Zaloguj się, aby obserwować  
azifelek115622

poznaniakiem kukurydzę

Polecane posty

damian40000    86

da się ale nie jest to opłacalne. Kukurydzę sieje się co 75cm a nawóz musi być blisko rośliny jak posiejesz poznaniakiem to musisz dać podwójną dawkę nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no siejac wieloskladnikowy po całym polu a nie przez dozownik w siewniku musisz wysiać 500kg/ha polifoski a efekt będzie taki sam jak 300kg/ha przez dozownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

a co ma nawóz do siania samej ququ... na początku też sieliśmy poznaniakiem ... tylko jest tak że pole musi być czyste albo ktoś musi spr czy przykrywa ziarna i nie ma tej dokładności co w punktowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta dokładność to wyostrzę do maximum :) a co do nawozu to itak dam 500 kg ;p wracając do siewnika to co trzeba jak ustawić? rolki zmienić to wiem , ale co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie jak stosować nawozy? "Średnie potrzeby dawek nawozowych dla uzyskania plonu 80 q suchego ziarna wynoszą: 135 kg N, 85 kg P2O5 i 185 kg K2O." czy jak to zastosuję to dodatkowo musze jeszcze polifoskę ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas siejemy na kiszonke i dajemy około 40ton obornika +200kg mocznika do ziemi+ 300kg polifoski przeważnie czwórki w dozownik na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Sianie nawozu siewnikiem to glupota ! pare lat i skrzynia do wyrzucenia, lepiej juz przejechac rozsiewaczem. Co innego jesli juz sa specialne dozowniki do nawozu...

Ja siałem kiedys poznaniakiem 2,7 dzieliłem na 4 rzedy, zmieniałem rolki wyrzucałem zgrzebła z tyłu i montowałem okragłe walce za sekcjami siejacymi


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozsiewaczem będe nawozy siał, nie siewnikiem , ale co dać i jak , żeby było dobrze, jakie dawki czego, ziemia v klasa

Edytowano przez azifelek115622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

nie na temat ale muszę to napisać : no tak cena kuku dobra to wszyscy hura i sieją kuku tak jak w tamtym roku cebulę też nasiali na hura a teraz nie ma gdzie tego sprzedać ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

prawda jest taka że kukurydza to roślina która się najprościej uprawia. Nie trzeba orac na zimę można wiosną uprawy też wielkiej nie ma nie trzeba głaskać pola potem jeden oprysk i można czekać na zbiory. No i można bez straty w plonie opóźniać siewy.. Tak że ten kto ma setki ha sieje kukurydzę i zbiera ładny plon a tak by się nie wyrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u mnie narazie nie ma tego jeszcze poza tym stosuje zmianowanie i sieje tylko na kiszonke. Ale największe gospodarstwa sieją od kilku czy kilkunastu lat na ziarno w tych samych miejscach i orzą wiosną albo sieją na grubera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

po poznaniaku bedziesz miał taką kukurydze że szkoda pola lepiej zaplac 120 zl na ha i masz zasiane w miare przyzwoicie punktowym siewnikiem i mniej ziarna bedziesz potrzebowac, kukurydze sie powinno siac równo w rzedzie w równych odstepach od siebie żeby był optymalny plon dawka wody i dawka nawozu wtedy bedzie zachowana, nawet jak posiejesz 1000 kg polifoski to bedzie gorzej jak bys wysiał 200 kg polifoskiej i 100 polidapu( fosforan) w siewnik pod korzeń . Druga sprawa jak zasiejesz tak gęsto to ziarno sie nawet nie wykształci za dobrze i bedzie tak mokre że mozesz miec problem zebrac bo sita sie zatkają jak bedzie taki gnój;/ jak zasiejesz poznaniakiem nikt Ci tego nie skosi bo są przystaki co 75 cm a jak Ci ktoś przyjedzie to polowa trafi na ziemie bo przystawka nie zbierze i poznaniakiem to mozna se na zielone zasiac jak sie ma 3 kozy albo jedną krowe;D moje skromne zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dokładnie , poznaniak posieje w rzedzie jak chce kupkami po kilka nasionek w nierównych odstępach, i tatarak urośnie bez kolb, a nie qq, nadszarpnij kieszeń na usługe dobrym siewnikiem, a nie pożałujesz


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

dokładnie poznaniakiem nie bardzo sie da sam próbowałem i lipa była potem bedziesz miał aby problem jak to wykosic jak nim zasiejesz.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1882    1

ja sieje poznaniakiem 10lat i niema żadnego problemu z korzeniem masy jest dużo więcej jak po punktowym kolby są mniejsze ale jak mam czekać dwa tygodnie na punktowy to sieje tym co mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Do Dominik 1882 tkwisz w zacofaniu a nawet sie cofasz rzekłbym :P nie będe nic wiecej pisał bo samemu trzeba dojść do pewnego profesjonalizmu:)i poziomu produkcji. Masz z czego dokładać do produkcji to siej poznaniakiem, a jeśli jeszcze można zapytać ile Ci kilo na ha wychodzi lub tez jednostek siejąc poznaniakiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj