Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pęknięty blok silnika Ursus C-330

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kierowca

kierowca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się elektromechaniką, informatyką,elektryką

Napisany 22 październik 2011 - 11:38

Pęknięty blok silnika Ursus C-330 Witam wszystkich posiadam c 330 i mam pęknięty blok koło pompy wtryskowej tu gdzie znajduje sie tabliczka znamionowa (niżej wtrysków) i mam pytanie czy da się to skleić bo mi woda wycieka.dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pęknięty blok silnika Ursus C-330 Dzisiaj, 17:50
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 październik 2011 - 12:50

Pęknięty blok silnika Ursus C-330 jak masz bez termostatu to możesz się bawić w klejenie - ja po swoich próbach stwierdzam że jedyny skuteczny sposób to wymiana bloku.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share wojo123

wojo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 22 październik 2011 - 13:33

Pęknięty blok silnika Ursus C-330 mi pękł blok po przez nie spuszczenie wody w zimę a w C-360 za pompą wtryskową i udało mi się skleić tak że nawet kropelka wody się nie pokaże a zrobiłem tak kupiłem 2x kleje w sklepie z częściami motoryzacyjnymi i jeszcze kupiłem włókno szklane w sklepie z farbami i na zmianę klej włókno i tak chyba z 4 warstwy i to przygniatałem palcem żeby klej weszedł e te włókna i jest ok a mlej to był z poxikolu coś za 25zł życzę powodzenia .
:P

#4 Share Rpalka

Rpalka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 październik 2011 - 15:36

Pęknięty blok silnika Ursus C-330 Jezeli bedziesz uzywal ciagnika sporadycznie to klej, a jak bedzie pracowal pod duzym obciazeniem to nie wytrzyma dlugo
Ja u siebie skleilem ale to jest staruszek z 65r do pomocy a nie pracy :D

#5 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 22 październik 2011 - 16:53

Pęknięty blok silnika Ursus C-330 Polecam abyś na końcach pęknięcia wykonał wiertarka otwory, aby pęknięcie nie postępowało dalej. Otwory te możesz też nagwintować, a po sklejeniu dodatkowo przykręcić kawałek blaszki 2 mm wykorzystując wczesniej wykonane i nagwintowane otwory.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#6 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 22 październik 2011 - 22:14

Pęknięty blok silnika Ursus C-330 Tak jak kolega poprzednik pisał otwory koniecznie ,klej najlepiej dobrej firmy dwuskładnikowy ,powierzchnia dobrze odczyszczona i zrysowana aby klej lepiej trzymał ,polecam nałożyć kilka warstw kleju przekładanych matą z włókna szklanego sprawdzone-na lata

#7 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 październik 2011 - 14:17

Pęknięty blok silnika Ursus C-330 wydaje mi się że te wiercenie dziur to niekoniecznie ja bym tego aż tak nie rozpaprywał mi w MTZ też pękł blok tak z 10 cm skleiłem i trzyma... nie wiem jak tam jest z dostępem w trzydziesce do tego pęknięcia ale ja robiłem tak: jak się da to małą boszówką zrób na tym pęknięciu delikatny roweczek dokładnie oczyść to miejsce kup klej dwuskładnikowy ładnie zaklej ja to jeszcze numer z bloku na tym kleju goździem na drugi dzień wydrapałem że niby tak musi być teraz się przybrudziło i nieźle to wygląda... do siebie to można ropaprać byle skutecznie ale może kiedyś będziesz chciał sprzedać i jak ktoś zobaczy śruby i jakieś tam kombinacje to zacznie nosem kręcić a sam klej w zupełności wystarczy dobrze zaklejone już nie puści po jakimś czasie to jeszcze dodatkowo od środka kamieniem zajdzie i dzieci po dzieciach

#8 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 23 październik 2011 - 16:03

Pęknięty blok silnika Ursus C-330 mojemu ojcu też pęk blok pod wtryskami to woził blok do spawania i przez 10 lat użytkowania nic się z tym nie dzieje a jest to jedyny ciągnik który mamy i robi wszystko . spaw ma kolor miedzi niewiem czym to spawał ale jest to chyba lepsze od klejenia moim zdaniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 23 październik 2011 - 17:37

Pęknięty blok silnika Ursus C-330 W zeszłym roku ojciec spusci wode na zime jednak w bloku cos tam zostalo i pekl blok. Pospawał na zimno i ciagnik zrobil juz 300 mth i nic sie nie dzieje ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 październik 2011 - 17:46

Pęknięty blok silnika Ursus C-330 tak widzę mnóstwo osób kleiło blok ;)
Pewnie wszyscy teraz jeździcie na wodzie - mam rację?

Proponuję petrygo lub inny niezamarzający płyn i pojeździć rok czy dwa i wtedy porozmawiamy o jakości spawu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#11 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 październik 2011 - 17:55

Pęknięty blok silnika Ursus C-330 spawanie jest dobre tylko że trzeba wyciągać silnik i byle spawacz też tego nie pospawa musi ktoś co miał z tym do czynienia trochę a klejenie można zrobić we własnym zakresie jest wygodniejsze tańsze i też zdaje egzamin

#12 Share SzymonKizyma

SzymonKizyma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 20:38

najlepiej to zespawać blok silnika tez miałem problem z moim ursusem 360 nie spusciłem wody i pokazały sie pękniecia na bloku sciągnołem blok i zespawałem elektrodom i trzyma mi na stałe a robie nim codzienie na polu po 9 godzin

#13 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 04 kwiecień 2015 - 20:53

żeliwo jak i inne materiały mozna pospawać, ale do tego trzeba mieć sprzęt i troche umiejętności.

Np. tutaj spawają.http://www.mysliwiec...e_korpusow.html

#14 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 04 kwiecień 2015 - 21:27

Pęknięty blok silnika Ursus C-330 ja kleilem klejem do montażu szyb samochodowych i trzyma idealnie. prędzej był spawany ale z czasem leciało a teraz po kleju sucho juz pare lat

#15 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 05 kwiecień 2015 - 08:57

najlepiej to zespawać blok silnika tez miałem problem z moim ursusem 360 nie spusciłem wody i pokazały sie pękniecia na bloku sciągnołem blok i zespawałem elektrodom i trzyma mi na stałe a robie nim codzienie na polu po 9 godzin

to co ty robisz tym traktorem że co dziennie po 9 h?  :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 10:20

mi też pękł blok w tym samym miejscu w c330... niby nie miało być mrozu, a jednak było -3 i poszło w p.... Już chyba 10 razy w tym roku spuszczałem i wlewałem wodę, a teraz nie no by go trzasło. Chyba na początek spróbuje to jakoś skleić, jakiś konkretny klej może ktoś polecić, CX 80, czy żywica z wypełniaczem metalicznym? Jak nie to będę próbował spawać ale też nie wiem jaką elektrodą bo są niby specjalne do żeliwa (niklowe) ale też czytałem, że sprawdzają się do takich rzeczy elektrody miedziane. Z tego co czytam to u wszystkich pęka w tym samym miejscu, ktoś wie orientacyjnie jaka grubość jest tam żeliwa?