Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wysłodki

231 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 18 luty 2009 - 15:36

Wysłodki Ciekaw jestem gdzie przetrzymujecie wysłodki mokre oraz jakie muszą być spełnione standarty aby one się nie popsuły? :)
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wysłodki Dzisiaj, 19:46
  •  

#2 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 18 luty 2009 - 16:10

Wysłodki Metoda na jakieś 2 miechy to do jakiegoś zbiornika i zalać wodą. A jeśli chcesz na cały rok to tak jak kiszonka z kukwy na pryzmę ujeżdżasz przykrywasz i gitara my tak robimy. A mój wujo robi takie kręgi z szerokiej taśmy o średnicy 3h i tam udeptuje w tym i zalewa woda wytrzymuje coś koło 2 miechów ciepła a jak mróz to nie można ruszyć;p xD

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 18 luty 2009 - 16:15

Wysłodki

Ciekaw jestem gdzie przetrzymujecie wysłodki mokre oraz jakie muszą być spełnione standarty aby one się nie popsuły? :)

Na pryzmę, ujechać/udeptać dobrze przykrywaliśmy folią i do tego słomą na folie, ale u nas była mała ilość bo 10t w tym roku już są suche :)

#4 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 18 luty 2009 - 16:27

Wysłodki Trzeba postępować ta samo jak z każdą kiszonkom , trzeba uważać przy ubijaniu bo łatwo ugrzęznąć.

#5 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 18 luty 2009 - 16:42

Wysłodki Ja przechowuje tak samo jak liście z buraków cukrowych. Przy ubijaniu trzeba uważać bo też można ciągnik wywrócić. Wiem coś o tym.

#6 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 luty 2009 - 16:57

Wysłodki My tylko deptaliśmy wysłodki, ciągnikiem wogóle nie ubijaliśmy, okrywaliśmy później folią a na folie słomę. Tak robiliśmy co roku a wysłodków mieliśmy ok 200 ton i nic się nie popsuło

#7 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 18 luty 2009 - 17:06

Wysłodki My również udeptujemy tylko nie ciągnikiem i obstawiamy słomą dookoła żeby się boki nie psuły. A góra jest odkryta i warstwa na górze około 10cm jest zepsuta. Ale tak było w zeszłym roku bo w tym wzięliśmy same suche.
hoduję króliki

#8 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 18 luty 2009 - 18:27

Wysłodki Ja ostatniego roku jak miałem wysłodki zrobiłem tak; wysypałem dwie wywrotki samochodowe (prawie60 ton) powstał długi kopiec nie ugniatałem tylko przykryłem folią i obsypałem dużo ilością ziemi. Otworzyłem je po upływie ponad miesiąca i były naprawdę dobre, popsuły się tylko tam gdzie była przebita folia. Zakisiły się dobrze i miały ładny zapach. Niestety teraz już nie mam bo zamknęli cukrownie w Lublinie :angry:

#9 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 18 luty 2009 - 19:52

Wysłodki U mnie nigdy nie ugniatane są ciągnikiem, bo nawet bym nie wjechał na pryzmę, a po drugie to wysokość mojej pryzmy zależy od tego jak samochód cięzarowy wywali (zwykle ok. 1,60m, szer. ok. 4m) więc bym żadnym ciągnikiem nie wjechał pod taką miękką górkę. Boki oklepuje się łopatą i nakrywa folią i po miesiącu się otwiera. Dobra rada nie rób pryzmy w zaniżonym miejscu bo cały czas woda z nich sączy- jak się zrobi cieplej to nie dojdziesz do pryzmy (lepiej na lekkim wzniesieniu)

#10 Share matys89

matys89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 18 luty 2009 - 23:25

Wysłodki Mój wujek wysypuje je do silosu i zalewa wywarem gorzelnianymi na to folia i na górę piach znikome ilości żeby się coś popsuło chyba ze wysłodki były przywożone na raty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 19 luty 2009 - 09:48

Wysłodki Rok temu miałem okazje je kupić przywieźli mi 25 ton ułożyłem równą pryzmę turem aby łyżką uklepałem folią nakryłem piasku na to. Otworzyłem to w grudniu na próbę parę razy dałem było super zamknąłem pryzmę z powrotem bo miałem jeszcze kiszonkę z kuku. W maju ponownie otworzyłem wysłodki były super skarmiłem do końca. Jak bym tylko miał okazję to znowu bym je kupił ale ich ceny w ostatnim sezonie były za wysokie i trudno było je dostać

#12 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 19 luty 2009 - 10:03

Wysłodki Posypuje ktoś solą?

#13 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 19 luty 2009 - 12:29

Wysłodki Ja 300 ton złożyłem na składzie buraczanym i co kilka dni jeżdżę ładuje przyczepę. Bardzo ładnie się zakisiły ok 1-2 cm tylko mała skorupa z wierzchu

#14 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:30

Wysłodki Sorki może to głupie pytanie ale napisałeś "na składzie buraczanym" o co chodzi? To gdzieś w cukrowni czy co?

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 luty 2009 - 20:01

Wysłodki Pewno dawny plac co się woziło buraki. Teraz odbierają prosto z pola.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#16 Share michas1934

michas1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 luty 2009 - 20:08

Wysłodki My wszystkie wysłodki kładziemy w rękawy foliowe i baloty nic się nie marnuje :)

#17 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 24 luty 2009 - 14:23

Wysłodki Wiem że kiedyś jak przysypali pryzmę ziemi to w PGRach to jeszcze owsem posieli :)
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 luty 2009 - 18:05

Wysłodki Po to aby deszcz nie spłukał ziemi. Owies szybko urósł i korzenie trzymały.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#19 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 24 luty 2009 - 18:53

Wysłodki My jak kiedyś braliśmy, to jak było wypikowane, łopatą boki uklepane, trochę udeptane na to folia, cienka warstwa ziemi i gitara :) Tylko że u nas nie było przetrzymywane tylko odrazu było skarmiane, tego samego dnia już krowy to jadły.
Wątpię żeby dało się to ubijać ciągnikiem :)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 24 luty 2009 - 18:54

Wysłodki Ja na folie sypie ziemie lub piasek, i nawet po roku wyglądają jak z cukrowni. No i oczywiście zero strat.