Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno Samochodu

327 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Mocnyfend

Mocnyfend

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 17 luty 2017 - 19:55

Kupno Samochodu

Może ktoś doradzi ,po iluś autach z manualem  teraz myślę o automacie ,jak automat radzi sobie z ciągnięciem przyczepki ,jak to na wsi raz po raz jest co przewieżć , teraz mam fiata linea i nawet tonę ciągnę na bliskich trasach  ,tak myślę o nowym Fiacie Tipo w automacie ,do kupienia za ok 60 tyś, inne marki to już inna cena nie dla mnie ,mam kilku znajomych co przeszli w automat i nigdy już by nie kupili z wajchowaniem ,tylko nie ciągną przyczepki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno Samochodu Dzisiaj, 06:55
  •  

#102 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 17 luty 2017 - 20:02

Kupno Samochodu

Kup picup'a, skoro cały czas coś wozisz. Co do przyczepki i automatu przy klasycznym hydraulicznym ściągasz lewarek z "D" na cyferkę i jedziesz. 

#103 Share Mocnyfend

Mocnyfend

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 17 luty 2017 - 20:09

Kupno Samochodu

Ok cały czas nie ciągam przyczepki ,może 1-2 razy w miesiącu jest potrzebna przyczepka i lepiej się zapytać co i jak

#104 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 17 luty 2017 - 20:17

Kupno Samochodu

Upewnij się czy można do tego Tipo domontować hak. Wiele nowych aut nie ma w ogóle takiej opcji. 

#105 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 17 luty 2017 - 21:00

Kupno Samochodu

Ogólnie auto w automacie pali ok 1L/100km więcej niż w manualu ,a z przyczepką .....?.Warto dopytać czy, i jaka masę można holować.Szczególnie latem można  "zagotować" skrzynię.

#106 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 17 luty 2017 - 21:11

Kupno Samochodu

Andrzeju zależy co to za automat, konstrukcji dużo. Fordem 2500 możesz sobie i ciągnik holować a on specjalnie tego nie czuje;] 

#107 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 17 luty 2017 - 21:39

Kupno Samochodu

kup sobie toyote hiluxa i będziesz jeździł

Edytowany przez stempos1980, 17 luty 2017 - 21:40.

#108 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1535 postów

Napisany 17 luty 2017 - 23:53

Kupno Samochodu To juz lepsze mitsu l200 bo lepsze napedy itp itd...ale to kosztuje 2x tyle co kolega chce przeznaczyc

#109 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 18 luty 2017 - 08:50

Kupno Samochodu

l200 ma 2.5l motor ford prawie 6,7l V8 nie wiem jak to w ogóle do siebie można porównywać. 

https://pictures.dea...27a7b53e62x.jpg

Pociąg taki zestaw l200 to pogadamy. 

#110 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1535 postów

Napisany 18 luty 2017 - 10:06

Kupno Samochodu ja pisalem odnosnie hiluxa a nie forda f.
Sam bym chetnie kupil f150 ale skarbonka jeszcze za mala

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 18 luty 2017 - 10:10

Kupno Samochodu

Sorry;) co do Forda bajka jedziesz 80 po wertepach siedząc wygodnie jak na kanapie ;) Wada jego taka że jest szeroki i nie wszędzie wjedziesz. Japończyk podobnych gabarytów to toyota tundra;) 

#112 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 18 luty 2017 - 10:19

Kupno Samochodu Podstawowa wada tych aut - to koszty zakupu i utrzymania. To samochody dla ludzi którzy mają za duźo kasy i nie mają co z nią zrobić, a chcą zaszpanować...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#113 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 18 luty 2017 - 10:24

Kupno Samochodu

Auta te produkowane są z myślą o rynku Amerykańskim i tam te auta nie są wcale synonimem luksusu czy kasy. W europie sprawdzają się w przypadku firm które muszą dojechać ze sporym bagażem sprzętu po bezdrożach(np. malowanie słupów wysokiego napięcia, kopanie studni, inspekcja rurociągów naziemnych). Takie auto bierze panowie 2,5 tony na siebie i dalej jedzie. 

#114 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 18 luty 2017 - 11:15

Kupno Samochodu Ano właśnie. I po co komuś w polskich realiach takie auto?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#115 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 18 luty 2017 - 11:18

Kupno Samochodu

Mój kolega wierci studnie, takowego forda posiada i wozi na nim wiertnicę. 

#116 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 18 luty 2017 - 11:27

Kupno Samochodu Co do automatu i przyczepki to ja nie widzę problemu miałem Mietka 124 potem okulara później saab 95 teraz navarę wszystko w automacie i ciągałem bukmanę z dwoma końmi nigdy problemów nie było.

#117 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3320 postów

Napisany 18 luty 2017 - 11:57

Kupno Samochodu

No nie przesadzaj z tym zwijaniem. Na tle poloneza i fiata to jechało. Ale 10 s do setki rzadko który miał. Auta były lżejsze, opony węższe itd. 

Do 10 tys i małe to fabia, corsa, ibiza, polo w benzynie. Punto 2 też chyba jest niezłe i można wyczaić coś z polskiego salonu. Bardziej patrzył bym na stan i ewentualnie wyposażenie niż na markę. A że coś naprawić trzeba będzie to normalka to nie nowe auta.

Miałem 2.0 audi z 1990 roku i uwierz mi że lepiej się zbierało jak 2.0 diesel 160 koni insygni

Edytowany przez pawel885, 18 luty 2017 - 12:02.

#118 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 18 luty 2017 - 13:34

Kupno Samochodu

To, że w środku było więcej huku nie znaczy, że się lepiej zbierało. Lub trafiłeś na insignie trupa. Według danych autocentrum audi 80 b4 2,0 benzyna 115 KM rozpędza się do setki w 11,8 s a wyciąga 190 km/h. B3 2,0 benzyna 113 KM do setki 10,9 i wyciąga 196 km/h  Natomiast insignia cdti 160 KM rozpędza się do 100 km w 9,5 s i wyciąga 221 km/h. Oczywiście różnica w osiągach nie powala. Ale jak już pisałem współczesne auta urosły, utyły. B3 ważyło około 1 tony insignia waży około 1,6 tony. Do tego większe i szersze kła, które tez nie są bez znaczenia dla dynamiki jazdy.

Co do samochodu dla @Mocnyfend jeśli człowiek szuka osobówki to po co mu pick upa doradzacie? Pick up jest niekomfortowy, nie ekonomiczny i ma sens naprawdę tam gdzie jest teren i jakieś ciężkie przedmioty. Jeśli jeździmy po utwardzonych drogach tonę można pociągnąć i zwykłą osobówką. Najlepiej mieć do tego dwuosiową przyczepę. Auto tak nie cierpi.

Co do samych automatów trzeba popytać/poczytać o konstrukcji danych skrzyń u danego producenta. Bo od hasłem automat może kryć się cvt, dwusprzegłówka lub klasyczny automat z przekładnią hydrokinetyczną. Cvt od razu odpada. Dwusprzęgłowa lepiej gdy ma sprzęgło mokre. Pierwsze dsg miały sprzęgło suche. Najlepsza do ciężaru jest skrzynia z klasycznym konwerterem czyli klasyczny automat. Ale też auto z taką skrzynią więcej pali od dwusprzęgłowej, w której spalanie będzie na poziomie manuału.

Edytowany przez hubertuss, 18 luty 2017 - 13:48.

#119 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 18 luty 2017 - 13:37

Kupno Samochodu

To juz lepsze mitsu l200 bo lepsze napedy itp itd...ale to kosztuje 2x tyle co kolega chce przeznaczyc

Brat dwa lata jezdzil sluzbowym l200 nowka - tragedia - strasznie sie sypalo, a jezdzil autem tylko on. Kazda naprawa - duze koszty(nie zeby u konkurencji bylo taniej)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1535 postów

Napisany 18 luty 2017 - 13:39

Kupno Samochodu Ja mam vectre c i l200 w podwojene kabinie i najwiecej nim smigam nawet do miasta. Auto wygodne w miare i sie nie przejmume ze gdzies nie dojade.