Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agresywnośc

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 15 październik 2007 - 14:17

Agresywnośc Hej! Powiedzcie jak z agresywnością u krów mamek w stosunku do obsługujących i innych ludzi!!! Słyszałem, że najspokojniejsze są herfordy, a jak w przypadku mamek limousine, ponoć czasem nie są zaspokojne, macie jakieś spostrzeżenia? Jak z tym jest u innych ras mamek np. charolaise itp.
Pozdrawaim! :)
-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agresywnośc Dzisiaj, 11:25
  •  

#22 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 16 październik 2007 - 16:27

Agresywnośc Sam ostatnio miałem taki problem ale właśnie się skończył...byk był na łańcuchu i on się mu wbił w kark i tam miał ranę dosyć mocną...i wujek zrobił mi takie coś ze skóry i już mu się to nie wbija i byk jest spokojny...nie bodzie się, możesz do niego podejść a jak miał ten łańcuch wbity to skakał, bódł, nie można było go nawet dotknąć bo zaraz przyciskał cię do żłobu...ale na szczęście problem został rozwiązany i wszyscy zadowoleni...i my i byk... :)

POZDRAWIAM

#23 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 17 październik 2007 - 19:31

Agresywnośc ja sprzedałem te 2 byki i zrobiło sie teraz o wiele spokojniej w oborze :) nie mam teraz takich większych sztuk więc jest spokój narazie.:)

#24 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 17 październik 2007 - 19:54

Agresywnośc A ja sprzedałem dziś mojego jebake i żal mi się okropnie mi go zrobiło bo lubiłem te bydle ale cuż następca rośnie

#25 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 17 październik 2007 - 19:59

Agresywnośc Wiem,ze to nie w temacie,ale po ile sprzedawaliscie te byczki??

#26 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 17 październik 2007 - 20:02

Agresywnośc ja po 4,70 ale poubojowo .

#27 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 17 październik 2007 - 20:07

Agresywnośc Ja chciałem po 5 zł a byk powinien mieć 500kg i na oko puściłęm za 2450pln ale to był bardziej hf i no sam nie wiem czy miał czy nie te 5 metry

#28 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 17 październik 2007 - 20:10

Agresywnośc te moje to były piemontesy. wazyły 685 i 640 kg.

#29 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 18 październik 2007 - 20:02

Agresywnośc U wujka też taki jeden był i był dosyć spokojny (HF) Chodził na podwórku z tym że nie luzem tylko na takim łancuchu który sie na rogi zakładało i kołek w ziemie się wbijało gdy był daleko od kró to spokojniutko a jak widział gdzieś to bez kija nie podchodź (no cóż ciągnie wilka do lasu) a raz jak stanął na drodze i przejechać samochód nie mógł przejechać i jak poszedłem do niego to skoczyć chciał na mnie :) cóż takiego widział to nie wiem ale wtedy pamiętam jak mu wp***liłem tak mnie wkurzył że nie wytrzymałem :) Były też przypadki że jak było mokrzej na łące to normalnie kołek z ziemi wyszarpywałi po podwórku luzem chodził (ale spokojny był) niestety poszedł pod nóż bo był już spory i strach było go dalej chować :)
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#30 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 20 październik 2007 - 23:02

Agresywnośc Nie radzę bić buhajków ani młodych ani starych. Mają dobrą pamięć i jak będzie miał okazję to on tobie w.. spuści a Ty na tym dobrze nie wyjdziesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 20 październik 2007 - 23:06

Agresywnośc Ja mam krowę która cały czas jak ktoś przechodzi to wymachuje tylnymi kopytami do tyłu. Niedawno jak jeszcze nie mieliśmy wyciągu i wywoziliśmy gnój taczką pogieła taczke i ojciec na niej trzonek od wideł połamał tak sie wkurzył. I po dostaniu lania teraz jest spokojna.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#32 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 22 październik 2007 - 06:19

Agresywnośc Nie miej złudzeń spokój jest do momentu kiedy uzna że warto kopnąć.

#33 Share marecki

marecki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 październik 2007 - 10:55

Agresywnośc Dziku jak poszedł załadunek nie wariowały.
<blockquote>
</blockquote>

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2007 - 11:27

Agresywnośc Piszecie że nie wolno bić wogóle bydła, ale młoda niepokorna krowa jak kopie przy dojeniu tak będzie kopała i co ręcznie taką doić? Ale jak dostenie po grzbiecie szłaufów :) to pokornieje, chociaż mam taką co i wiązanie i bicie nie pomomagało jak już podłączyliśmy sprzęt to dujki robiły się sine i wstrzymywała mleko no i wygrała do dzisiaj dojona jest ręcznie :angry: , co do buchajów, to stary buchaj też musi dostać czasami po grzbiecie żeby wiedział kto tu rządzi, w końcu to bydło i zachowuje sie jak bydło ( skądś te powiedzienie musiało sie wziąść) no i trzeba czasami na ostro, a bydło też ma swój charakter i jedne sztuki są spokojne a inne to diabły wcielone i jałówki od tych krów również dziedziczą te cechy

#35 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 22 październik 2007 - 13:25

Agresywnośc

Piszecie że nie wolno bić wogóle bydła, ale młoda niepokorna krowa jak kopie przy dojeniu tak będzie kopała i co ręcznie taką doić? Ale jak dostenie po grzbiecie szłaufów :) to pokornieje, chociaż mam taką co i wiązanie i bicie nie pomomagało jak już podłączyliśmy sprzęt to dujki robiły się sine i wstrzymywała mleko no i wygrała do dzisiaj dojona jest ręcznie :angry: , co do buchajów, to stary buchaj też musi dostać czasami po grzbiecie żeby wiedział kto tu rządzi, w końcu to bydło i zachowuje sie jak bydło ( skądś te powiedzienie musiało sie wziąść) no i trzeba czasami na ostro, a bydło też ma swój charakter i jedne sztuki są spokojne a inne to diabły wcielone i jałówki od tych krów również dziedziczą te cechy

Z moim wujkiem by tak nie wgrała :) by dostawała dotąd aż sie nie uspokoi a co do bicia zwierząt to czasem trzeba spuścic lanie dla dyscypliny żeby wiedziały kto tu rządzi ja jak zacząłem na poczatku pry krowach robić to były cwane bo troche strach mnie oblatywał ale teraz już wiedzą co im wolno a czego nie
:)
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#36 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 24 październik 2007 - 20:13

Agresywnośc byki dość spokojnie poszły w porównaniu do ich poprzedników:) pierwszy poszedł bez problemów nawet sie nie zapierał . a drugi jak szedł przez obore troche zaczął brykać i zerwał łańcuch mniejszemu bykowi co stał przy ścianie. ale ten mały nawet chyba nie wiedział ze jest zerwany bo sie nie ruszył więc poszły bez większych cyrków.:P

#37 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Najlepszy rolnik wśród informatyków, i najlepszy informatyk wśród rolników ;]

Napisany 31 październik 2007 - 15:47

Agresywnośc mój brat zabił dzis mojego wilczura :D [*]
drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

#38 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 31 październik 2007 - 16:47

Agresywnośc

byki dość spokojnie poszły w porównaniu do ich poprzedników:) pierwszy poszedł bez problemów nawet sie nie zapierał . a drugi jak szedł przez obore troche zaczął brykać i zerwał łańcuch mniejszemu bykowi co stał przy ścianie. ale ten mały nawet chyba nie wiedział ze jest zerwany bo sie nie ruszył więc poszły bez większych cyrków.:D

No przy wyprowadzaniu byków to są zawsze cyrki u nas. Ostatnio przyjechali, wchodzą do obory i mówią że się boją takiego byka wyprowadzać bo strasznie sie rzucał (jakby wiedział, że na bitki idzie) Zawołalismy sąsiada i jakoś we 4 wyprowadziliśmy ale strachu trochę było.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#39 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 31 październik 2007 - 17:27

Agresywnośc Ja 2 tygodnie temu 2 bysiów sprzedałem. Przyjechali i mówię że lepiej ja je wprowadzę bo przy nich obchodziłem cały czas i mnie znają dobrze, a kolesie się uparli że sobie poradzą. Skutki to 2 wyłamane poidła i straszny bałagan w chlewie(to tylko 1.byś był przez nich prowadzony, ten spokojniejszy). Jak ja wziąłem prowóz to obydwa poszły jak psy na smyczy w czasie spacerku. Podobnie było gdy sąsiad przyszedł z krową a ja w szkole byłem. Tata już chciał puścić, dał spokój jak byk się nie dał nawet spuścić z łańcucha, sąsiad przyszedł z krową wieczorem gdy ja wróciłem i nie było najmniejszego problemu, a to wszystko przez to że byk jest łagodny dla tej osoby, która go obchodzi, gorzej gdy jest to kilka osób, bo wtedy każdy ma problemy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 14:58