Skocz do zawartości

Zdjęcie

krowa przestała dawać mleko

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cwaniak15

cwaniak15

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 październik 2011 - 17:04

krowa przestała dawać mleko krowa przestała dawać mleko co jest powodem? dodaje ze 1.5tyg temu poroniła ciele e 5 mies

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
krowa przestała dawać mleko Dzisiaj, 19:28
  •  

#2 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 23 październik 2011 - 17:39

krowa przestała dawać mleko A całe łożysko wyszło gdy poroniła? Sprawdzał ją "od środka" wet/zootehnik?

#3 Share keeway1911

keeway1911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23 październik 2011 - 18:10

krowa przestała dawać mleko kolego ja miałem jakieś 3tyg temu podobny przypadek tylko że krowa wycieliła się za wcześnie, cielak mały ale przeżył i ma nawet apetyt a krowa po ocieleniu nie dawała nawet 0,5litra mleka...poczekaliśmy dobry tydzień nic się nie zmieniło (oczywiście weterynarz był)no i krowa wyjechała na hamburgery...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 23 październik 2011 - 18:22

krowa przestała dawać mleko W 5 miesiacu ciąży powinna jeszcze mleko dawać- zapuszcza się około 7 miesiaca. W takim wypadku dawala, poronila i przestala dawac po 1,5tyg. od poronienia. Czy tak? Moze łozysko cale "nie odeszlo".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 23 październik 2011 - 18:40

krowa przestała dawać mleko Powiem ci kolego że coraz częściej słyszę ze krowa porostu w szczycie laktacji przestaje dawać mleko.. albo przypomina jej się że może być bykiem i to robi.. mleka zero skaczę po całym stadzie staje się nadpobudliwa i po prostu musi wyjechać ze stada. Na krowy z naglym spadkiem mleka podobno działa duza dawka białka trawionego w jelicie cienkim. Nie wiem to słowa żywieniowców ja osobiście miałem poród 6 tyg. za wczesnie i cielak żyje krowa jakieś tam mleko ma ale to wina zbyt krótkiego w takim wypadku zasuszenia. Jałówki cielące się nawet w 5 miesiącu były normalnie dojone i dawały po 2 tygodniach do 20 litrów dziennie. Ciężko jest z taka krowa ale lepsze to jak czekać od nowa 9 miesięcy. ;) :(
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy