Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie trzody chlewnej

1710 odpowiedzi na ten temat

#981 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:44

Żywienie trzody chlewnej

Witam wogóle nie masz racji dzwoniłem do centrali SANO przy zakupie na umowe miesięcznie 4 palet FORTE CENA 63 ZŁ NETTO to samo u gościa którego polecał stryciak emax cena wyjściowa 68 zł rozmawiałem z trzema handlowcami sano i cena 55 za forte jest nierealna natomiast bez problemu kupisz w tej cenie premium wiesz sprzedałem dziś tuczniki po 3,80 netto i nie chciałbym przepłacać za pasze umówiłem się z hurtownikiem od którego biorę że cena 63.60 zł przy zakupie paletowym natomiast nikt więcej na forum nie napisał że ma forte poniżej 60 zł pozdrawiam .
ps .przeczytaj wypowiedzi stryciaka to jedna drugiej przeczy

Rozumiem. Po prostu zawsze staram się być po stronie rolników i każdego będę namawiał, aby sprawdzał na bieżąco ceny, bo jak już wcześniej pisałem sam kiedyś kupowałem od pośrednika i marża sięgała niekiedy 20 procent, a często ta różnica to jest nasz jedyny zysk.

Edytowany przez Darekpol, 07 styczeń 2015 - 21:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie trzody chlewnej Dzisiaj, 21:25
  •  

#982 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:48

Żywienie trzody chlewnej

trochę grube  najlepsze sito  1,5

@ mesi pszenżyto  najlepiej zastąpić pszenicą a moje lochy oprócz roślinnych  maja olej z łososia   ale daje to w postaci 25 % koncentratu do tego 3 kg kwasów w postaci biotronic P oraz 1 kg mykofixsu oczywiście zboze tylko jeczmien  z pszenica  dawka na szt 6-10kg  --sikają mlekiem 

#983 Share Styrciak

Styrciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:50

Żywienie trzody chlewnej

Kolega 1490 tylko potrafi dzwonic :P Pamietaj prze telefon to mozna pizze zamowic a nie negocjowac warunki zakupu pasz :P Kolego piszesz takie bzdury ze glowa mala , dzowniac do centrali Sano tak jak mowisz nikt po pierwsze nie bedzie z Toba rozmawial o cenach tylko jesli wogole Ci sie poszczeci to przekaz Twoje dane przedstawicielowi Twoje namiary po trzecie aby kupic cos bezposrednio z SANO musisz podpisac umowe dealerska W Sano masz trzy progi sieci dealerskich w zaleznosci ile zakupisz paszy .Pierwszy prog to minimum zakup za kwote 10000 netto w calych paletach . Wiec ni gadaj m tu takich kitow bo kiedys spotkalem sie z przedstawicielem z Sano i z nim o tym rozmawialem .

Jeszcze jest mozliwosc tak jak napisal DAREKPOL ale mysle ze Ty  na to nie wpadles :)

Maxiben ile tego oleju na tone paszy ?

Dla loch i tucznikow tyle samo >?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#984 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 07 styczeń 2015 - 22:36

Żywienie trzody chlewnej

coście się z tym sano zawzięli dla mnie przereklamowana firma  10 lat temu narozdawali gadżetów    szumne slogany  a chłopki wierzyli  i kupowali  nie było to też aż tak złe ale na owe czasy i genetykę  dziś dalej bazują na mniejszych gospodarzach którzy coraz mniej hodują i kupują przez dilerów którzy w większości pojęcia nie maja  o żywieniu zwierząt

co do oleju to dobry żywieniowiec powinien  zbilansować go w recepturze w zależności od rodzaju  zbóż i innych komponentów    dla danej grupy zwierząt  ale na pewno  w sano i nie tylko jest go za mało  ja nie dolewam  oleju bo mam go po prostu w wysoko procentowym  koncentracie bo np. 10 % co i ile  może się zmieścić to trzeba uzupełnić  a to zaś kosztuje  a nie każdy chce wydać a według mnie żywienie loch i prosiąt nie może być słabe  to inwestycja która się zwraca a dorodne zwierzę -bezcenne  

#985 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 17:33

Żywienie trzody chlewnej

trochę grube  najlepsze sito  1,5

@ mesi pszenżyto  najlepiej zastąpić pszenicą a moje lochy oprócz roślinnych  maja olej z łososia   ale daje to w postaci 25 % koncentratu do tego 3 kg kwasów w postaci biotronic P oraz 1 kg mykofixsu oczywiście zboze tylko jeczmien  z pszenica  dawka na szt 6-10kg  --sikają mlekiem 

aha dzięki za odpowiedż czyli najlepej dać tylko pszenica jęczmień i koncentrat + co na mytokosty a czy jeśli dał bym na 250 kg paszy litr oleju rzepakowego będzie dobrze 

#986 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 20:46

Żywienie trzody chlewnej

Na pewno najlepsze 1,5? W innym temacie znalazłem ze 2,5- lub 3,0mm?

#987 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2015 - 21:10

Żywienie trzody chlewnej

Rozumiem. Po prostu zawsze staram się być po stronie rolników i każdego będę namawiał, aby sprawdzał na bieżąco ceny, bo jak już wcześniej pisałem sam kiedyś kupowałem od pośrednika i marża sięgała niekiedy 20 procent, a często ta różnica to jest nasz jedyny zysk.

Koledzy tak jak mówicie u mnie u lokalnego sprzedawcy Forte 78 zł Premium 72 zł. Marża porażająca ;/

#988 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 08 styczeń 2015 - 22:00

Żywienie trzody chlewnej

@ mesi na mikotoksyny daj najlepiej cos lepszego  niż  coś co jest na glinokrzenianach  choć i to jeśli masz gorszej jakości zboże jest  to dobre niż nic

oleju do 250 kg litr jak piszesz to prawie  nic daj 5-6  ale 10% koncentratu   będzie  w nim mało białka więc ciężko odpisać mi precyzyjnie  od tego jest żywieniowiec z danej firmy paszowej co ci zwierzęta żywi 

@ machtomi 1,5 sita najlepsze nie tylko wg mnie  ale twoje małpy  twój cyrk nikt ci nie broni na oszczędzaniu  prądu przy śrutowaniu  nawet na 3,0

#989 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 06:00

Żywienie trzody chlewnej

dzięki za odp  tzn na mitotoksyny zawsze daje mycosan z sano , a koncentratu 20 % z piasta , a kiedy Zmieniasz paszę na LK  ja zawsze tak 0k 95 dnia ciąży 

#990 Share Seba8080

Seba8080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 10:57

Żywienie trzody chlewnej

Witam

Przedstawie moje wilyczenia na dzien dzisiejszy: 

Dotyczy 35 szt pochodzacych z zakupu ( ceny rynkowe na stan 03,01,2015)

Zakup prosiat (ok 15 kg) : 35 szt x 140 zł = 4900 zł

Waga sprzedazy : ok.120 kg 

Czas tuczu : 120 kg - 15 kg = 105 kg przyrostu

Sredni dobowy przyrost ok. 850 g na dobe co daje nam 123 dni tuczu 105/0,85=123 dni

Zuzycie paszy na 1 kg przyrostu : 2,85 kg co daje nam na tucznika (105x3 kg = 295 kg) 315 kg paszy 

Na 35 szt, potrzebujemy : 35 sz x 295 kg = 10,32 t paszy 

Skład paszy : 85 % zboza i 15 % koncentrat Sano protamino Forte 40 % białka + zakwaszacz Selko Cid

Koszt przygotowania 1 t. paszy : 

15 % koncentrat = 330 zł 

20 % kukurydza  = 120 zł

15 % owies         = 67 zł 

25 % jeczmien    = 160 zł 

10 % żyto            = 42 zł 

15 % pszenzyto  = 75 zł

zakwaszacz        = 10 zł

Suma                  = 804 zł 

Cena paszy : 10,32 t x 804 = 8301,3 zł 

Kwota sprzedazy: 35 szt x 120 kg=4200 kg x 0,97 = 4074 kg x 3,95 zł=16092,3x 1,07 = 17218,76 zł

Zysk : 17218,76 zł - 8301,3 zł - 4900 zł = 4080,46 zł 

Zysk dzienny : 4080,46 zł / 123 dni = 33,17 zł 

Do tego trzeba doliczyc koszt obslugi wet, 5 zł do szt 

Wody i energi nie licze poniewaz jest ti maly procent kosztów przy moich budynkach ktora ma naturalna grawitacyjna wentylacje . 

Prosze o komentarze smile.png

wliczenie jest w miarę dobre ale opłacalności jest prawie zerowa

zysk będzie miał osoba która pracuje na etacie i tylko chce dorobić sobie po pracy bo ma troszkę czasu wolnego

zebu mówić o opłacalności to byś musiał jeszcze doliczyć  energie , wodę , amortyzacje ubezpieczenie budynkowi, KRUS, transport zboża jeśli kupne, kredyt jeśli ktoś postawił nowa chlewnie  

a jedli ktoś tylko żyje z chowu trzody to jeszcze utrzymanie całej rodziny

zęby mówić o opłacalności to byś musiał co 2tygodnie taka partie sprzedawać no najmniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 09 styczeń 2015 - 17:02

Żywienie trzody chlewnej

@mesi  paszę na LK zmieniam kiedy przechodzą na porodówkę ok10 dni przed porodem  aby wytworzyły  przeciwciała które  przekażą w postaci siary nowonarodzonym prosiakom  czyli to wychodzi  ok. 105 dnia ciąży  prędzej w moim żywieniu nie wskazane  ze względu na bilans anionowo-kationowy oraz technicznie gdyż lochy prośne  utrzymuje grupowo  w systemie  Ad Libitum

#992 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 17:27

Żywienie trzody chlewnej

aha dzięki za pomoc widziałem na youtube Twój film nowoczesna , wyniki w rozrodzie masz lepsze w tym systemie bo pewnie maciory mają lepiej niż w normalnej chlewni 

#993 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 09 styczeń 2015 - 23:35

Żywienie trzody chlewnej

im lepiej utrzymujesz dbasz i żywisz tym lepsze sa ich wyniki  coś za coś    a najwięcej narzekają ci co robią po łepkach swinie maja u nich zimno i mokro  i nic na czas dopilnowane  a jeszcze najwięcej  mają do powiedzenia   

#994 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2015 - 00:27

Żywienie trzody chlewnej panowie zauwazylem dzis ze wyproszone loszki zaczynaja mi coraz mniej jesc co moze byc przyczyna? ;(

#995 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 08:49

Żywienie trzody chlewnej

maxiben wiem to warunki u mnie mają nie idalne ale dobre, żywienie cały czas staram się ulepszać , tylko genetyka też musi być a z tym trochę słabo u mnie teraz wiem że loszki hodowlane były by nailepsze 

panowie zauwazylem dzis ze wyproszone loszki zaczynaja mi coraz mniej jesc co moze byc przyczyna? ;(

a nie mają podwyższonej temperatury 

#996 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2015 - 09:14

Żywienie trzody chlewnej no wlasnie wszystko jest wporzadku tylko jedza coraz mniej ;(

#997 Share mcpenza

mcpenza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 16:05

Żywienie trzody chlewnej

kolego a moze mają zatwardzenie zwróciłeś uwage na to ? kiedyś miałem taki problem i pasza o na prawde dobrych parametrach nie była pobierana po pilnowałme i okazało się że ma zatwardzenie ale toważyszyła temu równeż temp. o której mówi mesi

#998 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2015 - 16:31

Żywienie trzody chlewnej

zatwardzenia też nie mają.... wypróżniają się normalnie....

#999 Share liber

liber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 18:38

Żywienie trzody chlewnej

U mnie po wyproszeniu zawsze mniej jedzą ale za to bardzo duuuuużo wody piją ,pierwszy raz tak się zdarza? i u jednej czy wszystkie nie jedzą ?W ogóle nie pobierają pokarmu ,czy pobierają tylko mniej ?,a jak im dajesz (na mokro czy sucho).? :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2015 - 20:23

Żywienie trzody chlewnej pierwszy raz tak sie zdarza, mam 2 chlewnie i w obu to samo ;( jedza tylko mniej a daje na mokro