

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej zawsze możesz migomatem przyspawać jakiegoś pręcika i wyciągniesz zaślepkę bez większego bólu a jaką grzałkę chcesz se założyć to już twoja sprawa

#12 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 27 październik 2011 - 16:03

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej Ja silnik zdrowiutki w mf 255, rozrusznik szybkoobrotowy i sprawną świece płomieniową ale zimą bardzo ciężko mu odpalić. Niby łapie ale akumulator szybko się wyczerpuje i lipa i też szkoda rozrusznika. Wczoraj zamówiłem grzałke do bloku na allegro. Niecałą stówkę kosztuje więc nie majątek, ale dopiero przetestujemy jak przyjdą duże mrozy. Swoją drogą ciekawe ile czasu będzie trzeba czekać aż blok zrobi się lekko ciepły ;)
Wieczny kawaler ;)

#13 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 01 luty 2012 - 11:13

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej Witam, mam pytanie czy posiada ktoś takie coś ? http://allegro.pl/po...2048107391.html
Interesuje mnie to chodzi mi o c330 aby to zamontować. Gdzie? Działa? Dobry efekt, ma ktoś w c330 lub c360 ?

#14 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 01 luty 2012 - 13:28

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej Wydaje mi się że słaby będzie efekt takiego podgrzewania, żeby był obieg wymuszony i podgrzewana ciecz krążyła to może, ale tak to słabo to widzę. Zamontowane podgrzewanie w bloku to co innego

#15 Share juljanking

juljanking

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 luty 2012 - 14:03

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej Zgadzam się z kolegą wyżej, zęby ogrzała tak naprawdę potrzebny jest obieg wody przez grzałkę przed odpaleniem ciągnika, nie wiem czy lepszym rozwiazaniem nie byłoby zalanie gorącej wody, odczekanie chwili spuszczenie i zalanie ponownie wrzątkiem

#16 Share struna7278

struna7278

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 luty 2012 - 16:02

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej jak zalejesz gorącą wodą silnik to mogą popękać pierścienie tak było u kolegi !!! :o

#17 Share juljanking

juljanking

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 luty 2012 - 17:11

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej Zgadzam się ale jak napisałem zalewasz gorącą wodą, spuszczasz i zalewasz wrzątkiem, w moich okolicach wrzątek i gorąca woda to dwie różne rzeczy, a drugie to zanim woda dojdzie do bloku sama się ostudzi

#18 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 01 luty 2012 - 17:35

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej Struna7278 nie pisz takich bzdur, bo niedobrze się robi jak się czy ta takie posty. :ph34r:

Edytowany przez UrsusFan1222, 01 luty 2012 - 17:57.

W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#19 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 01 luty 2012 - 18:08

C360 3P podgrzewacz cieczy chłodzącej dobre
ciekawe jak woda dostanie sie do pierscieni
u nas goscio zalal ciepla woda to przegrzal silnik, a dlatego ze w otwartym kraniku zamarzla woda

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2012 - 18:17

jak zalejesz gorącą wodą silnik to mogą popękać pierścienie tak było u kolegi !!! :o

Nic nie powinno po pękać, tylko trzeba z początku lać mniejszymi porcjami, jak jest już zalany i duży mróz to się otwiera kranik od bloku i jeszcze pół wiadra dolewa do chłodnicy, wtedy z bloku leci już ciepła woda - najgorszy rzęch musi odpalić.