Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie trzody chlewnej

1710 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 31 grudzień 2015 - 09:31

Żywienie trzody chlewnej

chyba w każdym smoczku są otworki do regulacji przepływu wody. Daj na najmniejszy otwór. Ciśnienie musi być bo może smoczka nie zablokować (u mnie są poziomo w karmnikach) i będzie się lało cały czas

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie trzody chlewnej Dzisiaj, 10:45
  •  

#1222 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 12:50

Żywienie trzody chlewnej

no u mnie tez sa poziome po bokach.no zobacze jeszcze z tym smoczkiem.

#1223 Share baraki

baraki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 15:39

Żywienie trzody chlewnej

Po pierwsze sprawdź czy się nie zacinają/blokuja paszą i woda nie leje sie wtedy kiedy nie trzeba.

Jak w zraszaczu jest regulacja to trzeba ustawić na najwiekszy otworek albo najlepiej przewiercić wiertłem 4mm.  W zraszaczach musi być duży przepływ i duze ciśnienie wody żeby strumień wydmuchiwał paszy która dostaje sie między trzpień i uniemzliwia szczelne zamknięcie. 

Inne możliwe przyczyny napuszczania wody do koryta to zbyt mała obsada świń, karmiki najlepiej dziąłja jak jest 15szt na stanowisko jak jest mniej to będa się bawic i wysypywać pasze lub rozlewać wodę. Gdy sa zraszacze anlezy też zwiekszyć wysyp paszy bo na mokro wyjadają duzo szybciej niz na sucho.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1224 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 21:06

Żywienie trzody chlewnej

dziekuje za kazde sugestie,na razie zmniejszyłem cisnienie na wezu doprowadzajacym wode do karmnika i jest ok.zobaczymy czy nie bedzie sie zapychac smoczek paszą.Musze powiedziec ze bardzo mi sie podoba ,wogóle nie wywalaja paszy bo wczesniej ciagle pełno

#1225 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 21:01

Żywienie trzody chlewnej witam jak lepiej karmić świnie na mokro czy na sucho? i jaki koncetrat dawać? bo ja daje z dosche i słabo coś rosną. karmione są 3 razy rano wieczorem na sucho a w południe dostają pociete buraki i ziemniaki

#1226 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 09:33

Żywienie trzody chlewnej

ja karmię na sucho w paśnikach + woda w smoczkach na mokro tylko maciory , koncentrat strong z nutreny i dobrze na nim idą 

#1227 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 10:00

Żywienie trzody chlewnej

ziemniaki i buraki to sobie możesz dawać jak chcesz się bawić w hodowlę... tu masz link

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/czy-mozna-podawac-swiniom-surowe-ziemniaki,60963.html

a poza tym ile dajesz tego koncentratu i jakie zboża? czemu nie dajesz tak jak w dzisiejszych czasach się robi do woli tylko na porcje?

#1228 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 06:18

Żywienie trzody chlewnej

Po pierwsze sprawdź czy się nie zacinają/blokuja paszą i woda nie leje sie wtedy kiedy nie trzeba.

Jak w zraszaczu jest regulacja to trzeba ustawić na najwiekszy otworek albo najlepiej przewiercić wiertłem 4mm.  W zraszaczach musi być duży przepływ i duze ciśnienie wody żeby strumień wydmuchiwał paszy która dostaje sie między trzpień i uniemzliwia szczelne zamknięcie. 

Inne możliwe przyczyny napuszczania wody do koryta to zbyt mała obsada świń, karmiki najlepiej dziąłja jak jest 15szt na stanowisko jak jest mniej to będa się bawic i wysypywać pasze lub rozlewać wodę. Gdy sa zraszacze anlezy też zwiekszyć wysyp paszy bo na mokro wyjadają duzo szybciej niz na sucho.

u mnie na dużym otworku to zawsze było sporo wody w karmnikach nalane. A to ma być pasza zwilżona

ostatnio widziałem automaty Domino ( duńskie, mam takie same)  i zamiast smoczka założony był faktyczny zraszacz. Coś jak prysznic

#1229 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 10:36

Żywienie trzody chlewnej

Witam.mam pytanie.Czy stosujecie karmienie papkowe.to znaczy ze do karmnika podłaczona jest woda i swinie sobie polewaja pasze.U mnie jest sama pasza bo jak podłacze wode to zaraz leja pelne koryto w karmniku az sie wylewa.Prosze o jakies rady co moze byc zle

Może masz zbyt duże ciśnienie albo karmnik ma za małą szczelinę my mamy od 3 lat i ok fajna sprawa

#1230 Share Trzodziarz

Trzodziarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 00:15

Żywienie trzody chlewnej

witam

czy używacie jakiegoś programu komputerowego do optymalizacji paszy?

witam

właśnie testuję nowy polski program OptiPasz, ściągnąłem bezpłatnie demo z ich strony www.optipasz.pl

na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - przyjazny i intuicyjny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 13:49

Żywienie trzody chlewnej

gdzie mam wpisać ten klucz licencyjny do tego programu który przysłano mi na maila?

#1232 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 15:20

Żywienie trzody chlewnej

Może masz zbyt duże ciśnienie albo karmnik ma za małą szczelinę my mamy od 3 lat i ok fajna sprawa

tak to tez prawda jak jest woda to musi byc rozkrecony karmnik aby pasza szybko leciała

#1233 Share Trzodziarz

Trzodziarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 10:28

Żywienie trzody chlewnej

gdzie mam wpisać ten klucz licencyjny do tego programu który przysłano mi na maila?

pod okienkiem "wystąp o licencję demonstracyjną" jest okienko "klucz licencyjny" i tam wklejasz ten klucz

#1234 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 18:11

Żywienie trzody chlewnej

właśnie u mnie nie pojawia się to okienko "klucz licencyjny" jest tylko cały czas "wystąp o licencję demonstracyjną" na maila przychodzi klucz a nie mam możliwości go nigdzie wkleić bo nie wyskakuje mi okno "klucz licencyjny"

#1235 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 20:49

Żywienie trzody chlewnej

witam z racji tego że jest zima i mamy trochę więcej czasu planujemy z ojcem usprawnić sobie rozlewanie serwatki, ja myślałem nad ustawieniem beczek 1000l na kojcach i rozłożeniem rurek plastikowych 3/4 cala na płotkach i potem trójnik, zawór i rurką w do koryta. Ojciec natomiast chce zastosować węże pcv i powiesić je nad kojcem razem z paszociągiem. I właśnie który sposób będzie lepszy a może ktoś ma inny pomysł. ważne by był tani w realizacji i prosty w codziennym użyciu. Nie chciał bym porad typu "lepiej zamontuj smoczki i dawaj wodę"  z góry dziękuje za rady i pomysły. 

#1236 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 13:48

Żywienie trzody chlewnej

Witam,dostałem w spadku 2 swinki 30-35kg, mam pytanie odnosnie zrobienia paszy dla nich.Mam koncentrat z Piasta 1 15%,witaminy w wiaderku oraz do srutowania jeczmien ,kukurydza oraz pszenica.Czego ile mam dac ?

#1237 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 19:53

Żywienie trzody chlewnej

jakie to są witaminy w tym wiaderku, nazwa?

pod okienkiem "wystąp o licencję demonstracyjną" jest okienko "klucz licencyjny" i tam wklejasz ten klucz

u mnie to nie działa, próbowałem ponownie instalować ten program, ale nie pojawia mi się to miejsce na klucz licencyjny...

#1238 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 08 styczeń 2016 - 22:51

Żywienie trzody chlewnej

witam z racji tego że jest zima i mamy trochę więcej czasu planujemy z ojcem usprawnić sobie rozlewanie serwatki, ja myślałem nad ustawieniem beczek 1000l na kojcach i rozłożeniem rurek plastikowych 3/4 cala na płotkach i potem trójnik, zawór i rurką w do koryta. Ojciec natomiast chce zastosować węże pcv i powiesić je nad kojcem razem z paszociągiem. I właśnie który sposób będzie lepszy a może ktoś ma inny pomysł. ważne by był tani w realizacji i prosty w codziennym użyciu. Nie chciał bym porad typu "lepiej zamontuj smoczki i dawaj wodę"  z góry dziękuje za rady i pomysły.

Najlepsze to chyba rury pe. I łatwość montażu, złączki jakie chcesz, w razie niskiej temperatury też wytrzymałe. A czy 3/4 rury wam potrzebne? Może 1/2 starczy. Temat do dyskusji, bo sam jestem ciekaw innych opini.

#1239 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 23:26

Żywienie trzody chlewnej

ja zastanawiam się czy jak dam 3/4 nie będzie się czasami zatykać o 1/2 cala wcale nie brałem pod uwage  (bo nie wiem jak w innych mleczarniach ale nasza do serwatki wlewa wszytko np ostatnio wyciągnęliśmy 2 wiadra masła czy często są tam jakieś serki czy coś innego ) a zrobić żeby tylko  zrobić jest bez sensu nie może mi się to ciągle zatykać bo bym chyba osiwiał w tym chlewie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 07:04

Żywienie trzody chlewnej

niektórzy serwatkę puszczają normalnie w poidła zamiast wody.

to w każdym kojcu ma stać zbiornik i każde koryto ma być ręcznie uzupełniane? Czy jak z paszociągiem to jeden zbiornik i pompa?

w płynnym żywieniu dąży się do jak najmniejszych przekrojów ze względu na pozostawianie resztek w liniach czyli pośrednio też zapychanie

Edytowany przez saszeta, 09 styczeń 2016 - 07:06.