Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie trzody chlewnej


1710 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share squah

squah

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 18 maj 2016 - 13:47

Żywienie trzody chlewnej

ponawiam pytanie do znawców wie ktos?

 

 

panowie posiadam takie zboża jeczmień pszenzyto kukurydza owies żyto, mam zamiar kupic warchlaki i na podstawie tych zboz robic im pasze. moze ktos podac proporcje  i jaki dodatkowy koncentrat im dołozyć Chodowla dla siebie a jeszcze mozge miec parowane ziemniaki Interesuja mnie proporcje na rózne etapy tuczenia



Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Żywienie trzody chlewnej Dzisiaj, 17:31
  •  

#1542 Share piotrczem

piotrczem

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Lubelskie

Napisany 18 maj 2016 - 19:32

Żywienie trzody chlewnej

po pierwsze to musisz się zdecydować czy koncentrat  czy powrót do przeszłości i zabawa w ziemniaki bo to zupełnie inne ścieżki 

i ile byś chciał żeby rosły, czy zamierzasz je wszystkie zjeść czy chcesz część sprzedać i ile ich ma być. to ułatwi podpowiedź.

podejrzewam że jak poszperasz w temacie to też coś podobnego już było



#1543 Share szczypka

szczypka

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Miedzno

Napisany 22 czerwiec 2016 - 20:56

Żywienie trzody chlewnej

stosował ktoś z was premix z cargilla 



Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

  • agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Żywienie trzody chlewnej Dzisiaj, 17:31
  •  

#1544 Share karolusw22

karolusw22

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 22 czerwiec 2016 - 21:24

Żywienie trzody chlewnej Ja stosowalem 2.5% szczypka. Cos podpowiedziec?

#1545 Share szczypka

szczypka

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Miedzno

Napisany 23 czerwiec 2016 - 06:46

Żywienie trzody chlewnej

oczywiście za każde porady i wskazówki będę wdzięczny 



#1546 Share karolusw22

karolusw22

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 23 czerwiec 2016 - 11:04

Żywienie trzody chlewnej Stosowalem 2.5% premix w starterze. Wyniki, spozycie paszy i przyrosty bardzo dobre. Wlasnie schodzą tuczniki po tym starterze i jest ok. Niewiele wieksze spozycie paszy niz na granulacie. W sumie ekonomicznie wyszlo lepiej bo duzo taniej robic niz kupic granulat, a srute sojowa kupilem jeszcze po 1470 wiec w porowaniu do dzis to taniocha. Dzis chyba ekonomiczniej na dobrym koncentracie sojowym wyjdzie. Musze policzyc jeszcze takze nic wiecej na razie nie mówię.

#1547 Share szczypka

szczypka

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Miedzno

Napisany 23 czerwiec 2016 - 13:43

Żywienie trzody chlewnej

może i koncentrat jest lepszy ale ja próbuję zaoszczędzić na białku stosując łubin a przy łubinie lepiej premix dołożyć 



#1548 Share karolusw22

karolusw22

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 23 czerwiec 2016 - 16:41

Żywienie trzody chlewnej Nie mowie ze lepszy tylko ze cenowo porownujac koncentrat / premiks +sruta sojowa moze byc lepiej koncentrat. W takim wypadku rozumiem ale lubinu pewnie i tak nieduzo i bedziesz musial dolozyc sruty rzepakowej lub sojowej?

#1549 Share wl_master

wl_master

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 24 czerwiec 2016 - 10:25

Żywienie trzody chlewnej Na dzis cena sojowej to cos kolo 2 zl wiec trzeba juz zaczac liczyc co i za ile dobrze ze tucznik w gore to.chociaz jakas mala kompensata na te upaly

#1550 Share karolusw22

karolusw22

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 24 czerwiec 2016 - 10:38

Żywienie trzody chlewnej Czyli jak jest tania sruta to nie liczycie? Brawo, a potem polski hodowca narzeka. Rece opadaja.

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Żywienie trzody chlewnej Dzisiaj, 17:31
  •  

#1551 Share szczypka

szczypka

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Miedzno

Napisany 24 czerwiec 2016 - 11:32

Żywienie trzody chlewnej

cena soi przeraża koncentratów zresztą też ostatnio był u mnie przedstawiciel nutreny to za tonę powiedział mi 2600 brutto 



#1552 Share wl_master

wl_master

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 03 lipiec 2016 - 21:09

Żywienie trzody chlewnej

karolusw22  nie powiedziałem że nie licze kosztów jak jest tania śruta. bo koncentrat rzadko wychodzi taniej licząc na skład, myślisz ze w koncentracie to masz samą soję i już jest ok?

 

a co do narzekania to jakoś nigdy nie narzekałem że dokładam i bede zamykał produkcje,



#1553 Share karolusw22

karolusw22

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 04 lipiec 2016 - 22:28

Żywienie trzody chlewnej wl_master

zależy jaki koncentrat weźmiesz, ja kupuje to co chcę i co potrzebuje mieć, mi przedstawiciel nie wciśnie co chce bo sam jestem żywieniowcem :lol:  raz miałem koncentrat na śrucie rzepakowej i słonecznikowej, to wyniki takie mi powychodziły że powiedziałem sobie że taki koncentrat mogę jedynie na ostatną fazę tuczu, by wychodziło taniej, 3 miesiące temu brałem na śrucie sojowej i spożycie i zużycie świetne, ale cena też "świetna". :unsure:

Co do tych cen to nie do końca się zgadzam, liczę przed każdym zamówieniem co wychodzi taniej, i powiem Ci że jak mam 20 zł / t oszczędzić ale sypać soję, odważać premixy, robić przedmieszki to dziękuję, wolę wygodę.... B)



#1554 Share wl_master

wl_master

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 05 lipiec 2016 - 13:49

Żywienie trzody chlewnej

nie bede sie z tobą licytował bo akurat też z żywieniem zwierząt jestem dośc dobrze obeznany. i powiem Ci że nie koniecznie masz rację bo wygoda wygodą skład składem śruta słonecznikowa akurat jest dobrej jakości źródłem białka jeśli trafisz obłuszczoną. a 20 zł na tonie oszczędności to zależy ile robisz paszy bo przy 60-80 tonach na rzut to sie nie opłaca ale jak robisz 3 -4 tony dziennie to jakieś różnice sa



#1555 Share karolusw22

karolusw22

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 05 lipiec 2016 - 14:10

Żywienie trzody chlewnej No przy takiej ilosci to zgadzam sie. Nie chodzilo mi tak o slonecznikowa a rzepakowa, nie mowie ze sa zle tylko ze efekty sa inne. Niekoniecznie zadowalające... wszystko zalezy jaka skala wiec w Twoim przypadku sie nie dziwię....

#1556 Share zacier123

zacier123

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 18:34

Żywienie trzody chlewnej

80 t na rzut razy 20zł na tonie oszczędności daje 1600zł na rzucie dodatkowego kapitału więc licząc że tucznik na dziś dzień jest po 5,6zł(w moich okolicach przeliczając z wbc na wagę żywą) 5,6*115kg=644zł. Czyli 1600/644=2,48 więc z tej oszczędności 20zł na tonie paszy mamy 2,48 tucznika gratis.



#1557 Share jaco25

jaco25

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Podkarpacie
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 17 lipiec 2016 - 09:24

Żywienie trzody chlewnej

Panowie mam problem z jednym prosiakiem, ma ok 2,5tyg, początkowo myślałem, że biegunka podałem antybiotyk ale to nie to, potem zobaczyłem że ma w środku uszu strupki i uszy położone do tyłu i pod brzuchem również ma strupki dodam, że na trzy mioty które teraz mam tylko jeden prosiak to ma.


Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)


#1558 Share zacier123

zacier123

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 14:41

Żywienie trzody chlewnej

jak ma srtupy to może być smoleń lub ospa. zależy jak to wygląda. Nie kastruj narazie i nie obcinaj kłów ani ogonów. Jak tego się nie pozbędziesz to pozarażasz wszystkie a to przechodzi przez rany. Jeśli to smoleń to przez rany zarazisz wszystkie a te mocno zarażone lepiej dobić bo i tak zdechną z czasem a się tylko namęczą. dezynfekcja na sucho dezason wigor i szczepienia zarażonych codziennie synuloxem u mnie w ten sposób opanowałem to na 70 zdechło 6 a całe były w strupach aż skóra z nich schodziła. ale sprawdź czy to nie ospa, porównaj zdj z neta.


a i sprawdź czy może tuczniki i maciory tego nie mają pod brzuchem i czy się nie drapią mocno o ściany i zagrody.



#1559 Share Matys1990

Matys1990

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 17:17

Żywienie trzody chlewnej

80 t na rzut razy 20zł na tonie oszczędności daje 1600zł na rzucie dodatkowego kapitału więc licząc że tucznik na dziś dzień jest po 5,6zł(w moich okolicach przeliczając z wbc na wagę żywą) 5,6*115kg=644zł. Czyli 1600/644=2,48 więc z tej oszczędności 20zł na tonie paszy mamy 2,48 tucznika gratis.

 

Tylko jakie są przyrosty na koncentracie a jakie na soi?

Znajomy robił porównanie to na koncentracie miał 30 kg większe zuzycie paszy niż na premiksie..

w jakich cenach teraz macie koncentraty?



Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Żywienie trzody chlewnej Dzisiaj, 17:31
  •  

#1560 Share zacier123

zacier123

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 18:38

Żywienie trzody chlewnej

ciekawe dlaczego??? jeśli zbilansuje pod kątem aminokwasów i zbada paszę żywieniowiec na białko to przy takich samych parametrach na soi czy na koncentracie powinno wyjść tak samo.



Podobne tematy tucznik tuczniki

Tylko na agroFakt.pl: Witaminy w żywieniu świń zobacz »