Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas do kukurydzy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ENDRIUROL

ENDRIUROL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 23 październik 2011 - 19:44

claas do kukurydzy witam wszystkim
mam taki problem. mam claasa dominatora 86, w stanie technicxznym bdb, do tej pory kosil tylko zboza lekkie- pszenica jeczmien....
chcialbym go przygotowac do kukurydzy. co trzeba dokupic, wymienic, na co zwrocic uwage, jakie firmy np hederu wchodza w gre i jak sie moga sprawowac?. jakie sa mniej wiecej ceny tych czesci. jak moze sprawowac sie moja 86 z kukurydza? widzialem nie dawno 86 ktora mlocila, nawet ladnie to szlo. zaluje ze nie podgadalem komnbajnisty co i jak. 2 sprawa to czy przyrząd duzo bardzeij obciaza silnik, i inne podzespoly? duzo wiecej moze sie psuc, stanie sie bardzej awaryjny, czy mozed w ogole szkoda takiego kombajnu tluc kukurydza bo sie rozleci szybko. mloce nim 3rok, pracowal w Danii do tej pory ma malo motoh i wydaje mi sie ze nie byl cofany, gdyz po tym co widzialem jak go kupowalem to nie byl duzo uzytkowany. proszseo wszelkie info. z gory dzieki za wszselkie info i zapraszam do dyskusji. pzdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas do kukurydzy Dzisiaj, 22:06
  •  

#2 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 23 październik 2011 - 21:05

claas do kukurydzy Korbanek od niedawna oferuje przystawki do kombajnów "CAPELLO" całkiem niezłe ---> http://www.korbanek....ieskladane.html .

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#3 Share tomus88xD

tomus88xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 17:03

claas do kukurydzy jeżeli chcesz kosić nim kukurydze na ziarno to musisz zmienić klepisko pod młocarnią i założyć osłony na bęben młócący (młocarnie) i wymontować dolne sita a zostawić górne, obrócić "klocki" w przenośniku pochyłym aby łańcuch wyżej brał, (do wymiany klepiska trzeba zdemontować przenośnik pochyły) i zaślepić chwytacz kamieni.. do takiego kombanju proponuje przystawke 4 rzędową Claasa lub MFK albo Geringhoff.. silnik będzie bardziej obciążony jeśli przystawka będzie wyposażona w docinacz, kukurdzę najlepiej kosić suchą bo inaczej zaklei Ci podsiewacz szybko i zabrudzi sita.. te części trzeba co jakiś czas czyścić starannie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share HMOTYKA

HMOTYKA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:09

claas do kukurydzy Witam. Ja akurat jestem w trakcie adaptacji kombajnu CLAAS Dominator 150 do zbioru kukurydzy . Kupiłem już przystawkę Geringhoffa 4 rzędową z docinaczem koszt zakupu ok. 20.000 zł. zamówiłem klepisko w firmie Agro Bis W.Borlik ( www.agrobis.eu ) tel 607-211-855 koszt ok. 1500 zł. blachy na klepisko ok.100 szt. ( ceny oryginału są kosmiczne ten komplet j/w ok. 10.000 zł )nie wiem czy jest potrzeba wymiany sita górnego , dolnego - są różne opinie . jak coś będziesz wiedział na temat sit to proszę o informację

#5 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 26 luty 2013 - 22:50

claas do kukurydzy Na allegro była laverda za 18 tyś przystosowana do qq czy opłaca się kombajn przezbrajać, nie lepiej kupić cały za podobną kasę u nas w okolicy 2 laverdy koszą i właściciel zadowolony jedna w qq 3 sezon chodziła. Takie jest moje spostrzeżenie :)
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share heniek49

heniek49

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 21:50

claas do kukurydzy Mam Dominatora 98s i chcę kupic przystawke do kukurydzy claas 5 rzędową o rozstawie międzyrzędzi 80cm. a kukurydza była siana co75cm. czy można będzie kosić tą przystawką.