Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomysł na przyczepę

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matek16

matek16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 październik 2011 - 14:09

Pomysł na przyczepę Witam, to mój pierwszy temat, ale myślę że potraktujecie mnie dobrze i odpowiecie na moje pytania. 25 lat temu mój tata miał tartak, jednak zrezygnował, z tartaku pozostała tylko przyczepa , do przewozu dłużycy leśnej. Jest to przyczepa 2 osiowa, wykonana bardzo solidnie ( przyczepa kupna, kiedyś takie produkowali). Hamulce niezależne na każde koło, resory piórowe po 11 piór. Przyczepa jest na kołach starowskich 8,25 R 20. przez te lata stała w krzakach nieużywana i pomyślałem nad jej remontem i ewentualnym wykorzystaniem. Pierwsze moje pytanie to czy pod te felgi podejdą większe opony. Kolega załatwił mi z firmy przewozowej 4 opony od autosana w dobrym stanie 1 roczne, tylko o rozmiarze 10 R 22,5. Otwór na felgę się zgadza tylko jest to dużo szersza opona. Drugie moje pytanie to na co mogła by być przeznaczona ta przyczepa, posiada regulowaną długość od 4 do prawie 7 metrów. Proszę o wypowiedź w mojej sprawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomysł na przyczepę Dzisiaj, 23:49
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 23 październik 2011 - 14:21

Pomysł na przyczepę Skoro nie wiesz do czego ci ta przyczepa to po co chcesz ją remontować?

#3 Share matek16

matek16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 październik 2011 - 14:25

Pomysł na przyczepę Zajmuje miejsce trochę, a przydałaby mi się albo na siano albo wogólę zrobić z niej przyczepę sztywną

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 październik 2011 - 15:13

Pomysł na przyczepę Normalnie ręce opadają. Chcesz coś zrobić tylko nie wiesz po co. Zawsze możesz ja wyremontować po to aby potem mieć na co patrzeć. Jakim cudem opona o rozmiarze 22,5 pasuje na felgę 20?

#5 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 23 październik 2011 - 15:18

Pomysł na przyczepę Skoro masz dla niej zastosowanie i uważasz że ci sie opłaca ją remontować to bierz się do roboty

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 październik 2011 - 15:52

Pomysł na przyczepę Jak ci opona 22,5 pasuje na felgę 20??? Taki z ciebie mechanik?? To ty się do niej nie dotykaj.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 23 październik 2011 - 15:56

Pomysł na przyczepę Panowie a czy się opłaca przerobić wóz konny na przyczepę o ładowności 3 tony?

#8 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 23 październik 2011 - 16:02

Pomysł na przyczepę 20" a 22,5" ...no pasuje, wchodzi gładko jak nic :D

#9 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 23 październik 2011 - 16:03

Pomysł na przyczepę Czytam forum i czasami się uśmieje - kup sztywną bez papierów i się połóż a ten wóz na opał albo sprzedaj .

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 październik 2011 - 16:05

Pomysł na przyczepę

Witam, to mój pierwszy temat, ale myślę że potraktujecie mnie dobrze i odpowiecie na moje pytania. 25 lat temu mój tata miał tartak, jednak zrezygnował, z tartaku pozostała tylko przyczepa , do przewozu dłużycy leśnej. Jest to przyczepa 2 osiowa, wykonana bardzo solidnie ( przyczepa kupna, kiedyś takie produkowali). Hamulce niezależne na każde koło, resory piórowe po 11 piór. Przyczepa jest na kołach starowskich 8,25 R 20. przez te lata stała w krzakach nieużywana i pomyślałem nad jej remontem i ewentualnym wykorzystaniem. Pierwsze moje pytanie to czy pod te felgi podejdą większe opony. Kolega załatwił mi z firmy przewozowej 4 opony od autosana w dobrym stanie 1 roczne, tylko o rozmiarze 10 R 22,5. Otwór na felgę się zgadza tylko jest to dużo szersza opona. Drugie moje pytanie to na co mogła by być przeznaczona ta przyczepa, posiada regulowaną długość od 4 do prawie 7 metrów. Proszę o wypowiedź w mojej sprawie.

1. odsprzedaj to ;)
2. czy masz do niej papiery - dowód rejestracyjny itp?
3. opona to faktycznie 825x20 i dałoby się tam wcisnąć 900x20 ale z trudem bo są troszkę "grubsze"
4. 22,5 nie podejdzie bo ty masz oś z piastą na 6 szpilek z tego co dobrze kojarzę a ta na 22,5 jest już na kole na 8 szpilek
5. hamulce masz w niej pneumatyczne czy najazdowy?
6. zastosowanie przyczepy - przewóz drewna lub przebudowa na przewóz słomy w balotach lub kostkach ale wtedy wymiana kół wg mnie.
7. nie masz pomysłu - nie remontuj bo wsadzisz kasę a później oddasz za grosze.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 23 październik 2011 - 16:18

Pomysł na przyczepę ta kupic sztywna..Tylko ze co bym musiał przerobić to podłogę wiec kupno sztywnej byłoby droższe i można normalniej odpowiedzieć

Edytowany przez Ziomek1994, 23 październik 2011 - 16:25.

#12 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 23 październik 2011 - 17:31

Pomysł na przyczepę Ziomek - miałem na myśli że masz kupić np. sztywną 6 ton ,taką złapiesz za jakieś 2,5 - 3 tys. a na przyczepę włożysz tyle samo co na trzy konne wozy po przeróbce, znam temat gdyż u mnie na stanie jest taka konna platforma i jedziesz pewnie i bezpiecznie .

#13 Share matek16

matek16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 październik 2011 - 17:39

Pomysł na przyczepę Macie troche racje, ale felgi które są w niej to felgi gdzie nasuwa się oponę i zabezpiecza pierścieniem. Otwór w oponie 22,5 i 20 jest taki sam , 22,5 mają tylko większą przylgnie do rantu. Nie podoba mi się że od razu skazujecie pomysł mój na niepowodzenie, zrobiłem już dużo pojazdów i sprzętów rolniczych na sprzedaż. Mam mnóstwo materiału w domu także nie problem coś stworzyć a z tymi kołami, może chciałby sie ktoś zamienić??

#14 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 23 październik 2011 - 17:58

Pomysł na przyczepę Niestety nie masz racji z tymi oponami. 20" ma otwór 50cm a 22,5"ma 56cm.Prawdą jest że da się włożyć ale po napompowaniu i pod obciążeniem i tak spadnie.To tak jak z majtkami jak nosisz rozmiar 40 to i 50 spoko założysz, ale czy będą dobrze leżały? A co do przyczepy też lubię coś pokombinować tyle że w tych czasach to się wcale nie opłaca bo trzeba się sporo napracować żeby coś stworzyć a na koniec wychodzi że taniej było to kupić gotowe ale zawsze zostaje satysfakcja że to SAM i nikt takiego samego nie ma. LENISTWO TO MATKA WYNALAZKU.

#15 Share matek16

matek16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 październik 2011 - 19:05

Pomysł na przyczepę

Niestety nie masz racji z tymi oponami. 20" ma otwór 50cm a 22,5"ma 56cm.Prawdą jest że da się włożyć ale po napompowaniu i pod obciążeniem i tak spadnie.To tak jak z majtkami jak nosisz rozmiar 40 to i 50 spoko założysz, ale czy będą dobrze leżały? A co do przyczepy też lubię coś pokombinować tyle że w tych czasach to się wcale nie opłaca bo trzeba się sporo napracować żeby coś stworzyć a na koniec wychodzi że taniej było to kupić gotowe ale zawsze zostaje satysfakcja że to SAM i nikt takiego samego nie ma. LENISTWO TO MATKA WYNALAZKU.

Masz racje Darpol, byłem przed chwilą pomierzyć i faktycznie zwykła 20 tka ma 50 cm, a 22,5 56, to właśnie jest różnica tych 2,5 cali, dlatego z opon pewnie nic, teraz bede szukał kogoś zeby sie zamienił, bo wymiana felgi i pisaty mija sie z celem

#16 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 25 październik 2011 - 21:30

Pomysł na przyczepę

4. 22,5 nie podejdzie bo ty masz oś z piastą na 6 szpilek z tego co dobrze kojarzę a ta na 22,5 jest już na kole na 8 szpilek

Dobrze kojarzysz ale można kupić felgi 22,5 na 6 szpilek :)

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 październik 2011 - 14:42

Pomysł na przyczepę teoretycznie masz rację, choć przeważnie są na 8 szpilek.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#18 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 26 październik 2011 - 17:27

Pomysł na przyczepę Zgadza się ale ktoś już wpadł na pomysł robienia felg 22,5 do starszych maszyn rolniczych gdzie jest 6 szpilek.

#19 Share matek16

matek16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 październik 2011 - 19:04

Pomysł na przyczepę Gdzie można by kupić takie felgi używane, pytałem się parobków na 4 złomach i mają tylko na 8, myślałem jakby kupić te na 8 wytoczyć środki z tych na 6 i wspawać poprostu do tych na 8. Mam dojście do takiej wielkiej tokarni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 26 październik 2011 - 19:16

Pomysł na przyczepę Niestety używanych takich felg jeszcze nie ma a nowe nie mają najniższych cen.
Na allegro widziałem kiedyś właśnie taką tirowską felgę ze wspawanym środkiem na 6 śrub ze zwykłej felgi R20.