Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ?

91 odpowiedzi na ten temat

#21 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 24 październik 2011 - 20:49

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Porównanie 1. farmtraca i 2.farmera :
Moc 1.66KM przy 2200 Perkins + TURBO 2.66KM przy xxxx John Deere
Max moment 1. 265 2.256
skrzynia 1. 12x12 2.8x8 chyba
Wydatek pompy 1. 34dm 2.43dm
max ciśnienie 1.180 2.180
kika typów pracy podnośnika EHR farmer a farmtrac siłowa , pozycyjna
udźwig 1. 2.4t 2. 2.5t
masa 1. 3585kg 2. 2910kg
tak po między ale myślę że farmtac będzie lepszy . Moi sąsiedzi mają 2 farmtracki 690DT obydwaj chodzą z turem i miały już kilka problemów , pompy siadały i takie rzeczy koszty napraw do 5 tyś . przez 3lata chyba .

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Dzisiaj, 21:18
  •  

#22 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 24 październik 2011 - 21:06

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? A więc tak :
@nikita_bennet -
1. rozglądałem się wiosną wstępnie , pytałem o ceny farmtracków , zetora i ursusów , teraz nie mam czasu na jezdzenie po dealerach , zrobię to gdy kasa będzie na koncie ;) mam na to całą długą i nudną zimę :)
2.ziemi mi nie dojdzie , z resztą nadal będę uprawiał wszystkie pola rodziców , ursusem c-385 poprostu zarówno Ja jak i mój tata będziemy korzystac ze wszystkich ciągników narazie bez podziałów "twoje" "moje" , itak będę pracował trzyciestką i osiemdziesiątką u siebie , tyle ze za kilka lat gdy definitywnie się usamodzielnię nie chcę zeby mi ktoś łaskę robil ,że da mi ciągnika do orki czy innej pracy , tylko "od bidy" chcę sam sobie radzić moim sprzętem .
4.w swietle prawa nie posiadam ciągnika i ten nowy będzie moim jedynym ciągnikiem (prawnie) , pieniądze mam już przyznane , a w bp zaplanowałem zakup ciągnika 33-66km .
"wysprzedac wszystkie " ?
niee ... ;) czym będe wykonywał najlżejsze prace ? ładował obornik ? przewracał siano itp ? mówicie ze oszczędniejby było miec mniej ciągników ... może i racja , ale jesli chodzi o opłaty to utrzymanie c-330 i 385 mnie nic nie kosztuje :)
Na początku myślałem nad wymianą c-385 na jakiś nowy i większy ciągnik , ale jak ojciec zaczął mi podgadywac ze chcę mu ciągnik sprzedac to wolę kupic za swoje bez zadnej łaski i zeby mi nikt tego nie wypominał , po za tym szczerze mówiąc najwiekszy ciągnik u nas najmniej robi , bo tylko orze , uprawia i transportuje ciężkie materiały , także poprostu głupio by było kupic ciągnik ~80 konny który przez większosc czasu stoi , którym np. uprawię pole wiosną w komfortowych warunkach a całe lato miałbym sie tłuc i tracic słuch w 3512 ...
Jesli miałbym zmieniac głowny ciągnik to kupiłbym używkę o podobnej mocy koniecznie z napędem 4x4 , ale nie o tym w temacie .

Chcę kupić ciągnik który będzie wykorzystany , a nie za duży którym co prawda pochwalę się na wsi jaki on to mocny ale większosc czasu będzie stał bezużytecznie ;)
Spójżmy prawdzie w oczy 10 ha pola to i c-330 bym obrobił spokojnie , tylko chcę coś troszkę mocniejszego i bardziej komfortowego , przyznam szczerze ze gdyby produkowano nadal farmtraca 665/665dt to bym się nie zastanawiał długo bo 58km z rewerssem12/12 i w miare komfortową kabiną byłoby idealne na moje gospodarstwo :)

Ale skoro w tej mocy nie ma wielkiego wyboru (no może tylko zetor 65f2 za okolo 100tys zł brutto ze skzynią bodajze 10x2 i bez przedniego napędu) zastanawiam się czy kupywac coś w granicach 48-55km czy 62-66km

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#23 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 24 październik 2011 - 23:20

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? A ja powiem tak: new holland t5060 ma realnej mocy 100Km i przy ujeżdżaniu kiszonki z kukurydzy (jest już dotarty) spali ok 4l/h. Zetor 8145, czyli trochę nowszy niż 385 i z przednim napędem w turze spali 4-4,5l/h. To ja spytam tak: jaki jest więc sens kupna ciągnika, który ma 66Km i w ciężkich pracach spali więcej w przeliczeniu na wykonaną pracę niż ten, który ma 80 lub 100Km, podczas gdy ten mocniejszy jadąc "aby Polska nie zginęła" spali w lekkich pracach tyle, co te małe ciągniki? Nikt mi nie wmówi, że farmtrac 555dt spali sporo mniej niż 12l/ha orki, a raczej wydaje mi się, że spali bliżej 14-15l/ha(zależy kto i co rozumie pod pojęciem orka, bo dla mnie mniej niż 20cm głębokości to już raczej nie orka) i tym samym w lekkich zejdzie sporo poniżej 4l/h. Taki mocniejszy ciągnik przepracuje mniej godzin, a co za tym idzie mniej przeglądów na gwarancji = mniejsze koszta => mniejszy przebieg => mniej awarii => praca z tymi samymi maszynami przy niższych obrotach silnika = mniejsze zużycie ciągnika, mniejszy hałas, większy komfort,szybciej wykonane uprawy, zastąpienie kilku wyjazdów w pole jednym (w niektórych pracach),więcej czasu dla siebie, mniejsze zmęczenie i gotowość w razie nagłego, niespodziewanego przybytku ziemi (bywają tacy ludzie, którzy mogą nie wydzierżawić komu innemu we wsi jak tylko tobie, innych uważają za największe zło, a do ciebie mają zaufanie i są za tobą, a znam takie przypadki z własnego podwórka i co wtedy powiesz, że masz za mały ciągnik i ledwo ze swoimi robotami się wyrabiasz?). Poza tym nowy, mocny ciągnik odciąży w większości te stare i one wtedy idą na odpoczynek. Rozumowanie kolegi przypomina trochę mojego staruszka, który kupuje maszyny takie, jak mu unia przydzieli, a ja np. wolałbym kupić używany beczkowóz 10000l,rozrzutnik 12-14ton,przyczepę samozbierającą 48m3 i taką do ok30-40balot oraz jakiegoś jaśka ok 160-240Km (te tzw. szacowne "ogórki, czyli seria od 4040 do 4060) za ok 50tys w dobrym stanie i nie przemęczając się szybciej to wszystko(czyli 61ha) niż głównym new hollandem t5060, który nie jest zły, ale wg mnie jest za mały na ten areał, lepiej byłoby mieć np dwa o mocy ok.80Km, jeden z przednim tuzem i womem, drugi z turem, a do głównych prac większego, czyli mieć w perspektywie ( i nie wmawiać sobie, że się nie da, pamiętając ważne słowa z ambony:"...oni by to mogli mieć, gdyby tylko chcieli chcieć...") przez 20-30lat wymianę wszystkich ciągników na nowe, aby mieć choć przez chwilę poczucie, że ta ziemia jest nam poddana, a nie my jej. Lubię mieć trochę czasu dla siebie - poczytać np. agrofotoDodany obrazek, dokształcać się też w innych dziedzinach, aby dogadać się zawsze z każdym, a nie że nie ma tematu, ponieważ nie wiem o czym on do mnie mówi, mówiąc ogólniej być bardziej światowy i nowoczesny, przełamać stereotyp rolnika jako człowieka niedokształconego, któremu "słoma z butów wystaje" i jest zaściankowy, zacofany, liczyć nie potrafi(nie mówię tu o konkretnych osobach, mówię ogólnie, co miastowi myślą na nasz temat).Popieram głosy kolegów powyżej doradzających farmtraca jak i polmota. Widziałem też polmota na żywo i prezentuje się o wiele lepiej niż zetor proxima i farmtrac 685dt (silniki mają te same)oraz jest lepiej wykończony na zewnątrz, a także jest nowocześniejszy - zetor jest strasznie wąski i chybotliwy, a także ma słabe wyposażenie i parametry względem ceny. Wydaje się ,że pol-mot będzie najlepszy, gdyż jest najbardziej uniwersalny spośród tych 3 ciągników z uwagi na okno dachowe - przydatne przy turze najcięższy i ma podnośnik o średniej sile podnoszenia - 3700kg, najsłabiej farmtrac - 3100kg, zetor 4150, z tym ,że zetor ma długości 3,85m, a pol-mot 4,22, farmtrac 4,28 zetor waży 3750kg, a pol-mot 4215,farmtrac 3980kg, pol-mot i farmtrac mają elektrohydrauliczne włączanie blokady, przedniego napędu jak większość ciągników, a zetor ma elektropneumatyczne, przez co ok10-20% paliwa idzie na sprężarkę, która działa cały czas i bez której cały czas włączony byłby przedni napęd. Przewaga farmtraca jest w liczbie biegów - 24/24, zaś zetor i pol-mot po 12/12. Przewagą pol-mota zaś jest najniższa cena oraz standarowe obciążniki przednie i na kołach, czego konkurencja w tej cenie nie posiada. Poza tym powszechna opinia o tym, że zetory są coraz gorsze no i zetor jest na zwolnicach, a pol-mot i farmtrac na półosiach i na "stare lata" półosie nie będą trzeszczeć, a zwolnice będą no i na koniec okno dachowe, które w zetorze i farmtracu jest niedostępne nawet za dopłatą i klimatyzacja standardowa, która w zetorze kosztuje 6000netto+vat(sic!), a w farmtracu kosztuje 5000zł. Tak więc niech kolega sam rozważy, co lepsze. Dla mnie wybór jest oczywisty. Poza tym kolega, jak już będzie miał nowy i nowocześniejszy ciągnik, to stwierdzi z czasem,że nawet do cofnięcia pod świński wózek ten nowy ciągnik jest skrętniejszy (mimo, że szerszy, z większym ogumieniem i o wiele większy - dłuższy czy wyższy) od poczciwej 330 czy tam 3512 no i na pewno lżej kręci się kierownicą.

Edytowany przez look19, 24 październik 2011 - 23:53.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#24 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 27 październik 2011 - 17:26

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Kolego , masz dużo racji ... czytam , analizuję i daje mi to do myślenia ;)

Ale czy to nie przegięcie kupować taki ciągnik na tak (mały) areał ?

Hmm... nie sztuka kupić dobry duży ciągnik i nadal większosc mth "stukac" małymi ciągnikami , moim zdaniem .

#25 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 październik 2011 - 21:45

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? powiem tak, u nas większość prac przy tym areale to kiedyś robiła C-385 + C330M. Pojawiła się okazja kupić Zetora 10145 - kupiony (C-385 sprzedany), w zeszłym roku kupiłem MTZ 952.3 i teraz jest C330M + Z10145 + MTZ 952.3.
Pierwotnie ciapek miał robić w siewniku opryskach i nawozach a Z10145 w orce/brony i transport - wymieniony siewnik opryskiwacz i rozsiewacz. Wszystkie prace przejęły dwa większe ciągniki, ciapek robi obecnie za "miotłe" czyli przynieś wynieś pozamiataj czyli przestaw, podciągnij, zaciągnij, podskocz zawieź to czy tamto.
Ziemi mam tyle samo ale z robotą uwijamy się kilka razy szybciej - mam więcej czasu dla siebie, więcej czasu na naprawy innych sprzętów w okresie wiosenno-jesiennym. Mam więcej czasu na poszukanie jakiejś ziemi do kupienia bo tylko zwiększanie areału da mi jakąś szansę rozwoju.

Tak więc kupno ciągnika o większej mocy zawsze ma sens.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 27 październik 2011 - 21:45.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#26 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 28 październik 2011 - 18:04

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Większej to znaczy ?
Konkretnie jaki ciągnik byś mi polecił w takiej sytuacji ?

U mnie jest jeszcze kwestia łąk i siana gdzie małe ciągniki naprawdę dobrze się sprawdzają w prasie kostce , przetrząsaczu i kosiarce ...

#27 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 październik 2011 - 18:18

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? a musisz kupować nowy ciągnik czy za to pieniądze z młodego rolnika możeszz kupić jakiś używany, gdyś jedai byś mógł to lepiej kupić jakiś używany i starczyło by ci na jakiś sprzęt

#28 Share dominik55 dominik55

dominik55
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2011 - 19:20

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Ja, brałbym jakiegoś Farmtraca lub Zetora. :)
Pozdrawiam ;)

#29 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 28 październik 2011 - 19:28

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? @rafal2511 - zdecydowałem się na ciągnik nowy ;)
Tak czytam opinie o różnych ciągnikach i dochodzę do wniosku ,że jesli miałbym kupowac "duży" ciągnik to wtedy wolałbym używkę , ale kupuję ciągnik pomocniczy/ewentualnie drugi do pomocy ursusowi c-385 .

A co myslicie o ciągnikach kioti i kubota ?

#30 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 28 październik 2011 - 21:03

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? kioti to chyba jakieś koreańskie maszyny i nie wiadomo jak z częściami ja bym się w to nie pchał
kubota to maszyny trwałe godne uwagi dobrze wykonane i zwrotne ;)
red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 październik 2011 - 21:15

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Kioti to taka Kia a Kubota to takie Suzuki . Z częściami nie ma problemu .

#32 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 29 październik 2011 - 20:04

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? A hm... jak to ująć ...
nie ma w nim jakichś niespodzianek jak np. brak tulei cylindrowych tylko na stałe zrobione w bloku tak ze przy ewewntualnym remoncie silnika trzeba wymieniac cały blok ? albo coś w tym stylu "dziwnych rozwiązań" ?

Kioti ogólnie mi się podoba , tylko trochę ciasno wydaje się być w srodku , no i podczas dni otwartych w Końskowoli widziałem jak wpychali takim prasę na lawetę to miał bardzo dziwne wolne obroty :blink: bardzo falowały ... czy one tak wszystkie mają ?

#33 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 29 październik 2011 - 20:33

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Kolego ja kupując ciągnik miałem podobny dylemat jak ty, najpierw chciałem kupić ciągnik w granicach 80 koni ale szybko mi to przeszło ze względów ekonomicznych (paliwo, itp.) po długich namysłach wybór padł na KIOTI DK551c Jest to ciągnik pod względem wkonania najlepszy w tym przedziale cenowym w tej mocy, posiada 4x4, revers, klime w standardzie 3 prędkości wom 540, 750 i 1000 bardzo przydatna rzecz średnie spalanie w granicach 2-5 litrów max. zrobi i uciągnie o wiele więcej niż 360-3p ja od kwietnia jak go kupiłem zrobiłem nim 300mtg bez żadnych awarii naprawde jest bardzo ekonomiczny zajżyj sobie tu i poczytaj http://www.agrofoto....i/page__st__520 oraz http://www.agrofoto....gory/366-kioti/ cana po upustach to 110 tyś z ladowaczem czołowym o udzwigu 1,3 tony cena ciągnika to około 87tyś kupisz napewno

Edytowany przez bodzio9909789, 29 październik 2011 - 20:37.

#34 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 30 październik 2011 - 13:13

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Dzięki za link do tematu :) kiedys już go wertowałem , ale zapomniałem o nim ;)

Galerię kioti śledzę na bieżąco .

Jest Twoim głównym ciągnikiem ? na ilu ha pracuje i co uprawiasz/hodujesz ?

#35 Share tomasz89

tomasz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 październik 2011 - 16:15

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Witam widzę, że kolega ma podobny dylemat.
Też w związku z MR planuje zakup ciągnika. Wspólnie z ojcem posiadamy ok 30 ha i trzy ciągniki T25 A2, C-360 z turem i zetora 8011. Ruski stoi praktycznie nie używany, tylko opryski na wiosnę. Planujemy go sprzedać, osiemdziesiątkę też. Do lekkich prac zostanie ursus a do ciężkich jak zakłada PRG nowy ciągnik o mocy 75-95 KM. Wiem, że masz trochę inną sytuacje ale powiem jedno: nowy, mocny ciągnik to podstawa. Nie wiadomo jakie czasy będą, dla małych gospodarstw może być ciężko się utrzymać. Może się okazać, że nie da rady "wyżyć" z gospodarki. Musimy płacić przez rok tylko KRUS, więc może przejęta ziemia stanie się nie głównym źródłem dochodu a dodatkowym oprócz pracy. W takim razie mocny, bezawaryjny (powiedzmy ;) ) jeśli kupimy nowy ciągnik umożliwi nam szybkie wykonanie prac polowych, nawet po pracy. Podsumowując, myślę że powinieneś kupić najmocniejszy jaki możesz. Wiem co to znaczy przesiąść się na duży ciągnik, poczuć moc i komfort. Chodzi mi o zetora a co będzie jeśli wyjadę na pole nowym. B)

Sam mam dylemat jaki wybrać, w sumie areał podobny, jednak będzie on głównym koniem pociągowym. Wiem jedno po wpłynięciu kasy na konto nie ma co zwlekać bo ceny nie spadną raczej. :D

#36 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 31 październik 2011 - 16:34

Dzięki za link do tematu :) kiedys już go wertowałem , ale zapomniałem o nim ;)

Galerię kioti śledzę na bieżąco .

Jest Twoim głównym ciągnikiem ? na ilu ha pracuje i co uprawiasz/hodujesz ?

Tak można by powiedzieć mam jeszcze do pomocy 360-3p i 330 ale 360 w większości stoi bo wszystko robie kioti ponieważ o wiele większy komfort, ciągnik ma dużo lżej no i przedewszystkim mniejsze spalanie. Jeżeli chodzi o części to niema żadnego problemy zapewnia je Pronar i mają wszystko na miejscu dzwoniłem do nich żeby się upewnić. Ja mam 12 ha ziemi uprawnej i 10 ha łąki z presą to poleci jak z piórkiem ja nim śmigam balociarą SIPMA niema najmniejszych problemów.

#37 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 31 październik 2011 - 18:01

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Tomasz , to mamy podobny w miarę podobny areał i sprzęt ;)
Dzis naszła mnie myśl na farmtraca 670dt z tego względu ,że do 385 musiałem oleju silnikowego dolac :lol: (co nigdy się nie zdarzało) , opony tylne też do wyimiany w najbliższych latach ...
Ale nie wiem co na to ojciec <_< on przyzwyczaił się do ursusa , a po za tym może nie podejsc entuzjastycznie do tego pomysłu (powie ze mu wszystkie ciągniki chce wysprzedac albo cos w tym stylu ) kupiłbym go i sam , ale wtedy to już całkiem 385 się zastoi :mellow:

Bodzio - to na co trzymasz perkinsa ? hm ... oszczędniejszy ? to mnie zaskoczyłes pozytywnie :)

A nie wie ktoś (zupełnie przypadkowo) czy w polsce gdzies jeszce można kupic farmtraca 665 ? Już go nie produkują ale z kolei ursusa 3512 tej wiosny u dealera też widziałem a już długo nie jest w produkcji ...

#38 Share tomasz89

tomasz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 31 październik 2011 - 19:09

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Wydaje mi się, że Farmtrac to dobry ciągnik. Mnie bardziej interesuje 690DT chociaż w tej cenie moge mieć New Hollanda :o Za tydzień jak będę jechał do domu to wstąpię do dealera w okolicach Siedlec, kilka tam ostatnio stało to popytam co i jak. Mają tam Farmrac i maszyny Metal - Fach.

Nawet jeśli tego modelu nie robią, to może gdzieś sa jeszcze jakieś egzemplarze. Chociaż skoro Ci sie podoba i twierdzisz że to dobry model to o czymś to świadczy - musiał być chodliwy :D Farmtrac ma sporo modeli więc może coś innego. Stosunek jakości do ceny jest chyba korzystny, w porównaniu do ciągle drożejących Białorusów.

#39 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 listopad 2011 - 09:53

...Dzis naszła mnie myśl na farmtraca 670dt z tego względu ,że do 385 musiałem oleju silnikowego dolac :lol: (co nigdy się nie zdarzało) , opony tylne też do wyimiany w najbliższych latach ...
Ale nie wiem co na to ojciec <_< on przyzwyczaił się do ursusa , a po za tym może nie podejsc entuzjastycznie do tego pomysłu (powie ze mu wszystkie ciągniki chce wysprzedac albo cos w tym stylu ) kupiłbym go i sam , ale wtedy to już całkiem 385 się zastoi :mellow: ...

A ja słyszę od taty że tego zetorka 10145 mamy to możnaby opchać bo ostatnio rocznie robi 100-150 motogodzin ;) a MTZ952.3 nam starczy.
Ja uparcie twierdzę że za dużo w niego pracy włożyliśmy (wiem co mam i co było robione) i przyda się jak dokupię ziemi ;)

A tak poważnie to kup tego 670DT. Twój tato jak zobaczy jaki to ciągnik i ile osiemidziesiątka stoi to sam się będzie zastanawiał czy jej nie sprzedać.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 10:10

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? A ja bym poszedł w ruskie ciągniki , znaczy w ltz60AB , ma 60KM kosztuje 45tyś brutto w rosji transport , opłaty , rejestracja , szerokie opony i masz ciągnik do wszystkiego za 55 tyś .