Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 październik 2011 - 08:41

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Wiatam!. Kupiłem nowy ładowacz z joystickiem do mojego mtzeta. Chodzi mi o to że chce podpiąć rozdzielacz od tura pod obieg hydrauliki w ciągniku omijając rozdzielacz pod kierownicą, czyli bezpośrednio. Problem tkwi w tym że ciągnik ma już dwa rozdzielacze fabryczne (od hydrauliki zewnętrznej i podnośnika) które są sciśle ze sobą powiązane (jeden nie działa bez drugiego) i nie mam pomysłu jak to połączyć szeregowo. Pod pompe próbowałem, ale to nic nie dało, bo i tak trzeba włączyć wydatek wajchą w kabinie. Rozdzielacz od tura ma trzy węże: zasilanie, wolny splyw i kontynuacja ciśnienia, no i jak pisałem wcześniej nie chiałbym sie podpinać pod gniazda i blokować dzwignie, bo zależy mi na równoczesnym używaniu podnośnika i ładowacza. Może ma ktoś juz podpiętego tura bezpośrednio?? Prosze o pomoc.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Dzisiaj, 22:23
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 23 październik 2011 - 09:03

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Ja mam podpiętego tura pod przednią pare szybkozłączy i używam zarówno tura jak i podnośnika, środkowa dźwignia sterowania jest cały czas opuszczona
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 październik 2011 - 09:19

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Hmm a u mnie jak włącze dzwignie na wydatek to podnośnik nie działa. No i jeszcze pozostaje kwestia tego ze na ciągłym wydatku ten rozdzielacz w ciągniku dostaje ostro w dupe a wiadomo, że to nie jest zbyt długo żywotne, wieć pod ciagłym obciążeniem w niedługim czasie dostanie przecieków. Dlatego wydaje mi sie ze najlepszym rozwiązaniem byłoby wpięcie sie bezpośrednio, tylko jak??
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#4 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 23 październik 2011 - 09:38

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Nie wiem, ja mam cztery lata podłączonego tura, ciągnik przepracowuje z nim ok 350 mtg i hydraulika nie cieknie i raczej podnośnik i cała reszta działa bez zarzutów
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#5 Share misiek18lo

misiek18lo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 październik 2011 - 13:09

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Z tego co piszesz to prosta sprawa trzeba tylko sprawdzić czy przepływ rozdzielacza nie jest mniejszy od wydajności pompy, najpierw podpinasz rozdzielacz tura bezpośrednio z pompy a do ''kontynuacja ciśnienia'' oryginalne rozdzielacze.
Choć będzie trochę zabawy z przerobieniem tych wszystkich rurek.

Edytowany przez misiek18lo, 23 październik 2011 - 13:11.

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 23 październik 2011 - 16:59

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Musisz trochę pokombinować. Z pompy do tura, a z tura do rozdzielaczy. Z tego co wiem to na pompie jest ciśnienie rozdzielone na rozdzielacz i regulator siłowy.więc rurki pójdą go wyrzucenia a zamiast nich trzeba założyć węże.Najlepiej węże zrobić na zamówienie.

#7 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 październik 2011 - 17:41

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Było tak podłączone na wężach. Rurka wywalona i pod pięte pod pompe i rozdzielacz, ale pompa nie daje ciśnienia jeśli nie włączysz wydatku na rozdzielaczu. Było już podłączane na kilkanascie sposbów, pod rozdzielacz , pod pompe no dosłownie za każdym razem inaczej, kilkanaście kombinacji i za każdym razem trzeba dać wydatek. Na razie podłączyłem go normalnie pod gniazda i na wydatek, a w przyszłości spróbujemy coś wymyśleć.

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 23 październik 2011 - 18:01

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Bo nie da jak ciśnienie ucieka przez rozdzielacz z ciągnika. Musisz z pompy wężem dać do rozdzielacza z tura, a z rozdzielacza z tura dopiero na rozdzielacze z podnośnika i siłowy.Czyli :pompa- rozdzielacz z tura - rozdzielacze MTZ.Między pompą a rozdzielaczem z tura nie może być żadnego trójnika.

Tak miałeś.

#9 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 październik 2011 - 19:11

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Tak nie miałem, ale rozdzielacze mimo wszystko są połączone dodatkową rurką, która i tak da ciśnienie na jeden z rozdzielaczy i przelewa pomiędzy rozdzielaczami nie wytwarzając ciśnienia.

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 23 październik 2011 - 19:24

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Ja też kombinowałem ale nie miałem tego siłowego pod siedzeniem.Tylko że miałem starego tura z MF i go zakładałem do MTZ.Na końcu już nie miałem siły {tak jak ty teraz]i podłączyłem go pod rozdzielacz ten pod kierownicą, a jak chciałem kiprować to zamykałem łyżkę zaworami trójdrożnymi i przełączałem na szybko złącza do kipru.

A to jak ci teraz napisałem to mam podłączonego w nowym NH.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 25 październik 2011 - 17:47

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki No i wreszcie udało się!!! Da sie podłączyc w szeregu, potrzeba troche węży i inne przyłącze do pompy. Zakładamy do pompy przyłacze od pompy NSZ 50 które nie ma rurki do rozdzielacza tylko wyjścia na węże. Jedno z wyjść zaślepiamy, a do drugiego podłączamy wąż który podpinamy pod rozdzielacz od tura. Jest to wąz cisnieniowy. Kontynuacje ciśnienia z rozdzielacza tura, prowadzimy pod kabine gdzie dajemy trójnik i podłączamy węże jeden do rozdzielacza pod kabiną, a drugi do rozdzielacza pod siedzeniem. Powrót z rozdzielacza od tura dajemy do zbiornika i w ten sposób da sie podłaczyć ładowacz w obieg. Tur chodzi lepiej no i nie musimy blokowac sekcji przez co oszczędzamy rozdzielacze fabryczne. Myśle ze temat do zamknięcia.

#12 Share Markmajster

Markmajster

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:08

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki http://allegro.pl/tu...2089628427.html A czy ten rozdzielacz też da rade tak podołączyć

#13 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 19:38

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Ma ktoś pomysł jak podłączyć ładowacz do MTZ 82 w sposób podany tak jak w linku http://www.agrofoto....-pod-pompe-mtz/ z tym że w moim ładowaczu są tylko dwa przewody (zasilanie i wolny splyw), teraz ładowacz jest podłączony w taki sposób zasilanie pod wyjście od rozdzielacza a wolny spływ do zbiornika i działa tylko na wydatku pompy.

Edytowany przez Laver, 03 kwiecień 2013 - 19:51.

#14 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 04 kwiecień 2013 - 04:37

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Musisz mieć rozdzielacz z kontynuacją ciśnienia. Możesz podłączyć tak jak opisał założyciel tematu tzn olej z pompy prosto na rozdzielacz tura a z rozdzielacza tura dopiero trójnik i wyjście na rozdzielacz i regulator MTZta. Z tą różnicą, że Ty zamiast pod kontynuację ciśnienia wepniesz trójnik w otwór wolnego spływu. Teoretycznie powinno tam być ciśnienie ale jakby tak się dało to nie robili by rozdzielaczy z wyjściem "kontynuacja ciśnienia". Zawsze możesz być pierwszym który spróbuje :)

#15 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 16:09

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Od rozdzilacza ładowacza mam 2 przewody jeden jest podłaczony do wyjścia od rozdzielacza ciągnika a drugi do zbiornika oleju, ładowacz działa tylko że wolno. W rozdzielaczu ładowacza są jeszcze 2 wejścia wolne tylko nie wiem po co, poźniej wstawie zdjęcie.
Co sądzicie o takim podłączeniu?

Załączone pliki

Edytowany przez Laver, 04 kwiecień 2013 - 17:56.

#16 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 12:13

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Czy takie podłączenie wpłynie na szybkość działania ładowacza czy nic nie zmieni? Może ktoś ma inny pomysł na podłączenie?

#17 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 12:54

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki ten trójnik pierwszy od pompy co daje olej na rozdzielacz od tura to olej musi być cały przekierowany do tur bo inaczej nie będzie działać ani tur ani reszta hydrauliki chyba że wszystkie rozdzielacze będą włączone na prace. zamiast trójnika trzeba Dodany obrazekzałożyć coś takiego i przełączać albo na tura lub na podnośnik

#18 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 13:31

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki a możliwe, że w rozdzielaczu od ładowacza nie mam założonego przewodu od kontynuacji ciśnienia bo są jeszcze 3 wolne otwory tylko nie wiem od czego? Z tym przewodem od kontynuacji chyba najłatwiej byłoby to podłączyć i wszystko by działało bez przestawiania na trójniku.

#19 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 07 kwiecień 2013 - 13:39

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki Daj jakieś zdjecie tego rozdzielacza albo poszukaj podobnego na allegro czy gdziekolwiek na necie jak nie możesz sam zrobic fotki. Inaczej to nic nie wymyślimy

tego co widzę to wyjście na kolejny rozdzielacz tzn kontynuacja ciśnienia jest oznaczane literką N. Masz takie wyjście na rozdzielaczu?

Edytowany przez mani51, 07 kwiecień 2013 - 13:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 18:59

Mtz-Tur pod obieg hydrauliki jutro wstawię fotkę bo dzisiaj już nie da rady zrobić zdjęcia, a rozdzielacz wygląda tak:
http://www.m-x.eu/pl...geurs/MACH.aspx

a1,a2,b2 to wolne otwory

Załączone miniaturki

• 20130407188.JPG
  • 20130407190.JPG
  • 20130407191.JPG

Edytowany przez Laver, 07 kwiecień 2013 - 19:20.

Dodaj odpowiedź