Skocz do zawartości

Zdjęcie

OLEJE DO MF 699

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rogal

rogal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 październik 2011 - 14:58

OLEJE DO MF 699 Witam wszystkich forumowiczów,

Parę dni temu nabyłem MF 699 :). Mam trzy pytania do użytkowników tych ciągników:

1. Jaki olej polecacie do silnika a jaki do hydrauliki (przejrzałem kilka tematów ale w żadnym nie znalazłem jednoznacznej informacji)?

2. W jaki sposób skontrolować poziomom oleju na przednich zwolnicach ?

3. Wspomaganie zasilane jest olejem ze skrzyni biegów czy posiada oddzielny zbiornik ?

Jeżeli ktoś jest zainteresowany posiadam katalog napraw w języku angielskim do serii 600.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
OLEJE DO MF 699 Dzisiaj, 07:03
  •  

#2 Share krzycho88

krzycho88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 październik 2011 - 19:15

OLEJE DO MF 699 kolego duzo ci nie powiem. Ale do skrzyni to AGROL U, lub jak ktos pisał AGROL S ? chyba tak.
W moim 595 i chyba większosci modeli ciągników olej do wspomagania jest oddzielnie :)
tyle wiem na ten temat

pozdrawiam

#3 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 25 październik 2011 - 19:26

OLEJE DO MF 699 Witaj ja posiadam MF 698.Więc tak do silnika może być Turdus a do skrzyni Agrol U.
W przednich zwolnicach od strony wewnętrznej masz korek przekrecając kołem i ustawiając korek na dole mozesz olej spuscić,jeżeli zaś ustawisz korek poziomo (kręcąc kołem) będziesz miał wlew i zarazem kontrolkę oleju.Pompa wspomagająca jest zespolona razem ze zbiornikiem oleju więc ma osobne zasilanie.

#4 Share rogal

rogal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 październik 2011 - 12:09

OLEJE DO MF 699 Dzięki za wskazówki !

Do silnika zaleje TURDUS. Co do skrzyni wolał bym nie wlewać AGROLU ponieważ słyszałem, że MF nie lubią go ... Jeżeli ktoś ma jakieś informacje jakie normy powinien spełniać olej do hydrauliki w tych ciągnikach prosił bym o ich podanie. Ewentualnie proszę o nazwę jakiegoś "zachodniego" oleju.

#5 Share krzycho88

krzycho88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 26 październik 2011 - 12:44

OLEJE DO MF 699 kolego rogal. W swoim mf jak jeżdziłęm do mechaników tu i tam gdzie sie dało to pytali jaki olej, odpowiadałem agrol mówili ze dobry olej, nawet u korbanków tak mówili.
Ja tez sądze ze to dobry olej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 26 październik 2011 - 19:02

OLEJE DO MF 699 Koledzy, ja miałem fachowca odnośnie podnośnika, który pracował u "korbanków" i pierwsze co mi powiedział że agrol to jest taki sobie olej i ,żebym wymienił na "cud techniki 2011" za 16 zł za litr(na pewno pompa zaczęła by podnosića,ha ha). od razu podziekowałem:D

#7 Share krzycho88

krzycho88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 26 październik 2011 - 20:36

OLEJE DO MF 699 jankes84 to ja np. musiałbym zapłacic ok.800zł za ten cud techniki :D

#8 Share rogal

rogal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 październik 2011 - 22:16

OLEJE DO MF 699 W tym momencie po waszych odpowiedziach jestem w przysłowiowej kropce. Piszcie że Agrol będzie OK... W związku z tym opiszę wam przypadek znajomego.

Otóż posiada on MF 698T, w którym wymienił olej hydrauliczny na AGROL. Po 3 dniach podnośnik przestał podnosić i zaczęła zapalac się kontrolka od oleju w skrzyni. Po spuszczeniu okazało się, że olej zrobił się ciemno brązowy prawie czarny i wogóle nie przypominał tego co pierwotnie znajdowało się w banaiakch ... Olej został ponownie zmieniony na ten "stary" i wszystko wróciło do normy. W związku z tym sam nie chcę eksperymentować i wolę wyłożyć parę złotych więcej na olej dla świętego spokoju niż potem tracić nerwy, czas i $ na wymianę pomp.

A tak ap-ropo jak myślicie Panowie z czego ta sytuacja z Agrolem mogła wyniknąć (trafiła się jakaś podróbka?)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 27 październik 2011 - 12:34

OLEJE DO MF 699 Koledzy do seri 5xx i 6xx nie leje sie do szkrzyni zwyklego Agrolu 80w G4. Odpowiednim olejem bedzie olej 10w/30 np. Agro STOU lub UTTO, badz innej marki o podobnych parametrach jak juz wczesniej pisalem musi byc zadki olej bo beda problemy z podnosnikime, przednim napedem, WOM-em i wzmaczniaczem.
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)