Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ?

91 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2338 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 23 październik 2011 - 13:41

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Witam :)

Przeczytałem kilka podobnych tematów ale nie znalazłem ciągnika który byłby "uniwersalny" w mojej sytuacjii ...

Pół roku temu pojawiła się nadzieja na nowy ciągnik rolniczy po ponad 24 latach od zakupu ostatniego nowego ciągnika jakim był ursus c-360 3p . Początkowo miał to być MTZ belarus 820/820.1 , ale po przemyśleniu doszedłem do w niosku że największy ciągnik ma u nas najmniej do roboty , a stara poczciwa 385 ma jeszcze zdrowe serce i nie ma potrzeby jej wymienianiać .
Ale po kolei ...

Obecnie tata ma gospodarstwo o powierzchni około 15 ha użytków rolnych plus nie wiele mniej użytków zielonych i łąk , w tym roku złożyłem dokumenty o przyznanie srodków w ramach programu "młody rolnik" - udało się B) decyzja pozytywna , także za ciągnikiem trzeba się rozejżeć ;) Przejmuję gospodarstwo 10 ha i teoretycznie mam ursusa c-330 i 3512 , tata zas ma c-330 i c-385 , Ja swoją c-330 planuję sprzedac i zastąpić nowym ciągnikiem który narazie będzie ciągnikiem pomocniczym (kosiarka , prasa kostka , siewnik itp.) na "naszych" 20-paru ha, ale nie wykluczone ze za kilka lat będzie musiał sobie poradzić jako ciągnik główny na "moich" 10 ha , ponieważ ursusa 3512 zdecydowanie w tej roli nie widzę .

Reasumując przez pierwsze lata ciągnik bedzie pracował wraz z ekipą ursusów
c-330
3512
c-385
a później prawdopodobnie tylko z ursusem
3512

I o to jet pytanie , jaki ciągnik kupić ? jakiej marce zaufac ? Czy postawić na ciągnik z 4x4 czy odpuscić to sobie ?

Nie ukrywam ,że jako młodemu rolnikowi zależy mi żeby zmiescic się w 75tys zł brutto lub ewentualnie pare tys dołożyć ;)

Myślę intensywnie nad : farmtrackiem 555 (przy tym modelu zastanawiam się tez nad założeniem szerszego ogumienia , tura lub przedniego tuz'a) , ursusem 3724 , kioti dk551c z ciągników mniejszych
i farmtrackiem 670 , fotonem 604 z ciągników mocniejszych .
Ważne zeby ciągnik palił jak najmniej , miał w miarę dobry uciąg , i miał przeswit porównywalny z ursusem c-360 , poprostu szukam idealnego następcy legendarnego 3p :)

Poradzicie coś ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik rolniczy fendt 307 nie 308C 309 a 310 z turem nie claas

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Fendt
  • 75000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Ciagnik deutz fahr dotz agrotron 200 mk3 nie fendt john sprowadzony

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Deutz-Fahr
  • 62000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Fendt 311 LSA Case International Renault Landini Same Zetor MF

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Fendt
  • 45900.00 PLN
  • 19 cze 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Dzisiaj, 10:45
  •  

#2 Share Patryk1932

Patryk1932

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Nowoczesne maszyny rolnicze

Napisany 23 październik 2011 - 13:59

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? A wiesz jaka cena fotona a nie myślałeś czasem nad tymem

Edytowany przez Patryk1932, 23 październik 2011 - 14:14.

#3 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2231 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 23 październik 2011 - 14:00

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Jeżeli ma kiedyś pracować z U3512 to raczej pomyślał bym coś w granicach 75 km z 4x4 bo później jak sprzedasz 385 może się przydać więcej koni niż 48km. B)

#4 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 23 październik 2011 - 14:01

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? to może ten farmtrac tylko ten większy, bo tym mniejszym to poradzisz tyle co 3512. Moim zdaniem są to nie głupie ciągniki i części tanie sam mam nadzieje że kiedyś wymienię c330 na ft 555 , koniecznie bierz z przednim napędem bo często się przydaje. A tego kioti i fotona to bym odpuścił bo to ciągniki z daleka :P i nie wiadomo co będzie z parę lat z częściami

#5 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 23 październik 2011 - 15:40

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? ja tez bym ci farmatracka poradził ciągnik naprawde super w tej cenie :)lub coś z gamy same deutz fahr o mocy 60, 70 km tylko one już droższe są no ale i wyposażenie i komfort lepszy ale farma track jak najbardziej :)

#6 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 719 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 23 październik 2011 - 16:06

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? No to ja bym radził Farmtraca.Bardzo dobre ciągniki,oszczędne,zwinne.Posiadacze chwalą sobie takowe ciągniki.A do prac pomocniczych ideał,zam się będę zastanawiał nad małym farmtrakiem 4x4 do prac z kosiarka,prasą,itp.

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6472 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 październik 2011 - 16:15

... Myślę intensywnie nad : farmtrackiem 555 (przy tym modelu zastanawiam się tez nad założeniem szerszego ogumienia , tura lub przedniego tuz'a) , ursusem 3724 , kioti dk551c z ciągników mniejszych
i farmtrackiem 670 , fotonem 604 z ciągników mocniejszych .
Ważne zeby ciągnik palił jak najmniej , miał w miarę dobry uciąg , i miał przeswit porównywalny z ursusem c-360 , poprostu szukam idealnego następcy legendarnego 3p :)

Poradzicie coś ?

1. przestań myśleć i zacznij szukać, pojeździj po okolicy i pojeździj tym co mają dealerzy na placach.
2. Farmtrac 555 jest za mały, dokupisz ziemi albo przejmiesz wszystko po rodzicach i głównego ciągnika do ciężkich prac nie będziesz miał.
3. co do spalania - ja na to nie patrzę, patrzę na zrobioną pracę i to ile zdrowia ocalę zamiast turlać się w wynalazkach typu C360.
4. zastanów się co chcesz robić w tym gospodarstwie i wtedy myśl o ciągniku bo na chwilę obecną chcesz wymienić ciągnik na nowszy - obyś nie miał problemów z umotywowaniem tego dla ARiMR co mieli poniektórzy znajomi (bo też chcieli coś o podobnej mocy co mieli na podwórku).

Jeżeli ma kiedyś pracować z U3512 to raczej pomyślał bym coś w granicach 75 km z 4x4 bo później jak sprzedasz 385 może się przydać więcej koni niż 48km. B)

dobrze myślicie.
Coś o mocy 65-80KM, 4x4 i jakby miało rewers to byłby super (TUR).
MTZ - obecnie za drogi w stosunku do jakości i serwisu.
Foton - chińczyk i zero dostępności części.
Polmot H - trochę drogawy i najsłabszy ma 80KM ale godny rozważenia.
Kiotti - drogawy
TYM - też drogawe.
URSUS - nie napalałbym się tak jak niektórzy na tym forum.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#8 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 23 październik 2011 - 16:33

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Ja osobiście bym dołożył, jeśli miałbym z czego i kupiłbym najmniejszego Zetora Proxime 4x4, a nie bawił się w jakieś wynalazki typu foton, farmer, kioti czy tym.
A koniecznie musi być nowy? Może warto by było tą część pieniędzy z MR, co można wydać na dowolny cel + jakieś oszczędności wydać na ciągnik, np http://otomoto.pl/de...-50-A82231.html albo http://otomoto.pl/jo...0km-A48827.html Zawsze trochę mocniejszy, zachodni i jeśli będzie zadbany to wytrzyma więcej niż nie jeden nowy wynalazek :)

Edytowany przez matus951, 23 październik 2011 - 16:44.

#9 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 719 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 23 październik 2011 - 17:02

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? kolego @matus951,nowe to nowe,nie musisz pod tym leżeć i grzebać.Skąd wiesz na jaki trafisz?,nikt Ci prawdy nie powie jak używany ciągnik kupujesz,a szczególnie tylko letni.Wygląd może mieć niezły,zadbany,ale nie wiadomo co w nim siedzi.A nawet zakładając,że nowy ulegnie jakiejś awarii,to się nie martwisz,bo przyjeżdża serwis i robi.

#10 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 23 październik 2011 - 17:31

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Jeśli chce kupywac za premie to sprzet nie moze miec wiecej jak 3 lata. Wiec takie wynalazki które podał kolega 2 posty wyzej odpadaja, chyba ze za 70% kupisz sprzet nowy a za reszte + wlasne oszczednosci kupisz co sobie chcesz o ile te oszczednosci masz...
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 23 październik 2011 - 17:59

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? powiem ci, że będziesz miał ciężki wybór, dlatego że chcąc kupić dobry ciągnik o mocy ok 80km to trzeba wydać coś ok 100-110 tys zł, a jeśli chciałbyć kupić tylko do 75tys zł to dobrym rozwiązaniem byłby chyba Farmtrac :rolleyes:

#12 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 23 październik 2011 - 18:19

Jeśli chce kupywac za premie to sprzet nie moze miec wiecej jak 3 lata. Wiec takie wynalazki które podał kolega 2 posty wyzej odpadaja, chyba ze za 70% kupisz sprzet nowy a za reszte + wlasne oszczednosci kupisz co sobie chcesz o ile te oszczednosci masz...

Nie jestem pewien ale chyba jest to 5 lat.

Toteż napisałem że za tą kasę, co można z nią zrobić co się chce i trochę własnych oszczędności. A za pozostałem 70% można kupić jakąś przyczepę, prasę, kosiarkę lub inne rzeczy.

@rzeznik13 - nowe, nie znaczy zawsze lepsze. Owszem, równie dobrze może i 20 latek i nowy być bezawaryjny, jak i może być szrotem totalnym. A pozbyć się takiego kioti, tyma lub innego nie będzie tak prosto, i wciągu kilku lat stracimy na nim dużo więcej na wartości niż na takim Dfie czy jelonku :) Części łatwo dostępne do nich są, komfortem 20 latki nie będą odbiegały od nowych, będą na podobnym poziomie technicznym, choć czasem jelonki zdarzają się z klima, i te troszkę nowsze już z półbiegami :) Ale za takiego to już 45 trzeba położyć napewno. ;) Spokojnie dałby radę w dużej 3, małej 4 w obrocie, 3m agregatem uprawowo siewnym czy gruberze 2.6m. Zawsze za kase z MR możesz kupić jakiś nowy gruber i pług. Za te 50 tyś spokojnie dostaniesz. Mandam 2.6 kosztuje około 12tyś, http://moto.allegro....1841137117.html Pług Uni 22tyś http://otomoto.pl/un...h-3-A99272.html I zostanie Ci na jakiś rozsiewacz :)

Edytowany przez matus951, 23 październik 2011 - 18:28.

#13 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 23 październik 2011 - 20:04

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? A ja ci radzę sprzedaj obydwie c-330 bo jak masz 3512 to masz ciągnik do lekkich prac .Za te 2 c-330 będziesz miał z 20 tyś i masz 95 tyś . Ja proponuję :

http://otomoto.pl/fa...tor-A87404.html
piękny , ma tuz na przód przyda się z uprawo-siewnym bo 2,5t na końcówkach , EHR podnośnik
z 4x40 da radę

http://otomoto.pl/fa...670-A72505.html
też ładny podobne dane, jak u farmera

#14 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 23 październik 2011 - 20:59

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Ile udźwigu ma ten farmer kolego w tej cenie cuda nie kupisz Ja bym zostawił 3512 i może c 385 a reszte sprzedał już byś miał poza 20 tysi prawie 100 000 złDodany obrazek
ja bym ci radził troche dołożyć (jeżeli masz co) i bym kupił zetora proxime Dodany obrazek.

a jak nie to farmtraca farmera nie jakoś te tuzy mnie nie przekonują.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#15 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 24 październik 2011 - 16:54

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? co do tego Farmrra to nawet bym na niego nie patrzył, o wiele lepsze już są Farmtrac'i, lub uzbierać jeszcze trochę i kupić Zetora lub NH TD, zawsze lepiej trochę poczekać i uzbierać kasę, aby kupić dobry ciągnik że wsiadasz i jedziesz w pole, a nie zastanawiasz co się popsuło i dzwonisz po serwis <_<

#16 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1972 postów

Napisany 24 październik 2011 - 17:22

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? ja proponuje podobnie jak zetorek dozbierać a nawet sprzedać to co masz na podwórku bo po co ci tyle ciągników nie potrzebne koszta a kupić jeden porządny mocy do 90KM i ty będziesz zadowolony i ojciec i bez problemu ze wszystkim się obrobicie. lepiej nie pchać się w tyle maszyn a jeden ciągnik zrobi za te wszystkie każdą robotę i przyjemniej będzie ci się pracowało. odejdą ci koszta eksploatacji 4 maszyn a zostanie jedna i o wiele taniej wyjdzie jak przy tych już wysłużonych. i tak ciągnik ma na siebie robić a nie stać w garażu i dwa razy w roku wyjechać bo nie wiadomo którym jeździć

#17 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 24 październik 2011 - 17:57

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? a przy dzisiejszych cenach ropy jest się nad czym zastanawiać, ja na twoim miejscu sprzedałbym C-385 i jedną C-330 a kupić coś lepszego i oszczędnego :rolleyes:

#18 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 październik 2011 - 18:04

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? zostaw sobie 3512 do prasy kosiarki opryskiwacza i kup coś mocniejszego ok 80-90km jeśli nie masz ograniczenia z mocą ciągnika, 330 i 385 sprzedaj bo co co będą stały darmo, takie jest moje zdanie
;)
red power

#19 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 24 październik 2011 - 18:14

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? I to twoje zdanie jest dobreDodany obrazek.
kup sobie zetora albo newhollanda i będziesz miał spokój.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1796 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 24 październik 2011 - 20:10

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ? Również jestem podobnego zdania tzn. sprzedac wszystkie oprócz 3512 i kupic jakiś większy ciągnik 80-90KM np. Zetor Proximę 90, Farmtraca 690 itp (najlepiej z WOM 540E i rewersem)
Rozejrzyj się za ciągnikami z "przeterminowanymi" rocznikami (tzn z 2009/2010 które nie zostały sprzedane i stoją gdzieś na placu) lub popokazowymi - one zazwyczaj mają niższe ceny a mimo wszystko są nowe ;)

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫