Skocz do zawartości

Zdjęcie

Magazyn na zboże

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemo1013

przemo1013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 październik 2011 - 20:20

Magazyn na zboże witam
jestem w trakcie budowania domu oraz podwórka pod gospodarkę. I chce jak naraze postawić jedeną wiatę na maszyny i jeden magazyn na zboże
i mam parę pytań:

I. Magazyn na zboże zamknięty dwie bramy wjazdowe szerokości 4x4m(wys. 5-6m, szer. 18m, dł. 30m):

1)z jakich materiałów wykonać z metalu, z drewna czy z bloczków i suporeksów?
2)jaki dach? jaki materiał użyć
3)czy może zamiast tego postawić BINY co by było tańsze??

II. Wiata na maszyny 3 ściany (wys. 5-6m, szer. 30m, dł. 5-6m):

1)z jakiego materiału będzie najtaniej czy może postawić taki namiot blaszany ??

proszę o jakieś podpowiedzi i dziekuję :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Magazyn na zboże Dzisiaj, 01:51
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 23 październik 2011 - 21:28

Magazyn na zboże Na zboże weź biny, to po raz, po dwa-na maszyny zrób garaż na słupach betonowych, ściany z blachy możesz zrobić, koszt z deka mniejszy niż przy murowaniu, dach z trapezu. drzwi suwane albo zwykłe otwierane na zawiasach, ale wymiary tej wiaty jakieś dziwne są Ci powiem
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share przemo1013

przemo1013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 październik 2011 - 22:00

Magazyn na zboże no właśnie dlaczego biny?? czas rozładunku koszty nie sa wyższe??
dlaczego wymiary wiaty sa dziwne?

[ * * * ]
bo miałem w planach wiatę cos takiego [_______] <-- dwie boczne sciany po 6m (2 przyczepy mam po 5m coś tam przyczepy do bel)
^
tylna na szerokość 30 (bo sporo przyczep i sprzętu a na ciągniki są małe garaże)
a od przodu słupy i na wysokości 5-6m bo kombajn ma sie zmieścić

no ale fajny pomysł podałeś na wiatę ze slupów i ściany z blachy, a slupy w jakiej odległości mogą być najdalej?? * <jaka odległość?> *
a jaki materiał do dachu? pokrycie trapezem tak a z czego maja być wykonane elementy poziome pod dach???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 23 październik 2011 - 22:48

Magazyn na zboże Klocki lego to najtanszy materiał...

#5 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 24 październik 2011 - 07:13

Magazyn na zboże wiesz ja bym proponował silosy są łatwiejsze w rozładunku bo nie trzeba wchodzić do środka z łopatą żeby nagarniać zboże a wiatę z słupów to jest dobry pomysł stawiasz co 4-5metrów wiesz jak masz magazyn to masz wtedy na miejscu wyczyścić zboże a z silosu musisz przewozić

#6 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 24 październik 2011 - 14:15

Magazyn na zboże najlepiej i najtaniej to kupić gotową konstrukcję z rozbiórki jest sporo takich ofert gotowe słupy i kratownice . a słupy co 4 metry to bzdura bo będzie trzeba tylko je omijać . Postawić gotową konstrukcję drogo nie chcą za takie z niemiec blachą obić i stoi jak nówka która kosztuje 200 tyś

#7 Share Amarok

Amarok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 październik 2011 - 16:55

Magazyn na zboże taniość hal z rozbiórki jest złudna - cena za materiał jest niska ale zwykle nie obejmuje rozbiórki i transportu. W konsekwencji koszt m2 zbliża się do hali nowej (bez posadzki zwykle maks 200 zł / 2)

#8 Share przemo1013

przemo1013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 październik 2011 - 07:52

Magazyn na zboże no to sam juz nie wiem zastanowie sie nad binami chyyba

#9 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 25 październik 2011 - 22:30

Magazyn na zboże moim zdaniem najlepszy magazyn na zboze to magazyn płaski czyli jakis murowany budynek bez stropu. napewno tani nie jest ale wygodny bo zboze mozna wykipowac na posadzke a potem spowrotem załadowac turem lub zmijka na przyczepe

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 26 październik 2011 - 09:05

Magazyn na zboże Ja mam biny i jestem zadowolony. Niekiedy sypałem do stodoły i jednak bardziej mi się to podobało. Szybko rozładujesz, podepchniesz turem i w pole. Potem szybko się załaduję turem na przyczepy. Według mnie wiata jest wygodniejsza i bardziej wykorzystana.

Używanych wiat to raczej bym nie polecał.Teściu kupił z 3 lata temu wiatę 24x15x3 Dał trochę ponad 25 tyś Cała pokryta blachą. Podnosił ją na 4,5 metra.Całą kratownicę malowali, a blachy czyścili i malowali. Do tej pory złożyli konstrukcję i dach. Skąnczenie jej potrwa jeszcze z 3 lata.A ile się już narobili a wydali z 20 tyś.Robią praktycznie sami.

Ja postawiłem na wiosnę przy binach prawie 300 metrów z drzewa, na słupach metalowych.Wyniosła mnie 17 tyś i cała nowa.Jeszcze trochę Vatu odliczyłem. Bok tylko jeden obiłem blachą bo więcej nie potrzeba.Posadzki 400 metrów z wsypem na zboże ok 14 tyś.

Kuzyn też teraz stawiał coś podobnego jak ja. A miał kupione przęsła metalowe ale jak sobie przeliczył to przęsła część wykorzystał na słupy a reszta stoi.Stawiał koło tygodnia.4 dni drzewo z blachą.2-3 ludzi stawiało ją, tak jak i u mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 26 październik 2011 - 11:11

Magazyn na zboże Moim zdaniem na zboże postaw silosy (na małej powierzchni możesz zmagazynować dużo zboża no i masz możliwość jego przewietrzania/dosuszania. Jak sobie sprytnie rozwiążesz załadunek i rozładunek z podajnikiem kubełkowym to osiągniesz też wysoką wydajność.
Jeżeli chodzi o wiatę ma maszyny to moim zdaniem może być ona nieco za wąska. Szczególnie jeśli chcesz w niej trzymać kombajn jak w lato założysz heder to może się okazać, że tył wystaje.
Poza tym weź pod uwagę zacinający deszcz. Moi rodzice mają wiatę o szerokości 8m i zdarza się, że śnieg czy deszcz nawet za połowę leci. A wiata jest murowana z cegły silikatowej (trzy ściany wjazd od wschodu) słupy z rury stalowej o średnicy ok 20 cm mamy co ok. 5 m. (bizon z hederem spokojnie wjeżdza). Jest to odległość, która umożliwia w miarę normalne użytkowanie.

zastanów się nad szerokością tej wiaty bo 5 czy 6 metrów to moim zdaniem zdecydowanie za mało.

pozdrawiam.

#12 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 26 październik 2011 - 12:03

Magazyn na zboże no ja teraz bede robił wiate 17x9x4,5 beda trzy wjazdy dwa po 5,5 metra i jeden 6 metrów. sciany planuje obic blacha i dach rzecz jasna tez z blachy tylko od frontu nie bedzie wrót ani niczego. wiata bedzie stac bokiem od strony zachodu tyłem od połnocy i bokiem od wschodu , front bedzie od podwórka pod poludniowa strone , rzadko u nas sa wiatry od poludnia takze sadze ze nie powinno specjalnie zacinac.

#13 Share przemo1013

przemo1013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 październik 2011 - 14:06

Magazyn na zboże właśnie dziś bede robił obliczenia co do wiaty i ile to wyniesie możliwe ze wykorzystam drewno jak wyżej wspomniono oraz wyliczę koszty bina na 130tz całym osprzętem (czyli wysyp na ziarno podajnik kubełkowy (jakiej długości powinien byc?) i inne małe rzeczy) tu sa dlugosci podajników -> http://www.bin.agro....id=21&Itemid=68
naraze zajmę sie magazynem na zboże a wiata poczeka ale przemyśle ta szerokość moze będzie te 8m

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 26 październik 2011 - 17:53

Magazyn na zboże Co do podajnika to ja bym brał 14,3 a może 15,7 a dlatego żeby w duł wpuścić go ponad 2 metry a na górze rurą dać do środka bina, żeby nie doładowywać łopatą.Ja mam kosz przyjęciowy wykopany zaszalowałem i oblałem betonem, głęboki 2,5 metra plus 0,25 fundament z silosu.Robiłem prostokąt a później skosy to belki drewniane i blacha. Wchodzi z 12 ton z czubem.Z kosza to dmuchawą ssąco- tłoczącą a w tym roku żmijka do dmuchawy dawała.

Co do szerokości wiaty to 8 metrów spokojnie zrobisz na drzewie.U teścia robiliśmy 11 metrów bez podparcia.Ale krokwie 25x8 albo 10 ale i taż co 1,2 metra jedna od drugiej , bo łączył ją ze stodołą i na stodole tak miał.Wiata szła od zbiorników do stodoły.U mnie mam krokwie 16x6 co 80 cm i 6- 7,5 metrów podparcie. tam gdzie mam 7,5 metra rozpiętości to krokwie co 50 cm. Ale parę sztuk.6 merów to mam od słupa do słupa a dach wypuszczony na zbiorniki a z drugiej strony 1,2 metra za słup.

Edytowany przez tomek73, 26 październik 2011 - 17:55.

#15 Share przemo1013

przemo1013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 październik 2011 - 22:58

Magazyn na zboże dziś zrobiłem wstępne obliczenia magazynu na zboże zdecydowaliśmy się na wiatę bo wyjdzie taniej od binów i więcej sie zmieści do wiaty.
tak będzie wyglądać (projekt wstępny mogę go jeszcze zmienić):
http://imageshack.us/f/827/wiatae.png/
Legenda: linie
CZARNE - sciany oraz słupy
CZERWONE - dach
ZIELONE - Brama przesuwana

Możliwe że zwiększymy długość z 25 do 30m
i wśrodku może nie bedzie słupów a wstawi sie większe krokwie
się zobaczy

#16 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 27 październik 2011 - 10:52

Magazyn na zboże jezeli to mozliwe to zrob tak zebys nie miał słupów wewnątrz hali (wiaty). bo wtakim ustawieniu będzie bardzo ciężko manewrować.

#17 Share przemo1013

przemo1013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 październik 2011 - 12:35

Magazyn na zboże byłem dzis u architekta i rozmawiałem z nim o tym i powiedział ze tych słupów nie musi byc wiec bez słupów bedzie na przestrzeni 10m i git projekt zostaje ale chyba wielkosci powieszchni zwieksze bo z wyliczen wyszło ze potrzeba 50tys zl + robocizna za 25m x 15m

calkiem dobrze

#18 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 27 październik 2011 - 17:51

Magazyn na zboże co do konstrukcji... architektów sie nie słucha !! Zapytaj konstruktorów, ew przeslij mi projekt...

>>>>>> 

#19 Share Adam1012

Adam1012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 12:27

Magazyn na zboże

Ja miałem mało miejsca więc zdecydowałem się na silos, kupiłem w Hamechu z lejem zewnętrznym. Jest dużo bardziej funkcjonalny niż wiata, co prawda drożej wychodzi, ale za wygodę trzeba zapłacić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 23 lipiec 2015 - 17:16

Magazyn na zboże Ale ściema. 4 posty i wszystkie o tym hamechu.