pawlus224

Nowy ciągnik uniwersalny na gospodarstwo 10 -20ha ?

Polecane posty

pawlus224    2624

Większej to znaczy ?

Konkretnie jaki ciągnik byś mi polecił w takiej sytuacji ?

 

U mnie jest jeszcze kwestia łąk i siana gdzie małe ciągniki naprawdę dobrze się sprawdzają w prasie kostce , przetrząsaczu i kosiarce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

a musisz kupować nowy ciągnik czy za to pieniądze z młodego rolnika możeszz kupić jakiś używany, gdyś jedai byś mógł to lepiej kupić jakiś używany i starczyło by ci na jakiś sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Ja, brałbym jakiegoś Farmtraca lub Zetora. :)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@rafal2511 - zdecydowałem się na ciągnik nowy ;)

Tak czytam opinie o różnych ciągnikach i dochodzę do wniosku ,że jesli miałbym kupowac "duży" ciągnik to wtedy wolałbym używkę , ale kupuję ciągnik pomocniczy/ewentualnie drugi do pomocy ursusowi c-385 .

 

A co myslicie o ciągnikach kioti i kubota ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kioti to chyba jakieś koreańskie maszyny i nie wiadomo jak z częściami ja bym się w to nie pchał

kubota to maszyny trwałe godne uwagi dobrze wykonane i zwrotne ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A hm... jak to ująć ...

nie ma w nim jakichś niespodzianek jak np. brak tulei cylindrowych tylko na stałe zrobione w bloku tak ze przy ewewntualnym remoncie silnika trzeba wymieniac cały blok ? albo coś w tym stylu "dziwnych rozwiązań" ?

 

Kioti ogólnie mi się podoba , tylko trochę ciasno wydaje się być w srodku , no i podczas dni otwartych w Końskowoli widziałem jak wpychali takim prasę na lawetę to miał bardzo dziwne wolne obroty :blink: bardzo falowały ... czy one tak wszystkie mają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja kupując ciągnik miałem podobny dylemat jak ty, najpierw chciałem kupić ciągnik w granicach 80 koni ale szybko mi to przeszło ze względów ekonomicznych (paliwo, itp.) po długich namysłach wybór padł na KIOTI DK551c Jest to ciągnik pod względem wkonania najlepszy w tym przedziale cenowym w tej mocy, posiada 4x4, revers, klime w standardzie 3 prędkości wom 540, 750 i 1000 bardzo przydatna rzecz średnie spalanie w granicach 2-5 litrów max. zrobi i uciągnie o wiele więcej niż 360-3p ja od kwietnia jak go kupiłem zrobiłem nim 300mtg bez żadnych awarii naprawde jest bardzo ekonomiczny zajżyj sobie tu i poczytaj http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1646-co-sadzicie-o-ciagnikach-kioti/page__st__520 oraz http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/category/366-kioti/ cana po upustach to 110 tyś z ladowaczem czołowym o udzwigu 1,3 tony cena ciągnika to około 87tyś kupisz napewno

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dzięki za link do tematu :) kiedys już go wertowałem , ale zapomniałem o nim ;)

 

Galerię kioti śledzę na bieżąco .

 

Jest Twoim głównym ciągnikiem ? na ilu ha pracuje i co uprawiasz/hodujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz89    0

Witam widzę, że kolega ma podobny dylemat.

Też w związku z MR planuje zakup ciągnika. Wspólnie z ojcem posiadamy ok 30 ha i trzy ciągniki T25 A2, C-360 z turem i zetora 8011. Ruski stoi praktycznie nie używany, tylko opryski na wiosnę. Planujemy go sprzedać, osiemdziesiątkę też. Do lekkich prac zostanie ursus a do ciężkich jak zakłada PRG nowy ciągnik o mocy 75-95 KM. Wiem, że masz trochę inną sytuacje ale powiem jedno: nowy, mocny ciągnik to podstawa. Nie wiadomo jakie czasy będą, dla małych gospodarstw może być ciężko się utrzymać. Może się okazać, że nie da rady "wyżyć" z gospodarki. Musimy płacić przez rok tylko KRUS, więc może przejęta ziemia stanie się nie głównym źródłem dochodu a dodatkowym oprócz pracy. W takim razie mocny, bezawaryjny (powiedzmy ;) ) jeśli kupimy nowy ciągnik umożliwi nam szybkie wykonanie prac polowych, nawet po pracy. Podsumowując, myślę że powinieneś kupić najmocniejszy jaki możesz. Wiem co to znaczy przesiąść się na duży ciągnik, poczuć moc i komfort. Chodzi mi o zetora a co będzie jeśli wyjadę na pole nowym. B)

 

Sam mam dylemat jaki wybrać, w sumie areał podobny, jednak będzie on głównym koniem pociągowym. Wiem jedno po wpłynięciu kasy na konto nie ma co zwlekać bo ceny nie spadną raczej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link do tematu :) kiedys już go wertowałem , ale zapomniałem o nim ;)

 

Galerię kioti śledzę na bieżąco .

 

Jest Twoim głównym ciągnikiem ? na ilu ha pracuje i co uprawiasz/hodujesz ?

Tak można by powiedzieć mam jeszcze do pomocy 360-3p i 330 ale 360 w większości stoi bo wszystko robie kioti ponieważ o wiele większy komfort, ciągnik ma dużo lżej no i przedewszystkim mniejsze spalanie. Jeżeli chodzi o części to niema żadnego problemy zapewnia je Pronar i mają wszystko na miejscu dzwoniłem do nich żeby się upewnić. Ja mam 12 ha ziemi uprawnej i 10 ha łąki z presą to poleci jak z piórkiem ja nim śmigam balociarą SIPMA niema najmniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tomasz , to mamy podobny w miarę podobny areał i sprzęt ;)

Dzis naszła mnie myśl na farmtraca 670dt z tego względu ,że do 385 musiałem oleju silnikowego dolac :lol: (co nigdy się nie zdarzało) , opony tylne też do wyimiany w najbliższych latach ...

Ale nie wiem co na to ojciec <_< on przyzwyczaił się do ursusa , a po za tym może nie podejsc entuzjastycznie do tego pomysłu (powie ze mu wszystkie ciągniki chce wysprzedac albo cos w tym stylu ) kupiłbym go i sam , ale wtedy to już całkiem 385 się zastoi :mellow:

 

Bodzio - to na co trzymasz perkinsa ? hm ... oszczędniejszy ? to mnie zaskoczyłes pozytywnie :)

 

 

A nie wie ktoś (zupełnie przypadkowo) czy w polsce gdzies jeszce można kupic farmtraca 665 ? Już go nie produkują ale z kolei ursusa 3512 tej wiosny u dealera też widziałem a już długo nie jest w produkcji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz89    0

Wydaje mi się, że Farmtrac to dobry ciągnik. Mnie bardziej interesuje 690DT chociaż w tej cenie moge mieć New Hollanda :o Za tydzień jak będę jechał do domu to wstąpię do dealera w okolicach Siedlec, kilka tam ostatnio stało to popytam co i jak. Mają tam Farmrac i maszyny Metal - Fach.

 

Nawet jeśli tego modelu nie robią, to może gdzieś sa jeszcze jakieś egzemplarze. Chociaż skoro Ci sie podoba i twierdzisz że to dobry model to o czymś to świadczy - musiał być chodliwy :D Farmtrac ma sporo modeli więc może coś innego. Stosunek jakości do ceny jest chyba korzystny, w porównaniu do ciągle drożejących Białorusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...Dzis naszła mnie myśl na farmtraca 670dt z tego względu ,że do 385 musiałem oleju silnikowego dolac :lol: (co nigdy się nie zdarzało) , opony tylne też do wyimiany w najbliższych latach ...

Ale nie wiem co na to ojciec <_< on przyzwyczaił się do ursusa , a po za tym może nie podejsc entuzjastycznie do tego pomysłu (powie ze mu wszystkie ciągniki chce wysprzedac albo cos w tym stylu ) kupiłbym go i sam , ale wtedy to już całkiem 385 się zastoi :mellow: ...

 

A ja słyszę od taty że tego zetorka 10145 mamy to możnaby opchać bo ostatnio rocznie robi 100-150 motogodzin ;) a MTZ952.3 nam starczy.

Ja uparcie twierdzę że za dużo w niego pracy włożyliśmy (wiem co mam i co było robione) i przyda się jak dokupię ziemi ;)

 

A tak poważnie to kup tego 670DT. Twój tato jak zobaczy jaki to ciągnik i ile osiemidziesiątka stoi to sam się będzie zastanawiał czy jej nie sprzedać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A ja bym poszedł w ruskie ciągniki , znaczy w ltz60AB , ma 60KM kosztuje 45tyś brutto w rosji transport , opłaty , rejestracja , szerokie opony i masz ciągnik do wszystkiego za 55 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody4564    12

Kioti to taka Kia a Kubota to takie Suzuki . Z częściami nie ma problemu .

ja mam kie i sobie ją chwale mam ją 6 lat i to co wymieniałem w niej to pasek klinowy , amortyzator , płyn do spryskiwaczy itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wydaje mi się, że Farmtrac to dobry ciągnik. Mnie bardziej interesuje 690DT chociaż w tej cenie moge mieć New Hollanda :o Za tydzień jak będę jechał do domu to wstąpię do dealera w okolicach Siedlec, kilka tam ostatnio stało to popytam co i jak. Mają tam Farmrac i maszyny Metal - Fach.

 

Nawet jeśli tego modelu nie robią, to może gdzieś sa jeszcze jakieś egzemplarze. Chociaż skoro Ci sie podoba i twierdzisz że to dobry model to o czymś to świadczy - musiał być chodliwy :D Farmtrac ma sporo modeli więc może coś innego. Stosunek jakości do ceny jest chyba korzystny, w porównaniu do ciągle drożejących Białorusów.

 

 

Gdyby to nie było problemem to zapytaj o farmtraca 665/665dt :)

 

miałem styczność z tym ciągnikiem (a raczej jego poprzednikiem ft 70 2wd) w szkole , wydaje mi się ze byłby idealny - 58km (więcej od 3512 , mniej od 385) , rewers 12x12 za cenę około 75-80 tys zł (jak były ostatnie sztuki) to byłoby optimum dla mnie , w transporcie z dwoma 4,5 tonówkami by smigał a w razie czego i dużemu ursusowi by pomógł w pracy ;)

Ale wiadomo jesli nawet go znajdę gdzies w Polsce to będzie się trzeba powaznie zastanowic , czy zciągać go do siebie i czy koszta serwisu (dojazd) nie wyjdą zbyt drogo ...

 

@fanursusa - a czy taki sprowadzony ciągnik będzie posiadał polską homologację ? atesty i tym pdobne papiery które będę musiał okazac w ARIMR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A czy gdybym zdecydował sie np. na farmtraca 555 , to da się do niego kupić samo mocowanie do tura mechanicznego bez wysięgnika ?

 

Chodzi mi o to ,że któras 330 zostanie z turem a bez kabiny , a czasem trzeba się wybrac po słomę, drewno kilkadziesiąt kilometrów najczesciej zimą , dlatego w takich sytuacjach tur przydałby sie na ciągniku z kabiną ... Tak samo do tura można wykombinowac coś do odsniezania tanim kosztem , wiadomo zimą pare groszy by wpadło i ciągnik by nie stał bezużytecznie ;)

... a może lepiej przedni tuz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMsMarti    0

Kolego zastanów się poważnie jest ci potrzebny jakiś droższy zachodni ciągnik. Poprzednio mieliśmy MTZ 82 wiadomo co do komfortu to raczej nie jest to luksus z zachodnich maszyn ale i cena jest znacząco niższa teraz mamy belarusa 952.3 i powiem tylko że jest to sprawdzona i bardzo dobra maszynka. jeśli chcesz sie pokować w niepotrzebne koszta płacąc za niewiadomo jaki luksus na 20 ha to prosze bardzo ale jeśli chcesz ekonomicznie i szybko obrobić gospodarke to kup belarusa a na pewno nie pożałujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Kolego poco ci ta trydziestka żeby stała czy nie sprzedasz bo ci szkoda? chłopie zostaw se 3512 i kup jakiegoś zetorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

jedna 330 zostanie definitywnie .

Jest bez kabiny , jest najlepszym ciągnikiem z tych które mam do : przewracania siana, załadunku obornika, kopania ziemniaków , po za tym w każdą dziurę wlezie , podciągnie przyczepę itp. Jest poprostu ciągnikiem podwórzowym .

 

Jakiego zetorka ? dlaczego? konkrety proszę :mellow:

 

Po za tym czytaj ze zrozumieniem - jedną 330 sprzedaję a druga jest taty ;)

 

W zachodnie sprzęty nie zamierzam się pchać , po pierwsze koszty zakupu po drugie koszty eksploatacji ;)

Moim zdaniem cena belarusów jest tak samo przesadzona jak cena zachodnich marek <_< rok temu gdy podstawowa wersja 81konna kosztowała w okolicach 60 tys. zł być może bym się zdecydował , ale teraz wydają mi się za drogie i już wolę mniejszy ciągnik a "bardziej komfortowy" ?

Ekonomicznie ? no własnie chcę dlatego nie mam zamiaru "dusić grosza" na jak najlepszy,największy i najdroższy ciągnik zeby się sąsiadom pokazac tylko na ciągnik który jest mi potrzebny .

 

 

CIĄGNIK MA MIEĆ 45-66 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego jak tam wyżej napisano zostaw 3512 resztę sprzedaj kup Proximę 60-70 koni 4x4 wystarczy Ci na pewno z okładem takim ciągnikiem można obrobić 50 hektarowe gospodarstwo. Utrzymywanie wielu ciągników jest bardzo drogie. Proxima zrobi o wiele więcej niż stara 80-tka bo i zaorze i skosi i komfort pracy o niebo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

jedna 330 zostanie definitywnie .

Jest bez kabiny , jest najlepszym ciągnikiem z tych które mam do : przewracania siana, załadunku obornika, kopania ziemniaków , po za tym w każdą dziurę wlezie , podciągnie przyczepę itp. Jest poprostu ciągnikiem podwórzowym .

 

Jakiego zetorka ? dlaczego? konkrety proszę :mellow:

 

Po za tym czytaj ze zrozumieniem - jedną 330 sprzedaję a druga jest taty ;)

 

W zachodnie sprzęty nie zamierzam się pchać , po pierwsze koszty zakupu po drugie koszty eksploatacji ;)

Moim zdaniem cena belarusów jest tak samo przesadzona jak cena zachodnich marek <_< rok temu gdy podstawowa wersja 81konna kosztowała w okolicach 60 tys. zł być może bym się zdecydował , ale teraz wydają mi się za drogie i już wolę mniejszy ciągnik a "bardziej komfortowy" ?

Ekonomicznie ? no własnie chcę dlatego nie mam zamiaru "dusić grosza" na jak najlepszy,największy i najdroższy ciągnik zeby się sąsiadom pokazac tylko na ciągnik który jest mi potrzebny .

 

 

CIĄGNIK MA MIEĆ 45-66 KM

Wg ciebie zetor gorszy jest od farmera i farmatracalaugh.gif człowieku ja już ci nie doradzam ja nie mam trzydziestaka i jakoś 80 konnym jeleniem wszyskto wepchne bez sławnego c 330.

Czasami mi się wydaje że ci szkoda c 330 blink.gif.

czyli nie będziesz kupywał więcej pola tak? bo jeżeli nie to za kilka lat będziesz żałował ,że nie masz jakiegoś 90 konnego konia ciągnika tylko 60 konnego konikalaugh.gif.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Gdzie Ja napisałem ,że zetor jest gorszy od farmtraca i farmera ????????????????? :blink:

 

Owszem szkoda mi c-330 , bo ten ciągnik jest bardzo poręczny (miesci się do obory , usuwa obornik , uprawia ogródek i pracuje kilka razy w roku usługowo u sąsiadów z glebogryzarką pługiem i2 skibowym , broną , opielaczem ) Jakoś nie widzę w tych pracach ciągnika 80 konnego ;)

 

Perspektyw na powiększenie areału upraw nie mam prawie zadnych :huh: wszyscy mniejsi i więksi rolnicy jesli sprzedają pole to wyłącznie na działki budowlane , których cena obecnie jest bliska 5tys zł /ar więc nie do przeskoczenia ;) Inni dzierzawią swoje pola ale własnie tym większym rolnikom którzy swoje pola rozparcelowali na działki a dzierzawią od innych :lol: Także na tą chwilę nowy ciągnik 80 konny byłby nie ekonomiczny na moje gospodarstwo i więcej by stał niż pracował , a na zapas nie ma co kupowac i mieć nadziei na powiększanie areału ...

 

Utrzymanie starych 4 ursusów wcale nie wychodzi tak drogo , biorąc pod uwagę ,że nie kazdy ciągnik musi miec wazny przegląd i OC gdy porusza sie tylko w obrębie gospodarstwa .

 

A co myślicie o ursusie 3724 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj