Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze?

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kamix20

Kamix20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 październik 2011 - 11:43

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Witam. Nie wiem jakie odkładnie są lepsze ażurowe czy tradycyjne? Czekam na odpowiedź.Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Dzisiaj, 07:49
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 23 październik 2011 - 11:57

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Na lekkie ziemie tradycyjne, na ciężkie partie ziemii ażurowe, chociaż znajomy piachy orze ażurowym BO TANIO GO KUPIŁ i problemów z uprawą nie ma
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 23 październik 2011 - 11:58

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Wszystko zależy od gleby. Ażurowe stawiają podobno mniejszy opór więc bardziej nadają się na gliny. Poza tym niczym nie różnią się od zwykłych.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Typy odkładnic zobacz »

•  

#4 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 23 październik 2011 - 11:59

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Ażurowe jeszcze w porównaniu do zwykłych odkładnic lepiej kruszą glebę.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#5 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 23 październik 2011 - 12:27

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Bez zastanowienia, brałbym ażur. Orka pefekto w porównaniu do zwykłych odkładnic, ładnie rozsypuje.
Chyba że masz ziemie klasy V lub VI .

#6 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 23 październik 2011 - 12:38

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Napisz jakie masz gleby - lekkie czy ciężkie.

#7 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 październik 2011 - 13:44

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Grządziele muszą mieć odpowiednie pochylenie bo jak jak będą miały pochylenie w kierunku zaoranego pola to spowoduje to znaczy wzrost oporów orki ;) Takie odkładnice sprawdzą się na glebach zlewnych i wilgotnych,dlaczego warto wybrać takie odkładnie a dlatego że będą one lepiej kruszyć zwięzłą glebę pozostawią pole wyrównane i ciągnikowi będzie lżej w porównaniu do odkładnic całych.Tak jak też wcześniej pisałem trzeba się przestrzegać właściwej regulacji.Kupujesz nowy pług czy tylko wymiana z całych?bo tutaj ceny takich odkładnic do różnorakich pługów od 540zł do nawet 1 tyś. zł ;)

#8 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 23 październik 2011 - 17:43

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Odkładnie ażurowe dużo lżej się ciągnie ,dedykowane są głównie na ciężkie tłuste ziemie ale i popielice ładnie się orzą .Odkładnia ta jest z natury krótka więc zawrotnych prędkości nie da się rozwijać i troszkę słabiej odwracają ziemię.Jedynym przeciwwskazaniem są gleby scierne, piaski,kamyki, gdyż szybko zużywają się listwy odkładnic , a to droga sprawa od 500-2000zł/szt.Jeśli nie ma tłustych gleb lepsza będzie pełna odkładnia śrubowa.Ładniej kryje i można jeżdzić prędkościami rzędu 15km/h i więcej po odpowiednim ustawieniu pługa, no i wymiana tak nie boli jak ażurów.

#9 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 23 październik 2011 - 17:48

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? 15km/h orki chyba żeście z byka spadli....

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#10 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 23 październik 2011 - 18:02

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Komuś się spieszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 23 październik 2011 - 18:06

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Odkładnia śrubowa 160stopni przewinięcia i ustawienie pługa-koniec odkładni poniżej zaoranego i mocny koń do ciągnięcia to tyle żeby szybciej orać .Spróbuj jak masz możliwość takiego pochylenia pługa, bo nie każdy da się tak ustawić.Mam kilka pługów ale takiego do szybkiej orki teraz nie mam.Jakoś ostatnio poszedłem w KVERNELANDY.

#12 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 23 październik 2011 - 18:07

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? to chyba musi być leciutka ziemia żeby jechać 15 km/h a po 2 przerzucało by ziemię i to jednym słowem gówno nie robota

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#13 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 23 październik 2011 - 18:14

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Właśnie po to ustawiasz odkłądnię poniżej oranego i ziemia nie może wysypać się na następną skibę i nie leci dalej niż powinna.Chyba mieszkasz niedaleko mnie ,zapraszam kiedyś to ci pokażę takie ustawienie.

#14 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 23 październik 2011 - 18:56

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? No a przy odkładniach ażurowych prawie wręcz przeciwnie,no ale też przy odkładniach całych z prędkością nie można zbytnio przesadzić.Według mnie jazda za wolna spowoduje zbyt wolne przemieszczanie się gleby i słaby jej odrzut oraz ponowne spadanie do dopiero co wyoranej bruzdy,z kolei zbyt szybkie poruszanie się ciągnika z pługiem powoduje gwałtowne i dalekie odrzucanie odorywanej od calizny gleby,więc orka powinna być z umiarkowaną prędkością każdy to potwierdzi :) Unia dała dobre udogodnienie bo odkładnic nie trzeba regulować przed każdą orką aby były one na swoim miejscu ponieważ są one wykonane z jednego kawałka metalu :) Tyle ode mnie B)

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 październik 2011 - 19:04

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Przepraszam ze podłączam sie do tematu, ale chciałem sie zapytać czy ktoś zakładał moze odkładnie półśrubowe do zagonowego pługa uni grudziądz?

#16 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 24 październik 2011 - 14:43

to chyba musi być leciutka ziemia żeby jechać 15 km/h a po 2 przerzucało by ziemię i to jednym słowem gówno nie robota

Albo mała liczba odkładnic w pługu do dużego ciągnika B)

#17 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 24 październik 2011 - 17:55

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? KarolT25 --> Po co przepisujesz żywcem zdania z RPT? Wymyśl coś sam a nie robisz plagiat. :lol:

#18 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 24 październik 2011 - 18:23

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Po prostu tylko przepisałem i tyle ktoś może wyciągnie z tego wnioski jak trzeba robić a nie jakiś plagiat ;)

#19 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 24 październik 2011 - 18:30

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? To pisz że w RPT piszą. A mnie zaczynasz zdanie od ,,Wegług mnie'' i potem lecisz z przepisywaniem słowa w słowo. Jak ktoś to czytał to takie wypisywanie mądrości nie mając własnych doświadczeń związanych z tym o czym się pisze jest śmieszne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 październik 2011 - 18:36

Przepraszam ze podłączam sie do tematu, ale chciałem sie zapytać czy ktoś zakładał moze odkładnie półśrubowe do zagonowego pługa uni grudziądz?

JA, do trójki.