Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wysłodki

231 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 25 październik 2011 - 08:15

Wysłodki Ja nigdy nie ubijałem i nie ubijam wysłodki i nigdy nic sie nie dzieje. Wysypujesz, okrywasz folią, przysypujesz boki ziemią i zapominasz o nich na 4 tygodnie. Po miesiącu idziesz odkrywasz folie, patrzysz a tam ładnie zakiszone wysłodki:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wysłodki Dzisiaj, 09:30
  •  

#42 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 30 październik 2011 - 19:34

Wysłodki no też nigdy nie ubijam...
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#43 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 30 październik 2011 - 19:50

Wysłodki Ja ubijam własną masą ciał i sole. ;)

#44 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 30 październik 2011 - 19:50

Wysłodki My wysłodki rozdeptujemy i okrywamy folią i ziemią,nigdy nie było problemów z zakiszaniem wycinakiem można brać ale tak po 2-3 miesiącach jak dobrze się zlegną .jak dobrze się przykryje nawet latem się nie psują.

#45 Share AntekC330

AntekC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 00:06

Wysłodki Ja mam z kolei taki dylemat: czy jeżeli wysłodki mokre zostaną usypane na pryzmie i przykryte jak kiszonka, to czy trzeba czekać te 4 tygodnie, czy można już wcześniej z pryzmy podbierać? Wiem, że nie będą one zakiszone, ale słyszałem, że niektórzy tak robią, tylko nie wiem, czy tak trochę podkiszone wysłodki nie zaszkodzą krowom.

#46 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 17 listopad 2011 - 22:00

Wysłodki Zależy czy są odparowane... W zeszłym roku jak przywieźli to były odparowane dosyć dobrze, ubite, przykryte i od pierwszego dnia skarmiane, nic się nie działo. Ale w tym roku były gorące i po paru dniach zaczęła wchodzić pleśń, wybraliśmy i koniec też przykryliśmy. Po 3 tyg jest ok ;)

#47 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Handel bydłem

Napisany 18 listopad 2011 - 21:09

Wysłodki Kto pisze,że wysłodki mu się nie psują to KŁAMIE!!!(i jeszcze jak pisze,że nie ubija i zaraz przykrywa i za 4 tygodnie są fajnie zakiszone to totalna bzdura) U mnie na gospodarstkie karmi się wysłodkami conajmniej 30lat.Co roku z cukrowni przywoże 260t wysłodków i z tego przyczepe 5t praktycznie do wyrzucenia...Niewierzcie jak wam ktoś mówi,że nic sie nie psuje!!!!

Pozdrawiam

#48 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 10:23

Wysłodki Odpad zawsze jakiś jest mniejszy czy większy ale jest ;) Ja np wysłodki przed przykryciem folią sypie zwykłą solą kuchenną na to folia i dokładnie osypany ziemia i odpad jest znikomy przeważnie od brzegów :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#49 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 20:40

Wysłodki po ile w tym roku sa wyslodki? Ostatnie lata to ok 30zl za tone wolalem klientowi a podobno w tym roku juz wiecej wolaja?

#50 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 27 listopad 2011 - 10:07

Wysłodki unas jeden chce za 20 a drugi 30 to zależy od rolnika;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 13:56

Wysłodki u nas zawsze rodzice robili silos z desek i deptali wysłodki i w dodatku lali wodą, a i tak się psuły. znajomy też tak robi. ciotka jeszcze sypie solą.. jest milion sposobów zakiszania i każdy powie że jego najlepszy. ja biorę jakieś 50t, usypuje z tego dwie pryzmy, na to folia i opony samochodowe(od osobowych,bo są gęściej i lepiej przylegają) i finał. w zeszłym roku zepsuły się 4 taczki i to już na końcu jak na wiosnę robiło się ciepło.

a cena to podobno 40,- podobno bo ja jeszcze nie mam

Edytowany przez marzencia, 29 listopad 2011 - 13:57.

#52 Share ilidan

ilidan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 12:17

Wysłodki poczytalem sobie o tych wyslodkach. wszystko ladnie pieknie. do tej pory kupowalem suche, ale ceny u zyda poszly w gore wolaja od 95pln do 110pln za 100kg.
wiec sie pytam gdzie blisko piotrkow trybunalski->lodz jest najblizsza cukrownia, gdzie mozna kupic tanio mokre wyslodki? ew kogos kto potaniosci przywiezie na miejsce. mam klienta ALE wola sobie po 80lz na mokra a wg mnie to duzo.
doradzcie :(
Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

#53 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:21

Wysłodki Zacznijmy od teg0 ile wasze wytłoki buraczane mają s.m. Mi cukrownia daję pomiędzy 22-25 %s.m. Jak ktoś mówi że się mu nie psują to pewnie miał 10% to się zgodzę. Ja ujeżdzam ciągnikiem potem poprawiam pryzmę bo się rozjadą turem i potem deptamy wszystko. Nawet jak poleję wodą +- 1000l/10t niczego nie zmienia 10-15cm z górnej warstwy do wyrzucenia. Jak sąsiad przykrył folią to pleśnieją wewnątrz pryzmy. Jedyne wyjście nalać więcej wody albo dodać odłomków korzeni. Wtedy mniej bo z 5 cm sie psuje. Jedyne wyjście to kupienie pradowanych balotów. Widziałem takie po pół roku po otwarciu idealne bez grama odrzutu. Tylko cena takiego balota w tym roku 55zł+ wytłoki jak ktos kupuje po 75zł/t. Zobaczę jak będą wyglądać wytłoki przywiezione 4 stycznia- sporo w nie napadało i jak narazie ładnie z zewnątrz wyglądają.
The Truth Is Out There

#54 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:38

Wysłodki wysłodki się psują jak cholera jak się nie ujeździ deptac to sobie można ja jeżdżę po nich długo i porównam na koniec grabkami i sieję jeczmień ale to trzeba dużo nasypac aż zrobi się puch żeby nie było dostępu powietrza w tym roku tylko ujeździłem i tak standardowo 10-15cm się psuję reszta super byczki wcinają ze smakiem ta sama sytuacja z QQ

#55 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:52

Wysłodki u mnie się mocno psuły ale zacząłem dawać je też opasom i teraz już jest ok. Schodzi jakieś 1,5 metra pryzmy na tydzień. Nie były ugniatane tylko okryte folią i przysypane ziemia.

#56 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 21:28

Wysłodki wytłoków wodą lać się nie powinno, ze względu na wypłukiwanie i tak już małej ilości cukrów, które są odpowiedzialne za prawidłowy proces kiszenia.
Deptać, deptać i jeszcze raz deptać, wtedy jest szansa, że popsuje się mało, ale nigdy nie ma sytuacji, że nie popsuje się nic.
Chociaż zeszłoroczne z końca kampanii były najlepsze jakie kiedykolwiek miałem. Cukrownia miała problemy z wyciśnięciem cukru do "końca", dlatego strat nie było prawie wcale.
A jeśli chodzi o baloty z wytłokami to Cukrownia w Środzie oferuje duże ilości tego towaru ( 53zł + koszt wytłoków- 26 zł/ tona 10%)

#57 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 09:17

Wysłodki u nas się psują z boków tak z 30-40cm ale to małe ilości bo cienkie boki były:) od góry jest wszystko ładnie, były ugniatane traktorem. trochę nieraz się trafi popsutego w środku ale to przez to że były za suche w tym miejscu. Co do kukurydzy to jestem w szoku bo z pryzmy nowej nie odrzuciłem nawet taczki tak dobrze się zakisiły i trzymają że aż się wierzyć nie chce. a ubrałem już chyba 1/3 pryzmy. wybieram metr tygodniowo mniej więcej.

#58 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:55

Wysłodki witam,w tym roku po ile sa wyslodki aby kupic calego tira???slyszlaas ktos o frytkach ktore tir przywozi i sie karmi bydlo?????

#59 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:07

Wysłodki za dwie łódki 52tony rzeczywiste płaciłem 3100+600zł za transport.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:50

Wysłodki @gomez181 jeśli chcesz kupić wysłodki to się pospiesz, bo większość cukrowni skończyła lub będzie kończyć na dniach kampanie. Ja kupowałem w grudniu zestaw 26 ton za 1700zł. z transportem, dzisiaj w ramach promocji taki sam zestaw za 1500zł.