Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie trzody chlewnej

1710 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share Seba8080

Seba8080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 13:27

Żywienie trzody chlewnej

witam jak zbilansować dobrze pasze dla świni  ile procent powinna zawierać białka w wszystkich przedziałach wagowych 

Edytowany przez Seba8080, 04 czerwiec 2015 - 19:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie trzody chlewnej Dzisiaj, 03:27
  •  

#1042 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 17:55

Żywienie trzody chlewnej

prestarter - 19-20%

starter - 17-18%

grower - 16-17%

finiszer - 15-16%

tak to mniej więcej wygląda. Do tego jeszcze ważny jest bilans energii i lizyny.

Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

#1043 Share Bovu

Bovu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 12:18

Żywienie trzody chlewnej

Z własnych obserwacji.....Dla tuczników 70<: zboża (90%), koncentrat schaumann (5%), suche produkty mleczne (kaszki i mleka dla dzieci zawierające już witaminy i minerały). Karma na sucho i od czasu do czasu taka mieszanke zalewa się w korytach wodą...idą jak burza i jedzą jak wsciekłe, tygodniowo do 8-10 kg przyrostu.

Produkty mleczne to koszt 2zł kaszka mleczna i 3 zł mleko

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 17:09

Żywienie trzody chlewnej

co zrobić żeby maciora lepiej jadła mam maciorę z prosiakami ale bardzo słabo je dostaje 3x dziennie jęczmięń , pszenica ,pszenżyto , koncentrat sano matra, olej i mycosan , daje na mokro + woda w smoczku ale rzadko kiedy wszystko zje proszę o pomoc

#1045 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 22:42

Żywienie trzody chlewnej

Ile dni ma już prosięta? Jeżeli już jest dłużej spróbuj raz podać jakąś lepszą paszę (lepszy zapach i skład np. paszę od prosiąt). Czy locha jest zatuczona? Czy gnoi normalnie?

#1046 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 12:15

Żywienie trzody chlewnej

wczoraj skończyły 3 tygodnie , maciora bardzo wychudła ostatni miot jak miałem to maciora tak wyglądała po odsadzeniu  a nawet lepiej , gnoji normalne

#1047 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 16:11

Żywienie trzody chlewnej

W takim razie spróbuj podać tak jak pisałem paszę z lepszym zapachem, nie wiem jak dużą masz hodowle ale możesz spróbować wanilie bardzo ją iwnie lubią (przez 2-3 dni aby ją zachęcić

A czy maciora była odrobaczona możesz też cukru dolać do wody jak dajesz na mokro. spróbuj jeden z tych sposobów

#1048 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 16:27

Żywienie trzody chlewnej

dzięki za odp tzn nie była odrobaczana , a tą wanilie gdzie się kupuje , jak nieraz dosypę troszkę soli to zje ładnie a chodowla narazie nie duża 3 maciory i 30 prosiąt

#1049 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 17:01

Żywienie trzody chlewnej

Ja kupuję w firmie gdzie koncentraty i premiksy ale jeśli masz tak małą hodowlę to nie wiem czy jest sens kupowac bo to chyba tylko w kilogramowych lub większych workach jest więc będziesz miał to na rok albo dłużej :) bo daje się tego w niewielkich ilościach, generalnie świnie lubią wszystko co słodkie, loch słonym tez nie pogardzą. Spróbuj cukier, kiszonkę z żyta, ziemniaki(niewielkie ilości) (po prostu coś innego niż zwykle bo świnie zwlaszcza lochy jeżeli cały czas jest taka sama pasza to po prostu się znudzą tak samo jak człowiek ale najlepiej to z tych co ci podałem :)) i zdecydowanie odrobacz nawet jeśli jeszcze ma prosięta bo tu może być problem.

Edytowany przez Piotr0224, 12 czerwiec 2015 - 17:02.

#1050 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 13:06

Żywienie trzody chlewnej

dzięki az odp no niestaty narazie mała chodowla ale powiększam a Ty jak dużą masz chodowlę ,  byłem u 2 weterynarzy i jedaen powiedział że pasza za mocna i wykończę maciorę a 2 ułożył mi taką dawkę jęczmień-38 %, pszenica 22 %, pszenżyto 13% , kukurydza 7,5 %, soja 3,5 % , dolfos dla macior karmiących 1%, olej 0,3 %, koncentrat 15 % a jaka cena tej wanili i ile jest w paczce worku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 14:24

Żywienie trzody chlewnej

Ja posiadam narazie 70 loch w cyklu zamkniętym, temu weterynarzowi chodziło o to że za dużo białka czy jak. Ja dla loch niskoprośnych robię pół na pół pszenżyto, otręby żytnie, otręby grochowe, koncentrat dla tuczników + premiks, lub pszenżyto +mieszanka/owies bez otrębów, dla loch wysokoprośnych bez otrębów zbożowych tylko zboże otręby grochowe,  więcej koncentratu + premiks i pierdólki typu zakwaszacz kreda. No i do tego kiszonka z żyta, bądź wysłodki zależy co jest :)

Lochy karmiące pszenica +jęczmień ale lepiej więcej pszenicy + soja zakwaszacz + premiks dla loch karmiących.

Jaka cena wanili teraz nawet Ci nie powiem wiesz bo studiuję nie ma mnie w domu, ale my kupujemy w workach 20 lub 25 kg, i to na troszkę czasu starcza bo dorzucamy warchlakom i tucznikom (u mnie maciorom nie ma potrzeby) a prosiaki mają inną paszę że trzeba im ograniczać żeby żołądki im nie popękały bo wpieprzają jak głupie:)

Czczerze mówiąc nie podoba mi się te pszenżyto i qq w żywieniu loch w dodatku karmiących, dla tucznikow to co innego, ja bym pojechał na pszenicy i jęczmieniu a ograniczył koncentrat

#1052 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 20:25

Żywienie trzody chlewnej

wszystko na tucznika czy warchlaki sprzeajesz ?

no tak chodziło że za dużo białka , koncentratu daje tylko 15 % zamiast 20

#1053 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 22:52

Żywienie trzody chlewnej

Wszystko na tuczniki 

#1054 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:maszyny /sport /muzyka / film/ kobiety

Napisany 27 czerwiec 2015 - 08:31

Żywienie trzody chlewnej Chciałbym spytać kolegów czy stosujecie groch siewny w żywieniu i jakie są efekty?
Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

#1055 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 11:24

Żywienie trzody chlewnej

Ja stosuję otręby grochowe ale tylko w żywienu loch maja one 20% białka (groch troche więcej) a stosuje je bo to w miare dobre źródło białka jest ciężej strawne i powoduje tworzenie się gazów przez co lochy tracą troszkę energii i nie zatuczaja się zbyt specjalnie a białko dostarczam i wychodzi troszke taniej niż śruta sojowa

w przeliczeniu na białko

#1056 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:maszyny /sport /muzyka / film/ kobiety

Napisany 27 czerwiec 2015 - 12:13

Żywienie trzody chlewnej a jestem ciekaw jak w produkcji tuczników to wyjść moze
Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

#1057 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 15:59

Żywienie trzody chlewnej

Pod względem jakości soja jest na pewno lepsza niz groch ale cenowo to juz inna sprawa (nie orientuję sie w cenie grochu chyba że własny to śrutowac i się nie namyslać :))

#1058 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 17:15

Żywienie trzody chlewnej

Groch całkiem spoko, ale z umiarem. Na cenę też trzeba patrzeć uważnie, gdyż skład do zboża w sumie podobny, to i wiele droższy być nie może. Co do składu aminokwasowego trzeba zaznaczyć, że ma dużo taniej lizyny, a mało drogich aminokwasów siarkowych i tryptofanu.  Także jeszcze raz powtarzam patrzeć i liczyć uważnie.

#1059 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 17:59

Żywienie trzody chlewnej

Co sądzicie o śrucie słonecznikowej dla tuczników ostatnio  troszkę dodaje ok 4% jak na tym wyjdę okaże się na wadze za 2 miesiące macie jakieś zastrzeżenia co do słonecznika 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 13:38

Żywienie trzody chlewnej

Czy  to prawda jęczmień ozimy jest nie dobry dla prosiąt bo słyszałem że jary jest lepszy a jak jest z ozimym proszę o opinie