Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie trzody chlewnej

1713 odpowiedzi na ten temat

#1581 Share Matys1990

Matys1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 20:54

Żywienie trzody chlewnej Drogi premiks trochę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie trzody chlewnej Dzisiaj, 16:29
  •  

#1582 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 19 lipiec 2016 - 06:26

Żywienie trzody chlewnej

jak ma srtupy to może być smoleń lub ospa. zależy jak to wygląda. Nie kastruj narazie i nie obcinaj kłów ani ogonów. Jak tego się nie pozbędziesz to pozarażasz wszystkie a to przechodzi przez rany. Jeśli to smoleń to przez rany zarazisz wszystkie a te mocno zarażone lepiej dobić bo i tak zdechną z czasem a się tylko namęczą. dezynfekcja na sucho dezason wigor i szczepienia zarażonych codziennie synuloxem u mnie w ten sposób opanowałem to na 70 zdechło 6 a całe były w strupach aż skóra z nich schodziła. ale sprawdź czy to nie ospa, porównaj zdj z neta.

a i sprawdź czy może tuczniki i maciory tego nie mają pod brzuchem i czy się nie drapią mocno o ściany i zagrody.

zacier123 prosiak ma to od 2 tyg, drapie się, dwie ranki miał na czole, raczej jest to smoleń ale jak zauważyłem to od dwóch tygodni żaden prosiak się nie zaraził, tylko ten ale normalnie pije mleko i je oprócz tych strupków ma na grzbiecie między sierścią taki czarny nalot czyli co synuloxem go potraktować??

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#1583 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 07:06

Żywienie trzody chlewnej

nie no czarnego nalotu to przy smoleniu nie ma. Powiem szczerze że nie wiem co to może być. Lepiej do weta dobrego się udać bo trzeba to zobaczyć z bliska.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1584 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 08:16

Żywienie trzody chlewnej

to jest smoleń na 100 %, polecam trimerazin z olejem jako rozpuszczalnikiem i nośnikiem-posmarować delikwenta, po tym skóra najszybciej

odzyska zdrowy wygląd, albo antybiotyk w zastrzyku i pyoctanin na skórę(uwaga na oczy). czarny kolor to wydzieliny skórne zmieszane

z syfem z otoczenia i to oznacza że go już dobrze wzięło

#1585 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 09:38

Żywienie trzody chlewnej

zacier, piotrczem macie fotki

100_8071.JPG

100_8073.JPG

i pytanie prosiaków jest jedenaście wszystkie profilaktycznie zaszczepić??

#1586 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 14:09

Żywienie trzody chlewnej

to jest na milion % smoleń. Też to miałem. Musisz pomyśleć przy nowych porodach o porządnej dezynfekcji inaczej będzie to samo. Polecam dezason wigor w tym czymś wycieraj prosiaki jak się urodzą. Poza tym przez pierwsze 3 dni codziennie syp po całym kojcu gdzie stoją 100g/m2 później raz na 3 dni i tak do 2 tyg życia. U mnie synulox tego nie wyleczył a taki jak ten ze zdj to zdechł bo z dnia na dzień jak nic nie zrobisz to on będzie słabszy mimo że je mleko ale niedługo on nie będzie mógł dopchać się do cycka i zdechnie a niedługo będzie mu schodzić skóra że jak np złapiesz za ogon to skóra z ogona zostanie w ręku. Kastrowałeś już je?

#1587 Share adam882

adam882

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 14:10

Żywienie trzody chlewnej koledzy jest jakas roznica w jeczmieniu jarym a zimowym w zywieniu trzody?

#1588 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 14:17

Żywienie trzody chlewnej

a i jeszcze czy ten po prawo przy zagrodzie na uchu tego nie ma czy to zadrapanie?

Jest i to ogromna, jęczmieniem ozimym u małych prosiaków/warchlaków do 20-25kg możesz ładnie zniszczyć jelita. Jary ma słabszą łuskę i najlepszy jest dla świń. Ozimy to dla macior i tuczników od 60kg najlepiej bo ta łuska jest za gruba dla małych jelit.

#1589 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 19:43

Żywienie trzody chlewnej

to jest na milion % smoleń. Też to miałem. Musisz pomyśleć przy nowych porodach o porządnej dezynfekcji inaczej będzie to samo. Polecam dezason wigor w tym czymś wycieraj prosiaki jak się urodzą. Poza tym przez pierwsze 3 dni codziennie syp po całym kojcu gdzie stoją 100g/m2 później raz na 3 dni i tak do 2 tyg życia. U mnie synulox tego nie wyleczył a taki jak ten ze zdj to zdechł bo z dnia na dzień jak nic nie zrobisz to on będzie słabszy mimo że je mleko ale niedługo on nie będzie mógł dopchać się do cycka i zdechnie a niedługo będzie mu schodzić skóra że jak np złapiesz za ogon to skóra z ogona zostanie w ręku. Kastrowałeś już je?

zacier123 byłem u weterynarza przepisała mi ,lekarstwo 0,3cm na sztukę nie pamiętam nazwy na pewno to nie synulox, rzekomo ma pomóc i na smoleń i świerzb za 10 dni mam się zgłosić i powtórzyć szczepienie. Zaszczepiłem cały miot...

Edytowany przez jaco25, 20 lipiec 2016 - 19:44.

#1590 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 20:55

Żywienie trzody chlewnej

oby pomogło ale radzę zadbać na przyszłość i robić dezynfekcje na sucho po wcześniejszym umyciu myjką ciśnieniową. Leków może być kilkanaście a i tak chodzi tylko o substancję czynną w danym antybiotyku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1591 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 20:59

Żywienie trzody chlewnej

zacier123 na pewno umyję, pierwszy raz mi się takie coś przytrafiło i zdezynfekuje chlewnie...

#1592 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 21:14

Żywienie trzody chlewnej

jak juz chcesz dezynfekowac to zrób to jakimś jodem bo to ms być skuteczne a na sucho nie jest  zbyt wysoko jakościowe, co do jęczmienia ozimego to fakt troche się plewi ale jakościowo nie jest gorszy od jarego 2 rzędowy ozimy oprócz lepszego plonu ma też lepsze białko no i można spokojnie dawać dużo wcześniej niż od  60 kg bo ja już na odchowalni daje i nie widzę spadku przyrostów czy pbrania paszy

#1593 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 07:15

Żywienie trzody chlewnej

ja kiedyś też dawałem ale było kilka upadków i po rozkrojeniu jelita wyglądały strasznie oraz pojawiała się przez to biegunka, tak stwierdził wet . Żywieniowiec powiedział że ozimy tylko dla loch i dużych tuczników. Ja znam też człowieka co na odchowalni daje sam owies albo samo pszenżyto w zależności co mu zostaje. Świnia a świnia też jest różnica to że u Cb poszło to nie znaczy że u mnie musi i odwrotnie bo u mnie nie poszło to dobrze tak jak mówiłem.

#1594 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 15:28

Żywienie trzody chlewnej Witam,
Czy poekstrakcyjna srute sojowa mozna zastapic soja?
Czy taki sklad na pierwszy okres tuczu ma sens?:
15% soja
60% jeczmien
22% przenzyto
3% aminogold

#1595 Share karolusw22

karolusw22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 17:12

Żywienie trzody chlewnej Nie radziłbym. Zamiast zaoszczędzić dostaniesz mocno po kieszeni. Spadek przyrostow,problemy zdrowotne. Soje by skarmiac u monogasyrycznych poddaje sie ekstrakcji w kilku etapach. Ma to na celu m.in. zmniejszenie ilosci zwiazkow antyzywieniowych.

Sam sklad poza tą soja jest ok raczej. Trzeba by to pdliczyc czy pokrycie składników wyjdzie

Edytowany przez karolusw22, 05 sierpień 2016 - 17:13.

#1596 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 18:56

Żywienie trzody chlewnej Dzieki za wyjasnienie. A czy taki prosty sklad paszy wystarczy? Bo wiele jest na forum przykladowych mieszanek, ale skladajacych sie z duzo wiekszej liczby skladnikow

#1597 Share karolusw22

karolusw22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 20:23

Żywienie trzody chlewnej Sam w starterze 25-40 kg masy ciala stosuję
34% jęczmienia
32% pszenicy
15% pszenżyta
---------
16% sruty sojowej
2.5% premix
0,5% kredy pastewnej
-------
Lub zamiast sruty premixu i kredy koncentrat w ilosci 20%
Srednie przyrosty na tej mixturze to 1080-1100 g a konwersja paszy 2,6 kg/kg

#1598 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 20:38

Żywienie trzody chlewnej Jaki np koncentrat? A czy przenice z przenzytem mozna zastapic jednym z nich?

#1599 Share karolusw22

karolusw22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 20:56

Żywienie trzody chlewnej

Ja dawałem koncentrat sojowy firmy x, był stosunkowo drogi ale zyskałem na zmniejszonym spożyciu paszy i mniejszym zużyciu na kilogram przyrostu. Podrzuć najlepiej jakie masz zboża i ile  i coś się wymyśli, dobrze jakbyś znał przynajmniej białko w zbożach które będziesz dawał do paszy, bo u mnie na pszenicy 15% było ciężko ułożyc, to znaczy dało się ale było ryzyko przebiałkowania i biegunek ale się na szczescie udało i było wszystko okej...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1600 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 06 sierpień 2016 - 05:06

Żywienie trzody chlewnej

pszenica 15% to konsumpcja. Za dużo glutenu na paszę

do paszy gdzie pSZenica czy pSZenżyto w dawce ponad 50% idzie to powinno się ksylanazę dawać. Ale bez tego też urosną

soją śruty sojowej nie zastąpisz. Ma ograniczenia podobnie jak rodzime białkowe.

aminogold jest premiksem pełnym więc żadnych dodatków dodawać nie musisz. Trochę drogi i słaby ale za to ogólnodostępny

mój skład. 30-70kg

Pszenica 12% 50,4%

kukurydza       30%

śruta sojowa   16%

premix(19-4-7-0,3) 1,8%

kreda              0,9%

sól                  0,1%

olej                 0,5%

fosforan          0,3%

Edytowany przez saszeta, 06 sierpień 2016 - 05:17.