magik503

Kupno Samochodu

Polecane posty

Mocnyfend    22

Smart 600 cm takie autko kupuje sasiad dla żony co nie ma prawo jazdy ,jest tak że można tym jechać bez prawka ,bo wiedziałem że jeżdzą jakieś pudełka z tyłu znak okrągły z 40 km ale Smart .Byłem dzisiaj z sąsiadem oglądać i zaliczkował już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

A jakie są przepisy co do mocy pojemności czy wagi pojazdu którym można jechać bez prawka ,oboje są przekonani że tym Smartem będą mogli poruszać się bez prawka ,i temu go kupują ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jeśli auto ma prędkość max do 45km/h, moc silnika 4kw i masę do 350kg to można jeździć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Też coś o takich przepisach wiedziałem ale oni ze mną się kłócili że będzie mogła jechać bez prawka i sami przekonają się za kilka dni jak auto będą mieć ,może ten smart mieści się w 350 kg ale pojemność 600 cm to moc inna jak 4 kw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Smart waży więcej niż 350 kg. I to dwa razy więcej..Chcą niech jeżdżą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7876

Koledzy potrzebóje poważnych opinii na temat Opla zafiry 1.8 125km.chodzi mi taka po głowie żeby sobie kupić-co powiecie na temat zafir?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Smart waży więcej niż 350 kg. I to dwa razy więcej..Chcą niech jeżdżą. 

 

Teraz po waszych wpisach jestem pewny że ja miałem rację że na Smarta potrzeba normalnego prawa jazdy mimo że wygląda malutki , ale oni kłócili się ze mną sam jestem ciekawy kto im taki zakup doradził ,co podsłyszałem dali 1000 zł zaliczki i jak nie odbiorą w terminie umówionym zaliczka przepada ,albo odbiorą i będą jezdzić bez prawka do pierwszej kontroli policji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Ruda lubi tego Opla, benzyniaki oplowskie mogą czasem wziąć trochę więcej oliwy. Do częstych usterek w mojej praktyce należał przepływomierz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7876

ostatnio doszły mnie słuchy że jak się założy lpg to cewki siadają od razu.a jak jest z piastami bo tam istnieją piastołożyska szybko to siada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Piasto łożyska no najtrwalszych nie należą, to samo w którymś z silników notorycznie rozlatywały się przeguby ale nie pamiętam już w którym. To auto bez gazu w Polsce będzie chyba trudno kupić rocznik już bardzo poważny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Przed liftem jest x18x1 115 km a po lifcie z18xe 125 km ale to od rocznika tez troche zalezne. Silniki bardzo dobrze znosza gaz. Cewka pada ale to po ilus latach no i nie lubia podroby tylko orginal cos ok 700 zl bo na tanszych cyrki sie dzieja.
Tez po latach sypie sie katalizator w kolektorze wydechowych i wypadaja zaplony i czesto mechanicy to diagnozuja jako uszkodzona cewke. Ogolnie dobry motor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

f10/f11 530d/535d

Tak biorę pod uwagę E91 335 i F11 535.

Edytowano przez dobi77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Witam ostatni raz zapytam  o temat Smarta ,czy może są modele aby nimi  można jechać bez prawka bo to co tutaj piszecie wiadomo że nie ,ale oni są tak pewni że smartami jeżdzą ich znajomi bez prawka i dlatego taki kupują że starliśmy się  ,oni swoje ja wiadomości z tego forum przytaczałem ,auto będą mieć ok środy to się wyjaśni ale dzisiaj sam nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7876

Kolego na smarta jest potrzebne prawko.powiedz im niech sobie poczytają przepisy.umnie na wsi mają takiego bez prawkowego to bryłowo jest identyczny jak smart.smart chyba więcej waży jak 350 kilo i ma więcej kw i większą prędkość.      Hubertb ja myśle o sprowadzonej Zafirce dopiero jej założyć gaz ewentualnie jakieś inne auto w kombi tylko jest pytanie jakie by było bez większych problemów do gazu i taniawe w utrzymaniu

Edytowano przez stempos1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie ,na smarta trzeba mieć prawo jazdy . Są nawet takie z silnikiem diesla .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek2266    2

Witam ostatni raz zapytam  o temat Smarta ,czy może są modele aby nimi  można jechać bez prawka bo to co tutaj piszecie wiadomo że nie ,ale oni są tak pewni że smartami jeżdzą ich znajomi bez prawka i dlatego taki kupują że starliśmy się  ,oni swoje ja wiadomości z tego forum przytaczałem ,auto będą mieć ok środy to się wyjaśni ale dzisiaj sam nie wiem 

 

Na Smarta trzeba mieć prawko. Jako iż jest to samochód małych rozmiarów zaliczany jest na kat. B1. Bez prawka to sobie można rowerem lub skuterem pojeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Na Smarta trzeba mieć prawko. Jako iż jest to samochód małych rozmiarów zaliczany jest na kat. B1. Bez prawka to sobie można rowerem lub skuterem pojeździć.

Można Aixamem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

Tak biorę pod uwagę E91 335 i F11 535.

A jeśli można zapytać dlaczego e91 a nie f31 jeśli już o trójce myślisz? :) ja mam e90 i ogólnie to trochę ciasna w środku jest, także jeśli chcesz kombi bo potrzebujesz przestrzeni to zdecydowanie rozlgadalbym się za f11. A co do silnika to 35d to poezja, elastyczny, mocny, oszczędny jak na swoją moc, no i ogolnie raczej bezproblemowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Widzę zdania podzielone co do 2.0 tdi

Wracając do moich typów czym się będzie różnił seat exeo od audi a4. Podobno to to samo, a dla mnie seat nawet ładniejszy. Oba 2.0 tdi CR. Różnica w cenie ok 10tyś, oczywiście na korzyść seata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Konstrukcyjnie to to samo. Elementy nadwozia i wnętrza różnią się między tymi markami. W silniku ewentualna wada to ten wałek napędu pompy oleju. Najlepiej wymienić prewencyjnie. Za kilkaset zł. Nowy kupić koniecznie w serwisie nie można dorabiać i kupować nie wiadomo skąd. Innych poważnych wad auto nie ma. Chyba, że wybierzesz skrzynię cvt multitronic. Reszta to już zależy od stanu auta jakie wybierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj