Skocz do zawartości

Zdjęcie

mtz 82 problem z 9 biegiem

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share felek19

felek19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 październik 2011 - 17:49

mtz 82 problem z 9 biegiem Witam nie dawno kupiłem MTZ 82 z 93r i mam problem z 9 biegiem .Na pół biegach włącza się normalnie a jak dam na normalne biegi to 9,nie włączy się tak jakby miała jakąś blokadę nie przesunie się dźwignia zmiany biegów.Dodam jeszcze ze lewarek mam po prawej stronie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mtz 82 problem z 9 biegiem Dzisiaj, 13:47
  •  

#2 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 24 październik 2011 - 18:25

mtz 82 problem z 9 biegiem pol biegi to masz na mysli te miedzy nogami?

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#3 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 24 październik 2011 - 18:30

mtz 82 problem z 9 biegiem Czym się martwisz przecież jeszcze zostało Ci 8 :lol: .A tak na poważnie, masz nowszy typ skrzyni biegów, gdzie 9 jest tylko na wyższym zakresie.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#4 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 październik 2011 - 18:54

mtz 82 problem z 9 biegiem Skrzynie to on ma taka sama jak inne 82. 9 jest nie redukowalna na głównej dźwigni czyli na polowych ona i tak jest szosowa a na żółwiu i zajacu no to normalnie powinna działac wkoncu żółw zajać jest w skrzyni pośredniej
Mój Wladimirec podbija świat

#5 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 24 październik 2011 - 19:45

mtz 82 problem z 9 biegiem Czy pod 9 masz bieg 6, czy też trzeba wybierakiem przesunąć w prawo, żeby wbić bieg 3 ?

Edytowany przez agromatik, 24 październik 2011 - 19:53.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 24 październik 2011 - 19:57

mtz 82 problem z 9 biegiem Tu masz schemat skrzyni 18/4.

http://zapodaj.net/9...0eba30.jpg.html

Edytowany przez seweryn20, 24 październik 2011 - 19:59.

KPK Kumurun Team

#7 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 październik 2011 - 21:05

mtz 82 problem z 9 biegiem 9 zawsze jest 9 tylko żółw czyli wajcha przy kierownicy zwalnia o plus minus 30% chyba w MTZ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 25 październik 2011 - 05:40

mtz 82 problem z 9 biegiem Chodzi o to czy pod pozycja 9 czyli wajcha na wysokosci 9-ki ale w dół. W mtz 82 tam są biegi 3 i 6 a w TS-ie tylko 3 bo on ma skrzynie 14/4
KPK Kumurun Team

#9 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 25 październik 2011 - 06:38

mtz 82 problem z 9 biegiem wiesz ja też mam dzwignie po prwej stronie i nią wybieram jest luz główny czy li do zapalania ciągnika a pożnie pociągniesz dzwignię do tyłu to masz biegi 1,3,4,5,wsteczny 9 a jak dzwignię dasz do przodu to biegi 2,6,7,8,wsteczny ,9 bo 9 jest bezpośredni i mieści sie pomiędzy biegami 1,4,7 na przełożeniu do przodu chyba że masz wersję 82H one miały zakładane blokady 9 biegu fabrycznie a dzwignia miedzy nogami służy do zmiany całego segmentu biegów wtedy wszystkie są wolne i dlatego ma wyższym przełożeniu możesz mieć blokadę jak masz mtz82h

#10 Share felek19

felek19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 październik 2011 - 10:13

pol biegi to masz na mysli te miedzy nogami?

tak jak dam na półbiegi to 9 normalnie się włącza a jak dam na normalne to już nie

#11 Share felek19

felek19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 październik 2011 - 11:00

wiesz ja też mam dzwignie po prwej stronie i nią wybieram jest luz główny czy li do zapalania ciągnika a pożnie pociągniesz dzwignię do tyłu to masz biegi 1,3,4,5,wsteczny 9 a jak dzwignię dasz do przodu to biegi 2,6,7,8,wsteczny ,9 bo 9 jest bezpośredni i mieści sie pomiędzy biegami 1,4,7 na przełożeniu do przodu chyba że masz wersję 82H one miały zakładane blokady 9 biegu fabrycznie a dzwignia miedzy nogami służy do zmiany całego segmentu biegów wtedy wszystkie są wolne i dlatego ma wyższym przełożeniu możesz mieć blokadę jak masz mtz82h

tez tak mam 9 włącza się normalnie jak wyżej opisałeś tylko jak przełączę tą stopkę pomiędzy nogami to 9 nie włączy się a inne biegi są tylko trochę szybsze

#12 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 18:57

mtz 82 problem z 9 biegiem 9ątka na zającu jest zablokowana . w myśl polskich przepisów że prawo jazdy na ciągnik rolniczy taki którego parametry konstrukcyjne nie przekraczały 25 km /h .a mtz przekraczał to ten najwyższy bieg był blokowany. wystarczy w skrzyni biegów w środku wykręcić jedną śrubę i będzie dobrze

#13 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 20:24

mtz 82 problem z 9 biegiem 9 nie jest zablokowana tym bardziej na szosowych czy zającu 9 nie wrzucisz polowej bo ona i tak będzie tak samo szybka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share felek19

felek19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 12:10

9ątka na zającu jest zablokowana . w myśl polskich przepisów że prawo jazdy na ciągnik rolniczy taki którego parametry konstrukcyjne nie przekraczały 25 km /h .a mtz przekraczał to ten najwyższy bieg był blokowany. wystarczy w skrzyni biegów w środku wykręcić jedną śrubę i będzie dobrze

a coś więcej o tej śrubie w którym miejscu ją szukać i czy trzeba ściągać pokrywę skrzyni?

Dodaj odpowiedź