bogusk

Wóz ALIMAMIX

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
AlimaMix Evo 8

Według mnie jeden z najlepszych wozów. Mam alimemix 12 robioną pod zamówienie. Ślimak z 8 nożami super wymiesza i lekko idzie. Zetor 7211 daje rade bez dużego wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogusk    0

Według mnie jeden z najlepszych wozów. Mam alimemix 12 robioną pod zamówienie. Ślimak z 8 nożami super wymiesza i lekko idzie. Zetor 7211 daje rade bez dużego wysiłku.

ja zamówiłem evo 10 i10 noży +taśma na wysokość 1,4m za 78tys.brutto i zastanawiam się czy nie przepłaciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulus    0

I ja stałem się posiadaczem Alima evo 12 12 noży C 360 daje radę 2 baloty i 600 kg kuku jest super .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulus    0

Daje radę i jest super tzn.? miesza godzinę czy pięć minut? Raczej pewnie godzinę ;)

 

50 minut przy 1000 obr. jutro dam na 1600 to powiem ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytan123    0

posiadam alimemix evo 10 z taśmą do wyrzutu bocznego .Wóz jest bardzo dobry do cięcia i mieszania ale tej taśmy do wyrzutu bocznego nie polecam .Minus za koła jezdne ,są bardzo małe i wąski .W trudnych warunkach można zapomnieć o przemieszczaniu się ciągnikiem bez przedniego napędu a i z napędem ma co ciągnąc .C-360 daje radę mieszać .Przekładnie dwubiegową wykorzystuje tylko do końcowego opróżniania z resztek paszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afiman    0

posiadam alimemix evo 10 z taśmą do wyrzutu bocznego .Wóz jest bardzo dobry do cięcia i mieszania ale tej taśmy do wyrzutu bocznego nie polecam .Minus za koła jezdne ,są bardzo małe i wąski .W trudnych warunkach można zapomnieć o przemieszczaniu się ciągnikiem bez przedniego napędu a i z napędem ma co ciągnąc .C-360 daje radę mieszać .Przekładnie dwubiegową wykorzystuje tylko do końcowego opróżniania z resztek paszy .

 

 

 

jeżeli masz klopot z taśmą - daj znać co sie dzieje....?

widzę/ czytam ze dealer nie przedstawił tobie wszystkich opcji jezeli chodzi o koła - bo jak wiesz jest kilka wariantów....

pisz czego potrzebujesz !

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpadel2012    0

ja zamówiłem evo 10 i10 noży +taśma na wysokość 1,4m za 78tys.brutto i zastanawiam się czy nie przepłaciłem

[mam zamiar kupić podobny wóz , ciekaw jestem jak on ci się sprawdza ,chodzi mi o ten transporter sterowany żadna z firm nie oferuje mi opcji z tym transporterem sterowanym, twierdzą ze 30KM wystarczy w co niewierze, dla mnie cenę zaoferował 73tys zszedł na 68tys netto oczywiście 20 .04.2012 jaka jest różnica 10noży a 8noży jeśli możesz to odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Panowie odświeżę temat  mam okazje kupić alime 10m3 wysyp taśmowy za 62tyś netto co o tym myślicie, jak te wozy sie spisują a może macie jakiejś inne opcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

napewno nie maja takiej pojemnosci jak podaja . sciany z blachy 6mm slyszalem ze widac przy mieszaniu beli jak sie odksztalcaja . przekladnie dobre wagi tez .przedstawiciele strasznie upierdliwi do mnie z 5 razy przyjezdzal i konkurencje obgadywal. co komu sie podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

dzięki za info ja miałem zamiar zamienić w PROW przyczepe na wóz paszowy ale kolega mi podpowiedział że najlepiej wziąć wóz na próbę i na spokojnie podjąć decyzje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

polecam testy i najlepiej jak wozy są z różnymi wysypami. Wtedy można wybrać wóz i wysyp który się sprawdził. Ja testowałem 4 wozy i najlepiej spisywała mi się taśma do moich warunków w oborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Miałem italmix, seko, euromilk, storti

Na razie nic nie kupowałem bo czekam na podpisanie umowy. Ale najlepiej sprawował mi się euromilk i storti. Z ty że storti jest za ciężki do c-360-3p więc odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Jak już będziesz miał coś na podwórku to czekam na sprawozdanie wszystkich zalet i wad :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Kamil spr BVL mam go teraz na tescie i powiem ,że rewelacja. Wczesniej mialem euromilka i 2 alimy to niema zadnego porownania, gdyby nie to ze niestety ledwo wchodzi mi do obory to juz bym go nie odprowadzał, niby wyglada podobnie do polskich a miesza duzo duzo szybciej, 2 bele bez nozy jedna sucha 400kg druga mokra 650 wrzucone jedna zaraz po drugiej 13 minut i pociete do tego 300kg kukurydzy nastepne 2 minuty i pojechał.Mieszam na tescie tylko jalowkom i dlatego prawie sama sianokiszonka . ten woz mial 10m i nie wyrzucil nic a alima 12m 2 slimaki i wywalal jak cholera jak byla sama sianokiszonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Siemka,zastanawiam się nad kupnem paszowozu z filmy AlimaBis Evo 8. Dla 30 krów,5 byków i 8 jałówek. Będzie mieszał c360, Czy warto kupić ten paszowóz ?Czy dobrze miesza? Jakie są wasze opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

Od czterech lat pracuję takim wozem w stadzie 40 krów więc wykorzystuje go na 110% pojemności  ;) ale daje rade. Dwubiegowa przekładnia pozwala pracować efektywnie nawet mniejszym ok. 50 KM ciągnikiem. Niektórych może irytować lekkie kołysanie wozu podczas pracy możliwe że teraz wyeliminowano ten problem związany z budową ślimaka. Generalnie nie mam większych uwag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj