Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ?

91 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mlody4564

mlody4564

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 12:53

Kioti to taka Kia a Kubota to takie Suzuki . Z częściami nie ma problemu .

ja mam kie i sobie ją chwale mam ją 6 lat i to co wymieniałem w niej to pasek klinowy , amortyzator , płyn do spryskiwaczy itp. ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Dzisiaj, 21:36
  •  

#42 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 listopad 2011 - 13:40

Wydaje mi się, że Farmtrac to dobry ciągnik. Mnie bardziej interesuje 690DT chociaż w tej cenie moge mieć New Hollanda :o Za tydzień jak będę jechał do domu to wstąpię do dealera w okolicach Siedlec, kilka tam ostatnio stało to popytam co i jak. Mają tam Farmrac i maszyny Metal - Fach.

Nawet jeśli tego modelu nie robią, to może gdzieś sa jeszcze jakieś egzemplarze. Chociaż skoro Ci sie podoba i twierdzisz że to dobry model to o czymś to świadczy - musiał być chodliwy :D Farmtrac ma sporo modeli więc może coś innego. Stosunek jakości do ceny jest chyba korzystny, w porównaniu do ciągle drożejących Białorusów.

Gdyby to nie było problemem to zapytaj o farmtraca 665/665dt :)

miałem styczność z tym ciągnikiem (a raczej jego poprzednikiem ft 70 2wd) w szkole , wydaje mi się ze byłby idealny - 58km (więcej od 3512 , mniej od 385) , rewers 12x12 za cenę około 75-80 tys zł (jak były ostatnie sztuki) to byłoby optimum dla mnie , w transporcie z dwoma 4,5 tonówkami by smigał a w razie czego i dużemu ursusowi by pomógł w pracy ;)
Ale wiadomo jesli nawet go znajdę gdzies w Polsce to będzie się trzeba powaznie zastanowic , czy zciągać go do siebie i czy koszta serwisu (dojazd) nie wyjdą zbyt drogo ...

@fanursusa - a czy taki sprowadzony ciągnik będzie posiadał polską homologację ? atesty i tym pdobne papiery które będę musiał okazac w ARIMR ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#43 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 15:40

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? No nie wiem bo nigdy nie brałem maszyn nowych , zawsze używki tym bardziej dla ARiMR .

#44 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 19:38

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? A czy gdybym zdecydował sie np. na farmtraca 555 , to da się do niego kupić samo mocowanie do tura mechanicznego bez wysięgnika ?

Chodzi mi o to ,że któras 330 zostanie z turem a bez kabiny , a czasem trzeba się wybrac po słomę, drewno kilkadziesiąt kilometrów najczesciej zimą , dlatego w takich sytuacjach tur przydałby sie na ciągniku z kabiną ... Tak samo do tura można wykombinowac coś do odsniezania tanim kosztem , wiadomo zimą pare groszy by wpadło i ciągnik by nie stał bezużytecznie ;)
... a może lepiej przedni tuz ?

#45 Share TheMsMarti

TheMsMarti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 21:36

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Kolego zastanów się poważnie jest ci potrzebny jakiś droższy zachodni ciągnik. Poprzednio mieliśmy MTZ 82 wiadomo co do komfortu to raczej nie jest to luksus z zachodnich maszyn ale i cena jest znacząco niższa teraz mamy belarusa 952.3 i powiem tylko że jest to sprawdzona i bardzo dobra maszynka. jeśli chcesz sie pokować w niepotrzebne koszta płacąc za niewiadomo jaki luksus na 20 ha to prosze bardzo ale jeśli chcesz ekonomicznie i szybko obrobić gospodarke to kup belarusa a na pewno nie pożałujesz.

#46 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 07 listopad 2011 - 22:50

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Kolego poco ci ta trydziestka żeby stała czy nie sprzedasz bo ci szkoda? chłopie zostaw se 3512 i kup jakiegoś zetorka.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#47 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 10:57

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? jedna 330 zostanie definitywnie .
Jest bez kabiny , jest najlepszym ciągnikiem z tych które mam do : przewracania siana, załadunku obornika, kopania ziemniaków , po za tym w każdą dziurę wlezie , podciągnie przyczepę itp. Jest poprostu ciągnikiem podwórzowym .

Jakiego zetorka ? dlaczego? konkrety proszę :mellow:

Po za tym czytaj ze zrozumieniem - jedną 330 sprzedaję a druga jest taty ;)

W zachodnie sprzęty nie zamierzam się pchać , po pierwsze koszty zakupu po drugie koszty eksploatacji ;)
Moim zdaniem cena belarusów jest tak samo przesadzona jak cena zachodnich marek <_< rok temu gdy podstawowa wersja 81konna kosztowała w okolicach 60 tys. zł być może bym się zdecydował , ale teraz wydają mi się za drogie i już wolę mniejszy ciągnik a "bardziej komfortowy" ?
Ekonomicznie ? no własnie chcę dlatego nie mam zamiaru "dusić grosza" na jak najlepszy,największy i najdroższy ciągnik zeby się sąsiadom pokazac tylko na ciągnik który jest mi potrzebny .

CIĄGNIK MA MIEĆ 45-66 KM

#48 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 11:38

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Kolego jak tam wyżej napisano zostaw 3512 resztę sprzedaj kup Proximę 60-70 koni 4x4 wystarczy Ci na pewno z okładem takim ciągnikiem można obrobić 50 hektarowe gospodarstwo. Utrzymywanie wielu ciągników jest bardzo drogie. Proxima zrobi o wiele więcej niż stara 80-tka bo i zaorze i skosi i komfort pracy o niebo lepszy.

#49 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 14:36

jedna 330 zostanie definitywnie .
Jest bez kabiny , jest najlepszym ciągnikiem z tych które mam do : przewracania siana, załadunku obornika, kopania ziemniaków , po za tym w każdą dziurę wlezie , podciągnie przyczepę itp. Jest poprostu ciągnikiem podwórzowym .

Jakiego zetorka ? dlaczego? konkrety proszę :mellow:

Po za tym czytaj ze zrozumieniem - jedną 330 sprzedaję a druga jest taty ;)

W zachodnie sprzęty nie zamierzam się pchać , po pierwsze koszty zakupu po drugie koszty eksploatacji ;)
Moim zdaniem cena belarusów jest tak samo przesadzona jak cena zachodnich marek <_< rok temu gdy podstawowa wersja 81konna kosztowała w okolicach 60 tys. zł być może bym się zdecydował , ale teraz wydają mi się za drogie i już wolę mniejszy ciągnik a "bardziej komfortowy" ?
Ekonomicznie ? no własnie chcę dlatego nie mam zamiaru "dusić grosza" na jak najlepszy,największy i najdroższy ciągnik zeby się sąsiadom pokazac tylko na ciągnik który jest mi potrzebny .

CIĄGNIK MA MIEĆ 45-66 KM

Wg ciebie zetor gorszy jest od farmera i farmatracaDodany obrazek człowieku ja już ci nie doradzam ja nie mam trzydziestaka i jakoś 80 konnym jeleniem wszyskto wepchne bez sławnego c 330.
Czasami mi się wydaje że ci szkoda c 330 Dodany obrazek.
czyli nie będziesz kupywał więcej pola tak? bo jeżeli nie to za kilka lat będziesz żałował ,że nie masz jakiegoś 90 konnego konia ciągnika tylko 60 konnego konikaDodany obrazek.

#50 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 11:18

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Gdzie Ja napisałem ,że zetor jest gorszy od farmtraca i farmera ????????????????? :blink:

Owszem szkoda mi c-330 , bo ten ciągnik jest bardzo poręczny (miesci się do obory , usuwa obornik , uprawia ogródek i pracuje kilka razy w roku usługowo u sąsiadów z glebogryzarką pługiem i2 skibowym , broną , opielaczem ) Jakoś nie widzę w tych pracach ciągnika 80 konnego ;)

Perspektyw na powiększenie areału upraw nie mam prawie zadnych :huh: wszyscy mniejsi i więksi rolnicy jesli sprzedają pole to wyłącznie na działki budowlane , których cena obecnie jest bliska 5tys zł /ar więc nie do przeskoczenia ;) Inni dzierzawią swoje pola ale własnie tym większym rolnikom którzy swoje pola rozparcelowali na działki a dzierzawią od innych :lol: Także na tą chwilę nowy ciągnik 80 konny byłby nie ekonomiczny na moje gospodarstwo i więcej by stał niż pracował , a na zapas nie ma co kupowac i mieć nadziei na powiększanie areału ...

Utrzymanie starych 4 ursusów wcale nie wychodzi tak drogo , biorąc pod uwagę ,że nie kazdy ciągnik musi miec wazny przegląd i OC gdy porusza sie tylko w obrębie gospodarstwa .

A co myślicie o ursusie 3724 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 18:13

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Może Farmtrac685DT lub 690DT sam nad takim myślę tylko że z turem. Ma rewers i niski jest także do obory by się zmieścił no i cena mniejsza od konkurencji. Oszczędny silnik perkins. Ciekawe jak w praktyce?

#52 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 11 listopad 2011 - 20:15

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? http://allegro.pl/no...1910836086.html może coś takiego? Albo http://otomoto.pl/jo...55e-A91740.html za ok. 90 tys. powinien wyjść z kabiną.

#53 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:28

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Kolego ja twoim gospodarstwem nie zarządzam mam swojeDodany obrazek ale czy mądre jest to żeby utrzymywać tyle ursusów Dodany obrazek jak tak bardzo przywiązałeś się do c 330 to go zostaw ale dla mnie to jest bezsens Dodany obrazek
jak tak to kup se tego farmtraca i zostaw 3512 co 330 o wiele mniejsza?
Niewiadomo kto wogule produkuje teraz ursusy radziłbym ci się w o nie pchać.

Edytowany przez andrzej2257, 11 listopad 2011 - 22:30.

#54 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:38

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Nie jest mądre ...

Ale kto wie kiedy się z ojcem pokłócę i pójdę na swoje z 2 ciągnikami ? :lol:

Ja to myślę z tej strony ,że narazie kupię mniejszy a za kilka najwyżej lat wymienię 3512 na coś silnego :)
W średnim (no po Twojemu małym )ciągniku spędzam najwięcej czasu , dlatego chciałem sobie ten czas umilić ;)

2 330 do tej pory tez nie były potrzebne na jedno gospodarstwo , tak samo 2 48konne ciągniki nie będą :unsure: 66 konny kupic ? też choroba wie co miałby robic bo za duży do lekkich prac , za mały do ciężkich ? do transportu tylko dobry , ale ile tego transportu u mnie jest :lol:

#55 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:49

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? kup se jakiś do 70 km np. ursus 5714 72 km u mnie pracował bez problemu na 30 hektarowym gospodarstwie sprzedałem go z powodu kupienia fendta .

Edytowany przez andrzej2257, 11 listopad 2011 - 22:51.

#56 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 19 listopad 2011 - 11:45

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? To lepiej kup jakis 50-60km ale 4x4. A potem jak sprzedasz 3512 to kup cos nawet uzywanego 70-80 km i tez 4x4. i bedzie git ;)
Case <3

#57 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 16:29

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Własnie o to mi chodzi ;) zeby nie od razu rzucac się na największy ciągnik jaki mogę tylko kupic mniejszy ,tańszy , stanąć na nogi a dopiero za kilka lat najwyżej sprzedac 3512 i albo kupic używany albo z wykorzystaniem jakiegoś programu unijnego znów nowy :)

#58 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 20 listopad 2011 - 21:20

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Może to będzie pomysł kompletnie z kosmosu ale skoro masz ciężkie warunki do gospodarzenia to może o wiele lepiej(o ile takie posiadasz) zrobić z kilku twoich działek budowlane- jeżeli one oczywiście są w dobrej lokalizacji. Sprzedać. A za to kupić gospodarstwo kilkunastohektarowe i nawet tym 3512 obrabiać a resztę by zostało tu gdzie mieszkasz.
Pewnie powiesz że ojciec nie da sprzedać majątku pokoleń ale troszkę mnie to dziwi że porywasz się na gospodarzenie nie mając wielkich możliwości do rozwoju ...

Pewnych spraw się po prostu nie da przeskoczyć. Ja żyję niemalże na przedmieściach Lublina i jest kilku gospodarzy którzy ostatnio się porwali i nieźle gospodarzą posiadając sprzęt z wysokiej półki lecz problem jest taki sam jak u Ciebie - ceny ziemi są z kosmosu. Gdzie utwardzą tylko drogę to dzielą i sprzedają na budowlane. Albo deweloper kupuje i sprzedaje później domu ...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#59 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 18:29

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Były takie przemyślenia kilka lat temu ... Jednak sentyment zwyciężył... (?)
W ciągu 6 lat to nie wykonalne raczej ponieważ już jestem "uwiązany" biznesplanem z programu Młody rolnik .

Na gospodarstwie rodziców faktycznie jest tak ,że wokół budują domki , działki , działeczki , ogródki ... i to jest wkurzające gdy tyle lat miało się w promieniu 500metrów 3 sąsiadów zajmujących się rolnictwem a teraz jest ich 15 i każdy ma tylko domek z ogródkiem.
To gospodarstwo które przejąłem ma troszkę ponad 10 ha , naszczęście działka jest spora i pod płot mi z domkami nie wejdą :D

Ubolewam nad tym ,że nie mam dużych perspektyw na powiększenie areału , ale przywiązanie do mojej miejscowości chyba jest większe :) Znam tu kazdego , kazdy zna mnie , mam swoich stałych wrogów i przyjaciół :D Chyba nie odważę się szukac nowych :huh:

Ostatnio jednak natchnęła mnie pewna myśł , bo działki budowlane ludzie sprzedają ale tylko od dróg , a dalej są grunty nie przekształcone w budowlane :) Już mam na oku jedną działkę (około hektara - dwóch ) gdzie nikt nie ma prawnego dojazdu , tylko Ja :blush: Takich działek jest coraz więcej i na dodatek nie da się do nich dojechac większym sprzętem , a jesli się da to ogrodzenia sąsiednich działek skutecznie utrudniają prace , tak ,że niczym innym się tego nie da i nie opłaci obrabiac jak małym ciągnikiem i małym pługiem :)Co za tym idzie wszystkiego nie dam rady zrobić największym ciągnikiem , małe tez są potrzebne a w takich warunkach nie zastąpione . W dodatku koszta dzierzawy są nikłe albo wogóle ich nie ma .

To trochę niekonwencjonalny sposób i wogóle , nie ma się czym ekscytowac , ale jest to jakiś kompomis by mieszkac na swoim i mieć trochę pola .

Jeszcze jedna kwestia - Ja nie chcę być wielkim gospodarzem , wystarczy mi te kilkanascie ha i w moim przypadku muszę dążyć do poprawy jakości ich uprawy , dotrzymania terminu zabiegów , utrzymania w dobrej kulturze itd. dopiero wtedy gdy jako tako się już urządzę na moich włościach , będę myślał o powiększaniu gospodarstwa , albo o uzyskiwaniu dochodu z innych upraw niż dotychczas .
Gdybym w obecnej sytuacjii nabrał hektarów to prawdopodobnie bym się nimi zachłysnął , bo nie jestem na to gotowy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2011 - 18:47

Ostatnio jednak natchnęła mnie pewna myśł , bo działki budowlane ludzie sprzedają ale tylko od dróg , a dalej są grunty nie przekształcone w budowlane :) Już mam na oku jedną działkę (około hektara - dwóch ) gdzie nikt nie ma prawnego dojazdu , tylko Ja :blush:
gotowy ;)

Jak to możliwe? Z tego co wiem to każda działka musi mieć dojazd.