Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno Samochodu

327 odpowiedzi na ten temat

#61 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 16 luty 2017 - 19:59

Kupno Samochodu

Kolego nie obruszaj się ale o prestiżu pisał kolega wyżej i to do niego był post. Powiedziałem tylko że nie porównywał bym dti do cdi czy jtd bo to CR. Nie wszystko co pisze odnosi się do ciebie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno Samochodu Dzisiaj, 02:06
  •  

#62 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4195 postów

Napisany 16 luty 2017 - 20:01

Kupno Samochodu

Ok faktycznie.

#63 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 16 luty 2017 - 20:03

Kupno Samochodu

ogólnie fiatoskie dizle dobrze wypadają tylko teraz maja problrm z dpdfem bo często się zapycha ale ogólnie duży plus nawet wczoraj czytałem tygodnik Motor to jest opois diesli właśnie tych nowych

#64 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 16 luty 2017 - 20:03

Kupno Samochodu dajcie spokój tu o poważnych samochodach teraz idzie... Co to jest ten LPG z nadtlenkiem?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#65 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 16 luty 2017 - 20:07

Kupno Samochodu

Zacznijmy od tego że focusa nie można nawet porównać do yarisa i pindy z racji rozmiaru, wyposażenia i komfortu. 

Nic, po prostu szydercza nazwa na sama instalację gazową, mam zamontowaną instalację staga za 2 kafle

Edytowany przez hubertb, 16 luty 2017 - 20:10.

#66 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 16 luty 2017 - 20:21

Kupno Samochodu na gabarytach to mi nie zależy , wręcz przeciwnie. Mam citroena c 8 i potrzebna mi mała popierdółka żeby dzieci ze szkoły przywieźć, na zakupy pojechać itp

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#67 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 16 luty 2017 - 20:25

Kupno Samochodu

Doskonale cię rozumiem, ale foka to małe auto w logicznych rozmiarach. Pinda jest wręcz klaustrofobiczna tak jak seje, cieniasy, yarisy.

#68 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 16 luty 2017 - 21:11

Kupno Samochodu

to już lepsza by była jakaś corsa od pandy

#69 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 16 luty 2017 - 21:30

Kupno Samochodu

na gabarytach to mi nie zależy , wręcz przeciwnie. Mam citroena c 8 i potrzebna mi mała popierdółka żeby dzieci ze szkoły przywieźć, na zakupy pojechać itp

Tez mam c8, żonie kupilem mercedrsa a w168. W tym mercu jest wbrew pozorom bardzo duzo miejsca. Pozycja kierowcy dla wysokiej osoby malo wygodna. Mozna wypiac tylne siedzenia w ten sam sposob jak masz w c8

#70 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 16 luty 2017 - 21:32

Kupno Samochodu

Zastanawiam  sie też  nad  tymi mercami  klasy A .

Co masz na mysli pisząc że  to  auto nie  dla  wysokiego kierowcy ? nie  jestem  olbrzymem  , ale  te  182  mam i  czasem  też  sie  by  zdarzyło tym pojechać ...

Edytowany przez mariuszd93, 16 luty 2017 - 21:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 16 luty 2017 - 21:51

Kupno Samochodu

Uciążliwy w naprawie. Nie ma aut idealnych;) 

#72 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 16 luty 2017 - 21:53

Kupno Samochodu Mam 187 i jak jest fotel zle ustawiony to glowa o podsufitke prawie opieram, bo akurat zaczyna sie sciecie szyby przedniej. Silnik mam 1.4 na lancuszku, pewnie z 10l spala. Problem naprawy czegos przy silniku podobny jak w c8, czyli trzeba wyciagac. Wersja w169 znacznie ladniejsza ale i duzo wiecej kosztuje

#73 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 16 luty 2017 - 21:59

Kupno Samochodu

Nie przesadzaj w C8 jest więcej miejsca. 

#74 Share kickboxing

kickboxing

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 luty 2017 - 22:00

Kupno Samochodu

Twój rower ma więcej kuni ?

Skoro dzieciaku jesteś taki ciekaw to powiem tobie 286KM

Kickboxing nie przesadzaj, miałem 80-tkę 2.0E i spoko to jeździło, 180 nie trzeba było prosić a i 200 się leciało więc nie wiem jakim trzeba być kierowcą żeby tira nie wyprzedzić.... Co do pandy - daj sobie spokój, kup japońca made in japan typu yaris i będzie pani zadowolona... Były w rodzinie fiaty - części drogie jak cholera, mało żywotne auta , potem niemcy - części tańsze i mniej się psuły, teraz japońce  - części może nie tanie ale zero dokładek... Zauważ nawet że włosi mieli dosyć osprzętu elektr silnika magneti marelli  i zaczeli montować niemieckiego boscha - niemcy od dawna pchali do swoich aut japońską elektronikę mimo że ich nie była taka zła 

Nie przesadzam ale jeżeli tu kogoś uraziłem to przepraszam

Nie jestem zwolennikiem szybkiej jazdy choć czasami lubię depnąć , po prostu ja nie lubię się czaić za czymś i tak zdążę  czy nie ,staram się wyprzedzić pojazd w miarę dynamicznie bez ceregieli dlatego lubię jak jest więcej kucyków pod machą , chociaż z tą moją mocą i masą pojazdu to też dużego szału nie ma 

#75 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 16 luty 2017 - 22:06

Kupno Samochodu Mam c8 2.2hdi jak wymienic swiece zarowe bez wyciagania silnika?

#76 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 16 luty 2017 - 22:09

Kupno Samochodu

Kolego to był przekąs i w jednym i w drugim aucie nawet mała naprawa trwa bardzo długo i wymaga znacznego demontażu

#77 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 16 luty 2017 - 22:15

Kupno Samochodu To ja tez napisze polzartem ze jak ktos ma za duza dlon/reke to bedzie mu ciezko wymienic filtr oleju w tym mercu ;)

#78 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 16 luty 2017 - 22:22

Kupno Samochodu

w tych starszych mercach a klasa to żeby głupi pasek wymienić to trzeba było silnik wypuszczać.kolega miał to zemscil bo ciężki w naprawach drobnych.Mariusz a może jaką skodziane typu fabia dla żony tylko 1.4 benzyna

#79 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 16 luty 2017 - 22:33

Kupno Samochodu

Silniki w skodzie nie należą do najlepszych, zawieszenie też nie powala nie rozumiem po co przepłacać. C3 1.4/1.6 z ośmioma zaworami. To też jest auto. Pytanie ile Mariusz chce dać w jakie roczniki i wyposażenie celuje. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4195 postów

Napisany 17 luty 2017 - 07:55

Kupno Samochodu

Ale jakie silniki w jakich skodach? Bo jeśli chodzi o fabię/rapida to mam duże doświadczenie i przebiegi rzędu 300 tys km nawet dla 3 cylindrowego 1,4 tdi to żaden problem. Nie wspominam już o 1,9 ale i 1,6 tdi potrafi bez większych problemów dojechać do 300 tys km. Tylko jest mały haczyk auta kupowane są jako nowe i ciągle serwisowane w aso. Niektóre benzyny też się dobrze spisywały zwłaszcza te bez fsi. Zdarzają się jakieś tam usterki ale na flotę powiedzmy około 30 pojazdów nie jest to jakaś lawina awarii. fabia w dieslu to najpopularniejsza w Polsce flotówka. A to coś mówi o trwałości. Z drugiej strony sporo młodych aut po flotowych trafia na rynek z sporymi przebiegami. Handlarze przekręcają liczniki. A mechanicy myślą, że to szajs bo się zaczyna psuć.

ogólnie fiatoskie dizle dobrze wypadają tylko teraz maja problrm z dpdfem bo często się zapycha ale ogólnie duży plus nawet wczoraj czytałem tygodnik Motor to jest opois diesli właśnie tych nowych

Wypalanie dpf zależy od sposobu eksploatacji, paliwa i oleju silnikowego. Jeśli jeździmy dużo po mieście i silnik nie zdąży się dobrze rozgrzać i zacznie wypalanie a my już dojedziemy do celu i go wyłączymy. To kilka takich przerwanych procesów powoduje zapchanie filtra. Dlatego wiele osób montuje diody/kontrolki. Podpięte pod ogrzewanie lusterka. Informują o wypalaniu dpf i nie gasi się silnika. Nie będzie problemów.

Jazda miejska to jeszcze taki dodatkowy minus, że przeważnie przy wolnej jeździe i słabym dogrzaniu silnika jeśli już dojdzie do wypalania sterownik musi dostatecznie podnieść temperaturę spalin. Na trasie ze względu na obroty jest łatwiej. W mieście ze względu na niskie obroty dodawane jest więcej ON w suwie wydechu dlatego poziom oleju silnikowego w misce morze wzrosnąć. Nie dotyczy to silników hdi, do których dolewa się płyn. Tu nie ma ryzyka podnoszenia się stanu oleju silnikowego ze względu na gromadzenie się w nim ON.

Mi w insigni ostatnio 80 % trasa 20 % miasto dpf wypalił się po około 1,5 tys km. Jeśli dużo się jeździ po mieście to wypalanie jest po kilkuset km. Jeśli filtr wypala się na postoju to następne wypalanie będzie szybciej. Jeśli w czasie jazdy to następne wypalanie będzie później.

Edytowany przez hubertuss, 17 luty 2017 - 08:10.